Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Per bacen ADEM shkruan Haxhiu

 :: sport

Aller en bas

Per bacen ADEM shkruan Haxhiu Empty Per bacen ADEM shkruan Haxhiu

Message  Perparimi Dim 4 Mar - 16:29

I VOGEL ESHTE AI POPULL QE NUK I RRESPEKTON NJEREZIT E MEDHENJE
............................................................................................


http://freeblognetwork.com/kosovo/644/

11.12.2005

Sabri Selmani
Jurist i dipl.
Kiel-Gjermani
Link Permanent

12/12/2005 - Krenaria e kombit
Posted by Anonymous
Te lumt o baca Adem i ke par xherat fort mir si do te shkojn por kot spate kuj ti tregosh .Veshtir do ta ket populli pa ni bac Adem ne krye , po ishalla po u vjrn fundi rrencave demagogve korruptorve. po kam frik se keta papagaj qe e kan gojen plot pamvarsi e moti ja kan dhan besen serbis se se pa nji cop te mir nuk do ta lan.
Nese nuk u del nji bac Adem papagajve me ua nderpre turrin qe besa e zotit na murr serbija prite ,populli prap ne luft
Papagajt kenaqen edje me autonomi edhe me pamvarsi te kushtezuar
se prish pun qysh te don unmiku edhe serbija po edhe shqiptaret qe punojn me recepta te serbis ne xhep

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Per bacen ADEM shkruan Haxhiu Empty Re: Per bacen ADEM shkruan Haxhiu

Message  Perparimi Dim 4 Mar - 17:14

2/1/2006 - I madhi Mandela i Kosoves
Posted by Anonymous
Se pariju pershendesi nga zemra baca Adem une:Haxhi L. K. nga Sufreka,por tani nga mergimi i mallkuar e mallkuar çofshin ata qe te tradhtuan e qe me tradhtuan mua e tane Kosoven e jo populin shqip.se po me qohet gerdi me permend tane popullin me emer te plote?
Ti o vlla Adem dhe une per veten time po te them se i tere mundi im qe e dhashe per keta tradhetar se si komb nuk mundem ma me quajtur sepse po shihet kjaret sa paska pasur kesi qe luftuan roberin por edhe herojet,kete ja kam pas cekur edhe Qosjes por ai nuk ma besonte sepse nuk te perkrahu ty se shkoi bashk me Rugoven e Thaqin tend qe t'kan mashtrue ,sikur qe te mashtruan te Rugovoqeve te banen perfaqesues politike te UçKes,vetem e vetem me te vesh me tesha te jogurtes,por ju nuk e pranuat kete veshje sepse e kuptuat shume shpejte,dhe ne Rambuje jo qe nuk shkuat kur u ftoi Ollbrajt e Kuku,por mbete qendrese e pa thyere?E tani po ata qe te kritikoin po qajn derrasa ne ju kinse ti ke faje qe po na shtijn prape nere zgjedhen e roberise,po shifet edhe tani kush e nderpreu luften,tan partit duke ja nisur qe nga Rugoviqet,Thjaqanet,Fatmiroviqet,ku te dyja partit mua me thonin se nese baje ndoni kundersulem ndaje forcave serbe kane m'em shpallur tradhetar,por çfare tradhetari keta munden me quajte dike qe deshiron me luftue per çlirimin e kosoves?E kush çenkan keta çlirimtar,per çka paskan luftue ?Sot po shihet tane UçKja se per çka paskan luftue ,pos disave qe nuk e kan qen ne dieni?Dhe shoqeri qe ke pasur e qe kam pasur veq na kishin pergjue ata se mos valle kemi ndoni grupe apo ndoni levizje,per mos me ja nisur e mi çlirue tokat e te pareve tane,sepse keta vete ishin kone te lidhur me mish e shpirt tradhtar e ne u besuam!
Te Rugoves sa here kam nisur me u marr me çeshtjen e Kosoves me perbuznin,si p.sh.Kur doja me çelur nje gjelltore per skamnor ne vitin 1996 ne shtepin time ,Uke Bytyqi bashk me Malush Berishen,Ruzhdi Kuçin,Vesel Kryeziun,Xhemajli Shalen erdhen ne shtepin time dhe me thane se me ba e me qel ti kete gjelltore kena m'et shpallur tradhetar?Po keta kur u veshen si UçK,e quan Haxhi Avdyl Shalen Jashar Shalen Gjevatin djalin e ketije qe t'me lajmroin se nese baje e i sulmoi serbet kane me'm shpalle tradhetar?E di se sa ke koha e TITIZMIT isha ipapershtatshem moralo politike,e ti bile ke mundur te punsohesh ne profesionin tend e une jo?
Kur ky Fatmir Lima e themeloi shtabin e tije te pare ne Deberdelan,i shtati une ju kam lajmrue si vullnetar,por mua nuk me pranoi ne aradhen e vete,kinse paskam ba shoqeri me nje shok tendin poetin Avdi Ibrahimin?kinse ky sa kishte punue ne MPP kishte pasur nje telefon extra,dhe se e nijka qe Besim Ndrecaj ku e paska mshehur nje armatim ,diku ne mal?Ky Avdi tani punon ushtrues zavenc i drejtorit ne Prizren,e Bajram Bekteshi si komandant i TMKes ne Prizren?!!Dhe sa here qe jam lajmrue te Fatmiri me thonte se tane taxsistat jeni shpiuna .une kam punue si taxi por ne anen tjeter nuk kam bashkpunue si tan shqiptaret e zinje.Dhe nje dite ma nxori revolen,por dashti zoti e i tha edhe njerit shpiun qe i kishte te veshur shume nga familja e tij aty ishin dhe u kacafyten?Pastaj kur shkova ne Marali ti strehoi femit sepse pos serbeve frika mu dyfishue duke ja pasur tani friken edhe UçKes?Vaq mendet paskan vertete rrenje!!!!Edhe aty me rrethuan diten e dyte mbas masakres se Rahovecit kur une isha duke bisedue me nje nga Rahoveci dhe na u bashkue edhe komandant Kleqka ku me tha se i kena vra 100 shkije e ai nga Rahoveci ja bani po ti i ka vra 100 e ata bashk me ty 4800 veta?Dhe i thash nese pasket ba keshtu ju vrafte zoti?Ai u largua dhe te nesermen ka ora 4 e mengjezit policia ushtarake e UçKes me kishte rrethue sikur t'kisha qene vertet ndoni shpiun,apo polic serb?Dhe mu kercnuan se ta dorzon armen te cilen e kisha blere nga uçkja,dhe me thane se kush jam une qe ti organizoi fshataret nese hyjne forcat serbe ne fshat,dhe me thane se ti paske lidhje me serb?Kush i dergoi?kush çe komandant i policise?Nje e di qe Sternipi i babes ku isha i strehuar,nuk ishte i paster ,sepse vete me syt e mi e kam par kur me isharete fliste me shpiunin nga Osterzubi njefarShukriun,qe ia prisha planet qe deshironte te shtinte qe te vriten disa nga Banja e Fatmirit dhe te Shirokes se Sufrekes?Kam kerkue ndihma ne Prishtine qe te binin ne Malisheve,e dine keta te pompes se benzines ne Dragobil,paqarizet,dhe ku u vra dr. Shpejtimi?Kam kerkue edhe per Sufreke dhe ndihmat i shperndante tradhtari i cili kur ia kerkova nje these mill?Me tha :shko ti merr mill te Sllobodani,e tani nje dite kur e thirri ne telefon por i paraqitem me emer te nje fshatit Vraniq ,kur i them se zemren ma ke knaq kur i ke thene Haxhiut shko merr mill te Sllobodani?Me thote:Ai e ka lype se ka dashte mu kane mbi ne?E kur e pyesi :Lum baca lem(Muharrem Shaban Kuçi )Haxhia a ka pas lidhje me policin serbe?JO me thote,se serbet kane pasur besim ne ata persona qe i kan ndjekur ODAT e popullit?se populli ne keta ka pasur besim?Dhe se serbet na kane besue mua e tye?!A po kupton?Harrova ta ceku pas disa herave sa iu lajmrosha Fatmirit,nje dite me nxuren policia e serbise duke i pre floket ne rrojtoren e Sherifit te stacioni i autobusave,dhe kur me derguan ne polici,njefare Sllavki ma shtini gishtin ne goje dhe me tha /A po te pranon UçKja ?A i ke thene ju lutem me pranoni e te vtaj vetem shpiuna?Mu duke qe vertete ka çen atje duke na degjue,dhe me tha:SE ti pa na dhene fjalen qe nuk na kundershton ne ta japim lejen e nese nuk te pranon UçKja eja qima femin ne djepe?Dhe nje ma thane se kinse une kam ushtar te mi dhe kane m'em nxene te gjalle duke luftue?Tani Fatmiri apo tjeter kush lajmrohet ne emer te tij me thote :SE ban vaki jam i paq,e me njehe gjere ne katrasgjysh,e nganjeher armet u kane mangue,dhe pse nuk kam shkue ne shqiperi e me marr arme e me udhetue ka 9ere sikur ai?Une se pari kur Uken Malush Berishen e kam lutur qe te bije arme e me grumbullue per kete dite me thane :Nese e beje kete kane m'em shpallur tradhetar?,A ka zot ky popull?E qe me thote pse nuk ke shkue ne shqiperi me marr si ai e me hec ka 9 ore e me shkue ne Neredime?Une kam dergue shume here njerez qe te sjellin arme emerat nuk ia die por e din ato shtepi te Hasit qe me njohin dhe disa nipa te hasjaneve nga Shiroka qe tnza neper oborre i kam kalue,duke iu shmang policise.E qe me thote se me njeh gjere ne katrasgjysh?Pse po genjen ku une nuk ja di vorrin stergjyshit,sepse nje jemi te ardhur nga Fieri,lagja e palushajve,pastaje ne Bajramcurr,e prej aty ne Gjakove,pastaje ne nje fshat ne komunen e Malisheves Janciste.
Ne kohen e luftes se dyte botrore ,po ju them per rastin e njerezve qe u pushkatuan ne Bare:LISTEN e njerezve e kishte perpilue Hysen Kuçi,ku kete ma ka thene :Shaban Jonuz Kuçi,duke ba be se regjistrin e ka ba Hyseni dhe kur ky i thonte mos i merr ne qafe njerezit ?i thonte hajt qijau nanen shqiptareve,se ka shume dhe tokat e ketyre ua marrim ne?Si balliste i ka shenue edhe mashqit e shtepise tone,ku nga ky shkak jane te vdekur tre vellaznit e mi dhe nje migje Gjema,tjetri ne Kerqove.Kjo eshte nje qerk i jetes sime,dhe tu them te verteten se ka vitet e 86 Nisa me pate thene se marre ti eshte me punue ne kioske te llotos,ti je i yni ne dote denoim kinse per do vjete kena me ta shpalle denimin a denim nuk ke me majtur,dhe njerezit tane (shpiunat e shumet) i organizoim kur te del kinse nga burgu ,a nga hotelet ,dhe kane me'm ba kryetar te KOsoves?Dhe ja mbeta qyq ku,me detyruan jo serbet,por uçkja ta leshoi kosoven e dine ne Marali çka me paten thene :Se ma mire ma qete jo vetem Maralin por edhe kosoven tua leshoi,dhe ja ku e paska pasur qellimin uçkja ,po shihet tani,sot sot sot?Dhe po ju pyesi nese na lane nere serbi,nere serbi por pa pelqimin e serbise,por me pelqimin e ketyre partive sepse te gjitha keto parti kane ngrer mutin ne Rambuje?Me kend duhet te luftojna?E kam fjalen per shqipetaret e roberuar?A kundra serbis,apo kundra ketyre partive?se as une e as ti nuk ja kemi shtie hunin ketije popullit?Mos valle ,mos edhe populli eshte i teri si keta?
Sepse tuk qe i ter populli u shkon mbrapa,bashk me interligjencen,mesiguri eshte ka i numron ditet e fundit te jetes popullore,sepse vertete shume popuj jane zhdukur keshtu?Pse sepse populli jo qe nuk i njeh tradhetaret por mashtrohet ne tradhtar duke e rrejtur veten se gjejne shpetim tek keta qeveritar titista!,sepse kinse tradhetari eshte i lidhur me armiq ,dhe i shpetone!Dhe populli i njeh shume mire se kush eshte per pavaresin e tyre por ua ka friken çlirimtareve ne thonjeza se nese humbin çlrimtaret jo servila ne masakroin armiqet serb?Per serb fleni deshen?por tradhtareve keshtu u shkon per shtati,sepse jane mesue te jetoin mbi kurrizin e popullit te tyre dhe bashk me serb te ma lehte na sundoin!
Ju pershendet Haxhi Latif Kuçi,perndryshe Krasniqi sepse me dhune babes ja kane nderrue lagja e kuçve,nese done me ta me jetue? Nese kam gabime kerkoje ndjese ,sepse e kam shkrue ashtu siq e kam perjetue,dhe kurr nuk o pergadisi temat,kete ta dini qe eshte shume e vertete.
Link Permanent

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum