Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Jakup Psaporta

 :: sport

Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:18

Jakup Psaporta Avatar_2028

www.diskutime.com/disk/thread.php%3Fid%3D623%26faqe%3D10%26shiko%3D2637+adelina+me+arkanin&hl=fr&ct=clnk&cd=4&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.135.104/search?q=cache:AJt5oC4kAdEJ:www.diskutime.com/disk/thread.php%3Fid%3D623%26faqe%3D10%26shiko%3D2637+adelina+me+arkanin&hl=fr&ct=clnk&cd=4&gl=fr


Dernière édition par le Sam 24 Mar - 16:20, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:19

Haxhiu
Vallahi Ramushit per qe ja ka ngul ,po Rugova ,por nepermjet Bujar Dugollit e Bajram Gogjumite Rugova po del pak i paster.
E nese ne Drenice tani e kam fjalen,nese çdo i pari eshte puntor,trim,e atedhetar,per bese mire çenka puna ne drenice,
E
pastaj si po lexoi çdo i dyti rrenc e fukara ne Drenice,pastaj çdo i trti spiune,ne drenice shum mire koka puna.
A besoni ka ana e podrimes,puntore ka,por ma shume i ndjekin grat e atyre qe i kane burrat neper gyrbete,e ne kohen sa ishte regjimi i shkive qeto gra te gyrbetgjinjeve mu keta dilingji ja qojshin policve serb,
E per fukara ,jo more çfare fukara,sepse fitonin njani prej tjetrit,shpionojshin njani per tjetrin dhe pare pa ndjeres,ku me pas fukarallek.Grat e gyrbetgjve sa te donin marka e franka!Per keta ne ate kohe nuk ka qen roberi o bal! Kesaj i thone:Luje mace kryet e bullit!Bani mend vllazer kush ka mbetur ma keq sot ne kosove!
Nuk po shkruaj ma teper se pelcitni.


profili
2005-11-29

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:20

Fishta
Pershendetje

kur flitet per LDK e ne veqanti per DR RUGOVEN duhet te jemi shume te kusjdesshem, kur ka shpallur DR RUGOVA projektin per te ardhmen e kosoves, pjesa tjeter e elites se kosoves, pjesa e komunisteve qe sot po qojne pluher e kan pas enderr se si te behet jugosllavija, siq e kan ne enderr edhe sot,

po lereni keto intriga e ecni perpara, gjith populli gjykon drejt, nese gabon nje politikan eshte populli aj qe i permirson gabimet e tij, eshte populli qe e zgjedh ate, ose e ul kontributin e tije, deri tani DR RUGOVA eshte me i madhi , edhe per nje kohe do te jete me i madhi, qe 15 vite popullli po e voton ne menyre demokratike dhe qe 15 vite eshte ne krye po te ketij populli,,kuptohe nje dite kur DR RUGOVA PRESIDENTI I PARE I POPULLIT TE KOSOVES, PRESIDENTI I PARE I NJOHUR NGA KOMBET E BASHKUARA NE MENYRE LEGJITIME, do ta le fronin, por do te jet gjithmon i madh,,

pershendetje per shqipetaret e vertet, dhe nje pershendetje te veqante per PRESIDENTIN.

profili
2005-12-05

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:20

Clarion
Rugova mbi te gjitha e dine qka bone dhe edhe e dine si behet ajo qka aje kerkone >une kete aftsi nuke e shohe te asnje politikane tjeter ne kosove po ne shqiperi Edi Rama eshte i afte per politke dhe dine qka done dhe si me e arrite > kjo eshte me rendsi ,nders a per maqedoni mendoje se Ali Ahmeti eshte po ashtu politikane intelegjente edhe per kete arsye edhe i fitoje zgjedhjet >
Rugova eshte legjende e gjalle >Ni politikane qe nuke e dine qka done dhe si me arrite ate qellime aje eshte i deshtume qe ne starte (fillime ) per mu >Politika doen mjeshtri te jashtezakonshme sepse ne politike shume lete eshte me humbe >
kshtu


profili
2005-12-06

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:21

Haxhiu

Vallahi kurr ne jeten time nuk ja kam dhene voten Rugoves!
sepse e kam dite punen e tije se ku po na qone,sepse ne janar te vitit 1991 e ka nenshkrue qe kosova re jete si republike ne kuader te kugosllavise,nik po e permendi se kush me ka thene,por dy kryetar te komunavekeshtu:E tere kosova mu que ne kembe e me luftue e me marrun tere serbin,kosova e pa varur nuk ka mu ba!A ky vete me Fehmiun e kane krijue UçK-en!Dhe mu me urdherin e Rugoves UçK-ja ka qene e ndaluar me luftue kundra shkive,a po e shihni bre vllazer qe edhe Ramushi paska pasur lidhje me kete,e vallahi edhe Thaqi,se kur po ja shoh disa shpijuna shpirti veq qe nuk po me pelcet!
Po kur te kethehemi ne anen tjeter Rugoven per kryetar pe zgjedhe vete populli,atehere edhe populli eshte si Rugova!nese ja rrasi nen Serbi,populli nuk ka se çka bonitet!
Mjeshtria eshte pa kufinje,edhe me u shtije nere roberi edhe kesaj i thuhet poltike e mjeshtrise!
Rugova a e dini ,kush eshte baba i Fanes,,,,,......A e keni ndegjue kengen !: aiiii me sakice daja e vrau nipin e vete!!!!!
Po a ja dini te gjithe ketyre depoteteve historin,ai kuku per ju çka ju ka gjete,qe i kane grat o shkina per veti!

profili
2005-12-14

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:21

Drenicaku
SKENDEGJONI
Vallahi ti po rren sa po te zen goja se nja je kan shpiun i serbis nja nuk ke qen fare ne kosove se ne kohen kur ka dal rugova ne sken te gjith shqiptaret me perjashtim te shpiunave kan votu per te.Te gjith kan qen masovikisht ne ldk sepse kjo ka qen levizje gjith popullore.Psh jakup pasaporta ka qen kryetr i ldk ne drenas e sot ka kalu ne krahun e komunistave kjo eshte e drejt e tij por ai nuk e mohon qe ka qen kete e ka then edhe gjat deshmis ne hag,kurse ti po na shet genjeshtra ketu.ti nuk ki kaqik per ta vlersu presidentin sepse po te ishe aq i zoti ti do ishe ne vend te tij e jo ai.Ti paske nevoj per tu civilizu pak e pastaj me debetu ne ket forum perse ofendon njerzit qe nuk din asgje per ta.turp

profili
2005-12-18

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:22

Terminatori
O drenicak
vallahi kurr ne jeten time sja kam rrasur serbeve,e as partive shqiptare,se sa here kam luftue per vlerat shqiptare shqiptaret mu kane hakmarrun ne vend te shkive !
E per mua mos ta nin qoshja se secili shqiptar e dine vetin se sa ka ngrere mut me shkije!,dhe sa e kend e ka marr ne çafe,por spiunat ne fund nisen mi shtie njani tjetrin nen dru!
E ti o drenicak nje dije per mua:
Ne kohen e TITOS mu nga komunistat shqiptare si Rugovaset me shpallen tradhetar te jugosllavise,vetem pse u kacafyta per flamurin tend timin,e te tere shqiptareve,kurse shqiptaret dojshin meme likvidue,sepse frigoheshin mos tani shkijet po na masakroijn!Dhe kurr ne priofesionin tim nuk kam mundur te punsohem si mesues! Me 11.mars te vitit 1981 une i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve,dhe shqiptaret me spionuan!
Uke Bytyqi po kete vit ,ma vone qe pata konkurue ne OBI,ku ky ishte sekretar partie,ne refuzim shkruante per mua se nuk i plotesoi kushtet moralo politike per punesim!
E mu ky klysh kinse morri pushken e u vesh a ta merr mendja se ka luftue,e di mire!
Pra edhe ne kohen e Rugoves isha i pa pershtatshem te punesohem!
Te gjitha pata tua pranoi sa ishte d.m.th.koha e slavizmit,dhe mendoja se pasi po punoi kundra tyre ,jam i papershtatshem,ku ma bajshin kulaqin shqiptaret e jo serbet,dhe medojsha se nuk kane qare pa i ngue qe te me shpallin tradhetar jugosllave,kane e tradhetova cilen pjese te vendit tim e trdhetova qe mos te me pranoin ti luftoi shkijet!
Nje mund ta them se shume njerez me kane thene:Kur ti dhunon mire shqiptaret,e ti tradheton,kane me te dashur ma shume,kane me te ngritur si njeri shpetimtar!
E nese ti krenohesh me luften e azem bejtes shaban polluzhes, e te fundit Adem Jasharit,ka pas edhe ma trima se Ademi qe kane luftue,dhe ne fund jane tradhetue me vdekje,e pastaj keshilli i pajtimeve ju drenica i keni ba pajtimet te shtyre nga serbet e gjetiu!Se une me Arkanin nuk kam qen ne sherbimin ushtarak!

profili
2005-12-21

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:23

Uelsteniku

Edita Tahiri ishte me heret njera nga bashkpunetoret me te aferta te rugoves. Sot ajo eshte kryetarja e partise “Alternativa Demokratike e Kosovës ( ADK )“. Ne daten 14 Korik Edita Tahiri e kritikoi ashper rugoven, ajo the: ???Rugova eshte nje politikan i keq dhe egoist. Une u largova nga LDK-ja atehere kur e kuptova fenomenin e LDK-se. Nen Rugoven zoteron Korupcioni dhe ai (Rugova) ndjek nje politik ne favor te familjes dhe klanit te tij. LDK-se i mungojne mekanizmat demokratike, perndryshe do te rrezikoheshte autokratia e rugoves. Keto ishin fjalet e guximshme te nje gruaje kur para ca kohesh disa zera te nje organizate ilegale “Sigurimi i atdheut” u kercenuan me vdekje per cdonjerin qe e kritikon rugoven.

profili
2005-12-28

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:23

Haxhiu
Edita Tahiri(Rugova),eshte gruaja e Ibres,kjo veq u nda per me vezhguese kush eshte kundershtar i tij!
Sigurimi i atedheut te kosoves qe kosova te mbesi pergjithemon ner thundrat e roberise se serbise!Edhe Adelina i ka kendue Ibres,cipridin cullak ne presidencen e tije,sikurse Arkanit,te nana e tije!
Bile nuk ja leshin rrugen Nexhmije Hoxhes,gruas se Rankoviqit me Shpresa Gashin,nanen e Veton S.,gruan e Hadil Hoxhes,nanen e Qerim Milicit nga Krushica,e sa e sa gra,e sa djem ka Rankoviqi ne Kosove,ishalla zoti na shpetone!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:24

Drini
Për t'mos i përsëritur e zgjatur shum jam plotsisht dakord me mendimet e Kurkush...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 16:25

Shpati
LDK ka kontribu shumë përbrenda saj të antarsoj sa më shumë shpiuna dhe ti pengojë grupet ilegale bashk me serbin ja një koalicion i shkelqyeshëm dhe çdo punë që bëhej e drejtë për veprim konkret të armatosur serbia me Ldk i zbulonin dhe i denonin me nga 10 vjet burg ndërsa kta antarët e ldk nganihere për kundravajtje i fuste në burg nga një ose tre muaj për ta frigsuar popullin që ishte i lirë në robëri hahah ja a po do 10 vjet e ke këtë rrugë a po do tre muaj e ke këtë ja pra kontributi i LDK ka qenë i hatashëm drastik për ne popullin e kosovës.

profili
2006-04-27

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Ven 16 Mar - 12:46

adriatik
UNE KURR GJERE ME SOT NUK JAM ANONIM
EMRIN E KAM KESHTU SIQ E SHEHE TI DHE TJERET
DHE KURR NUK JAM FRIGUE NGA ARMIQET
ARMIQ MA TE MEDHENJE I KAM PASUR FAREN E JOTE DHE TIMEN
SE DI SA JE KA ME KUPTON?
NESE BABA I ISA BULETINI PASKA BA DIQ SIQ SHKRUAN TI JA PO TI QESI EDHE NJE HERE SHKRIMET E TUA POR A KE LEXUE DIKU I NDERUAR?NESE PO ME TREGO ASHTU DHE PO TE BESOI DERI DIKU SHUME
Babai i Isa Boletinit i dha nje cope shume te vogel toke priftit serb per tu falur por sot Marti Ahtisari ne dokumentin e tij gjithe tokat e Isa boletinit ja ka thene manastirit te ndertuar nga serbet shume me vone.
ATEHERE NUK PASKA SHQIPTAR QE DOJNE PAVARESI,POS SECILI TRADHETAR PER INTERES PERSONAL?DHE KUKU PER JETEN TIME QE PASKNA PUNUE PER TRADHETAR?DHE SIPAS TEJE MA MIRE GJYGJE SI FUQKALLE E MOS ME PI KAFE ME SHQIPTAR?UNE IKA NGA KOSOVA NGA SHQIPTARET,SEPSE SI KISHA DITE QE JANE ME VAGONA TE LIDHUR ME SHKAUN?DHE MU KERCNUAN SI NE KOHEN E FADIL HOXHES SE NESE VRAJE SHKIJE KANE MEM VRA ME FAMILJE KUSH?PO KOMANDANTET E UQK?NE FUND PATRIOTIN NUK E VRANE SHKAU,AS TRADHETARET,POS I NXISIN TE AFERMIT E PATRIOTAVE QE TA VRAJNE?SI;MIKU TE VRETE,TE VRETE MESA,TE VRETE DAJA,TE VRETE DHENDRRI,TE VRETE MOTRA,TE VRETE FQIU I ZI PER INTERESE QE TE NGRITET NE GRADA??????

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 2:40

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 22:16)
Popull i nderuar shqipetar anee kend ku gjindeni ju qe nuk keni shejuar driten e lirise,mos gaboni edhe nje here qe ti pranoni ata komandanta qe ju komanduan ne UçK,vriteni pa meshire qenat sepse kane qen te marrun vesh qe luften ta benin ashtu siq iu eshte kane marveshja dhe qe ne keto dite pritet nje lufte e re nere tana trojet shqiptare dhe shqiperin!Hapni syt,mos vdisni si qenet ne hardhi,kujdes kush po ju komandon?Tane ata qe ju kane komandue jane tradhetar te perbetuar;dhe prape kane me ju mashtrue duke ju masakrue,sepse e kam marr nje telegram nga New Meksika nga nje organizat per shpetimin e qenjes njerezore,qe lufta e trete vetem minutat eshte ka na pret!!!!Shfrytezone rastin dhe hapni syt,e mos vajtoni,por hudhunu ne shpiuna se kan tani me ju masakrue ma zi se shkau,por ne bashkpunim me shkaun,por tinzaqe...

fidani-pr (Derguar me: 16/03/2007 - 22:26)
haxhi sa dine edhe aqe flete ti.po ti nuk dine se kushe jane komandantat more bale, po kjo qe thua ti eshte nje rankoviqiane qe nuk pajtohet me humbjen. te rite e kane kuptuar kete loje te ndyre.Haxhi mose shkele mbi gjakun e deshmorve, edhe te shume e shume komandantve. Teke e fundit ne tani kemi instutucionet tona te dala nga vota e lire.

Shpetim (Derguar me: 16/03/2007 - 22:48)
Vetem per Haxhiun . Z. Haxhi i paske marr informata shum te sakta te lumte. Te na rroj UCKja bashke me komandantet e vet

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 22:56)
fidani-pr....Fidan mos ja fute **e zotni?Une nuk po them qe ata qe kane luftue e qe kane vdekur me ua dhie gjakun e tyre,mos lomotit pa lidhje,une po flasi per shpiuna e ti po i mbrone shpiunat!Ata qe luftuan ,keta komandanta ua shkerdhyen jeten i qiten neper prita sikur **i gjuetarit lepurin.Dhe zoti bafte me rahmet,se une nuk kam pushtete me iu hakmarrur heronjeve.Dhe kjo qeveri e tugjareve qe bajne pazare me gjakun e deshmoreve ,Komandantet e luftes çlirimtare hyren ne grupet e negociateve me serb, per qeshtjen e kombit.Prej UçKes ne TMK,dhe ne hiq pas nje viti,apo qe tani si po shihet..,aheeee medet,me njohin qe te gjithe qeveritaret qe edhe dje kane qen neper fotele te titos e disa kinse si te burgosur politike,haahaa Edhe nje here po te them se ata qe kane luftue lavdi u kofte per jete,e ata qe e kane detyruar qe ti dorezoin armet dhe qe i kane qite ne prita trimat shqiptar o zot,pse femit e tyre nuk qohen apo shoket qe e dijne dhe tua teleisin balluqken?Dhe a nuk ndegjone se si kjo qeveri e qenefave titistash bejne shaka me gjakun e deshmoreve?Ti nuk e kerkon gjahun por e kerkon tragun,une po te them qe lepuri,ti po me thuash qe ferkemi! A e degjone se si bejne pazar me deshmor kjo qeveri titiste:Kush nga ndonje familje i ka tre djem te vrare ne lufte tu paguhet nje page 270euro,e keta qenefagjinje i marrin nga 2500 euro,pra sipas teje keta duhet jetuar si nuk luftuan,pos e dobesuan luften duke i nxitur komandantet qe ti dorezojne armet dhe shkepur ushtaret neper rruge si gjyqe! Popull lufta eshte ne ta mos gaboni edhe nje here e mi pranue keta komandanta sepse keta prape kane me ju komandue e tradhtue,por vriteni si ti shihni qe ju kan hyre neper aradhat e çlirimtareve.

fidani-pr (Derguar me: 16/03/2007 - 23:42)
kushe jane ata komandanta o haxhi per ti vrare. lufta eshte lufte e paqja eshte paqe, ka patur 6 zona operative, me thuaj cilet jane ata komandanta qe done ti mi vra o vlla. politiken tani mose e berzije me luften, pastaj kuptoje se Ramushin nuk e kane marre ne shtabin e pergjithshem ase gjate luftes,arsyeja ka qene shkollimi i tije jo i mjaftushem, pore edhe vete Ramushi eshte dashur te jete pran zones , mose harroni o njerzi se zona e dugagjinit ka qene zona kyçe per furnizim ,ne kufi ke patur ushtrin e serbit ,shume here eshte dashur te behet lufte me ta per ta thyer pikat e tyre qe armatimin ta dergojne ne zona tjera. ka patur shpijuna te cilet i kane udhehequr grupet e ushtarve e i kane qitur ne kurtha te serbit. sepse rrugicat eshte dashur shume here te ndrrohen dhe shume here eshte bere nga njerzit civil, nuk ka patur nje vi te sigurte nga shqiperija per te sjellur armatimin. nuk ka komandante qe e ka trathtua ushtarin e vete. nese e ke fjlen per dorzimin e armve kure nuk eshte mundur te thehet nje pike per te dalur ne shqiperi ajo eshte bere nga Tahir zema -farku ,pore jo nga uck, ka patur krize ne disa zona kure u bllokua vija e furnizimit ,more haxhi ke patur raste kure ushtari ka patur pluma sa per ta vrare veten qe mose te bie ne duar te armikut. Nese je i zemruar qe shpijunat i ke ne kosove ajo eshte tjeter, pore lufta ka mbaruar se cfare bene kushe pase lufte si keqe si mire, ai e bene ne emrin e vete personal.pra haxhi kemi gjykatat edhe ato i dine punet e veta ,se kushe me kendin eshte ne bashkeqeverisje ajo eshte tjeter. Tekefundit ju nuk e keni njofte si duket drenicen ,ate drenice kushe nuk e njefe nuk eshte mire te merret fare me politike, ata vlla nuk e duan robrine, ata ase ne kohen e Millosheviqit policve serbe u kane fole shqipe, pra i vetmi eshte ai rajone qe nuk i ka rrespektua ase gjuhen e tyre, pse thoneSerbet per drenicen se ai regjione eshte SHqiperi. Drenica o njerzi eshte zemra e kosoves .Ajo eshte e varfer si pasoje e luftave dhe e komunizmit qe nuk ka investuar atje, pore Oda e Drenices eshte si parlamenti Britanik , ja e shifni se nuk ka vrasje atje, nuk ka gjakmarrje si ne dugagjine, njerzit e Drenices dine te qetsojne popullin, ajo ka durimin pore e ka edhe krenarine.

Haxhiu (Derguar me: 17/03/2007 - 09:33)
fidani-pr ............Per qe me vete emrat e cileve komandanta mi vrare?Ti vete po e cekesh si i paskan qite neper prita(kurtha) grupet e uçkes,!!Qe thuash mos ta perzie luften me politike? Njera tjetres i ndihmone dhe perzihet ne qullin e poshtersirave.çka done me thene per Ramushin qe nuk paska qene i shkolluar aq shume?Mos valle vetem i shkolluari dine?Diten te komandojne ate qe u shkolluan neper serbi e rusi?a,A e dine qe njerezve te ditur me qellime nuk u ipet shkolla?Per mos me nxenur vende kyqe dhe ne mase mos te kane mundesi mu ngritur si udheheqesa?Kete e di mire sepse jane mundue mua siq ma shkatrruan jeten shqipofolesat.Leje ate qe ka pasur ushtar qe vetem ka pasur pluma sa per me vrare veten,kjo eshte parolle qe e ke ndegjuar nga ndonje i keqangelles! Ramushin e tradhetuan:Bajram Kosumi,me ministrin Dugollin,qe i ka shtie Rugova dhe ja Ramushin e kurthuan ne bashkesin e ldkes. Sa per zonen e drenices qe flasesh,a mendon qe skam qene atje,dhe nga jam une vete?Nga qielli pika? Dhe a mendon qe nuk mu kan kercnue kur kam marr udhen me shkue me u dale ne ndihme ne luftime e dijne njerezit dhe mu kan lutur shoket qe te shuaje mos te beja ze ..Ramushin ta njollosesh eshte sikur ta njollosesh zotin!,Por e kan shtie ne gracke duke ja manipulue mendjen me martesa e frigue ne forma ma te shemtuara qe tani çdo gje eshte vone!!!Ja di zemren e tij sepse edhe per tu martue nje shqiptar i vertete keta qenefagjinje qeveritar ta pergadisin matin duke ta treguar vendine matit me gishte,kete mos e harro?Edhe martesen ta pergadisin taman aty ku deshirojne keta pisa!Tahir Zema e dine tane kosova se kush ka qene,e Malokun i cili behet ma titist tani.Po te pyesi::Pse shkoi Thaqi,Rugova,Qosja,Suroi,Blerimi,Idriz Ajeti,Agani,Syla,Edita,Mark Milani(krasniqi),Xhavit Haliti(armeshitesi),Jakup Pasaporta,Hajrizi,B.Bukoshi etjer çka lypen me nenshkrue r.1244?A kane tani qe te gjithe keta partit e veta politike te **ave?Po te pyesi:Per çka luftoi UçK-ja ne Kosove?Per çka luftuan çlirimtaret ne Maqedoni?Per çka luftuan çlirimtaret ne Luginen e Presheves?Per mu çlirue,apo per mu roberue prape dhe mi mashtrue popullaten se ne kemi qen komandanta te luftes!çfare luftes?Ti je duke u mundue me tregue realitetin e luftes,por po qalon shume duke iu shmangur cik e cake,ta besoi kete. O burr leji odat e drenices,e te heronjeve,drenicak ,sepse ka njerez qe kan luftue sikur dragoi por emri i tyre iu trete si **a e pules?,,Dhe per heronje ta dine se kjo qenefagjinje e qeveritareve te kosoves jane kan dhe jane tradhetara ne prijashtim te nja gjashte deputeteve prej nga gjethe sa jane....A ta merr mendja qe nuk ka ndonje prapavije qe pse Adem Jasharin e banen komandant legjendar,pa ushtar?Mendo mire me koke ketu eshte nje sherr ne keto ditet qe po ju afrohen.Mos mendo tani sikur me pare qe me the se kinse po e hudhi gjakun e herojve,apo te trimave?Adem Jashari eshte i tradhetuar mu nga kjo qeveri e poshter,dhe keta dine te vrajne dhe nesermen te vajtojne dhe te ndertojne lapidar e te shpallin Komandante Legjendar!!!!A vete keta qenefa rrinin msheftas mbase skenes gjere sa te perfundone pjesa teatrale!!!Dhe si te perfundone lufta keta dalin te paret si çlirimtar dhe bahen qeveritar qenefat.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Perparimi Sam 17 Mar - 3:05


Strugani (Derguar me: 16/03/2007 - 16:43)
Ceku shko ne parlament dhe trego per tenderin e ARM, se sa pranove si bonus.

Haxhiu (Derguar me: 16/03/2007 - 20:38)
Do e presim main ore Qeku,por ti po na genjene sikur Bajram Gogjumi qe na tha se ne qershor te vitit 2006 qendperqind kosova po pavaresohet haaaaahaaaa me shtini me qesh pakes.

flaka (Derguar me: 17/03/2007 - 07:30)
mos me qene hulaja çfar bene fukaraja

ari (Derguar me: 17/03/2007 - 09:44)
Mos me qene interneti ku shfryhet Shqiptari
!?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jakup Psaporta Empty Re: Jakup Psaporta

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum