Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bajram Rexhepi ma heret spiun se Jakup Krasniqi

 :: sport

Aller en bas

Bajram Rexhepi ma heret spiun se Jakup Krasniqi Empty Bajram Rexhepi ma heret spiun se Jakup Krasniqi

Message  Perparimi Ven 19 Oct - 2:36

https://www.youtube.com/watch?v=AtAp4YIww-M


Mut Bajram Rexhepi,i cili haptas ne RTS serb,flet para serbeve dhe ne anen tjeter thote se e kerkojn interpolli serb.Sa qen eshte Bajram Rexhepi
Rexhepi s’do të japë dorëheqje
Prishtinë, (Kosovapress) 18 Tetor 2012 20:12

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, pas një polemike me kryeparlamentarin Jakup Krasniqi në Kuvendini e Kosovës, ka thirrur me urgjencë një konferencë për media për të shpjeguar qëndrimet e tij rreth prezencës së Policisë se Kosovës brenda Kuvendit të Kosovës. Ministri Rexhepi më pas e quajti Krasniqin luftëtar të vonuar, duke ia rikujtuar atij inkuadrimin në luftën e UÇK-së në fund të vitit ’98, përderisa për veten tha se është inkuadruar në dhjetor të ‘96-ës.

Ministri Rexhepi theksoi se policia nuk ka qenë brenda objektit të Kuvendit. Sipas tij, policia ka vepruar në bazë të kornizave kushtetuese dhe ligjore. Rexhepi i ka quajtur turpëruese dhe të pabaza deklaratat e Krasniqit në seancën e sotme plenare. Sipas tij, ajo çfarë ka thënë sot kryeparlamentari paraqet shpifje.

“Deklaroj para opinionit publik se për hir të së vërtetesës Policia e Kosovës nuk ka qenë në Parlamentin e Kosovës dhe i përmbahet në mënyrë strikte rregullave dhe ligjeve të Kosovës. Të krahasohet policia e Kosovës me policinë e pushtuesit, të krahasohet qeveria e Kosovës me pushtuesin, të përdorën terma të papranueshme për të etiketuar dhe pashtruar në sallën e Kuvendit, është papranueshme. Të gjithë, askush pa përjashtim, as edhe asnjë deputetë, askush nuk është mbi ligjin. Policia e Kosovës është për t’i mbrojtur e jo për t’i sulmuar ato. Është turp edhe njëherë po e them, është turp të tentohet që të manipulohet me ndjenjat e qytetarëve”, tha Rexhepi.

Ministri i Punëve të Brendshme ka theksuar se nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje. Sipas tij, këtë vendim mund ta marrë vetëm kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai pohoi se do të vazhdojë të punojë kundër dukurive negative .

“As që e kam ndërmend të jap dorëheqje. Unë e kam detyrë ta zbatoj ligjin me përpikëri. Këtu ka shumë individë që kanë dëshirë me pa anarki në këtë vend dhe që të zbehet lufta kundër krimit të organizuar, që unë të jap dorëheqje. Por unë nuk jap dorëheqje. Kam një mision dhe vetëm kryeministri mund të më shkarkoj ose mu kur të më mbushet mendja”, tha ai.

Rexhepi ka arsyetuar ndërhyrjen e djeshme policore ndaj aktivistëve dhe deputeteve të lëvizjes Vetëvendosje të cilët kishin dalë të protestonin kundër privatizimit të distribucionit të KEK-ut.
Jemi te vetedishem se çdo gje qe eshte prone shoqerore e popullit duhet ta shkatrroim qe populli te bjen ne dy gjunje para neve siq binte dikur para serbeve.
Ngritjen e masës së sigurisë dhe ruajtjen objektit dhe funksionimin institucioneve që e kemi obligim e bëjmë sigurinë në bazë të vlerësimeve që i kemi. Për dje, një natë më parë ne kemi pas paralajmërimet se do të protestohet me dhunë, pasi është deklaruar nga zyrtarët e lëvizjes Vetëvendosjes se do të protestojnë për ta ndaluar privatizimin”, tha Rexhepi.

Ministri Rexhepi më pas e quajti Krasniqin luftëtar të vonuar, duke ia rikujtuar atij inkuadrimin në luftën e UÇK-së në fund të vitit ’98, përderisa për veten tha se është inkuadruar në dhjeto
r të ‘96-ës.



https://www.youtube.com/watch?v=TOJCtlYCWEw


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum