Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

 :: sport

Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Sam 24 Fév - 15:54

Drini

O shqiptar ky Drini dhe Trojani jan me detyra te posaqme me pergjue njerezit liridashes dhe me shpife gjera qe su pekasin sepse keta jane............me pervaje qe i nuhasin individet
Ghygji i Hages nuk pranone deshmitar te vertete,por pranone deshmitar qe kane bashkpunue me serbine e me Fatmir Limen, dhe si qiftat e tu,qe keni vrare njerez qe kan tentue me iju bashkangjitur uçkes.

Po te kishte luftue uqkeja ndryshe i kishim hesapet.

A luftoi uçkeja?Ku eshte kosova dhe :Lugina e Presheves dhe ushtrija çlitimtare e maqedonise!Per çfare Pavaresie luftuan e qen i ndyte? o magar ore qe ke punue ne sherbimet e sigurimeve serbe.

uçkeja e hamamit tim ka luftue,kan luftue spiunat qe kan bashkpunue me shkije dhe per fotelet e tyre.nje lufte si iu ka urdherue ,ne favor te shkive a nuk eshte e vertete?
Po kjo uçk eshte qe ka plaqkit e vrare civil dhe paraqitu me emer te famileve te mija ore qen bushtre,ore Ibrahim qe paraqitesh here Dri i pa fund ,e here me njofka tjera.
Si kofte ky popull rrofte me ate se si ka punue kundra liridasheseve!Po nese ata qe e ndjekin Albinin kan ngjyer me unmikun,ju edhe me serbin edhe me unmikun ore majmuna,por edhe keni bashkpunue me rankoviqin,qe ua keni dhene edhe grat per bakshishe,vetem me qendrue ne krye te popullit e mi shtype vellezerit e juaje!!!Une kurr nuk e kam hanger buken e shkive e as te shqiptareve shpiuna,me nje fjale sja kam rras kerkujna!A kupton tani?
Komandantat e JNA (te jugosllavise) ata qe kane sherbyer si shqiptar ne ushtrin jugosllave,u banen komandanta te uçkes,dhe sot jane prape komandanta dhe e shtypin shqiptarin si policia e Sheremetit!Ju paraqiteni kinse e mbroni nderin e shqiptarise,kurse ne anen tjeter jani tradhetar te zinje te lyer me gjakun e vellezerve te juaj shqiptar,.
Jo nuk jam deshmitar i mshefte i Hages kundra Fatmirit,sepse Haga eshte njesoi si gjygji i sebise,dhe ai qe ka qen me serbin,si e denone njeriun e vetebashkepuntorin)!
Keto pordhavicat e tua shtijau qyqeve qe nuk te marrin vesh!!!!FDHE me etiketimet e juaja jam i ngopur me ju,se ju dini ti etiketoni atedhetaret me shpifje ore qena,si:Kinse ne vend te juajin i quani atedhetaret kinse kane bashkpunue me shkije,kinse jane hajna,kinse ka dhunue ndonje grua?!Po i flasi keto fjale nga pervoja sepse qe te gjitha mi keni shpife.......Keto i bani me qellim qe ta bindeni popullin se mundet me qene e vertete?!
HAGA eshte nje gjygj qe i mbrone ata individ qe kan masakrue njerez civil,dhe te pafajshem,siq eshte rasti i Karagjiqit,dhe OKB ja nuk paska mundesi me arrestue kete gogol,dhe lirimi i Fatmirit eshte bere me qellim qe ta nise edhe nje lufte te re kinese per çlirim nga serbet!Kete nese ky popull e hene me tradheti le ta lejojne Fatmirin tend edhe grat neper bira te tavaneve tua baresoi!

Sa here duhet me manipulue me popullin shqiptar?a propagandet e juaja ua peshurresha more gjakepiresa shqiptar!
Luftoni me shkije,e jo mi vra njerezit liridashes,dhe heroizmat e juaja shitnjau shkive dhe nderkombetareve.Luftoni me shkije e nderkometar ore qena,e jo mi vra patriotat e popullit?

E qe thuash mos je deshmitar kundra Fatmirit?çfare mendon ti ore i shkolluar spiun?Per ty nese Fatmiri mu ka kercnue se nese luftoi kundra shkive ka me pas pune me mue?Ku e ke fjalen ma haksh k..ti me fatmirin,dhe keta te ketije forumit qe i mbroni shkijet e shkijet ua qifshin nanat atyre kush i mbrone shkijet dhe spiunat!!Nuk po di se si me u shprehur ma keq sepse nje popull qe eshte skifter me trupe e me mendje si huta,zot larg tyre!Mendja e madhe e zeza kres thone?Se keni larg ore popull,ma mire qen me kombesi se me shqiptar shpiuna....
Zoti ja marrofte fytyren e OKBes qe nuk ja jepe ate se çka e meritoni,?Per shpiuna e kam fjalen e kursesi kundra atedhedashesve.
Sa kam punue per qeshtjen shqiptare zoti me shperblefte,e sa keni punue me shkije ,e kundra kombit ,zoti ju farofte.Dhe fara e tradhetareve kurr mos e shkelte token e stergjysherve te arbeve tane.

E di qe nuk kane me ma botue kete sepse disa ne kete forume jan me shkije,e di dhe ky me perkrah kinse eshte i flaket per qeshtjen shqiptare por ky eshte ka mbledhe informata e pisi pisave se nuk ka me i shkue gjate?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Dim 25 Fév - 7:41

Shpati
pershendetje

Per linke nuk po i nderroje une,por idiotet e fprumit kete^po ma bejne duke me shkyqur dhe po duhem me tjera se di a je ka me kuptone?

Shpatii
Switzerland

24/02/2007
Përshëndetje Topuz shumë po më vjen keq që ke kapacitet me i kontribu forumit ... por si të kam thënë edhe shumë here nuk po e mban të njejtin nick por po i ndrron ... edhe ma e keqja që po shan .... edhe shamjet dhe fyerjet nuk lejohen të aprovohen.... unë nuk ta futa postimin në kosh se më erdhi keq që ta futja atje thash mos po e han nejkush tjetër edhe ta aprovojnë shoku ..... Edhe diçka për fund.... pse kur ke kapacitet edhe në mënyrë diplomatike të ua marrësh fytrën shum kujt këtu në forum nuk i përdorë ato metoda Topuz ? Por vepron me sharje dhe fjalë që detyrohem së pari unë të mos i aprovojë ato.
Merre një nick të mirë shkruaj ...duke mos ra në sy të forumistëve në vendë se të thuash Fatmiri,hashimi,etj janë kështu apo ashtu përmlidhi me një fjalë "Politika qyqare përulëse etj ... Nejse shoku ti e di ma së miri si do të veprosh ......naten e mirë.


E qe shaje e kerkojne spiunat,e di qe sharjet nuk lejohen,por kur dikush me etiketon mua si spiune a nuk pasakam te drejte ti kundervihem?Dhe Artikullin qe e shkruaje pa sharje nuk ma botojne?
Pse?Atehere edhe ti Shpati je moderator une shaje kur moderatoret nuk mi botojne artikujte e mi!


Dernière édition par le Dim 25 Fév - 8:52, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Dim 25 Fév - 8:07

Pergjigje

.........................................
Drini

O shqiptar ky Drini eshte me detyra te posaqme me pergjue njerezit liridashes dhe me shpife gjera qe su pekasin sepse keta jane............me pervoje qe i nuhasin individet qe ja donin te miren kombit shqitar

Ghygji i Hages nuk pranone deshmitar te vertete,por pranone deshmitar qe kane bashkpunue me serbine e me Fatmir Limen, dhe si qiftat e tu,qe keni vrare njerez qe kan tentue me iju bashkangjitur uçkes.

Po te kishte luftue uqkeja ndryshe i kishim hesapet.

A luftoi uçkeja?Ku eshte kosova dhe :Lugina e Presheves dhe ushtrija çlitimtare e maqedonise!Per çfare Pavaresie luftuan e qen i ndyte? o magar ore qe ke punue ne sherbimet e sigurimeve serbe.

uçkeja e hamamit tim ka luftue.Ata qe kan luftue me zemer ua keni pergaditur arkivolet.Ne lufte ,kan luftue edhe spiunat qe kan bashkpunue me shkije dhe per fotelet e tyre.nje lufte si iju ka urdherue ,ne favor te shkive a nuk eshte e vertete?
Po kjo uçk eshte qe ka plaqkit e vrare civil dhe paraqitur me emer te famileve te mija ore qen bushtre,ore Ibrahim qe paraqitesh here Dri i pa fund ,e here me njofka tjera.
Si kofte ky popull rrofte bashk me ata qe keni punue kundra liridasheseve!Po nese ata qe e ndjekin Albinin kan ngjyer me unmikun,ju edhe me serbin edhe me unmikun ore majmuna,por edhe keni bashkpunue me rankoviqin,qe ua keni dhene edhe grat per peshkeshe,vetem me qendrue ne krye te popullit e mi shtype vellezerit e juaje!!!Une kurr nuk e kam hanger buken e shkive e as te shqiptareve shpiuna,me nje fjale sja kam rras kerkujna!A kupton tani?
Komandantat e JNA (te jugosllavise) ata qe kane sherbyer si shqiptar ne ushtrin jugosllave,u banen komandanta te uçkes,dhe sot jane prape komandanta dhe e shtypin shqiptarin si policia e Sheremetit!Ju paraqiteni kinse e mbroni nderin e shqiptarise,kurse ne anen tjeter jani tradhetar te zinje te lyer me gjakun e vellezerve te juaj shqiptar,.
Jo nuk jam deshmitar i mshefte i Hages kundra Fatmirit,por a je qorrue se si haptas po e kerkoje denimin e fatmirit nga ana e popullit shqiptar e jo nga shkijet?sepse Haga eshte njesoi si gjygji i sebise,dhe ai qe ka qen me serbin,si e denone njeriun (bashkepuntorin)!?
Keto pordhavicat e tua shtijau qyqeve qe nuk te marrin vesh!!!!EDHE me etiketimet e juaja jam i ngopur me ju,se ju dini ti etiketoni atedhetaret me shpifje ore qena,si:Kinse ne vend te juajin i quani atedhetaret kinse kane bashkpunue me shkije,kinse jane hajna,kinse kan dhunue ndonje grua?!Po i flasi keto fjale nga pervoja sepse qe te gjitha mi keni shpife.ne kohen e titos(fadili),rugoves(sllobes),dhe gjate uçkes,dhe tani,LLOMOTITNI se nuk e keni gjate!......Keto i bani me qellim qe ta bindeni popullin se munden me qene te verteta shpifjet e juaja kundra atedhedashesave?!
HAGA eshte nje gjygj qe i mbrone ata individ qe kan masakrue njerez civil,dhe te pafajshem,siq eshte rasti i Karagjiqit,dhe OKB ja nuk paska mundesi me arrestue kete gogol,dhe lirimi i Fatmirit eshte bere me qellim qe ta nise edhe nje lufte te re kinese per çlirim nga serbet!Kete her ,nese ky popull e hane me tradheti le ta lejojne Fatmirin tend edhe grat neper bira te tavaneve tua baresoi shqipetareve!

Sa here ju duhet me manipulue me popullin shqiptar?a propagandet e juaja ua peshurresha more gjakepiresa shqiptar!
Luftoni me shkije,e jo mi vra njerezit liridashes,dhe heroizmat e juaja shitnjau shkive dhe nderkombetareve.Luftoni me shkije e nderkometar ore qena,e jo mi vra patriotat e popullit?

E qe thuash mos je deshmitar kundra Fatmirit?çfare mendon ti ore i shkolluar spiun?Per ty nese Fatmiri mu ka kercnue se nese luftoi kundra shkive ka me pas pune me mue?Ku e ke fjalen ma haksh k..ti me fatmirin,dhe keta te ketije forumit qe i mbroni shkijet e shkijet ua qsh.. nanat atyre kush i mbrone shkijet dhe spiunat!!Nuk po di se si me u shprehur ma keq sepse nje popull qe eshte si skifter me trupe e me mendje si huta,zot larg tyre!Mendja e madhe e zeza kres thone?Se keni larg ore ju spiuna,ma mire qen me kombesi se me shqiptar shpiuna....
Zoti ja marrofte fytyren e OKBes qe nuk ja jepe ate se çka e meritoni,?Per shpiuna e kam fjalen e kursesi kundra atedhedashesve shqipetar.Rrofshin popujt e roberuar,vdekje qeverive qe e shtypin kombin e tyre.
Sa kam punue per qeshtjen shqiptare zoti me shperblefte,e sa keni punue me shkije , kundra kombit e kundra mejeeee,zoti ju farofte e ju vrafte.Dhe fara e tradhetareve kurr mos e shkelte token e stergjysherve tane.

E di qe nuk kane me ma botue kete sepse disa ne kete forume jan me shkije,e di dhe ky qe kinse me perkrahe loz me mua emrin nuk po ja botoi,vete lajmrohet duke me dhen kritika ne fakte!
Por iu kisha lute qe mos te mbledhe informata e te punoi ne mulli te armiqeve se njerezia nuk durone,dhe hedhe vrere mbi tere popullin edhe mbi te pafajshmit.

Nje poezi po ta kushtoje ore gogol


S'jem shqiptar si do here
si shqipetar te skenderbes
qe i dilnin zot memedhes
dhe vdisnin me ndere.

neper skuta hordha skordha
kikirisnin si gjela
spiunat u bene patriota
dhe kosoven pavaresuan?!

Nga poeti i popullit
H.L.K.


Dernière édition par le Dim 25 Fév - 8:54, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Dim 25 Fév - 8:09

Topuzi

Albania

Drini
Ti thuash se nese ke qen i afte me organizue diçka kundra sebeve nuk ka mujtur me te pergue fatmiri e dhjetra te tjere?Ti a je i porositur te u japesh ders shqiptareve?Dhe te merituarit i shendrrone ne spiuna e spiunat ne patriota aaaa.!?Po keta 10persona zhe po lozin me shqiptar!I mireseardhur ne uçk kan qen vetem ata qe kan bashkpunue me shkaun a kupton shqip apo deshiron me te shkrue ne gjuhen e djallit!Dhe personat qe kan hanger e pire me shkije kan qen te mireseardhur ne uçk!Kujt ti i thuash se nese ti ke qen ne grupin e shpiunave ske qen i pershtatshem ne uçk?Une jo qe nuk kam ngrer me shkije,por spiunave ua kam ndreq palcen a meak me jete me i pase masakrue me ka gjithe bile me femit e tyre dhe me farefise,a je ka kupton ?Apo truri yt eshte i dresuar qe te flasesh mbrapeshte me skordhat e tua.
Ti po i njifke edhe ata shqiptar te deshpruar qe po i shkojkan mbrapa Albinit qe po bashkpunoin me unmikun,?E ju me kan keni bashkpunue?Me shkije,me keta polic te kohes se Titos,e Fadilit,e te Rugoves e te Thaqit e >fatmirit,dhe tani me nderkombetar te unmikut!Vetm ju duhet me shejue jeten e bukure,apo jo nuk eshte e vertete se çka po te shkruaje?Ju po baheni ma te medhenje se Popi,dhe her me hoxh e here me popen ju jeni me shume fytyra,si megaleonat.

Une jam deshmitar i hapur kundra Fatmir Limes,ndaqe me hage ndaq me u ballafaque ne kosove por me ekrane te hapura dhe ja mue le te me denoi populli ja Fatmirin tend me shoket e juaje?
Une jam TOPUZ qe ua shkaterroi trurin e peshkut me çka e si te doni!Edhe nje here po te them se nuk ka gjygj ne bote qe i denone komandantet qe luftojne per tu çlirue,vrite armiq si sebet e si tradhetaret,sepse ghyghi popullor denon mos harro balosh.
Ti oje LOPE mendon se populli nuk e dine se si kan rrjedhur gjerat dje e sot?Matuf je ti dhe ata qe te kane dhene detyra te poshtersuara kundra popullit te shume vuajture.

Jo ti , Fatmiri e komandantet e tjer te JNA es qe nuk keni as nje argument ndaje meje qe kam punue nje sekonde kundra pôpullit tim te dashure,.Ju shpifni dite e nate kundra meje ,por POPULLI me njeh,edhe ju se kush jam e kush jeni???§§§!!!!jeni zemer shitur,shpirtshitur,tradhetar e mashtrues te kombit shqiptar.

profili
mesazh
2007-02-25

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 5:59

Drini
Ne kosove nuk ka qene vetem Fatmir komandanti qeliku,si keta ka pasur me vagona,!
E qe thuash se ne lufte kerkan nuk e kane ndaluar me luftue kundra shkive,ate qe ka dashur me luftue kundra shkive ti po na shesish perralla!!Sa komandanta mu kane kercnue se nese baje e pergadisi diçka kundra shkive kane me pas pune me mua ti po ma kundershton kete ?Kush te ka pague,apo po te paguan qe ti ti mbrone keta e kete lufte tradhetare...
Ne kete lufte kane mundur te kyqen spiunat e serbise....Sa here po done me ta spjegue?Dhe nese thuash se Albinit po i shkojne mbrapa spiunat e unmikut ?Ti ore breidhe thyri po mendon me na etiketue si ju konvenone dhe si u konvenonte ne koherat e sistemit monist.
Dhe personat e dyshimt per tye kane qen patriotet e jo shpiunet ore spiun ...

O pis ore idiote ti i mbrone spiunat e i etikiton shqiptaret e LIRISE.
Luften e uçkes e udhehoqen spiunat dhe pike e lipistragji!
........................................................................................................................................................

Cerku desha me te pyet edhe dicka. Mos je ti ai deshmitari i fshehur ne gjykimin ndaj Limes???? Ai ..?????
.....................................................................................................................................................
Drini
Une jam deshmitar i hapet kundra Fatmir Limes,dhe te kundra gjithe shpiunave shqiptar qe e keni shtypur popullin basharishte me shkije,si dje ne kohen e Rugoves,dhe me nderkombetaret tani,dhe pushka tope ju bafte ore shpiuna te shkaut!!
Vete keni hanger ne sofer me shkije dhe na lini neve a qena te poshter!
Dhe disa moderator te ketije forumit diskotime comit jan qe lypin djepin me ua djegur,ju me dhune e nxiteni njeriun te bahet pedofile ore qena dhe e lypni me ua ba zi e ma zi !
Juve u pershtatet perhere me tradhetue dhe me na thane neve qe luftuat per popull,ju si ne kohen e Rankoviqit,si ne kohen e Rugoves,si ne kohn e uçkessi me nderkombetar ju duhet me qen spiuna te te huajve,e na nuk kemi shpirt aaaaa?Vetem ju dini me bashkpunue e qeni juve.. ska dialog te mirefillet me ju,si pergjigje, me te paren fjale qe e qitni ,juve duhet me ua dhurue plume ne koke dhe fund!

Ti ore drini:
PO ja bane sikur dhija deles:Dhija ja pa deles nje here ate sendin dhe u tranue duke e qeshur delen e tue i thene :Auuuu ta pashe!E atehere delja ja priti ty oje dhi per dite po ta shohe e nuk po te them gje,e ti njehere ma pave e u hallakate!!
Ndegjo ore bir shpiuni:
Ju as njehere nuk mundeni te me etiketoni sepse jam i paster jo si loti por si PERENDIJA dhe as njehere nuk kam tradhetue popullin tim shqiptar!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 11:16

Trojani

Norway

E more shqiptar ktu vetem vlojm ne si (skrrajat e qenefit) mes veti se kush esht ma i mir e kush ma i keq e kush tradhetar e kush bajraktar i duhur per popullin.
Un per qdo dit i percielli ne forumin STORMFRONT.COM special at te serbis se si manipulon me publikun evropian e amerikan atu serbija me propaganda anti shqiptare ne menyr ashiqare!!!!! Asi ni shqiptar qe e di anglishten mir edhe esht pak i aft me kompjuter nuk hyn edhe kundershton edhe jav qet rrent serbve per ledine,apo me fakte natyrale te perditshme pa pas nevoj dokumte zyrtare apo diqka te till.
Keshtu jemi ne shum te aft me kritiku njeri tjetrin shum trima te mdhej me njeri tjetrin kurse armikut as qe ja zen goja mi ja tha dy fjal kryq.
Qfar mallkimi esht ky tek ne qfar njerz te pa zot te vetvetes qfar koka te leta jem qka presin femijet eton neser prej neve me kto koka te shprazta.
Un per veti nuk e di anglishten mir ne at nivel te shkruj para botes se qeshin me mu edhe me shkrimin tem si mund te ja bej. Por jan kishe 7 milion brenda e 3 milion jasht QYQE te rremit qi e folin shqipen e ka shum prej tyre qe e folin shum mir edhe anglishten e e njohin edhe kompjuterin ma mir se un.
Ku jan kta njerz qe nuk jav sheh njeri as ni shkrim ne forumet raciste ruso-euro-amerikane!!!!!
A spo bajka edhe ne me hap nje forum te tonin racist a? a nuk paska as nje shqiptar te bardh a? apo me at heshtjen ton ja vertetojm propagandat e serbis se gjoja se kta mir e kan a?
O 10 miljon QYQE toka e jon nuk mbrohet veq me gjyks e me drejtsi se qysh ka than zoti per dikan
po ta kish gjyksin sa bjeshkt e nemuna nuk na ban pun.
Nese ne dojm shtet ateher duhet mendjehollsi edhe KOPIL-LLYK, E PERTE KOPIL-LLYKU
Serrbija nuk hjeket me drejtsi te zotit prej kosove por veq me kopilllyk se me kopilllyk jan themelu ne ket vend edhe me kopilllyk duhet perzan se zoti na denon me i perzan met mir edhe na ka denu se skem mujt me jav dha hakin na atyne si na kan dhan ata neve.

profili
mesazh
2007-02-16


Dernière édition par le Mar 27 Fév - 2:26, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Lun 26 Fév - 11:18

Topuzi

Albania

Drini

Une jam deshmitar i hapur kundra Fatmir Limes, sepse ky ka kercnuar trimat qe ja kan dashur kosoves pavaresin,dhe ja ku e ka shtie popullin shqiptar more koke hurdher qe ke ti ..ore drini je marksist ,dhe shok i shkive,qe mua ma ke nxire jeten ,e populli ta nxiftejeten tende, se ne shkrime po te njoh se kush je!Ti je Balozi,ti je Isa,ti je si Afrimi,dhe ke qen o qen sekretar i Ukshin Hotit me qellime ogurezeza,dhe ja humbe dhe kufomen siq ja ke humbur shume shqiptareve!
Si e ke Shipken komandantin e policise serbe,me hangre bashke me te a mujte me ja arrite qellimit oje kurva me shume fytyra!!!!!!!!!!!!!!Si i ke shoket e baces?A pisa,a po bani bisnese me paret e shkive?Tani flasim haptas qite emrin dhe komunen siq e qesi une si burrat dhe le te flasi populli per mua e per ty!!
O trim Drini o skrraje e qenefave ti je eeeee,e mos e fliq tere forumin me skrraja te qenefave!Se populli eshte ka vedisohet dhe ka me vershue mbi ju dhe mbi shkije,dhe lirija eshte e popullit e jo e qeveritareve skrraja te qenefave te titos.Qite emrin se edhe perpara ma kerkojshe o qenef ore spiune qe je ka laveron neper te gjitha forumat ka ke mundesi ti eliminon njerez qe flasin kundra tradhetareve tu!!!!!!!!!!!!!A Dri a dri i zi kofsh.

O ju moderator qe e perkrahni kete qen qe bluan edhe ju mos hani mut e thoni jo une nuk jam moderator ,por tjeter kushi nuk po ti boton shkrimet e tua,se keni larg,edhe ne Kanada kam me ju gjete e Zvicerr e gjetiu dhe skeni me pa drite te dillit ore spiuna!!!!!!!!!!m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

profili
mesazh
2007-02-26

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:27

Drini99

Albania

Pershendetje!

Po shoh qe po flitet pak a shume per LDK-ne e pak per statusin e Kosoves. LDK-ja ne fillimet e veta eshte krijuar si LEVIZJE POPULLORE dhe jo si Parti politike, ata qe e krijuan LDK-ne ishin mu ata qe dhane lulen e rinise per Kosoven, ata qe mbi supet e veta bartnin shume vite burg e anatemime.

Eshte e cuditshme qe asnje nga ata te cilet formuan LDK-ne, nuk jane me pjese e saj PSE?????????????

Ne debatin televiziv, rreth protestave ku mori pjese edhe Ulpiana Lama theeksoi se pakoja e Ahtisarit eshte baze per nje rezolute te re e cila i hap rrugen parlamentit te Kosoves te shpall pavaresine, e shteteve qe te njohin Kosoven si shtet.

Mirepo pakoja e Ahtisarit duhet qe te vihet ne jete ne shtetin e ardhshem te Kosoves e kjo nenkupton se EUMIK, UNMIK apo ndonje organizate tjeter do te mbikqyr kete pune ne Kosove. E gjithe kjo nenkupton se kemi nje PAVARESI te limituar, por kjo nuk do te thote se kjo gje do te na pengoje te zhvillojme nje shtet te mirefillte ne te ardhmen.

profili
mesazh
2007-02-19

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:31

Drini99
Albania
Pershendetje!
Triki mu nuk ma ka lane omel me me qeveris shkau po as hoshtaplerat qe kane pi me shkije dite e nate, as matrapazet apo pastruesit e parave.

Ne kete po bejme diskutime dhe secili ka preferencat e tyre, mos mendo qe me kete fjalor qe po e perdor ketu po thua dicka te meqme. Nese ti mendon se Behxheti eshte njeri i duhur jepja voten e mos ofendo ok.
Kosoves ne kete periudhe i nevojitet vetem nje Diktator Demokrat sic ishte psh. Ramush Haradinaj. Cdo person tjeter eshte i destinuar te deshtoje.
Sa i perket tranzicionit qe e permendi Triki me lart, sipas mendimit tim kur duhet qe ti arsyetojme mospergjegjesite e politikes po edhe te shoqerise, themi se jemi shoqeri ne tranzicion. Po po qysh jo, tranzicion eshte mos me pase respekt per ligjin, transicion kjo e ajo. Po te kish kush me i ngre frejte sic duhet ja kishim pa punen edhe transicionit na.

profili
2007-01-23

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:35

pse mos shqiperia gjendet ne azi ne evrop jemi pore duhet te punohet me shume qe sa me shpejte te arrihet Bashkomi Kombetare

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:43

Drini99





Albania


Pershendetje!

Demonstrata secili grup eshte i lire ti mbaje, poashtu edhe te shpreh mendimin e tij, kjo eshte e drejte e secilit prej nesh. Une mendoj se disa persona po e ekzagjerojne gjendjen aktuale ne Kosove.

Kjo vjen sigurisht nga ajo se ka shume persona te papune dhe hajt o bac e ne protesta e demonstrata se na hengri ujku.

Me pase qene ne te zote e kishim perzane shkaun me kohe e nuk e kishim kerku ndihmen nderkombetare. Sa i perket politikaneve tane se thuhet qe po e mashtrojne popullin nuk e besoj fare kete pune. Nuk besoj se ka ndonje politikan ne Kosove qe akoma punon kunder shtetit te Kosoves.

Nuk mendoj se Albin Kurti e don Kosoven ma shume se Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj, Agim Ceku apo ndonje tjeter ne politiken kosovare. Poashtu nuk mendoj se thirrjet e tilla na ndihmojne ne rrugen tone. Secili don te behet me "katolik se papa" ne Kosove. Per mendimin tim demonstratat e qeta qe shprehin vullnetin tone kane vend, mirepo dhuna, djegjet sikurse ne ato te meparshmet nuk kane vend.

Sa i perket Decentralizimit mendoj se kjo nuk eshte kurrfare pengese per krijimin e shtetit te Kosoves. Cdo shoqeri demokratike njeh te drejtat e minoriteteve. A mendoni ju se serbet do te mund te bejne jete normale neper enklava pa u integruar ne shoqerine Kosovare JO heret apo vone do te jene te detyruar qe te njohin realitetin e ri. Apo do te shperngulen ngadale nga Kosova.

Mendoj se ceshtja e Kosoves eshte pune e kryer nje here e pergjithmone. Kosova do te jete shtet sot apo neser, edhe nese njohja formale do te kerkoje pak kohe prape se prape ne po funksionojme si shtet edhe sot.

Pegjigje
Shikone qenin se si i mbron qeveritaret a dri a dri i zi,qe je me detyra te posaqme me i mbrojte spiunat e heronjet mi shendrrue ne tradhetar

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:45

Shpatii

Switzerland

Lexone këtë shkrim Një Skëndërbe" turk"

http://rds.yahoo.com/_ylt=A0geupb2M6NFPlAAjwxXNyoA;_ylu=X3oDMTE4N3ZkNjE5BGNvbG8DZQRsA1dTMQRwb3MDMTMEc2VjA3NyBHZ0aWQDTTAwMV8xMDQ-/SIG=1247br4p3/EXP=1168409974/**http%3a//www.revistaklan.com/material.php%3fid=260

2007-01-09
.................................................
Drini99

Albania

Ky Turku me lehtesoi goxha, as Hamza e as Moisiu nuk paskan tradhetuar por paskan luajtur loje strategjike. Shume interesante, une tashme u binda me kete fakt dhe ska kush qe me luan nga kjo e thene.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:46

Tungjatjeta!

Une personalisht dyshoj qe Saddam Hyseini eshte varur vertet. Ka shume pluhur rreth kesaj qe me ben te kem dyshime.

Si eshte e mundur qe nje kryetar shteti me nje ushtri dhe garde besnike te zihet i vetem ne nje grope e me miljona dollare me vete. Kjo me te vertete eshte gje qesharake, e veshtire per tu besuar.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Perparimi Mar 27 Fév - 2:47

As Sllobpdazno e as Rugova nuk jan te vdekur,e tera eshte e programuar,qe popullit ti zbrete tensioni
HLK

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare Empty Re: Drini si Trojani me porosi te qeverise tradhetare

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum