Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

 :: sport

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:30

Beteret e uçkes

http://diskutime.com/disk/thread.php?id=1022

Eu Burra besimtar:

Pasi po u besojket Xhindeve se po mujka njeriu me bashkpunue me ta?Kush dine me na tregue si mundem me bashkpunue e me shpetue kombin shqipetar nga shfarosja!!!!
Se pari une kisha pranue ne emer te tyre me bashkpunue me ta dhe ti nxisi ma se pari te mi gjenin spiunat shqipetar e mi shtie e mi nxitur me lidhe nga nje guri te madhe per trupin e tyre e me kercyer ne deti e me u fundosur ne fund te detit;,Pastaje a e dini se çka i kisha shtie Xhinden me ba?Keto shtete qe jane kundra shqipetareve te paster njesoje si spiunave shqipetar ne deti!!!E po lehte çenka zgjidhja e kombit shqiptar per mu bashkue ne nje shtet !
Bismilah shejtan o zot i imi shpetoma kete komb qe e deshta aq shume se me allahun me shkoi jeta si skllever !

Me shejtan po bahem vetem ta shpetoi kombin tim
AMMMINNNN shejtan allah

O te nderuar ju lutna me tregoni si mundem me komunikue me XHINDET se ndryshe nuk keni si me shpetue nga roberia,dhe po ju shohe se vetem sa nuk ju paska rrokur shkula nga friga dhe ma mall po e bani me jetue si qeni ne zingjire e mu masakrue se me bashkpunue me dike qe mundet tju shpetoi,
Ju pershendesi shqiptar te dashur,sepse une jam gjaku i te pareve te juai,une jam mishi i stergjysherve te juaj,une jam kocka e te paret te juaj,une jam ai plisi i te pareve,une jam megja e kufinjeve te tokave te juaja!

Ju lutem edhe nje here :kush ka dieni si bashkpunohet me keta IBLISA me mesoni qe tju shpetoi nga ma e keqja


Dernière édition par le Ven 30 Mar - 17:50, édité 6 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:34

Sasha
Sweden

Shume veshtir te shruaj diqka per Gandin e ballkanit,duke shikuar dhe lexuar librin e Ibrahim Rugove qeshtja e kosoves jam aq shume i emocjonuar sa qe edhe kur shkruaj per kete engjell te popullit shqipetar me drridhen duart....
dhe deshira ime personale eshte se nese dojm te flasim per Ibrahim Rugoven duhet se paku te lexojm librin e tij Qeshtja e Kosoves,ateher do ta kuptoni dhimbjen shpirtrore te keti profetit kosovar.....

Ne vitin 1988 Dr.Ibrahim Rugova u zgjodh kryeta i Shoqates se shkrimtarve te Kosoves.
Si intelektual me nam qe i jepte ze kesaj levizjeje intelektuale e politike Dr.Ibrahim Rugova u zgjodh me 23 dhjetor 1989,themeluan dhe u zgjodh kryetar i LDK.....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:35

Shpatii

Switzerland

Sasha shkrimi i jotë më lartë më lenë një përshtypje se nuk e njef sa duhet as Rugovën dhe as politikën e Rugovës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:35

Sasha

Sweden

Shpatii...
Te lutem ma spjego pak Rugoven dhe politiken e Rugoves.......

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:36

Drini99

Albania

Pershendetje!

Sasha, a mund t'ju tregosh forumistave se ku gjindet sot Shalipuri dhe kush e dergoi ate ne ate vend ??

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:37

Anaa

Spain

Sasha historia e Rugoves kontributi qe ky ka then per Kosoven po dihet se si dhe qa ka ber per at Kosove aj edhe UQL deri kur ka shkue Hollbruku ne Deqan nuk e ka pranue si Ushtri nuk mund te gjuhet Gandi i ballkanit se aj servilizem qe kishte Rugova sod kosova do ta vuj nga ata njerez qe i than qmimet ati sod po ja kethejn kosoves ne menyre barbare e gjuj sepse nuk po pamvaresohet plotesishte por rasionale eshte kjo pavaresi qe ju ka afrue kosove Sasha me fal por ndoshta nuk jeni shume i future ne analiza te punes se Rugoves ju dhe shume te tjer ketu qe shkrujn ne ket forum .

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:39

Sasha

Sweden

Drini 99
Shalipurin u vra ne Radavc te drinit te bardh,u vra nga Ushtria clirimtare e kosoves, nga ushtari qe quhej Avni,pa ditur se kush ishte ne makin,dhe ky i ndjeri u vra mbas lirimit te kosoves....
Une thash drini 99 se ky njeri e ka udhehequr pejen me vite,dhe desha te tregoj se sa trima jemi ne shqiptaret me njeri tjetrin sot ne vitin 2007.
Drini 99 tregoju formistve se kush e vrau Avnin qe e vrajti shalipurin.........

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:41

Drini99

Albania

Pershendetje!

Pirgu???!!!!!!!!! nuk po te marr vesh asgje???

Une veq deshta qe ai me ju tregu se kush e ka vra ate policin qe nuk e kishte lane me flejte Sashen ne hotel.

Po per bese nuk po te marr vesh se cfare pune paskam koordinu une me Sashen. ?!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:42

Sasha
Sweden

Pirgu qysh thua qka ka lidhje UQK me nje njeri,kur ne ate kohe Ibrahim Rugova ishte pergjigjes i ter popullit kosovar, a e din se kryesija vendos per marrjen e disa vendimeve.
E po ta bej nje pytje PIRGU pse UQK u shendrrua ne TMK,dhe nuk vazhdoj te jet UQK

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:43

Sasha

Sweden

Drini 99
Shalipurin u vra ne Radavc te drinit te bardh,u vra nga Ushtria clirimtare e kosoves, nga ushtari qe quhej Avni,pa ditur se kush ishte ne makin,dhe ky i ndjeri u vra mbas lirimit te kosoves....
Une thash drini 99 se ky njeri e ka udhehequr pejen me vite,dhe desha te tregoj se sa trima jemi ne shqiptaret me njeri tjetrin sot ne vitin 2007.
Drini 99 tregoju formistve se kush e vrau Avnin qe e vrajti shalipurin.........

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:46

Kamera
Albania

Sasha- Une kisha mu nderlidhe me kete pyetje qe ja ke bere kolegut me larte-UÇK-ja ka qene ajo qe ka qene dhe si te tille nuk ju konvenojke Amerikes me lene dhe ja ndrruan emrin por ajo eshte ajo se e ka ndrru emrin prape eshte ajo qe ka qene dhe do te jete mos u habiteni .
Prandaj me habite fakti per disa njerez qe e njollosin UÇk- sepse po mos te ishte ajo Sererbia ende do te ishte ne trojet tone ne Kosove.
E kuptojme se dikujt nuk i ka konvenuar largimi i Serrbis nga Kosova por kane pernduar ato kohra dhe tani duhet te ecim perpara keqe e mire me Ameriken e cila na prin por gjithenji sipas interesit te saj por pasi qe nuk kemi pasur fuqi te mjaftushme qe ta perzam armkun vete nga Kosova tani duhet ta durojm Ameriken .
pergjigje
Mos berbalite ketu,dhe çka done me thene se mos te kishte qene uçkeja e kishim ende serbin dhe disave su ka konvenue me dale serbija nga kosova???E ku eshte kosova tani?Edhe ma keq se ne kohen e serbise more qafir i poshter

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 15:52

Drini99
Albania

Pershendetje!

Po nderlidhem edhe une pak ketu bashke me ju me shkretu najsen. Ja bera pyetjen ma heret Sashes ne lidhje me ate policin famkeq ne Peje, per te dale te ajo se po mos te ishte UCK-ja ai polic do te vazhdonte te terrorizonte perseri, pastaj te tjetra se asnjehere nuk kam ndegjuar se eshte eliminuar ndonje polic me ane te politikes paqesore, apo dikush e ka fituar lirine me politike paqesore.

Sa i perket emrit te UCK-se dhe shendrrimit te saj ne TMK, ketu nuk po shoh asnje te keqe apo humbje te vlerave. Ushtria Clirimtare e ka kry misionin e saj gjate luftes e sic shihet edhe nga emri detyre e saj ka qene clirimi. Sot ne Kosove nuk ka forca serbe dhe nuk kemi se prej kujt me e cliru Kosoven, ndaj mendoj se vazhdimi me emrin ushtri clirimtare ne kohe paqe nuk eshte edhe aq i arsyeshem. Nese do te ishte ashtu atehere do te kishim sot neper bote ushtri te quajtura psh. ushtria partizane e Shqiperise, ushtria nacional-clirimtare etj etj emra qe nuk do te kishin lidhje me realitetin.
pergjigje
Vertete policet shqiptar qe bashkpunuan u kyqen ne uçk,dhe i vrane spiunat e vegjel,dhe uçk u shendrrue ne TMK kjo paska luftue me çlirue dhe mu çdemobilizue,dhe kosova me mbete pa ushtri popullore?'ushtrija e kosoves)haaaa

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Ven 2 Mar - 16:24

Sasha
Ne te gjitha shkrimet je shume perpara Shpatit,Drinit e shume te tjereve,pos qe e lavderon Rugoven,por kur te kethehemi ne tjeter ane:Fehmi Agani disa muaj pa krise lufta me pate thene se a e njohe popullin shqiptar?A eshte ne gjendje me dhane jeten per pavaresi?Beso me nxuri,sepse e dija se nuk eshte ne gjendje per kete,sepse edhe uçken e nisen patriotet,por e uzurpruan spiunat,dhe neper prita i vrajetn ma te merituarit!
Dhe po te kishte luftue uçk ja,sot si kishim shume shtete ne kosove dhe se puna e kosoves ka perfundue nga OKB ja,sepse kosoven e konsideron si pjese te serbise dhe pike!A qe e cekesh se lufta me serbin tani ka fillue!Po ta besoi,por kam frige qe prape ata qe na moren ne qafe kane me komandue luften dhe prape kena me humbe!Sepse keta pisa mobilizohen me arme dhe he burr çka me ba ne me duare thate?Keto fjale po ti shkruaj nga mundimet e mija qe kam qen ne nxor si nga serbet ashtue edhe nga shumee te uçkes!Pra kercnomu njera ane ,po ashtu edhe tjetra ane,si serbet si shqiptaret,sepse ishin kane ne marveshje bre zoti nanen qe jo vetem mua qe ma kan shkatrrue jeten,por edhe popullin ja ku e lane!E tere kjo eshte bere me qellim qe ne keto dite te filloi nje lufte me serbin!!!!
Sasha une ty te kam krahasue me Shpatin(Ahmetin)nga Prishtina eshte,por po nai perzin shume hesapet,ty dhe mua!
shendet e paqe past jeta jote

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Dim 4 Mar - 16:19


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 6 Mar - 3:17

Shqiperia
Ta dine se çdo lufte qe zhvillohet eshte ne marveshje mes paleve nderluftuese?????Dhe nuk behet as nje masakre pa pelqimin e dyha paleve!!!!!

Un jo qe deshton ne as nje aspekte kjo eshte e qarte shume mire ,por qellimi eshte tjeter kund po e kuptone se ku e kam fjalen?

Vetevendosje nuk po mundem me ba ne familje e leje ma gjere,Dhe me siguri jo bashkimin dhe jo biseda te perbashketa e kan gjenezen tek stergjysherit e pare tone dhe po na shkojka ne trashegim,dhe keshtu ska te ndalur! Jemi nje popull i qoruditur,mendjemadhe mes vedi,fjale shumeee,a tjereve ua pastojna wc,edhe me diploma :!?Shkollat dhe titujt e shqipetareve nuk jane te kryera per me punue per komb te vetin ,por per te punuar mbrapeshte!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 6 Mar - 3:22

selectonetwo@yahoo.com
ARNAUT (Derguar me: 18/03/2007 - 23:20)
TI NUK JE SHQIPETAR,SE NE TURQIT SHQIPETARET I VRAME NE KOHEN E SKENDERBEUT,DHE NJE PJESE QE MBETEN GJALLE SHKUAN NE ITALI.TI NUK E NJEF HISTORINE .SE PO TA NJFNJE NUK DO TE SHANJE BABANE TENT.TA THEM UNE SE CFARE JE TI.KUR ERDHEM NE NE SHQIPERI NE 1400 UNE MBANJA 1000 GRA,DHE ME DUKET SE NJERA E KISHTE LLAGAPIN NJESOJ SI TY.DHE UNE BERA SHUME FEMIJE ME ATE,NUK E MBAJ MENT SE SA ,PO ME DUKET SE NJA 70 .EDHE I THSHE SE KY FEMIJA QE LINDEM KETE RADHE ,DO TE VIJE NJE DITE DHE DO TE ME SHAJE.DHE JA KU ERDHI DITA .ME NDERIME BABAI TENT ARNAUT SHQIPTAR

....................................................................................
selectonetwo@yahoo.com
une jam baba i struganit (Derguar me: 21/03/2007 - 00:43)
kur kam qene nje here ne sruge ,q.i.v.a.nje grua ,dhe kur do te shkoja ,ajo me tha,se cfare emri do ti vesh keti femije .dhe une i thashe ,qe emrin tja vesh strugan.tashti erdhi koha qe femija jot te te shaje.po kane erdhur kohe te veshtira,ske ci ben.
.........................................................................................


nga njofka udba

arnaut (Derguar me: 20/03/2007 - 21:40)
une e kam emrin arnaut shqipetari,dhe dua te di per djalin tim.ju lutem me ndihmoni.djali im shkon me mbiemrin tim,dhe te mos gaboj,e quajne shqiptari.ju lutem, pres pergjigje,shperblimi 100 dolla



selectonetwo@yahoo.com
KATOLIKU I VERTETE (Derguar me: 18/03/2007 - 23:37)
ROFTE NDERI I KOMBIT GJ.K.SKENDERBEU.MUHABETI KA QENE SHUME I NXEHTE .ROFSHIN SHQIPETARET KUDO QE JANE,RROFTE KOSOVA E PAVARUR.MIRE U
PAFSHIM TJETER DITE.DO TE ME FALNI PER GJITHECKA


xha jaho (Derguar me: 16/03/2007 - 22:13)
lere djalin te flase o zoteri,mos e ofendo ,dhe ai ka te drejten e tij te thote mendimin qe ka.ceshte kjo sjellje me ne shqipetaret e ilirise.po ata jane vellezerit tone ,te nje gjaku,nuk i gjetem ne rruge.ata vine nga fise ilire dhe queshin dardane,te cilet kane nje histori 2500 vjecare,njesoj si tona.ata kure nuk na kane ndaluar ne te japim mendime per ceshtjet e tyre,megjithese ne ja u kemi ngulur.po ne ju kemi shume borxhe atyre,mo vella, apo i harove.qe nga koha e pavaresise,ne vetem morem nje pjese toke sa na dhane,dhe fluturuam me presh ne **e.i lame te shkretet nen serbet,i vrane i prene ,idogjen ,ne hic gje nuk beme .me 1944 kur hyne komunistat ne shqiperi,qe ju shofte fara,i vrane i prene ,kete radhe i vrame ne vellerit e tyre .dhe me ne fund ja dhame serbit.te mos flas me shume tashi se nuk ben.fol o trim i xja johos se je vellai tone me i vogel.

xha Brahua (Derguar me: 16/03/2007 - 22:20)
E mo xha Jaho, vellezer i kemi, po shtepi vec e vec ama e secili nikoq.ir ne shtepi te vet. Se keshtu nuk hyn sherri ne vellezer, se po hyri, aha, e mori dreqi punen pastaj. Po leri keto mo xha Jaho se nuku i di ti punet e te rinjve, po hajde bejme nje dore domino a nje tavell a nje bixhoz se m'u ca hunda ketej na Allemanja

tropojani (Derguar me: 16/03/2007 - 22:22)
Po cfar done more keta mafjoz si Berisha jon dhe Nano.Don qe ta bejn SHQIPERIN republik te Jugosllavis po lini more kriminela brezin e ri te drejton Shqiperin se na lat emigrant gjith jeten por edhe juve skeni faj se keni mbet si dopjo gjashta ne shqipri.Por Berisha me mir te merret meTropojn se eshte bere Tropoja si Hiroshima pas shperthimit te bombes atomike,sesa te luaj macja dhe miu me tosin
.

............................................................
selectonetwo@yahoo.com
FADIL HOXHA (Derguar me: 18/03/2007 - 00:31)
POPULL KOMUNIST I KOSOVES,MOS I LEJONI KETA SEPARATISTE DHE IREDENTISTE,TENA SHAJNE VELLEZERIT SERBE DHE RUSE.TE GJITHE KETA DUHET TE DALIN PERPARA GJYQIT TE POPULLIT DHE TE MARIN DENIMIN QE JU TAKON.MOS BINI PRE E SHANTAZHEVE SEPARATISTE,DUHET TA MROJME FEDERATEN E JUGOSLLAVISE ME CDO CMIM.ROFTE FEDERATA E JUGOSLLAVISE.ROFTE POPULLI VELLA SERB.

selectonetwo@yahoo.com
VELLAI TUAJ MYSLIMAN (Derguar me: 18/03/2007 - 01:24)
ORE VELLEZER MUSLIMANE KOSOVARE ,PERSE KERKONI TE MERNI PAVARESI, DHE TE SHKONI NE EVROPE,UNE SI VELLAI TUAJ ABDURAHMAN JASER EMRULLAH AVDYLMENAH,JU THEM TE IKNI QE NGA AI VENT I MALLKUAR,QE QUHET EUROPE,.AJDENI NE ARABI ,SE KETU JEMI TERE NJEREZIT E MUHAMETIT ,APO TE BABA ALIAT DHE TE PROFETIT HYSEIN.KETU NE KEMI SHUME XHAMIA TE MBEDHAJA DHE KA VENT PER 2.000.000 POPULL VELLA MUSLIMAN KOSOVAR.DHE JU SKINI PER SE TE MUNDOHENI NE KOHEN E RAMAZANIT ,TE VINI NGA KOSOVA ME AUTOBUZE.LERENI ATE VENT TE MALLKUAR SE AI ESHTE VENT I KAURIT.ME RESPEKT NGA JEMENI VELLAI TUAJ MUSLIMAN,ALLAHU EKBER.
priftichris@hotmail.com
Kristo (Derguar me: 18/03/2007 - 01:50)
ALLAHU EKBER TE Q*I*F*S*H*A ROPT
.................................................................................
adjokaj@yahoo.com
Malsori (Derguar me: 18/03/2007 - 01:59)
O Kristo te garantoi qe ky qe po paraqitet prej Jemenit ashte shkja shkinet ose Magjyp.
selectonetwo@yahoo.com
OVELLEZER (Derguar me: 18/03/2007 - 02:23)
PSE O BIJTE E ZOTIT ,SILLENI NE KETE MENYRE ME VELLANE TUAJ,KESHTU JU MESON IMAMI JU NE XHAMI.NE JEMI VELLEZER DHE ASHTU DO TE MBETEMI ,MEGJITHATE ZOTI DOTJA U FALE GABIMET.JU ATJE NE KOSOVE DUHET TE DERGONI SHUME TE RINJ TE STUDIOJNE PER HOXHE.NE JU FINANCOJME ,MOS U BENI MERAK,KEMI PARE NE ,SE MOS DO TJU JAPIM KETYRE BUDALLENJVE QE KEMI KETU.KETYRE CA PELHURE TE BARDHE DHE LEPITKA DHE MJAFT I KANE,LE QE DHE LEPITKA SDUAN KETA SE IKIN ZBATHUR.BENI SA ME SHUME XHAMI,MOS NDERTONI ASNJE KISHE,NUK NA DUHEN ATO NE ATO JANE TE KAHUREVE.SHIHEMI TE XHUMANE NE XHAMI TE FALIM AKSHAMIN.

Toni (Derguar me: 18/03/2007 - 04:50)
Ore ti qenke ** fare duke provokuar ..** Korce!! Boll i provokove Kosovaret o buce e keqe!!Opo ne cdo forum ose koment nga nje nga keta pro greket!! Po te doni t'i nisni nje email ketij plehres qe provokon ja ku e keni email selectonetwo@yahoo.com


Ramiz Dakaj

ramiz.dekaj@reflex.at



Kadri
ksalihu@hotmail.com
..................................................................................................

.............................................................................................
Malsori
selectonetwo@yahoo.com


...............................................


Fidani

selectonetwo@yahoo.com
.................................................


ana@londer
....Pse solona frigohet qe shqi.do bashk.me ameriken,e çte mire na pruren eu....................................................................................................
......Balozi i jonit.....fatosjazz..........
fatosjazz@yahoo.se

xha jaho
selectonetwo@yahoo.com
joho (Derguar me: 13/03/2007 - 23:54)
I LEXOVA TE GJITHA THE MU BE QEFI QE INI OPTIMISTE PER PAVARESINE E KOSOVES.EDHE UNE MENDOJ SE PUNET PO SHKOJNE MIRE .JETOJ NE USA DHE DUA TE RESPEKTOJ VENDIN KU JAM.MENDOJ SE USA E KA DHENE FJALEN SE E PERKRAH PAVARESINE PA KUSHTE, POR A MUNDET QE EVROPES TI ZIHET BESA DHE SIDOMOS RUSISE E CILA ESHTE NE KS.KAM EDHE DICKA TJETER PER TE THENE .MENDONI JU SE EVROPA ESHTE DAKORT ME NJE SHTET TE DYTE MYSLIMAN I CILI DO TE BEHET PJESE E SAJ.UNE SI XHA JAHO KAM NJE MENDIM NE QOFTE SE PUNET NUK SHKOJNE MIRE POPULLI I KOSOVES DUHET TE FILLOJE TE NRYSHOJE FENE TE BEHET SIC KA QENE 200 VJET TE SHKUARA DMTH TE KRISHTERE.E DI QE ESHTE E VESHTIRE SE KE TE BESH ME NDJENJAT SHPIRTERORE. POR POPULLI I KOSOVES DUHET TE VERE NE VENT TE PARE INTERESIN KOMBETAR DHE JO ATE FETAR.DHE TJETRA DHE ME KRYESORJA ESHTE SE ATA SHKOJNE NE FENE E TE PAREVE .KESHTU DO TE JETE ME KOLLAJ QE EVROPA ME RUSINE TE NA PRANOJNE SI SHTET .DO TJU KERKOJ TE FALUR PER NDONJE KEQKUPTIM.
...................................................................................
ufo_kos@hotmail.com
Lamika (Derguar me: 14/03/2007 - 00:04)
PERGJIGJE per nickun VELLAI JUAJ dhe per JOHO----1)VELLAI JUAJ- ne kosovaret kerkoj te vetqeverisemi dhe te mos na sundoj shkau-po ne vetveten...e te pavarur sjemi sepse ASNJE SHTET NUK ESHTE I PAVARUR -as amerika...se te ishte amerika e pavarur dmth nuk ka nevoj per luft ne irak per naft --nese mendon ne aspektin politik sdo jemi te pavarur...atehere ajo eshte DESHIR E JUAJA GREKOFILE APO SLLAVE falmn ....2)per JOHO-n: -nese e nderroj fen ne katolik ket e bej...sepse mendoj se eshte me e mire-apo sepse 3-4 gjenerata me heret e kan pas FEN E KRISHTER-apo se si e kemi marr nga turqit e _utit ---e nuk e nderroj per interes kombetar...pasi as amerikes as EU-s nuk i pengojn 1 milion musliman ne KS pasi vetem ne Berlin Paris Londer apo vende tjera kan mbi 4-5 milion .... 1 Milion musliman te kosoves asgje..bile EU luten qe ne te jemi musliman te mire....e jo te jemi te pafe qe kur te shkojm ne EU me i vjedh me i ba qyl + USA per interesa te veta thot vendeve muslimane ''po i ndihmoj muslimant ne kosov'' e nuk thot ''po ndihmoj ca ish te krishter''!!!!! THANKS
selectonetwo@yahoo.com
jaho (Derguar me: 14/03/2007 - 00:30)
O VELLA LAMIKA UNE SI XHA JAHO NUK THASHE NDONJE GJE TE TE SHQETESOJ TY SE MOS POPULLI I KOSOVES E DEGJON XHA JAHON DHE MENJEHERE E NDERON FENE ,SE UNE SI XHA JAHO NUK JAM PERENDI ,PO VETEM E DHASHE SI OPSION TE DYTE NE QOFTE SE OPSIONI I PARE NUK REALIZOHET.DUA TJU PYES TY O TRIM IXHA JAHOS,NE QOFTESE TY PERSONALISHT TE AFROJNE PAVARESINE NE SHKEMBIM TE FESE ,CFARE DO FEJE QE TE JETE ,SI DO TE VEPROSH TI .NEQOFTESE DO TI PERGJIGJESH XHA JAHOS ME THUAJ PO OSE JO .PERGJIGJE TJETER NUK KERKOJ.ME NDERIME XHA JAHO


..........................................................................
ragipkrasnigi@hotmail.de
RAGIPI (Derguar me: 13/03/2007 - 23:54)
Vertet kam friken se kosova nuk do ta fiton pavarsin.se me luft nuk kemi kontribu shum kemi pas perqarje mes partive mes ushtrive sikur te mos e dinim se per qfar qellimi jemi tu luftu.E prap sot i kemi te ulur po ata persona ne parlament.ja veq populli por edhe vet ata jan te drejtuar ka amerika.sa per politikanet e shipris mos te flasim kurr nuk mjafton ajo ndihm qe na kan afruar.Lavdi u qoft atyre qe dhan jeten per kosoven.ner Serbi mu jo po edhe pavarsi veshtir se Evropa plak nuk i ka ndihmuar shiptaret kurr.Serb sado pak e ka ndihmen prej **es rusi sa per ta penguar pavarsin e kosoves. I kisha lut shiptaret kudo qe jan te jen sa me te bashkuar rreth qeshtjes kombtare dhe te kontribujn sa me shumqe te kem nje te ardhme sa me te bashkuar.jemi populli ma i mir ne evrop.


..........................................
Drenicaku

artclub@gmx.de

.........................................
UDBA
selectonetwo@yahoo.com
...................................
Fidani

xhema_r@hotmail.com
fidani-pr (Derguar me: 17/03/2007 - 15:51)
Tani vetem duhet durime, kjo eshte koha me e veshtire psikologjike e popullit, do kryhet edhe kjo pune vetem mose te provokohet ndonje trazire. sote populli duhet ti besoje grupit te unitetit aty nuk eshte vetem nje parti prandaj mose u shqetsoni

fidani-pr (Derguar me: 17/03/2007 - 19:23)
po mire cfare do behet nese shpallet tani pavarsija, kure ne jemi ende me rezuluten 1244 ,eshte nje proces qe ka pasur bisedime dhe ai plane i ahtisarit duhet te shkoje e te votohet ne kshillin e sigurimit. Pavarsija shpallet atehere kure vije koha, se edhe veriu i Mitrovices mundet ta shpalle pavarsin. eforite duhet ti leme anash te kuptohet qarte procesi, pra vetem durime se do vije koha. Tani me e rendesishmja eshte qe ne kosove te kete maturi.
............................................
Rama
raisso19@hotmail.com
Rama (Derguar me: 18/03/2007 - 09:09)
Diskutime interesante shum, Luani i deshiron te mbaren presidentit te Kosoves edhe une i bashkangjitem, Prishtinalia hmmmmm more Prishtinali nuk po e di a je ti Prishtinali apo nga Kurshumlija i shperngulur ne prishtine ty ta rruan presidenti pse jo tash e ke **en shlire shkaun e perzun e ti kaja nanen kqyre ndonje gram kokain ne mujsh me e gjet neper qoshet e prishtines e ndoshta tkapin hallucinacionet e droges e behesh ti president i kosoves ku me e dijt eshte shume e mundur qe ti te behesh president e masanej duhet ndoshta me rru shum ti, Haber ti endrra te mira po shihke ishalla mesin vetem endrra tujat hajt futja gjum e shih qasi endrra te magarit
......................................................................................................
Prishtinalia
pejoni-swe33@hotmail.com
prishtinalija (Derguar me: 17/03/2007 - 16:18)
na e rrofsh o presindent,haha
raisso19@hotmail.com

http://www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=828
Llapjani-besiana-Dardani
dardani@hotmail.com

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Madona

Sikur se çdo njer ita ndjene veten njeri, nuk do te na nevoiteshin kuajte...!


Edhe atehere kur e flasesh te verteten,te rrok friga,dhe pastaje mendone qe te ndjeke dikush, pse e thee te verteten!!!!!!!!!

Sa jetone mesone,dhe shpifje ke per çdo dite me ndegjue,po patjeter duhet me vazhdue jeten nepermjet genjeshtrave!

Edhe atehere kur dikush te provokon,me fjale rrije,qe mos te kete deshire ma tutje me ndejte me tye?


Prokurori i Tribunalit te Hages sot ne gjykimin e Ramush Haradines e dy shoket e tije i ngarkoi keta si dhe UçKen se e paska pengue ushtrin dhe policin serbe ne kryerjen e detyrave te tyre?Sa qudi,Kerkund ne as nje dokument te ligjeve nderkombetare nuk shkruhet kjo domethenje,se forcat çlirimtare nuk duhet mi pengue forcat e armiqeve per tu çlirue?Keshtu gjate luftes na quajten terrorriste dhe fuqke e nalen luften dhe tani e njejta pisari vetem melodi tjeter!
Dhe i ngarkoi qe paskan dhunue e mbyte shpina!!!!Serbet skan dhunue me mija shqipetare e masakrue siq kane dashure atedhetar!
A medet mbasi nuk me pranuan se ua kisha tregue! A e kisha lane gjalle ndoje kesi e pastaj Karlla De Ponte le te' kishte bere gjykim !Dhe ne çdo minut e permendeshin statusin perfundimtar te Kosoves!!!Diçka po na mbeshtillet ama sa i madhe nje perendi po e shehe kete marri!!!!
Eshte mire me keto koka nderkombetare , qe ka pjelle nana shqiptare , preje Sollones ka nje peshqesh
me lula me ua afrue
ka hundet!

Deklarat e kryeprokurores se tribunalit te hages zonjes Karlla De Pontes dhene RDW me2o 12 2ooo dhe thote:
Agjendat nderkombetar po dojne qe KOSOVEN me lene nga fillimi !!!
Karlla De Ponte kjo eshte e drejte,por tjeret e nxisin per mbrapeshte!Ju ka ardhe veja tek bytha nderkombetareve e çka te bajna tja rrasim shqipetareve se tjeter kund smund po i rrasin mustaqet!
Sipas RTk me 27 9 2oo1 se parlamenti serb i dha fund fjales jugosllavi!çka po dojne me krijue tani nga nje kosove e vogel me dhjete mi km ketror?

Po ket date:Kof Anani thote se po e pergadisin nje konfederate per minijugosllavi,nga serbija ,kosova e mali i zi!mali zi u shkoi,çka po dojne me ba,kur edhe serbija nuk deshirone me mbajte kosoven ndere sundim!!Zot a je ka sheh!!!

Ah Ramush e vella ke qellue i lige ne hage,e haga me fame te larte,dhe se kerkon vrasesin,okopatorin e shpiunat por te roberuarin dhe
luftetarin e lirise e bene fajtor!Te gjithe jemi si ti,dhe nga zemrat tona nuk ndahesh,edhe ne e ndjeim gjykimin tend sikurse me kan ne vedin tend,sepse fatin e njejte e ndajm me ty te gjithe ata qe e ndjejn veten njeri te gjalle!,qe e deshirone jeten e pavarur sikurse kombet e tjera

profili
mesazh
2007-03-05

1 2 3

REPLIKË E RE
Serafinato...

Ne forum ndalohet:
- Dalja nga tema
- Ofendimet, sharjet
- Dialekti i theksuar
- Shkronjat kapitale
- Propoganda fetare, politike, anti-shqiptare
- Chit-chat


Dernière édition par le Mer 21 Mar - 3:41, édité 53 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 6 Mar - 12:17

Eu Burra besimtar:

Pasi po u besojket Xhindeve se po mujka njeriu me bashkpunue me ta?Kush dine me na tregue si mundem me bashkpunue e me shpetue kombin shqipetar nga shfarosja!!!!
Se pari une kisha pranue ne emer te tyre me bashkpunue me ta dhe ti nxisi ma se pari te mi gjenin spiunat shqipetar e mi shtie e mi nxitur me lidhe nga nje guri te madhe per trupin e tyre e me kercyer ne deti e me u fundosur ne fund te detit;,Pastaje a e dini se çka i kisha shtie Xhinden me ba?Keto shtete qe jane kundra shqipetareve te paster njesoje si spiunave shqipetar ne deti!!!E po lehte çenka zgjidhja e kombit shqiptar per mu bashkue ne nje shtet !
Bismilah shejtan o zot i imi shpetoma kete komb qe e deshta aq shume se me allahun me shkoi jeta si skllever !

Me shejtan po bahem vetem ta shpetoi kombin tim
AMMMINNNN shejtan allah

O te nderuar ju lutna me tregoni si mundem me komunikue me XHINDET se ndryshe nuk keni si me shpetue nga roberia,dhe po ju shohe se vetem sa nuk ju paska rrokur shkula nga friga dhe ma mall po e bani me jetue si qeni ne zingjire e mu masakrue se me bashkpunue me dike qe mundet tju shpetoi,
Ju pershendesi shqiptar te dashur,sepse une jam gjaku i te pareve te juai,une jam mishi i stergjysherve te juaj,une jam kocka e te paret te juaj,une jam ai plisi i te pareve,une jam megja e kufinjeve te tokave te juaja!

Ju lutem edhe nje here :kush ka dieni si bashkpunohet me keta IBLISA me mesoni qe tju shpetoi nga ma e keqja

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mer 7 Mar - 14:38

Drejtesia

Ma paske marr fjalen nga goja,logjika juaje çenka tejet e mprehte,ska komente .

Vella i nderuar:
Vetem Vatikani i bane keto maskaralleqe,dhe boten e ka ndare ne tabore(ne religjione)))) duke formue grupe e dhene para te majme dhe shtijau fitilin shteteve duke masakrue civil te pafajshem!Vete te pasurojne dhe tjeret i nxisin qe te masakrojne ne mase,dhe prape ato pare ne gjepat e Vatikanit.A ja ke ndegjue zanin priftit Behira,kane e ka pas pague me krijue fejen e re per me mbrojte" dhjaten e vjeter"

Masakrat e bosnes po i lem disi ma anash e po nisemi nga kosova jone:Sa masakruan,sa dogjen,sa dhunuan serbet dhe militar nga Armenija,bugaria,po keta militar u vrane nga serbet vete,sepse po tek arat e mija ushtria serbe nga kodrat kur i ka pare qe po terhiqen nga tuta e kundraofanzives se 17 djelmoshave shqipetarrrr e zoti i ruajte sokolat sepse qe nga 1850 shok te tyre qe i lane vetem ne vijen e frontit,mesiguri je ka me kuptone?Dhe granatuan keto militar dhe jane te vorrosur me qindra militar....!!A e sheh vella edhe ata qe shkojne me iu ndihmue serbise ,serbija ua ka marr jeten atyre te dashureve te vete,dhe as nanat e tyre nuk ua dijn voret!!!E po e leme edhe kete:Ku ke ndegjue qe nje armik i vjedhe te vdekurit nga VARRI ,qe i ka masakrue vete ,per çfare arsye?Mi tregue botes se sa trima jemi?Apo per??Dhe kufomat i qone per ne serbi?Nuk po e kuptoi se çfare gjygji i Hages eshte ky gjygj,po habitem vertete!!Kjo nxerrje e kufomave eshte nje veper ma e renda qe e bane nje popull mbi nje popull te pafajshem vetem pse kerkone drejtesi ,liri,shtet,bashkim sikurse popujt e vendeve te tjera,sepse tek e fundit kete te drejte vete e kane nenshkrue ne karten e kombeve te bashkuare qe çdo popull i roberuar ka te drejten per shkputje nga roberia,ku edhe vete serbija e ka nenshkrue,por siq e cekesh i nderuar ,sebija vetem ZBATON vendimet e KS te OKB-ra(Vatikanit te shenjet)!Nuk po te rendoja me teper!


Pershendetje vella i nderuar


BalkanWebVatikani nuk ka interesa politike apo ekonomike ne Shqiperine qe ... lart e poshte, per iliret e per "race e zgjuar", e per histori te lavdishme ! ...
www.balkanweb.com/sitev4/index.php?id=828 - 66k - En cache - Pages similaires

Kush Ishte Ne Te Vertete Skenderbeu [Arkivi] - Forumi Virtual- [ Traduire cette page ]... europe pas paktit te bere me vatikanin(vatikani i ka ofruar aq shume skenderbeut sa ... Dhe me poshte kam shkruar qe nuk gjykohet ne menyre pasionale. ...
www.forumivirtual.com/archive/index.php?t-6842.html - 52k - En cache - Pages similaires

Dan BrownNë atë kohë, shumë masonë kishin poste të larta zyrtare. ... dhe është po kaq e vërtetë se informacionet faktike të përdorura burojnë nga vetë Vatikani. ...
www.babel.com.al/ne_bote/dan_brown.asp - 42k - En cache - Pages similaires

Perse Vatikani nuk pranon Ungjillin e Barnabait?Dhe perseri ne listen e Gjashtedhjete Librave si me poshte: Numri Serial. 17. ... Posts: 5 (5/30/01 9:30 am) Reply, dilema jo nga ju por nga vatikani ...
p075.ezboard.com/Perse-Vatikani-nuk-pranon-Ungjillin-e-Barnabait/falbasoulfrm48.showMessage?topicID=34.topic - 53k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mer 7 Mar - 15:47

selectonetwo@yahoo.com

cfare jane struganet (Derguar me: 20/03/2007 - 23:01)
faleminderit per pergjigjen.ju jap 100 pike,tashi e mora vesh,se perse jane stuganet.edhe une ashtu mendonja,seju ini vetem te beni magjia,si 2000 vjet te shkuara.ora tuaj nuk shkon me oren qe shkon i gjithe kombi shqipetar.po keto nuk jane vlera,mo dite zinj,o njeres te treshe.mire ishte qe ju te integroheni ne sudan ,ose ne somali,se kini te njejtin zanat,dhe kulture,doemos dhe te njejten fe.ju mundet te ini mbeturina qe ka sjelle turku me vete,se shqipetare nuk jeni.


selectonetwo@yahoo.com

une jam baba i struganit (Derguar me: 21/03/2007 - 00:43)
kur kam qene nje here ne sruge ,q.i.v.a.nje grua ,dhe kur do te shkoja ,ajo me tha,se cfare emri do ti vesh keti femije .dhe une i thashe ,qe emrin tja vesh strugan.tashti erdhi koha qe femija jot te te shaje.po kane erdhur kohe te veshtira,ske ci ben.

Strugani (Derguar me: 21/03/2007 - 00:48)
Po te kesh guxim ma jep adresen, e une vi te tye pi nji kafe.

djeurostar@msn.com
janis nga himara (Derguar me: 21/03/2007 - 01:53)
po nuk kuptoj pse ne greket e greqise ne himara nuk marrin pavarsin e vorios epiros dhe **et e kosoves i bien me dor.duhe te bashkohet vorios epiros me greqin demokratike.mbase dhe kosovo do behet nje me vorios epiros.skiperia flet 50%greqisht.a ju thot gje kjo o malsor kosovar.ne jug te skiperise tabelat ne ruge jan greqisht.ky este vet fillim i procesit jo kthyer.skiptar prano realitetin e ri.faleminder

janis nga himara (Derguar me: 21/03/2007 - 01:57)
te lumt italia dhe ellada.ne kemi vlain e madh russia.car ti besh rusis o albano cop cop.rusia este superfuqi kombetar.skiptaret jan te vajtur ne kosovo.po jam dakord per autonomia

jam ne struge (Derguar me: 21/03/2007 - 02:01)
une jam tashi ne struge,erdha te te kerkoj te falur,dhe te te them, po deshe te ma kethesh ate magjine.jam shume i semure dhe se mar vesh se cfare kam,nje gje si pyke me eshte ngritur ne mes te kembeve,dhe nuk me ulet per qamet.tashi kemi dy opsione,ose te ma kethesh magjine ,ose kjo pyka qe me eshte ngritur ne mes te kembeve,duhet pa tjeter,ti behet derman.ne qofte se nuk ulet ,ja ku po te them se gruan e pare qe do te shoh do ta dermoj.ndodhem perballe me shtepine,strugan strugani,rruga,vllade vlladov,strugov,macedonia








Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Avatar2405_7

Skenderbegovi a ka kene ma i moqem se ky plakush


Dernière édition par le Mer 21 Mar - 3:51, édité 7 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mer 7 Mar - 16:09

Tani qe ja fusni te gjithe cik kot juve ja fusni. Nuk gjykohet dot ne menyre pasionale. Dhe te gjithe keshtu gjykoni duke qene se keni mesuar ne histori per vite me radhe se skenderbeu ehste nderi i kombit heroi kombetar etj etj, mbrojti evropen nga turqit etj etj. Te gjithe juve qe shkruani ketu jeni shume te rinj per te ditur te verteten dhe shumica jone di vetem ate te vertete qe ehste shkruar ne kohen e enver hoxhes ne shqiperi.
Qe Sknderbeu ka qene shqiptar kjo ehste shume evertete dhe le te thone grekerit e ku di une kush tjeter ca te doje, ama ka qene shqiptar. Ka qene shqiptar ortodoks. Ka qene burre i mire apo i keq kete sdi ta thote njeri, sepse ne ate kohe shqipja nuk shkruhej kshu qe historia e tij ka marre formen e gojedhenave dhe legjendes. Neve e kemi besuar per vite me radhe sepse kshu na u servir nga koha dhe historia( sepse e ekrahasonte enver hoxha veten me te aq sa vuri monumentin e vet ne nje shesh me te skenderbeut). Sknderbeu qe nje shqiptar qe shqipen e shkruante me shkronja turke dhe qe e mesoi shqipen pas moshes 35 vjec se deri ne ate moshe fliste turqisht. Mos harroni qe u largua nga shqiperia kur ishte 5 vjec dhe si pa me me sy as nene as baba e as vellezer. Dmth u edukua ne Turqi dhe u rrit aty.
Shqiperia ne kohen e tij qe e opushtuar nga turqit os eme sakte qe nen varesine eperandorise dhe ska pas shtet shqiptar por ka pase feudale shqiptare qe kishin feudet dmth nje sasi tokash me nje keshtjelle, ose ato qe neve i quajme principata, te cilat ishin si mikro-shtete te vegjel. Te gjitha keto qeveriseshin ekonomikisht nga turqit dhe politikisht dhe princat shqiptare ishin kukulla. Skenderbeun e kthyen ne shqiperi vete turqit sepse i dhane si shperblim pikerisht tokat e tij , pra principaten e krujes.
Ai luftoi per ti mbajt keto toka, dmth per ti bere te tijat, sepse perseri turqwit do te donin qe ta kishin ne varesi dhe kte principate. Kur e pa qe i vetem sja dilte dot, kerkoi ndihme nga princat e tjere, dhe u be e ashtuquajtura lidhja e lezhes qe ka ngel ne histori s e tille si bashkim shqiptar, ama ska qene e tille. Ka qene nje aleance midis nejrezve qe kishin nje interes te perbashket ne nje kohe te caktuar. Ose ajo qe quhet sot ne gjuhen moderne , kontrate.

Tani keto qe thashe me lart une mund edhe tja u vertetoj me fakte, dmth me ato qe quani juve fakte, dmth gjera te shkruara me vite me autore. Shumicen e ketyre une kam pas fatin ti lexoj ne origjinal dhe shume prej tyre jane kopje e vetme. Ama nuk duhet lexuar vetem ne nje burim, njeriu duhet te lexoje dhe prote dhe kundrat dmth nga te gjitha anet te lexoje, te ballafaqoje faktet me njera tjetren dhe te nxjerri konkluzionin e vet, sepse jo cdo gje qe ehste e shkruar ehste e vertete.
A nuk ka qene kshu dhe ne rastin e historise qe kemi lexuar per enver hoxhen, per zogun, per konicen( qe deri para viteve 1990 e dinim armik te popullit) etj etj?
Historia e vertete nuk shkruhet asnjehere neper libra. Mbajeni mend mire kete!!!!
__________________
Forgive and forget

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mer 7 Mar - 16:12

E kam lexuar kete liber qe thua ti dhe ky liber ehste botuar ne vitin 2003. Ka botuar dhe nje liber tjeter ky autor ne vitin 2005 te titulluar: Skenderbeu dhe lufta shqiptaro-turke e shekullit te 15. Po kete e ke lexuar ti?
Dhe sa per dijeni, Kristo Frasheri per te shkruajtur keto libra i ehste referuar bibliotekes se vatikanit( se e kundershtove F:W). Dhe nje hollesi tjeter qe ske nga ta dish: Kristo Frasheri ehste miku i ngushte i gjyshit tim( dhe ai historian) dhe e njof personalisht meqe vinte shpesh e takohej me gjyshin.
Une nuk e shava skenderbeun dhe as nuk mohova faktin qe me ane te luftes se tij dmth rezistences qe ai ju beri turqve, arriti te pengonte per shume vite pushtimin e pjeses tjeter te evropes nga turqit.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mer 7 Mar - 16:17

Dan Brown, "Të përndriturit", 400 vjet hakmarrje ndaj Vatikanit...

Një tjetër best-seller i Dan Brown është sjellë sërish në gjuhën shqipe "Engjëj dhe djaj". Pas "Kodit të Da Vinçit", një tjetër vepër, ku në epiqendër ndodhet Vatikani, vëllazëria sekrete "Iluminati", si edhe një histori dashurie. Në një intervistë, autori tregon "sekretet" e frymëzimit të tij, lidhjen e tij të ngushtë me ndodhitë "sekrete", por nuk harron të sqarojë se librat e tij nuk janë aspak antikatolikë, madje, as antifetarë, por që gjithsesi bazohet në fakte që vijnë nga vetë Vatikani.

"Engjëj dhe djaj" merr frymëzimin nga një vend i çuditshëm. Çfarë ndodh?

Isha për një tur në qytetin e Vatikanit, ku vizitova një tunel që quhej "passetto", një kalim sekret i përdorur nga papat e dikurshëm për të shpëtuar nga ndonjë rrezik i mundshëm. Sipas ciceronit që na shoqëronte, një nga armiqtë më të egër dhe të më vjetër të Vatikanit ishte një vëllazëri sekrete e quajtuar "Iluminati", të "ndriçuarit", një kult i vjetër shkencëtarësh, të cilët dëshironin të hakmerreshin kundër Vatikanit, si ndëshkim ndaj këtij të fundit për krimet e kryera ndaj shkencëtarëve, si Galielo dhe Koperniku. U mrekullova duke imagjinuar këtë ngjarje: një vëllazëri antifetare, duke vepruar në katakombet e Romës. Dhe, kur shoqëruesi ynë shtoi se historitë moderne besojnë se "Iluminati" është aktiv edhe në ditët tona, si një nga organizatat më të fuqishme, me ndikim shumë të madh në të gjitha politikat globale sot, e dija që kisha rënë në kurth... Duhej të shkruaja një triller për "Iluminatin"...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 13 Mar - 1:53

Keni parasysh trinitin e shenjte: Ati, Biri dhe Shpirti i shenjte? Sipas Oskar Wilde njeriu eshte zoti, prandaj edhe Bibla thote se Zoti eshte kudo, brenda dhe jashte jush.. Njeriu pra ka tre perberes: Vetja e Mesme (ose mendja e ndergjegjshme, ajo arsyetuesja, pra konshienca)
Vetedija e Ulet (ose mendja e pandergjegjshme, subkonshienca) dhe Vetedia e Larte ose( Engjelli Mbrojtes).

Vetja jone e larte eshte pjesa hyjnore e njeriut qe ka dimenzione te gjera, e pakorruptueshme, qe dine gjithshka per ne dhe gjithesine.
Egzistone edhe menyra ne kontakt me kete qe ajo te beje gjera per ne, te na ndihmoje per te arritur ne jeten tone ate qe duam nese kjo gje nuk eshte e demshme per te tjere. Me kete metode kam ndihmuar njerez te arrijne qellimet e shkollimit ne kete rast. Eshte nje ritual jo i veshtire.

ZOT( NJERI)=Intelektualitetin e zhvillluar duke mesuar pa dembel lleke,gjere sa ta hapesh tabullen,dhe nuk duhesh te krenohesh se une kam dituri te mjaftushme,sepse bjene ne fund te pusit.
2)Nepermjet mesimeve duhet qe ti ta aktivizon trurin qe te mbaje sa ma shume mende,pra ta zhvillon memorjen,qe ne raste te ndryshme te kesh informacione per ndonje pergjigje!
....................................................................................................
Keto te dyja paraqesin perlen e fituar nga fundi i detit.,Por duhet te egzistoi deshira per te arritur qellimin e premisit ne te mire apo^per te keqe,por nuk eshte mire qe tjereve tju shkaktone plage pa te pasur borgj!
Formula neriu ZOT:mesimi+memorja=me qellimin e deshiruare

Nuk jam i sigurte, por perpiquni te kerkoni ne internet mbi Kahuna -t dhe filozofine e tyre te lashte mbi Prana-n dhe Veten e Larte.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 13 Mar - 2:03

Nese kerkojna ma heret se neve kush na ka krijue per te paret e te pareve?Eshte nje pyetje e pa krypet!
Per sot nese bejna pyetje se mua kush me krijoi?Me krijoi baba bashk me nanen!
Por dhe femit e mi krijova me gruan time,siq krijuat dhe ju te tjeret!
E per ndryshimet e gjeneve ka egzistue qe para miliona vjeteve,dhe eshte e mundur qe te krijojm njerez gjeniale,!Keto perpara i ka bere kisha e shejte,e sot shteti me mjekesin.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Perparimi Mar 13 Mar - 2:09

Kahuna - JesWeb - jeux de société et tours de magie
Jeux de société et tours de magie. Critiques de jeux et de tours de magie, interview, énigmes ... Pour vous rendre maître de l'archipel de Kahuna, vous devrez étendre votre influence sur le plus ...

jesweb.free.fr/critique/kahuna/kahuna.html · 12.3.2007 · Кеширано
big kahuna reef2 tout sur BIG KAHUNA REEF2
big kahuna reef2 ... Résultats 1 - 10 sur un total d'environ 16 100 pour big kahuna reef2

quaero.homeip.net/big+kahuna+reef2.html · 11.3.2007
Clube : kahuna
A LA DECOUVERTE DE KAHUNA. Autant le dire tout de suite : voici la perle de la très bonne gamme kosmos pour "2 joueurs"! D'une simplicité remarquable au niveau des règles, Kahuna se ...

clube.free.fr/ludo_kahuna.html · 11.3.2007 · Кеширано
Kahuna, le jeu
Chaque joueurs tente de contrôler le maximum d'îles d'un lointain archipel en utilisant au mieux ... Description du jeu. Kahuna comporte un jeu de 24 cartes, un petit plateau et une série de pions ...

revue.jeudesociete.org/jeu-kahuna.html · Кеширано
Kahuna
Mon avis. Y a bon ! Kahuna est à mon avis un excellent jeu à deux qui tient dans la durée. La chance existe bien sur dans ce jeu mais elle est TRES limitée : à part au début du jeu (le tirage ...

reixou.free.fr/critique/kahuna.htm · Кеширано

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha Empty Re: Sasha e drini+Xhindet+BALOZI+Xha Jaha

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 2 1, 2  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum