Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon

 :: politika

Aller en bas

Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon Empty Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon

Message  Perparimi Dim 19 Oct - 15:54




E njohe shume mire Azizin .,.Edhe ky ka qen kur me provokojshin,çka ke ba ti qe nuk te kendon Dervish Shaqa ,a policet serb ishin mbeshtetur per telat e INES dhe na ndiqeshin mbrapa qe mua te me burgosin,por tja thoja kete fjale, Azizit ja kisha  frige mos ma nderpret telefonin.Nja 10 minuta para kesaj ngjarjes,une me Avdiun isha ndare pra disa diteve ,shkaku qe  i shajti tane taxistat duke u thene lypni tan shqiptaret qi nanen,se ma te mire jane magjupt se ju.Sepse magjupi Bades nga Terrna i kishte sherbye me taxi falas siq e shetisesha une gratuis.Ka mendue se te gjithe taxistat i sherbejne si une falas..E kishte que Avdiu, Azizin qe te me lutet mu pajtue me Avdi Ibrahimin pase shume lutjeve pranova se e pash qe Azizi nuk me leshon pa e pranue pajtimin,mendova se diçka nuk eshte ne rregille dhe ma mire thash po pajtona.Ishin kane duke pire raki ne nje kafiq te Berisheve ne qender zejtare.Ne tavoline ishte Osman Gega, Veli Kuqi.Larg tyre ishin duke pire tre polic keta qe ti permenda qe na pergjojshin duke me thene Osman Gega ,Azizi e Veliu pse Dervish Shaqa nuk te kendon ne qifteli?Si jam ulur ne tavolin Aziz Morina me tha;Haxhi Lata me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit?Jam pi,nuk e dijsha koken ku e kam.Policet ne keto momente  gotat  i cakrronin.Me erdhi nje fuqi e vetedies,dhe ja prita;Po ku hamamin ke mundesi me posedue ti more mute bomben atomike?A per kete me ftuat mu pajtue me Avdiun?Ma jep ate bombe e se pa ja qie nanen serbise nuk e la.A pasha zotin e dim qe ty nuk ta nin.Jam ngrite ne kembe   duke i shajte te gjithe dhe kam dale perjashta.Jane que mbas meje duke me ndjekur,dhe ne fushen e stacionit te autobusave me ndalen duke me marr me te mire se barem hajgare me ty na falish Haxhi Pashe zotin.Mbas neve edhe ata polic jane que e jane   mbeshtetur per telat e INES,duke na pergjue çka po folim.Ja ka nise se pari Osman Gega te me provokon;Haxhi Lata,mua Dervish Shaqa ma kendon kengen qe e kam ngrite flamurin ne vitin 1968 ne suhareke .Pse ty nuk te kendon Dervish Shaqa?Ti nuk ke bere kurgja per Kosove!Hajde na trego pash zotin a ke ba najsend per qeshtjen e Kosoves?Ja nisi edhe Kuqi po me te njejtat provokime,pastaj edhe Azizi,i shikojsha policet duke na pergjue,ua kam prite, lesh kam vnur,mute kam bere per shqiptar bre pisa bre muta,dhe jam largue nga ata e kam shkue ne taxin tim.Per Avdi Ibrahimin nuk me kujtohet qe me ka provokue,nuk i shpifem,me duket se nuk me ka thene a si dhelper rrinte duke i shique policet dhe mua.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon Empty Rasti i konfliktit ne Kumanove tope sekret

Message  Perparimi Lun 18 Mai - 3:56

Kujtim Kurti
13 mai, 22:54 · 

TOP SECRET
Agjentet sekret të AKI-SHISH-DSK...rralizuan kamuflazhin politikë në Kumanovë...
Që nga viti 2002...nuk ekziston UÇK zyrtare,por vetem agjent te sherbimeve sekrete qe rralizojne interesat strategjike te partive politike....per te mashtruar opinionin me patriotizem folkflorik per Shqiperi Etnike...me qellim te mbajtjes se pushtetit kriminel...
Agjentet sekret te AKI-SHISH-DSK...qe kan rralizuar kamuflazhin politik ne Kumanove...nga dt.8-9 maj 2015,jane te financuara nga sherbimet sekrete te Serbis dhe Rusis....me qellim te destabilizimit politik te faktorit perendimore qe siguron shtetin e Maqedonis...
Agjentet qe kan rralizuar aksionin ne Kumanove...jane militant partiak te Ramush Haradinajt,Hashim Thaqit,Edi Rames,Ali Ahmetit dhe Saso Mijkllovit...te cilet jane financuar me 11.000.000 euro...per te rralizuar kete plan sekrete per destabilizimin e Maqedonis...
1.Agjenti sekret i AKI...XHafer Zymberi,ish luftetar i UÇK zona e dugagjinit,kandidat per deputet nga AAK,truproje e Ramush Hardinajt..autor i kamuflazhit ne Kumanove.
2.Agjenti sekret i DSK.... Abaz Salihu,militant i Ali Ahmetit, ish luftetar i UÇK...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
3.Agjenti sekret i DSK...Sulejman Osmani-Syla...militant i BDI....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
4.Agjenti i sekret i DSK....Dem Shehu(komomdan Juniku),militant i BDI...agjent i DSK qe nga viti 2006...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
5.Agjenti sekret i DSK....Nexhmetin Lika,militant i BDI...i denuar me 12 vite burg ne vitin 2004...i liruar ne vitin 2006 si i "pafajshem"....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
6.Agjenti sekret i SHISH....Genc Sefa,epror i larte i ushtris shqiptare,ish oficer i TMK,vetaren i UÇK 1999-2001....njesia speciale anti-terrorrizem....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
7.Agjenti sekret i SHISH....Enver Klein,njesia speciale anti-terrorrizem,pjesmarres i luftrave ne Afganistan dhe Irak....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
8.Agjenti sekret i AKI....Mirsad Ndrecaj,militant i AAK,ish luftetar i UÇK 1999-2001...ish-truproje i Ramush Hardinjat....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
9.Agjenti sekret i AKI....Shefqet Hallaqi,militant i PDK....i arratisur nga burgu...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
10.Agjenti sekret i AKI....Muhamet Krasniqi (komondant Malisheva)...militant i PDK,ish luftetar i UÇK....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
11.Agjenti sekret i AAK....Beg Rizaj (komomdant Begu)...militant i AAK,ish luftetar i UÇK 1999-2001...ish truproje e Ramush Haradinajt....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
12.Agjenti sekret i AKI....Sami Ukshin Sokoli (komondant Sokoli)...militant i AAK,luftar i UÇK 1999-2001...ish truproje e Ramush Haradinajt.....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
Te gjithe keta agjent sekrete te AKI-SHISH-DSK....kan rralizuar edhe aksionin sekrete me dt.23 prill 2015 ne piken kufitare te Gushices...dhe "shpetuan" nga policia maqedone dhe sherbimet sekrete perendimore....pa therr ne kembë...
PRAPASKENAT....
Agjentet sekrete te BIA-FSB....Edi Rama,Hashim Thaqi,Baton Haxhiu....u takuan me dt.4 prill 2015 ne Ulçin,per te rralizuar kamuflazhin e Gushtices dhe Kumanoves....me qellim qe te justifikojne viziten e Alksander Vuçicit me 27 maj 2015 ne Shqiperi....duke i mashtruar shqiptaret me Shqiperin Etnike....qe te mbulohen gjurmet e prapaskenave te Rusis dhe Serbis....
Po ashtu.....agjenti i BIA-DSK Ali Ahmeti....me 27 prill 2015....vizitoj Kosoven me urdher te Sasa Mijllkov....dhe AKI per te rralizuar kamuflazhin politik ne Kumanove....
Agjentet sekrete...
Ali Ahmeti,Xhezair Shaqiri,Ibrahim Kelmendi,Baton Haxhiu,Blendi Fevziu,Milaim Zeka....kan rralizuar 239 biseda telefonike...nga dt.7-9 maj 2015....me autoret e kamuflazhit te Kumanoves....te gjitha keto biseda jane te pergjuara nga MOSSAD,CIA,BND,MI6....te cilat kan kordinuar fijet....nga distanca....
Dorheqjet e 3 ministrave te kabinetit te Gruevskit....jane vetem show medial,per te shpetuar Edi Ramen,Hashim Thaqin,Ramush Haradinaj,dhe Ali Ahmetin.....nga kamuflazhi i Shqiperis Etnike me 17 maj 2015....sepse keshtu bashksia nderkombetarve manovron me mire....per interesat e tyre gjeo-strtegjike....


Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon 10405536_821690357925299_46035656172131469_n

Je n’aime plus · Commenter · 
Partager

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon Empty Re: Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon

Message  Perparimi Lun 18 Mai - 3:58


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon Empty Re: Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum