Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi deklarone se eshte themlues i vetvendosjes

 :: politika

Aller en bas

Avdi Ibrahimi deklarone se eshte themlues i vetvendosjes Empty Avdi Ibrahimi deklarone se eshte themlues i vetvendosjes

Message  Perparimi Jeu 7 Aoû - 8:17

Avdi Ibrahimi vertete eshte mjeshter i genjeshtrave dhe i shpifjeve bashk me Reshat Badallen.
Gjithçka shkruajne jane vetem shpifje  nga kuzhina e beogradit.


kur jam njëri nga themeluesit e Lëvizjes Shqiptare për Vetëvendosje në vitin 2002 së bashku me Fatos Aliun, Abdyl Krasniqin babain e heroinës Xhevë Krasniqi Lladrovci, Naim Krasniqin, Mejdi Asllanin plakun e Emshirit të Prishtinës, Islam Berishën dëshmor, pjesmarrës i tri luftëra çlirimtare e Ymer Krasniqin ndërsa këta deraç të mjerë paskan bredhur derë më derë për të kërkuar diçka për thashetheme,

http://diplomacia.dk/lajme/lajme/2457/mos-shpif-kujtim-e-mos-u-b-n-argat-i-derdimenit-haxhi-ku-i.html


Dernière édition par Perparimi le Jeu 4 Déc - 12:24, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi deklarone se eshte themlues i vetvendosjes Empty Re: Avdi Ibrahimi deklarone se eshte themlues i vetvendosjes

Message  Perparimi Jeu 7 Aoû - 8:17

MOS SHPIF KUJTIM E MOS U BËNË ARGAT I DERDIMENIT HAXHI KUÇI

Reagim ndaj një grupi të vockël shpifësish që po e njollosin e vrasin vetën e tyre!

Ka kohë që në Rrjetin Social ne Facebook një grup i vockël shpifarakësh me komentet e tyre aspak të argumentuara shpifin kundër personave që kanë merita e emër të mire prej atdhetarësh të dëshmuar, si në aspektin patriotik, kulturor, poashtu edhe edukativ kombëtar shqiptar. T´u tregojmë këtij grupi të vockël bastardësh se shpifje do të thotë fjalë të rreme, trillime, gjëra të paqena, që thuhen për ti përlyer dikujt emrin e mire që ka, ose për ti ngarkuar një faj që nuk e ka bërë, thjeshtë për të njollosur diçka. Këtyre njerëzve që shpifin gjëra të paqena në zhargonin popullor u thuhet, ndryshe edhe shpifës të poshtër, që përgatisin gjellë të shpifur, andaj shpifja dënohet me ligj.
Patrioti i mirëfilltë i rrugës së lirisë për Bashkim Kombëtar Shqiptar Reshat Badallaj, ky bashkëidealist imi, Para ca ditësh më njoftoi, për komentin e shkruar në Rrjetin Social Facebook që Kujtimi më 2 korrik 2014 paska hapur një debat publik ndaj Reshat Badallajt dhe Haxhi L. Kuçit: “ Kujtim Kurti Enver Spahiu,axha ime i ndjere Bajram Kurti, është helmuar me dt.14 shkurt 2010 nga Nait Hasani dhe Avdi Ibrahimi. Axha im ka qene mbështetës i Albin Kurtit,dhe këtyre krimimelëve nuk ju ka konvenuar një dominim i VV në Prizren, prandaj e kanë helmuar. Kuptohet se këta kriminelë natën te vrasin dhe ditën te qajnë,dhe për këtë të bëjnë hero mbasi që të vrasin pas shpine, kështu bëri edhe krimineli Ramadan Muja që mbajti mbledhje komorative në shtëpinë e kulturës në Prizren, për "nder" të Bajram Kurtit, në fakt për t´i humbur gjurmët e vrasjes me helmim,ashtu siç kanë bërë edhe kundra, shume patriotëve të tjerë.” Ky koment tejet shpifarak është bërë vit më pare nga Haxhi Kuçi dhe është publikuar në portalin e tij dizinformativ “diskutime antishqiptare” ndërsa Kujtimi vetëm e ka bartur si koment në murin e tij në fb. duke e vë emrin e tij, por që nuk e ka dhënë burimin e këtij komenti dizinformues, për këtë nuk u habita fare për rrenat që thotë, nuk u beson më askush rrenave të tij, përpos dy a tre vetësh që ka mundur Haxhiu ti fus në lojën e tij dizinformuese e shpifarake të mashtrimit, psikopati që e ka vendin në çmendin Haxhi Kuçka, që po ja kujtoj atë thënien popullore, djalli nuk ka asnjë dele dhe shet lesh.

Më ka rastisur të lexoj në portale, forume dhe në gazeta të ndryshme ditore e sidomos në rubrikat ku komentohet shkrimi i autorit, shpifje nga më të ndryshme dhe gjëra krejtësisht të paqena për grupe e individ që njihen si njerëz më emër të mire në vendet ku ata jetojnë e punojnë. Me thënë të drejtën këto fjalë të kota, gjepura e dërdëllitje të tipave shpifarak më janë bërë të neveritshme, bile edhe emrat e tyre me i përmend po më rrok krupa, e një nga ata emra shpifarakësh më në zë është vetë Haxhi Kuçi ku e kam demantuar me dhjetëra herë, me shkrimet e mia të bëra publike kundër këtij shitjakeqi e shpifaraku të ndyrë që gjithçka që ka thënë e që ka për të thënë në të ardhmen në komente e mesazhet e tija qoftë në portalin e tij personal dizinformativ në “diskutime antishqiptare” në komentet e portaleve e gazetave ditore si dhe në ato në Rrjetin Social Facebook, ku është munduar më të gjitha mënyrat të njollosë figurën time të pastër shqiptare, të gjitha ato shpifje ja kam demantuar duke i treguar se 100% janë rrena të pastra dhe nuk ka asnjë argument, por vetëm shpif, rrenë mashtron kë mundet shtinë ata që i gjen me naivitet, pra ky skizofren e psikopat nuk ka të ndalur po provon vazhdimisht të sajojë ngjarje të paqena dhe tejet shpifarake ku unë personalisht i kam ngrit padi penale për shpifje në Prokurorin e Prizrenit, ky shpirtkeq nxjerr inatin kundër gjithë atyre njerëzve që nuk janë në një mendje me të. Më vjen keq për ata njerëz që bien në rrjetin e tij të shpifjeve. Këta janë një grup i vockël palaçosh janë bërë shkaktar të grindjeve me disa lexues dhe janë bërë armiq kryesor të shpifjeve të lloj-lloj gjërash për UÇK-në, Ushtrinë Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni dhe Ushtrinë Çlirimtare për Preshevë-Medvegj e Bujanoc, si dhe kundër historisë së lavdishme të kombit shqiptar në përgjithësi.

Këta njerëz shpifarakësh të kapur për degësh shkruajnë gjepura, dërdëllitje ky grup i vockël shtiracakësh që shtiren me disa fytyra, edhe pse nuk dine të shkruajnë por shkarravisin e përshkëllijnë kot së koti letrën e bardhë me atë ngjyrën e tyre të zezë, kinse këtyre shpirtdjajve po u dhimbset shumë ”shqiptaria” e në anën tjetër janë bërë vegël qorre e Haxhi Kuçit i cili jep mesazhe se gjithë shqiptarët për së gjalli do ti varroste me një gropë, se gjithë komandantët e të tri luftërave çlirimtare janë tradhtar dhe së të gjithë pa dallim duhen vrarë, se Skënderbeu na qenka “serb” se legjenda e gjallë Adem Demaçi, na qenka “kroat” ja këtyre ditëve në facebook si shprehet për Ukshin Hotin ky derdimen faqezi:
Sujet: Dialog per Erleta Hotin vetëvendosja;Në fb e Kujtim Kurti Mar 27 Mai - 1:28 “Haxhi Kuçi Tek e fundit unë Haxhi Kuçi i masim edhe me Ukshinin herdhet se cili nga ne dy apo me cilin do shqiptar i qesim veprat atdhetare se cili ka dhëne ma shume për qeshtjen kombetare. As te qimet e mija as nje shqiptar nuk ka shanca te arrine .E bytha jote nese nuk me njeh mos gelltini per ku nuk duhet.2h.Modifié.J’aime”

Sipas tyre, vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gëravalla nuk qenkan heronj tanë kombëtar, se paskan “punuar për interesa të UDB-së” se Hashim Thaçi është “kriminel” ja një postim i tij në FB: “Kujtim Kurti Qershor 18 Albin Kurti, nuk po e kritikon dhe as nuk po e pershendet,largimin e barrikadave nga ura e Ibrit! Keshtu,po na tregon se po mbetet vetem nje vegel qorre e kriminelit Hashim Thaqi... dhe vazhdon tutje: Kujtim Kurti Korrik 8 Sa shume po gezohem, qe do ta shof Hashim thaqin, ne burgun e DUBRAVES..... “

Për Kadri Veselin po në fb. thotë se është “vrasës” Kujtim Kurti Qershor 17 Misioni i EULEX-it,i cili qe 6 vite dirigjohet nga SHIK i Kadri Veselit,ka dalur sot ne media me nje komunikat mashtruse per opinionin,se ata jane duke e monituruar vrasjen e Elvis Pistes. Si mundet te moniturohet vrasja e Elvis Pistes,kur EULEX nuk ka qene ne vendin e ngjarjes kur eshte vrare Elvisi me dt.15 qeshor 2014,e mbi te gjitha nuk ka raportin e ballistikes dhe mjeksis ligjore qe nuk eshte ber ndaj Elvis Pistes nga prukororia dhe policia e Kosoves. Ndersa populli budall dhe injorantat e PDK ndezin qirinje qdo dite dhe nate, pa hulumtuar autoret e atentatit ndaj Elvisit,nga dora e zeze e kriminelit Kadri Veseli.
No comment”
Për dr. prof. Ramadan Muja, Nait Hasani bile edhe unë Avdi Ibrahimi qenkemi “kriminel” kinse Naiti dhe Unë, e paskemi “helmuar” axhën e Kujtimit; Bajram Kurtin kurse prof.dr. Ramadan Muja i paska mbuluar gjurmët e “krimit” largqoftë kjo që thotë ky derdimen për mua që as në ëndërr nuk do ta pranoja të bëjë as krimin më të vogël për njerëzimin, e në veçanti ndaj popullit të shenjtëruar shqiptar, njëkohësisht nuk po e marr në mbrojtje as Thaçin, Veselin, Hasanin Mujën e ndonjë tjetër për shkak se secili nga ata kanë dinjitetin dhe personalitetin e tyre. Pastaj, shtroj pyetjen po si mundem me qenë Unë kundër Vetëvendosjes?... kur jam njëri nga themeluesit e Lëvizjes Shqiptare për Vetëvendosje në vitin 2002 së bashku me Fatos Aliun, Abdyl Krasniqin babain e heroinës Xhevë Krasniqi Lladrovci, Naim Krasniqin, Mejdi Asllanin plakun e Emshirit të Prishtinës, Islam Berishën dëshmor, pjesmarrës i tri luftëra çlirimtare e Ymer Krasniqin ndërsa këta deraç të mjerë paskan bredhur derë më derë për të kërkuar diçka për thashetheme, dërdëllitje e gjepura mund të dëgjoni nga ky grup i vockël zemër racistë e zemër djajsh të cilët kujtojnë se litari drejtohet në thes, këta derëzinj i lëshojnë shumë ujë mullirit, flasin shumë dhe pa i peshuar gjërat mire mbushin ujë me shosh. Qeshin dhe ofendojnë e shpifin edhe ujin e kulluar, nuk u pëlqen asgjë shqiptare, për këtë vetëm ofendojnë, rrejnë e shpif sa here tu jepet rasti, thjesht ky grup shtiekeq nuk kënaqen me asgjë të mirë që ka shqiptaria. Fillimisht kam menduar se ky grup i vockël që kanë humbur rrugën në oborr po i shpifin disa njerëz se kanë inate ndaj tyre, në këtë rast ndaj meje dhe Reshatit, vetëm pse ne me anë të shkrimeve tona i kemi demaskuar dhe demantuar shpifjet dhe ofendimet që i ka bërë ky grup mbarë kombit shqiptar këta zemërdjajsh që nuk kanë mend as sa një bythë sorre, Por më vonë kuptova se ky grup mjeranësh shpifin e ofendojnë mbarëshqiptarët. Ju duket uji në gurmaz, janë shumë të ligë, duken së janë Ujk me brirë njerëz të vrazhdë e ters, me të cilët nuk merresh dot veshë. Ky grup i vockël zemëracistësh e nisën vallen kur pushojnë daullet, pra kur ka pushuar lufta çlirimtare, ky grup i vockël janë bërë pavetëdijshëm apo edhe qëllimisht mercenar të Serbisë! Që nuk lënë gjë pa share e ofenduar heronjtë e atdhetarët shqiptar.

Hë! Haxhi Kuçi mos pafsh kurrë diell me sy!

Kujtimi në komentin e tij që ka apostrofuar Nait Hasanin dhe Avdi Ibrahimin e Ramadan Mujën, si “kriminelë” që para disa vitesh kinse e paskemi “helmuar” prof. Bajaram Kurtin. Kjo shpifje ilozioniste e tij më bëri që më 7 korrik 2014 mbas dite të shkojmë bashkë me Azix Morinën, shokun tim të idealeve të përbashkëta kombëtare të bisedojmë në shtëpi te prindi i Kujtimit, Ali Kurti. Ai, mua personalisht më njeh, afërsisht që 30 vite, me të jam njohur nëpërmjet veprimtarit të madh të çështjes kombëtare shqiptare prof. Bajram Kurtin i cili para disa vitesh ka ndërruar jetë, me të cilin ishim bashkë në vitet më të vështira që kalonte kombi ynë shqiptar nga gjenocidistja jugosllavo–serbe, për mua dhe shoqërinë time bacë Bajrami ka qenë udhërrëfyesi e filozofi në rrugën e lirisë për bashkimin e trojeve shqiptare me shtetin amë SHQIPËRINË! Për këtë edhe e kam mbështetur fuqishëm në çdo kohë shpirtërisht e materialisht Bacë Bajramin kur ka patur ai nevojë, këtë mbase e din më së miri familja dhe vëllezërit e Bacë Bajramit të madh, por habitem si nuk paska njohuri për këto Kujtimi?! Bacë Aliu dhe nëna e Kujtimit na bënë mikpritje të mire, pas pak çastesh unë e hapa debatin duke i treguar se çfarë ka shkruar në koment në murin e tij në facebook.
Kujtimi, duke na quajtur Naitin, prof.dr. Mujën dhe mua “kriminelë” pa as një mbulesë argumentuese, kinse e paskemi “helmuar ne” prof Bajramin. Kur dëgjoi bacë Aliu këtë gati u çmend, po kjo është një iluzion dhe vetë njollosje ndaj meje si prind dhe ndaj Bajramit të ndjerë si axhë i Kujtimit, këto janë vetëm sajesa të shërbimeve sekrete antishqiptare ruso-serbe, e për këtë kur të duash ju ofroj raportin mjekësor dhe u jap edhe një deklaratë me shkrim, se vëllai im Bajrami ka ndërruar jetë nga një sulm kardiak që ka pasur në zemër.

Për këtë po i përkujtoj shpifarakëve të ndyrë e njerëzve të sëmurë psiqikisht, se veprimtaria ime atdhetare mbarëshqiptare është e pastër si kristali, dhe ndihem shumë krenar për këtë punë, që kam luftua me pendë e pushkë, armikun e kombit shqiptar pushtuesin jugosllav-serb, që kanë bërë gjenocid ndaj popullit shqiptar e kështu do të jem gjithnjë kundër çdo armiku që guxon ta nënshtroj popullin shqiptar në rrugën e lirisë.

Komentet e tuaja janë shpifje e rrena të papara, nëse ke, prova e argumente për mua çka pret pse nuk shkon të ngrit akuzë në Prokurori, dhe unë jam tejet i gatshëm të përgjigjem para ligjit për “çdo të keqe që i kam bërë kushdoqoftë ai njeri” çoftë ky edhe njëfarë Kujtim Kurti e Haxhi Kuçka… Njëkohësisht jam i gatshëm në çdo kohë te përballem me çdo njeri kushdoqoftë ai si nëpërmjet ligjit, poashtu edhe nëpër mjet “kanunit.” Asnjëherë ne jetën time nuk kam marrë pjesë në asnjë proces gjyqësor si dëshmitar, akuzues apo i akuzuar tek te huajt apo tek pushtuesi ynë shekullor jugosllavo-serb, apo ne UNMIK a EULEX, kjo kurrë dhe për asnjë çmim nuk ka ndodhur as qe ka për të ndodhur as edhe njëherë në jetën time të pëson dikush nga shqiptaret ndonjë te keqe qoftë edhe me te vogël nga ana ime. Për këtë jam i gatshëm dhe i hapur të përballem me drejtësinë në çdo kohë me secilin kundërshtarë timin. Por edhe më i gatshëm jam me e mbrojt dinjitetin tim të pastër prej shqiptari në çdo mënyrë që e kërkon kundërshtari im, për çështje personale që ka të bëjë me mua personalisht.

Tradhtarët, trutharët, mercenarët, renegatët, morrat e horrat, e djeshëm titosto–rankoviqisto-millosheviqian, po edhe këta të sotmit, me rrenat, shpifjet, mashtrimet, e tyre satanike dhe të mykura skajshmërisht, kanë iluzione përrallisëse dhe janë si ajo macja e zezë që nuk mund ta kalojnë as pragun familjar, e lëre më të atij shoqëror, të atyre njerëzve që kanë dy pare mend në kokë, se shpifjet e panumërta ndaj gjithë botës shqiptare dhe asaj mbarënjerëzore të thëna nga Haxhi Kuçka si beson askush, pra të besosh në rrenat e shpifjet e kësaj maceje të zezë është një vetë njollosje e një vetëvrasje edhe për vetë Kujtimin!

P.S. Ja raportët e mia të shëndosha dhe atdhetare me Prof. Bajram Kurtin janë të ngahershme.


http://www.albaniapress.com/lajme/19805/ATA-QE-FITUAN-BETEJEN.html

http://www.albaniapress.com/lajme/19750/LIRIA-ESHTE-E-TE-GJITHEVE.html.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum