Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avni Zogjani

 :: politika

Aller en bas

Avni Zogjani Empty Avni Zogjani

Message  Perparimi Lun 23 Juin - 17:22

Conversation démarrée 25 octobre 2013
Haxhi Kuçi
25/10/2013 14:51
Haxhi Kuçi
Tungjate jeta zotri Avniu,si jeni?A bane me ta parashtrue nje pyetje o shqiptar?
or me nje qellim qe ti besoni te vertetes.
Avni Zogiani
25/10/2013 14:52
Avni Zogiani
Urdheroni...
Haxhi Kuçi
25/10/2013 14:58
Haxhi Kuçi
Para disa diteve e kam qetur shokun e studimeve qe eshte i vetmi deshmitar qe une jam ai student qe i kam nisur demostratat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981,dhe kerkush gjere me sot nuk me ka besue.Por nje gabim e kam ba se kam mendue se ai shoku eshte Bajrush Xhemaili,por ne te vertete kur e pyeta nje shok qe e gjeta ne fb me tregoi se nuk eshte Barush Xh.por eshte Bajrush Ahmeti nga gjilani i cili jeton ne zvicerr.E kam kontaktue kete dhe i parashtrova pyetje se a jam une ai qe i kam nis demonstratat?E pranoi me plote goje dhe me pershendeti.Kam thirre gazeten Bota sot,me than se per dje ti dergojna do pyetje e une tju pergjigjem,por prite me vite dhe e drejta kerkun.çka me ba si ta merr mendja?Une punen tjeret samunin..Ngadale lexoi dhe me pergjigjesh drejte .
Avni Zogiani
25/10/2013 14:59
Avni Zogiani
Po mire, ma mer mendja qe bota sot ti dergon pyetjet....
Haxhi Kuçi
25/10/2013 15:01
Haxhi Kuçi
Do i presi,por une kur ti them dikujt kete dite merr fund fjala e dhene.
Haxhi Kuçi
25/10/2013 15:06
Haxhi Kuçi
Kur nje politikan, apo edhe gazetar, vendose me injorue te verteten dhe realitetin, edhe vazhdon me shkrujt bukur e me nxer argumente teresisht abstrakte qe s'kane asnji prekje me ate qe ne fakt ndodhe
Kete fjali nga ju e mora,dhe me perqeu shume.
Avni Zogiani
25/10/2013 15:09
Avni Zogiani
Flm...
Haxhi Kuçi
25/10/2013 15:10
Haxhi Kuçi
A e njef ndonji gazetar qe nuk frigohet me shkrue te verteten?
Pse ike he burr?
29 octobre 2013
Haxhi Kuçi
29/10/2013 01:28
Haxhi Kuçi
A qesi burri çenke ?Uh auh auh ,Avni Zogjani ike si zogu ne mal.
29 octobre 2013
Haxhi Kuçi
29/10/2013 12:43
Haxhi Kuçi
A mos ke frige mu pergjegj ore Zogejan?Kam mendue se nuk frigohesh,por paskna pasur gabue ne trimerin tende...
Avni Zogiani
29/10/2013 12:43
Avni Zogiani
cka je tu fole bre burre se sjam tu tmar vesh
per cka frike une????
Haxhi Kuçi
29/10/2013 12:44
Haxhi Kuçi
burr te luta a mundesh te ma gjesh nje gazetar qe ka trimeri me shkrue per mua qe une i kam nisur demostratat r 1981 kaq bre burr i dheut
Avni Zogiani
29/10/2013 12:44
Avni Zogiani
po nuk e kam pa, edhe nuk ish dasht me pase nojfar trimnie me shkrujt per kte bre.....
Haxhi Kuçi
29/10/2013 12:49
Haxhi Kuçi
o,pse kerkush nuk shkruan se une jam ai,por çdo shpiun ne mundin tim thote jo une i kam nis demonstratat.Mundi im ne bishtin e peles,kaq bre burr,a po te vjen rende a?Kerkush nuk po bahet trime me shkrue te verteten ,por me shkrue po dalin shume rrenca qe sot ne emer timin u beren deputeta e kryekaruca.
Avni Zogiani
29/10/2013 12:50
Avni Zogiani
ku di une bre bure pse nuk shkrujne
me kond ke fole ti?
Haxhi Kuçi
29/10/2013 12:52
Haxhi Kuçi
Me kryeradaktorin Idriz Morinen dhe me premtoi qe neser ti qoi do pyetje qe sa dite as qe i hane palla.I kam shkrue edhe ekspresit do mesazhe,as keta nuk pergjigjen,spo di bre burr a miu drejtue gazetave zvicerrjane apo franqeze e apo ...
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:01
Haxhi Kuçi
Ju e luftoni korupcionin ne kosove dhe ju e dini se edhe atdhetarizmin e vjedhin horat,per kete kam pasur besim qe vetem ju mundeni te me ipni keshilla se si te veproje.Dhe si ta qesi te verteten ne drite.Nuk po di çka tjeter me ju lute?
Avni Zogiani
29/10/2013 13:02
Avni Zogiani
o nuk e kam idene cka me te than per kete pune o burre, sepse kjo puna e ktyne ngjarjeve nuk bohen kaq thjesht, me nji deklarate.... ka pjesmarres shume, ka pune me dale tamam...
plus ne jemi deri ne fyt me pune....
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:04
Haxhi Kuçi
o per kete dhe po u beje lutje,sepse mu keta qe mi vodhen meritat ,u kan shtie ne pune gjere ne fyte,dhe kurr drejtesi ne kosove e gjetiu nuk ka me pasur.Mu per kete nuk duhet me dale e verteta se po zbulohen rrencat dhe argatet e serbit.
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:09
Haxhi Kuçi
Ne fillim te demostrates,nuk kemi qen shume ne ato qaste,por ne çdo moment vinte e shtohej numri kur pas meje ja nisen edhe tjeret ne anen e poshtme te menzes me deostrue.Kam edhe dy deshmitar qe me paten marr te nesermen ne ora shtet te mengjezit ne bisede tek ish drejtori i menzes Shefki Stublla.Deshmitari qe ma ka pare qimen ka qen Bajrush Ahmeti qe e gjeta keto dite plote mbas 33 viteve.
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:14
Haxhi Kuçi
Po shihet kjaret qe edhe ty nuk ta kana e verteta dhe ikish nga pergjigjet,siq po ikin edhe shume te tjere,por nuk ka problem fare.Kesi populli jemi qe e verteta dhe ai qe ju shpetone nuk deshironi tja dinit per ndere.
Avni Zogiani
29/10/2013 13:16
Avni Zogiani
popo ashtu sic po thue ti eshte, o burre, nuk po me duket interesant hiq me ta than te drejten, biles ti po mundohesh me pervetesue dicka qe eshte merite e qindra studenteve
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:19
Haxhi Kuçi
Po si po mendon se eshte merita e shume studenteve ?A mendon me koke apo me çka ore Zogejan?A çenka njesoj,sikurse ai qe e nise punen ,apo ata qe i bashkohen.Edhe Adem Jashari paska dashur me ja vjedhe meriten e shume demoreve,keshtu po dalin fjalet e tu.
deshmoreve
Avni Zogiani
29/10/2013 13:20
Avni Zogiani
po se ka nise kush ate, ka qene proteste e te gjithe studenteve
c'rendesi ka nese dikush e ka hedhe nje pjate disa sekonda me heret
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:23
Haxhi Kuçi
Ore Avni,nuk eshte sikurse qe mrizojn,sikurse qe ai qe ja nis nje manifestit per te miren e popullit.Per juve vagonat e trenit po levizkan pa lokomotive pra keshtu mendoni,duke me thene çka ka randesi nese diush i ka hudhur disa pjata.Nuk kam thye vetem pjata,por kam thye tavolina e gjama e çka kam gjetur perpara,dhe kam bertit qohunu e nanen e komunistave qe po dojne me na helmue.Edhe kjo qenka kurgja per juve.
Avni Zogiani
29/10/2013 13:24
Avni Zogiani
une kam mare pjese ne keso demonstrata edhe shume veshtire eshte me than kush e ka fillu i pari
por per mendimin tim eshte edhe e parendesishme
tani me fal qe po te deshperoj, por me duket e parendesishme
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:26
Haxhi Kuçi
o more per ju çenka e parandesishme kush i paska nis demonstratat.Juve as Adem Jashari nuk çenka e randesishme,keshtu po del vetevetiu konkludimi.
Avni Zogiani
29/10/2013 13:27
Avni Zogiani
pse ti po thue qe je barazi me adem jasharin?
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:28
Haxhi Kuçi
se çka ka dallim veprimtaria ime me Adem Jasharin?A mos valle te me kishin vrare serbet,vetem ateherit po duka mu shpall heroj i shqiptareve dhe te me qesin ne qifteli!
Avni Zogiani
29/10/2013 13:29
Avni Zogiani
mire, nuk kam cka flas me per kete, ju qenkeni si adem jashari qe humbi krejt familjen, e ti jeton ne zvicer
me t'mira u degjofshim, por kjo eshte absurditet
Haxhi Kuçi
29/10/2013 13:29
Haxhi Kuçi
Dhe mbi gjakun tim te mbajn perkujtime keta lagoj per ta mbajtur pushtetin apo jo.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum