Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Qeveria shqiptare si nana ime

 :: shoqeria

Aller en bas

Qeveria shqiptare si nana ime Empty Qeveria shqiptare si nana ime

Message  Perparimi Jeu 25 Jan - 23:22

Preview
Subject: Qeverija e shqiptareve si nana ime? Fri 26 Jan 2007 - 6:19
Nanes time
Sa here i kam dhene pare ja 100 marka,apo 1000 e 5000 marka,mbas disa muajve me thonte qen kur me ke dhene pare mue?Dhe me shtinete ne borgj gjere ne fyt.....
Qeverija e shqiptareve qenka mesue nga nana ime?
Si?

Por kur i them nanes pse se perkrah djalin tend qe kam punue pa dredhire ndaj popullit dreqer shqiptar,me thote ma skam me ta shkel pragun e deres e rroft Ibrahimi(rrenci i shqiptareve)

Edhe qeveria une mundin keta sunin?Keta ne qeveri e une ika nga keta qena dhe prape keta duke e shtyp popullin shqiptar,dhe duke e mashtruar çdo vjete e shekuj pa ja ndale!
Ma e keqja duke ju mashtrue sot neser ,ne kete vjete ne vitn qe vjen vetem daten spo dijne se kur kane me ua shpalle pavaresin ,se ska ku me ik kjo e gjora!

Edhe ne ju shqitar edhe pse nuk ma pranoni ate mund qe e shkriva per ju nuk ua shohi per te madhe sepse edhe nana ime nuk po ma pranone,e ne ju pse te hidherohem?
Po sepse shqiptarit nese i ndihmon:Ka me te shikue per te keq,ka me ta kethyer me te keq?E nese ja q.... n.... e ja shkekerdhash me dru,te len ti hypish si te qohet,sepse droja baco!E qe thote dikush se jena komb qe na lidh nje gjuhe,nje gjak,por çfare gjaku?PO une ne ushtri shkive u kam dhane gjak e sa shqiptar u kan dhane gjak,u kam dhane gjak edhe italianeve,u kam dhen gjak edhe shqiptareve,bile shqiptaret ma kan kethyer me te keq qe as shejtai sma kishte kethyer keshtu?Po dua me thene se gjaku eshte i njejti me tane njerezin,dhe spaska dallim nga kombet?!Por per mu pavaresue duhet dituri,jo genjeshtar ndaj popullit,apo ndaj midisit ku jetoni,!Me rrena sjetohet,e as pavaresohet?E nese dikush mendon se shqiptaret i lidhe si komb gjaku mos llomotitni ore krymba,se kombin e formojn shtetet apo parit qe e verifikojn nje midis a e meriton apo se meriton nje gje te tille!?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: shoqeria

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum