Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush e vrau Zahir Pajazitin ?Ju qift nana.

 :: shoqeria

Aller en bas

Kush e vrau Zahir Pajazitin ?Ju qift nana. Empty Kush e vrau Zahir Pajazitin ?Ju qift nana.

Message  Perparimi Mer 10 Juil - 11:47

Për vrasjen e Zahir Pajazitit duhet të flasin Azem Syla e Nahit Hasani
Bota Sot | 25.05.2011 18:03 • Intervstuan: B. Morina e L.Hajdari
Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services
0

Hasan Zeneli është ndër bashkëluftëtarët e orëve të para të komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajazitit. Ka marrë pjesë në aksionet e para kundër policisë serbe. Thotë se arma e tij automatike ka qenë e para që ka shkrepur kundër policisë serbe dhe bashkëpunëtorëve të tyre. Është pjesë e aksionit kundër ish-rektorit serb Radivoje Papoviq.

Por Hasan Zeneli, 12 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, ndihet i zhgënjyer. Zhgënjimi i tij daton që nga koha e aksioneve të tij guerile ilegale me Zahirin. Zhgënjimi i tij vjen e shtohet pas vrasjes së Zahir Pajazitit, më 31 janar t vitit 1997. Ndërkaq zhgënjimi i tij ka shpërthyer tash kur i ka plasur zemra dhe me çdo kusht dëshiron të zbardhë vrasjen e bashkëluftëtarit e komandantit të UÇK-së Zahir Pajazitit.

Hasan Zeneli flet për herë të parë për pjesëmarrjen e Zahirit në ushtrimet ushtarake në Shqipëri në vitin 1991, për takimet dhe relacionet e Zahirit me Ismet Abdullahun, Azem Sylën, Nahit Hasanin, Xhavit Halitin, Sali Çekun, Sokol Bashotën, Ismajl Sejdiun, Jonuz Zenelin, Agim Makollin, Latif Brajshorin etj.

Në intervistën ekskluzive për “Bota sot” Hasan Zeneli tregon se kush ishin koordinatorët e Grupit të Llapit, të Drenicës dhe të Dukagjinit? Si i bë takimi ndërmjet Sali Çekut e Zahir Pajazitit? Pse Grupi i Llapit kundërshtoi dërgimin e Nahit Hasanit si koordinator për Grupin e Llapit? Kur është mbajtur takimi i parë në mes të Zahir Pajazitit e Nahit Hasanit? Kur është takuar për herë të parë Zahir Pajaziti me Azem Sylën dhe cila ishte porosia e Azem Sylës për Zahirin? Pse Zahiri refuzoi prosoinë e Azem Sylës për të bërë atentat ndaj presidentit Ibrahim Rugova? Pse kur e pyeta Zahirin se si kalove në takim me Azem Sylën, Zahiri më tha: “Hiqu tij, nuk dua as ta shoh më kurrë!”. Pse nuk u lejua që anëtarë të Grupit të Llapit të jenë edhe Nuredin Ibishit e Faik Pajaziti? Cila ka qenë porosia e Ibrahim Rugovës që i ka dërguar te Grupi i Llapit përmes Rexhep Gjergjit? Pse Azem Syla, Xhavlit Haliti, Ali Ahmeti e Sokol Bashota dëshironin të bëheshin “komandantë” të UÇK-së nga diaspora? Si u vra Zahir pajaziti vetëm 10 ditë pas arrestimit të Nahit Hasanit? Cilat in formacione ka mundur t’i japë policisë serbe Nahit Hasani i torturuar nga policia serbe? Pse kur u arrestova unë më 27 prill 1997, inspektorët e sigurimit më përmendin vazhdimisht “Abazin”, pseudonimin e Nahit Hasanit? Pse Nahit Hasani viktimë e kreut të dhunshëm të UÇK-së, që kanë emrin e Azem Sylës, Xhavit Haliti, Ali Ahmeti, Sokol Bashota? Pse kërkoj nga Azem Syla që të jap llogari për vrasjen e Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës e Hakif Zejnullahut?

Të gjitha këto dhe mjaft detaje tjera keni pasur rastin t'i lexoni ne disa vazhdime që tashmë janë botuar më 5 vazhdime në gazetën “Bota sot”

Nga e majta; Hasan Zeneli, Zahir Pajaziti, Azem Zeneli, Agim Zeneli, Avni Ajeti dhe Shemsi Ajeti (fotografi e vitit 1995 në Tiranë)


?
KomentetKomente (417) | Kthehu
Qerim Kelmendi, mos u lavdo shum se nuk jam kah te besoj hiq. Cilat aksione i ke mar, sa polic apo ushtar serb i ke vra...Sa per vrasjen e Ibarim Rugoves jo veq Azem Syla po edhe ti Qerim, Xh. Haliti, vllavi jot I.Kelmendi e dhe do tjere veq nuk kini mujt se e kishi vra moti, krejt e dime kete pun ti nuk munesh me mbrojt kerkan badihava e ki.Ju dim si te pa bese dhe nuk u besojm kurgja.Sa ma shum qe shkrun ty Qerim po te vjen era. Rri rahat mshile gojn mos u lajmro ma pak te vjen era.

Pelikani @ 02/06/2011 01:21
Qerim Kelmendi e ka mesuar shkollen e UDB nga vellau i tij Ibrahimi.Keta te dy jane agjen te UDB dhe njikohesisht te SHIK. Te dy jane besprem dhe hajdute, Ibrahimi ka plaqkit vondin Venedlindja therret dhe i ka shpiunue shoket ne Perendim, kurse Qerimi i ka qite shoket e vet ne pusi.Besojme se drejtesia nuk do te vonohet shume.Ibrahim Kelmendin e shoh shpesh neper kafenet e Prishtines e sidomos ne hotel Grand.Prej se u kthye nga Gjermania jeton me ndjeresen e mergimtareve cilet i ka plaqkit ne emer te patriotizmit te rrejshem.Keshtu veprojne ata te UDB tash te konvenrtuar ne SHIK

Celi @ 02/06/2011 01:03
Ore ballist asht turp te kesh ket nofk sepse ti vetem ke ndegju per ballistat apo mendon se je me ndonji chat(QAT) ty shoki im te paska verbu gjaku i jasharajve haradinajve pajaztve ramadanajve qekajve po te qenke i verber edhe i shurdhur po kush ken ata qe ban atentat ne dr IBRAHIM RUGOVEN fal zotit shpetoj po kush bani ne akademik SABRI HAMITIN fal zotit shpetoj po a jon qeta njerz qe dalshin me komunikata e filluam me A ahmet krasniqin e do e mbarrojm me i IBRAHIM RUGOVEN.O BALLIST HIQE KET NOFK E MAS JAV KORIT EDHE VARRET BALLISTAV se pjella e juaj e vrat edhe nipin e ballistit ne drenic pas lufte besim dajakun. shum duar jan te zhytra ketu jo vetm azem syla xhavit haliti i kelmendi e shum te tjer.

ilmi-koliq @ 01/06/2011 21:59
TURPI I BOTES PASKA NDODHUR GJATE LUFTES,QYSH PO DUKET NE PASKEMI VRARE NJENI-TJETRIN E JO ARMIKUN PRANDAJ SOT JEMI KETU KU JEMI DHE NESE DALIN TE VERTETA KETO QE PO FLITEN ATEHERE NE DO TE ISHTE E RRUGES TE ULIM KOKEN DHE MOS TA PERMENDIM FARE LUFTEN SEPSE VETEM E DEVALVOJME VEHTEN DHE LIRINE E KOSOVES.

LOZANA @ 01/06/2011 21:22
Qerim kelmendi duhet te jap shum pergjigjeje per kohen e tije nese ka argumente se ka punuare per qeshtje kombtare,se nese vazhdon keshtu ne heshtje e i duron akuzat ateher pajtohet me te gjitha te kqijat qe rendojn mbi kurrizin e tije.

Agim Mavriqi @ 01/06/2011 13:56
sa per qerim kelmendin e patriotizmin e tina mos na tregoni por vete qerim cili shok i shpetoj nga lufta ,apo si e la ardian krasniqin te plagosur deri ne mengjes me nje plum i cili vdiq nga gjakderdhja ne mengjes,apo si e diten shkit qe jan shku kta 4 trima ne sulm ne kliqin ,ilir konusheci,muj krasniqi ,ardian krasniqi dhe alias qerim vuthjani

krenari3 @ 01/06/2011 12:42
Zahir Pajaziti ka qene ushtari dhe komandanti i pare ne Kosove,i cili ka dhene kontributin konkret per clirimin e Kosoves. Adem Jashari poashtu ka dhene kontribut por nami i tij eshte fryre pas masakres qe bene ushtria serbe ndaj familjes se tij.Te dy e kane respektuar Dr. Rugoven,si president te kosoves. "KOMANDANTAT E POLITIZUAR TE SOTIT" jane llumi i UCK-se.

Tafa @ 01/06/2011 11:52
une vetem dua teju thom se qerim kelmendi osht njeri i madh i ushtris qlirimtare te kosoves dhe osht njeri i fjales dhe i pushkes e ju buberreca e komandanta te bllaces si po delni tani si kopurdhat mas ujit masi nuke njini qerimin mos folni se ju jini minoritet ne kosov meve kerahazuh me ket burr . shkerun ardit arifaj shtegtar i liris neper tokat shqiptare

ardit arifaj @ 01/06/2011 11:23
Z.Hasan, te lumte, pas shume vitesh e ke goditur nje tjeter cak, por e ke goditur fort dhe me argumente.Me ne fund , filloj te gjendet fija e lemshit te mistershem, per kurthin e pergaditur per te vrare tre patriotet e diteve te para te UQK-se. Kam bindjen , se tani ka me dalun e verteta e madhe edhe per vrasjen e Mirush Dakes-Korbit, edhe e Xhemajl Mustafes, edhe Ismet Rracit etj etj. Tash po i hiqet maska fashizoide dhe e vrasjeve te nates Sokol Bashotes dhe Azem Syles me disa shoke te tyre.I mjeri Hashimi, qka po mban afer vetes. Deri sa keto kalbesira vrastare nuk futen prapa grilave, Kosova nuk rehatohet. Kapobanda e te gjitha vrasjeve me porosi qe shume vite ne Kosove jan treshja: Xhavit Haliti, Sokol Bashota, Azem Syliqi. Sokoli vrasjet dhe marifetlleqet e tilla i dirigjon nga restoranti"Guri i Zi", pertej Volljakut.Aty i ka ne dispozicion tre telefona dhe nja dhjete persona qe asnjehere nuk ulen me te ne tavoline, por i zbatojne urdherat...

Arberi @ 01/06/2011 09:54
ku u kan hasan trimi qe sja kem ni zanin kurr as ne lufte as pas lufte,e tash kur u qu sebia me eulex-in me njollos luften clirimtare po dojka me pshtu kosoven .selam hasanit poplli njerzve si ti ju thon sahan lpires.ju lutem botojeni

naimi @ 01/06/2011 09:44

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush e vrau Zahir Pajazitin ?Ju qift nana. Empty Re: Kush e vrau Zahir Pajazitin ?Ju qift nana.

Message  Perparimi Mer 10 Juil - 14:43

Do fare falangave me pseudonimet Luani i Luftes,Bajrushi dhe Nasatradamusi nuk po me zekan bese se kam qene prezent ne takimin qe ka zhvilluar Zahir Pajaziti dhe Azem Syla.Une kam dashur tu ndihmoje dhe tu tregoje te verteten,se ne ate takim Zahiri dhe Azem Syla nuk e kane permend fare Ibrahim Rugoven,dhe qafre ka ketu per tu deshpruar nese une u rrefeje nje te vertet.Ndersa njefar Bajrushi thote se Une skam patur Kaqik me qene bashkpuntore i zahirit.Une i theme atij se Zahiri vertet ka qene me i dalluar nga shume nga Ne,por me vije keq qe ne disa raste ti kam shashtrisur Milicet e Serbise.Une jam marre me Stacionet policore te Serbise dhe me Milicet e serbise,dhe nuk kam atakuar kurre qofte edhe nje civil serb,sepse e kemi patur ne rregullore te UÇK mos mu marre me qytetaret e pafajshem dhe me popullsi civile.Te kerkoje ndjes,pse i`a kam kthyer pushken Serbis sate.Ju qe shkruani ne keto menyra dhe me kete stil,jeni ish bashkpuntoret e UDB-se dhe KOS-it,i`a keni dhane besen Serbise.

Qerim Kelmendi-Peje @ 01/06/2011 01:49

Qerim Kelmendi!!!!! Pote pergjigjem edhe ket her,duke ta kujtuar edhe njiher tekaluaren tone te hidhur e te mundimshme. Poashtu,nuk po te sulmoj edhe ket her ne opinjon. Rri rahat!!!! Kujtoje te kaluaren e tegjithve qe kan perjetuar neper torturat e UDB-se. Kujtoje edhe mbrojtjen qe asokohe i bera grupit te drenices dhe dukaxhinit... Kujtoje edhe ndihmen qe takom dhene ne prishtine....Poashtu kujtoje se me aq krenari e ke bartur ne krahun tende pushken me 10fyshek-gjysme automatike,prodhim jugosllav me nr,serik 147877,me tecilen mUSA JASHARI E SULMOJ STACIONIN E MILICISE NE FSH,KLIQINE ,KU TI JAKE VENE NE TROMBLON minen tromblonike. MOS ME SHTYJ ME TEPER. mOS U MUNDO TA BINDESH OPINJONIN GABIMISHT. ... rRESPEKT PER LUFTETARET,HASAN ZENELI-BASHKLUFTETARI I ZAHIRIT TE MADH.

hasan zeneli @ 08/06/2011 19:00

mire e ka qerim kelmendi,(se as ai se don azem sylen e xhavit halitin se lehte e kan pas prej tirane me fol, se sa jan kan gjalle zahiri i hakifi skan guxu fort as me u permend), mirpo hasan zeneli nuk ka nevoj me rrejt se une jam deshmitar dhe zahiri ska qen njeri qe rren dhe fjal per fjal na ka tregu qa ka bisedu me azemin,i cili praktikisht nuk i kishte bere pershtypje ,edhepse ne ate bised nuk permendet rugova, se ska pas kohe zahiri me u marr me rugoven ai,ton kohen thoshte ai i ka punet e veta na i kem tonat, sa per kuriozitet po ju tregoj se qyky qerim kelmendi i mire apo i keq eshte ushtari i pare i UçK-kes, i plagosur ,edhe ate ne prapanice nga bomba te cilen e ka hudhur vet ne stacion policor .te cilen ja kishte kthyer polici serb,dhe me kerr te hakifit eshte dergu per sherim,dhe tan kohen hakifi duke i thene ,he a koka kollaj me luftu per kosoven,une mendoj se shyqyr qe ka shpetu prej lufte qerimi, per ate kohe njeriu kurr su ndal,nuk ka qene lehte

etika kombetare @ 08/06/2011 15:04

ti o qerim qerimiqi ti e ke marr per gru kusherinen tane ose qiken e migjes tane,motren e Arton qenagjis,qysh munesh me kon ti i fort po mas del ne rrug met pa kush se marre qa ki bo ti shum i lig je pi moralit dije ki mu ngul dikun po ta shohim se ku

S,Nabergjan @ 02/06/2011 22:44
Ibrahim dhe Qerim Kelmendi jane mbeturinat e ideologjise enveriste ne Kosove. Kushdo qe menon nryshe nga ta ata e shpallin tradhtar , meniher etiketojne njerzit me UDB-ash ,KOS etj .Fjalen e pare kur dojne me diskretidu dikan ata ja jepin kete epitet .Per ta "tradhtar" jane Ibrahim Rugova , Sali Berisha , Jozefina Topalli e Lulzim Basha apo kushdo qe eshte djathtist apo eshte shume kombetar por nuk iu perputhet ideologjise se tyre . Nuk ia mohojme meritat qe i kan ne lufte , mirpo skan pas te drejte me vra mas lufte pse kan pas mendim ndryshe .Keta kan ba lista te gjata per me vra njerze te LDK-se edhe ja kan arrite qellimit , shume prej tyre jane vra .Disa te vrame ne Peje jan te njoftun per njerz shume kombtar si psh Ismail Hajdari , djali i Arif Reks ish i burgosur politik . Me nje fjale jeni vrases dhe populli duhet tju gjykoje.

Sadria @ 02/06/2011 21:31

A mare djeme e kini me pas veshtire, se keta ish UDB a e Enver Hoxhes dhe Rankoviqit ia bene rremuje edhe Sali Berishes me 1997 e deshten me ia bo edhe ne Janar te ketij viti...Ama veshtire e kini se keta akoma jane me ish UDB ashat e ateherit e qe quhen BIA dhe akoma jane ka sponzorizohen direkt nga Serbia dhe lidhja e tyre per Shqiperi...Nuk e di kur thote sherbimi se keta fare Azem Syla, Xhavit Haliti, Ali Ahmeti dhe keta peshqit e tjere te vegjel kane qene agjent te UDB-se, dhe kane bashkepunue me Sherbimin sekret te Millosheviqit... Une spo di cfare deshmie doni me shume. Kurse, po te isha si Nait Hasani isha largue prej parlamentit te Kosoves, kur koka qene aq i forte dhe e paska tradhtue njerin... Kishe ka pas tortura e cka do tjeter...Me kiishte ardhe turp me dal para Parlamentit, kur njeri e paska pa nenshkrimin dhe deshmijen tende!!! Per ata keta i kane zhduke te gjitha deshmite e UDB se ne Prishtine se ka pas aty shume gjera te forta per keta qe ia u fut Sali Berisha!!!

Ballistit @ 30/05/2011 09:42

o zotri shiqoji deputete e pdk 5 apo ma shum jan njerez te shikut e kosova nuk shkon per para me ksi nejrzish edhe qeta trimat e pas luftes ne luft nuk kan bere asnje beteje pershendetje nga strellci i tahir zemes

strellci @ 30/05/2011 00:57

Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je? Po sikur lisi i rrxuem perdhe, Shkon bota sipri, me kambe, te shklet E nji fjale t'ambel askush s'ta flet. Si mal me bore, si fushe me lule Ke pas qene veshun, sot je me crule,E s'te ka mbetun as em'n as bese; Vet e ke prishun per faqe t'zeze.Shqyptar', me vllazen jeni tuj u vra,Nder nji qind ceta jeni shpernda; Sa thone kam fe sa thone kam din; Njeni:" jam turk", tjetri:"latin" Do thone: " Jam grek", "shkje"-disa tjere,Por jemi vllazen t'gjith more t'mjere! Priftnit e hoxhet ju kane hutue,Per me ju damun me ju vorfnue! Vjen njeri i huej e ju rri n'voter,Me ju turpnue me grue e moter,E per sa pare qi do t'fitoni,Besen e t'pareve t'gjith e harroni, Baheni robt e njerit t'huej, Qi nuk ka gjuhen dhe gjakun tuej. Qani ju shpata e ju dyfeqe, Shqiptari u zu si zog nder leqe!Qani ju trima bashke me ne, Se ra Shqypnia me faqe n'dhe!E s'i ka mbetun as buke as mish, As zjarm ne voter, as drite, as pishe; As gjak ne faqe, as nder nde

veni @ 29/05/2011 23:10

Nuk kam dijeni dhe rri ne ate qe mendoj se e dije.Mos filloni me kercnime se pasha mue jeni ka na njellni zi se nuk do te kalojme pa i kape edhe nji here me armikun qe nuk ka deshire ma te madhe se me ja nise me shqiptare po si te mos ishin te huajt qe po na mbrojne.Ju e dine se sa te forte dhe qfare armesh prodhojme na ne Kosove.Sa aeroplana i kemi te tonat.Dhe mos filloni me kercnime se e vetmja gja qe e dije,e dije se shqiptari askuj ma pak se shqiptarit nuk i frigohet dhe kush nuk te vret ma lehte se shqiptari.

zef doda ch @ 29/05/2011 21:21
DHE POLICIA KA QEN ATY DHE AS MI KQYR NUK KA GUXU,DHE MENIHERE RAMUSHI I KA HEK TE GJITH KOMISIONERT E VET DHE KA DAL NE TV DHE E KA PRANU HUMBJEN NE KLINE POR KA THEN SE ATE DIT KA MUJT ME PAS VLLAVRASJE E PER ATA ESHTE HEK MOS ME PAS VRASJE NE SHQIPTAR,POR TY ZOTRI ZENELI TE THEM SE KREJT QKA DIN DHE QKA ESHTE E SIGURT FOL SE JE TU BO EDHE ME SHUME SE NE LUFT SE TASH KETO FJALET E TUA MUNDEN ME SHLIRU KETE POPULL TE SHKRET NGA KRIMINELET ME TE RREZIKSHEM, SE NE KETU NE pEJE I NGJOHIM TE GJITH SI XHAVIT HALITIN QE KA QEN GJITHMON ME SHKIJE, BESIM BEQA I GRAMAQELIT DERI NE DITEN KUR ESHTE SHKU SHKAU PREJ KETUHIT ESHTE KON ME SHKIJE E KETI BERAT BUZHALES KAN DESHT ME JA VRA BABEN SE ESHTE KON ME SHKIJE AI E DIN MIR KETA TASH PO DEL NAIT HASANI AZEM SYLA ETJ ETJ KREJT JAN MBLEDH NE ATE PARTI SE EDHE VOTAT I VJEDHIN VETEM ME MBAJT PUSHTETIN PER MOS ME MUJT MI KAP,POR EDHE NESE NUK QOHEMI NE POPULLI MOS U TUTNI SE ESHTE QAI NE HAGE SE KA MI HEKE NJEHERE E PERGJITHMON KETA MATRAPAZ!

Arbnori-Peje @ 29/05/2011 01:18

O Qerim Kelmendi, nje katundar i yti te cilin e kam takuar shume kahere, e kam pas pyetur se a njeh Qerim Kelmendin nga Peja, e ai katundari i yt i cili te njifke shume mire me tha qe prej qe eshte vra Ardian Krasniqi nuk kam qef me ja pa syte, dhe me tha hiqu tij se eshte krimineli numer nje ne Peje. Qerim Kelmendi akuzohet qe me vllezer te tij ka bere logjistiken e vrasjeve ne Dukagjin, siq jan vrasjet e Tahir Zemes, Sabahates, dhe Ismajl Hajdarit.Qerim Kelmendi ke bere krimet ma te zezat ne Dukagjin, dhe do te vjen dita kur do ta paguajsh ose me koke tende ose me koke te fmive tuaj ose dikuj ne familje tende. Kanuni do te fol per ty dhe Ibrahimin tend o Qerim Kelmendi. Besoj qe Bota Sot do te me qete komentin. Lus shume Zoteri Hasanin, qe ne ditet e ardhshme te fol haptas per kete krimimel qe quhet Qerim Kelmendi.

Bajrushi @ 28/05/2011 23:58
O Qerim Kelmendi , ti mendon se njerzit nuk i dine qe e ke angazhu grupin kriminal te Florim Ejupit e Agron Sylejmanit per vrasjet politike ne Peje , urdhnat spo di a i ke marr prej vllaut tan Ibrahimit a tjeter kuj , a UDB-se a? . Gjaku eshte ka te ofrohet dhe sdo te te len te qete KURRE .

Drini @ 28/05/2011 23:44

Qerim Kelmendi a e dine shqiptaret se ti ke dore edhe ne vrasjen e Adrian Krasniqit në fsh. Kliqine i zbuluar nga ca milic te qorovitur pa e filluar ende aksionin sepse e ki trathtuar ti at e ke lane ,e vete ke ikur ne mal, e tani i eshte ngritur nje permendore me insistimin tend, per me ia ly kryet me akull familjes se Adrianit e gjith kjo per me i mbuluar mutsionet tuaja. Gjithe Peja e dine se kush je edhe ne pikpamje morali edhe patriotike,

nergut @ 28/05/2011 23:30


Azem Syla eshte takuar permes meje me Zahir Pajazitin dhe ne ate takim qe eshte zvilluar ne Tirane kam qene Une prezent e jo Hasan Zeneli,andaj ju theme se ne as nje moment,ne kete takim,nuk eshte zene ne Goje emri i Ibrahim Rugoves.Pra,kjo deklarat e Hasan Zenelit eshte shpifje me motive te dobta.

Qerim Kelmendi,Peje @ 28/05/2011 16:58


Shumë i menqur ka qenë rahmetlija që thoshte se këta janë dorë e zgjatur e Serbisë. Mendimi i tij nuk ishte i këtillë për luftëtarët e vërtet të lirisë, po pikërisht për mkëta pisa që, tash 12 vjet pas luftës po ju dalin pisëlleqet. Zoti i marrofte!

qamili @ 28/05/2011 11:44

UDB ,e serbis qat njeri qe e ka shti ne dor aj nuk ka pas qare pa pranu edhe qa nuk ka bo, e le mo per ato qa i ka bo,gjdo njonin qe e kan nxon e nuk ka pranu kurgjo e nuk ka dasht me bashkpunu me UDB e serbis ata i kan egzekutu,ata qe kan bashkpunu me UDB e ju kan jep informacijone se qka bojn shokt e tyre kah levizin ku mun tju nxihet prita ata te gjith mas ni kohe i kan liru kjo o gjaja ma e logjikshme pa dyshim,se pershembull policija serbis nuk kan dit qfar veture gran zahir pajaziti edhe ne qfar drejtimi leviz edhe madje ne sa ora kalon ne at vend ku osht vra Zahiri po dikush pi shokve te zahirit e ka tregu krejt,ne shqiptar hane tonaheret ka pas spiuna e tradhtar se mas me pas pas spiuna Kosova i kish pas punt ma mir e jo ktu kua tash ne fund pusit, pra mas u quditni nese thot dikush qe ne kosov ka pas spiuna vendi spiunave o kosova qerdhja e spiunave e tradhtarve osht kosova

LONI,B @ 28/05/2011 06:04

Habitem kur nje komentues thot se nuk eshte koha per tu marre me keto kriminela.aludoj ne komentin e >kanuni i lekes<.Po zotrinje pse nuk e tregove kohen se kur duhet te mirremi me keta kriminela.Apak po te duken qe kjo pune po shtyhet qe 12 vite,jo zotri,Kosova ka kapacitet qe te mirret si me shkije ashtu edhe me shqiptare.Bile shum me akute eshte qe ti pastrojme punet e tona dhe mos ti leme kriminelat te na e qeverisin Kosoven.Aka ma keq qe kriminelat te udheheqin shtetin,besoj se te gjithe do te thuani JO! Qfar fytyre kan ata qe po ju permandet emri dhe akoma po i mbajn postet e tyre ne qeveri.Po ata nuk kan mendu per fytyr as ne kohen kur i kan bere ato krime,pra jane te paftyre.Merrne me mende,del ajo fytyra me treqind gunga e lunga ne fytyren e tij dhe trimerohet se si i ka denue ushtart e uqk,(Sokol Dobruna).Ate njeri se pari duhet larguar nga qendrat urbane qe nga fytyra e tije mos te shashtrisen femijt tane.Pastrojeni Kosoven nga keta bisha.KOSOVE te dua te paster si loti.

Gjel Ati Kanada @ 28/05/2011 02:52


Mendim i keq i zefit ketu,ndryshon mendje,quditerisht.

Neutral Kosova shtet.Po nese te gjithe heronjet qenkan vra nga shqiptaret a e mendojme na se jemi ka hyjme ne gjynah me gjakun e tyre.Perse nuk i lajme ata te qete dhe mos me njollose per se dekni.Po kush i vrau Jasharajt.Trimat Meha.Azem Galicen.Shaban Polluzhen.Ndue Perlleshin.e qindra e mija tjere.A nuk ishte shkau qe i vrau gjithnji Ajken e shqiptarise.Edhe te gjitha ato masakra qe i bani dhe e dijme se ishin vetem serbet qe bajshin keso gjanash.Po shka do te thonin Heronjet nese e ndegjojne se dikush thot jane vra nga shqiptaret.A doni qe te jua rrexojme sot edhe ato permendore nese dalin se u vrane nga shqiptaret se e dijme se shqiptaret i kane marre gjaqet edhe pse i kane fale.Pra lirisht keshtu bajme nese nuk i lame rehat ne ate jete dhe nuk i pranojme se i vrau serbi dhe u flijuan per liri te Kosoves.A na bjen dishka kjo pune e sotit kur jam ma se i besushem se po ta merrnin vesh dhe te kishin mundesi te na flasin kahre na kishin ba.Ata qe u vrane pas lufte po duhet.serbi i zi

zef doda ch @ 27/05/2011 23:19
Lajmi me i ri ewshte qe ta vizitoni plakun 89 vjet ne Malisheve nga Zabeli dhe u tregon emrat se kush i vrau Zahir Pajazitin Ismet Jasharin Kumanova dhe disa te tjere. Sot ai me ka treguar sy me sy ku pas nje kohe te nderuar qytetare do te kuptoni kush jane kriminelet qe bene masakaer ne populklin e vete se basku me serbiet dhe tash e udheheqin Kosoven. Krimi shkon sa shkon nuk do te humbet por do te del hapur. Ja Kosoven sipas plakut drenicak qe ishte shume afer vrasjes dhe se ai do te deshmoj.Ridvan Jashari

Avni Jashari @ 27/05/2011 19:30

krejt kosova e dine se Azem Syla dhe XHavit Haliti jone trathtaret me te mdhej te kosoves pse pas lufte XHavit Haliti e Azem Syla deshiruan ish.policet e Sigurimit shtetnor ti likfidojn se ata kan qene bashkpuntore te tyre si psh.Xhavit Haliti ka qen bashkpuntor i ngusht i te ndjerit IBUSH KLOKOQIT KRYESHEF I SIGURIMIT SHTETNOR TE KOSOVES DERI NE VITIN 1990 dhe me ndihmen e Ibush Klokoqit ka arritur te ik ne zvicer dhe te bashkpunoj me te por per ti zhduke te gjitha keto qe te mos zbulohet se kush ka qen XHvit Haliti e Azem Syla qe ishin bashkpuntor te Mehmet Lumit dhe Ibush Kllokoqit ata fillun te marrin akcione per likfidimin e tyre po ka ende njerz qe e dine se ata kane qene bashkpuntor te Sigurimit shtetror te kosoves .deri ne vitin 190 kure policija e kosoves e leshoje punen.

prishtina @ 27/05/2011 19:11

Kush ka qen Mehe Uka

................................


Gjithmon kam dyshuar për këta të vrar si për Zahir Pajazitin po edhe ma shum për Meh Ukën nji trim i pa frikshem i cili nuk ka njoft as nuk ka ditë se qka del prej grykes se pushkës . Ai u vra rruges per drenicë. I njejti ka qenë ne burgje te serbis qysh nga protestat e vitit 1981 ku shum her e kan liru por prap e kan marr dhe e kan burgos .Edhe Meha ka qen bashk me kët far nait hasanin dhe me shum te burgosur tjerë .Pra gjithnji shpresoj se një ditë do të del e verteta ne shesh.Nji herit e pershendes zotriun qe ka gjet guxim dhe i ka qit keto ngjarje shum te randsishme ne shesh. Përshëndetje për zotriun ne fjalë.

shaljani @ 27/05/2011 16:16

khu sa ndihmat,,,paret ikemi dhen per ket uqk,hej zoti i hupt aty ku jan,ju qofshin haram,veq ne vitin 98 i kam dhen 8 mij dollar,haram ju qofshin ,,,kta kokan kan veq tuj u vra nderveti.

USA\\\' @ 27/05/2011 13:58

Kush eshte Hasan Zeneli,puthadore i Danica Marinkoviqit

Po ju tregoi une kush asht Hasan Zeneli>1. Hasan zeneli asht ai qe edhe publikisht ka pranuar se ja ka puth doren Krimineles gjyqtares Danica Marinkoviqit.2. Ai eshte qe e qiti mixhen e vet Jonuzin ne burg, ku pastaj policia e mbyten ne burg,3. fatkeqsisht zahiri ka qelluar aty rastesisht ne kafene aty.4. Pyteni te gjith te burgosurit qe kan qene ne burg me Hasani, a ka i burgosur qe flete per hasanin mire, ai ishte me rrezikshem se gardianet.5. A e qiti ne burg agim makollin dhe se pse jane denuar kinse kan pasur me vra fadil suloviqin kurse tani ka shoqeri me te.6. O burra vet hasani eshte ai qe po zbeh figuren e Zahirit ,rrena

kanuni lekes,prap i formulove disa fjal te ndonje kenges,disa pershkrime palidhje,jo marti jo buka e jo kulaqi,haga dhe del ponte sot me kembngulje,dhe qysh at-her ka akuzu per kto krime,por mos harro se sherbimet franceze shpanjolle,grake,serrbe etj etj kan kundershtu burgosjen e kesaj klike hashimoviqe,ky tipi me farmerka qe 14 vjet ska guxu me fol se siq e vran zahirin e kishin vra edhe kta,A E DIN TI MOR KANUN LEKA QE PAS ARRESTIMIT TE Z.LIMA AS NJE VRASJE NUK KA NDODH MA,se sikur mos ti kishi pengu keta trima me farmerka nuk dot kishte RE te zeza mbi kosov,por keta hashimat me gjeth juve jani ka i mbroni ret e zaza, veq vazhdoni se frok do tju gjej edhe ma zi se mlladiqin,besa serrbija ika mbrojt ata se ata skan vra serrb,por neve skemi mi mbrojt keta shikistat se keta nakan vra neve,realiteti po ju shkakton deme te medha i nderuar,nje dit te afert dote qmendesh se si esht e mundur te jen shikistat ashtu,JU JENI ADHURUS TE SERRBEVE POR JU NUK JENI DUKE E KUPTU REALITETIN,SA I PEJ

qaushi @ 26/05/2011 17:07


Ne emisionin per vrasjen e Zahirit vet ky veremi Nait Hasani kah tregon qysh jane takue te stacioni i autobusave ne Prishtine e kinse mas 10 minutave asht arrestue e prap asht lirue prej shkive (shume te rralle kan qene ata qe ikan lirue?)e pas atij takimi me kta Zahirin e vrane ,veq budalle me qen njeri se e kupton qe ky e ka trathtue .Ky idiot mendon qe shqipetaret hajn kashte.Ju lutem nese keni rast shikone edhe ndegjone me vemendje qysh e demaskon vetvehten-asht emisioni per Zahir Pajazitin.

niki @ 26/05/2011 16:17

me ju tregu diqka per nahit hasani se baba i nahit hasanit ka qen deri ne diten e fundit kur ka hik serbija pi kosoves bashkpunotr i atynve e njo mir se edhe nahit hasani esht i njejti mos me na shit mend se babi i jem ka qen bash me at pis en burg edhe tregon se i kisht mir punt me ata njerz te burgut edhe gjith njerz qe jon burgos prej dugagjinit ka qen faj aj pis besomni ka ka deshi me i tregu per se gjalli mundet me u lajmru

arben.sokoli@hotmail.de @ 26/05/2011 14:28
Unë dua te them diç se personalisht i kam njohur familjen e Nait Hasnait e sidomos babgjyshin e tij i cili ka qenë inforbyroist i Rusisë e nuk mundet me dalë as ky ma i mirë, gjithashtu edhe babai i tij ka qenë ngusht i lidhur me UDB-ne në Prishtinë, kjo shumë lehtë mund të konfirmohet vetem me një pyetje berë ish-UDB-istave që kanë punuar në Prishtinë. dhe pastaj do te zbulohet kush eshtë Nait hasani

nergut @ 26/05/2011 09:58

Kjo do te zgjidhej shume shume lehte sikur komandanti i ZOLL,Rrustem Mustafa te mos behej kukull e Hashim Thaqit i cili vetem edhe KIET e Burojes.Sikur ky TZV komandant te ishte pak burre do ti interesonte e kaluara e parardhesve te tij. Por jo,perkundrazi me urdher te Hashimit e ka perqa dhe e ka ule moralin e ushtareve te vet dhe si rezultat i kesaj sot nuk guxon me kalu kembe neper Podujev nga frika se ushtaret te cilet i ka komanduar dje do ta sulmojne. TMERR.

Veterani 99 @ 25/05/2011 21:46






ballabanpasha @ 26/05/2011 17:41









Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: shoqeria

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum