Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun

 :: sport

Aller en bas

Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun Empty Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun

Message  Perparimi Dim 25 Mai - 15:36

Reshat Badallaj: LPK-ja polli burrat më të fortë të kombit shqiptar
| E Diel, 22.01.2012, 05:36 PM |
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_25993/Reshat-Badallaj:-LPK-ja-polli-burrat-m%C3%AB-t%C3%AB-fort%C3%AB-t%C3%AB-kombit-shqiptar.html?skeyword=reshat+badallaj
Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMËS" URON LPK-ën

LPK-ja POLLI BURRAT MË TË FORTË TË KOMBIT SHQIPETAR

* Anetare te LPK-es kane qene: Komandanti Legjendar i UÇK-ës, ADEM JASHARI, Jusuf e Bardh Gervalla, Kadri Zeka, Mehe Uka, Fehmi Ladrovci, Remzi Ademaj, Rexhep Mala,Nuhi Berisha, Bahri Fazliu... TE GJITHE STERNIPA TE GJERGJ KASTRIOTIT

* Pergjithesisht te gjithe anetaret e LPK-es,kane qene te burgosur politik,ose kane kaluar ne duarte e milicise serbiane dhe kalaciobrionistet
* Shume djeme e vajza qe kane qene anetare ose adhurues te saj kane rene ne fushen e mejdanit kunder shkaut te zhupaneve,si anetare te Ushtrise se lavdishme UÇK-es
* Perpos gjaksoreve serbiane,LPK-ja, kundershtar kishte qente e Titos,pra tradhtaret e Kombit...

Nga: RESHAT BADALLAJ

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMËS" me seli në Hanover, uron Lëvizjen Popullore te Kosoves, me rastin e shenimit te 30 Vjetorit. Levizja me shume te drejt, balle hapur dhe kokelarte shenon 30 vjetorin e veprimtarise, nje rrugetim i gjate dhe pa hamendur ne udhen e Kombit dhe ne luften e panderprere kunder pushtueseve dhe langojve dhe puthadoreve serbian. Levizja Popullore e Kosoves, ishte e para qe e nisi vallen e Lirise, qe pushtuesit, shqiptareve i´a kishin zene frymen dhe Levizja ishte Ajo qe deshi te marre fryme lirisht.
Udha nuk ishte e lehte. Ishte udhe e gjate e me shume sakrifica. Dhane gjithecka:pasurine dhe jeten,per ceshtjen me te shtrenjt-ÇLIRIMIN NJEHERE E PERGJITHMONË NGA PUSHTUESIT E HUAJ E NE VEQANTI SERBOMADH.
Dihet boterisht,deshem s´deshem nuk kemi qare pa e pranuar se nga Levizja Popullore Kosoves, linden burrat e burrneshat me te mire te kombit, qe me aksionet e tyre dridhen themelet e Jugosllavise Titiste,duke i thene se ne do te luftojm deri ne vdekje per qellimet tona.Pra, LIRI A VDEKJE!
Nga barku i Levizjes Popullore e Kosoves, dolen:Komandanti Legjendar Adem Jashari, Xhemajl Fetahu, Jusuf e Bardh Gervalla, Rexhep Mala, Nuhi Berisha, Mehe Uka, Remzi Ademaj, Fehmi Ladrovci... e shume e shume te tjere...
Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMËS" me seli ne Hanover, uron pune te mbare Levizjes Popullore te Kosoves, me rastin e shenimit te 30 vjetorit dhe deshirojm qe te vazhdoj UDHEN DREJTE BASHKIMIT KOMBETAR!

RESHAT BADALLAJ, kryetar
Gjermani, janar 2012



(Vota: 28 . Mesatare: 5/5)FacebookTweetGoogle +Digg
Komente
Musa Prushi[ Wednesday, 25.01.2012, 11:12 PM ]
PAS DY KOMENTEVE TË Z. BADALLAJ, EDHE NJIHER DOLA PREJ LËKURE
Si duket prej të githë kontra komenteve kundër z. Badallaj, kompleks iu ka bërë Musa Prushi (Shkruan nga Zvicrra) dhe Bali Katravella (Shkruan nga Kosova) e ky z. S. Dujaka shkruan nga ZHURI, pa lexoje edhe njiher komentin e tijë dhe do ta kuptosh se edhe shumë lexues tj. e që moti e kan kuptuar se ti je, thjesht nji i SMUAR PSIQIK, e unë që moti të kam thënë se JE I STREHUAR NË NDONJI KLINIKË PSIKIATRIKE TË GJERMANISË, dhe tu ka mundsua nji kompjuter sa për të majtur të qet e nën kontroll.
Ty more zotri tu kanë PËRZI KABLLAT në kry si qati komputerit tëndë, e unë nuk do të vazhdoi polemiken me ty nëse më le rahat, e nuk shanë e ofendon si nji rrugaq i pa trohë shkolle.
Përndryshe sikur të isha i bindur se je i shëndoshë mentalisht, do të shkoi në Beograd e ta gjejë ndonji dokument tëndin se ke qenë BASHKPUNTOR i UDBES e ndoshta edhe i vetë qati Hysen Prushit, që aq shumë po të brejkan trunin, e për të cilin unë kurr as që kam ndi.
Sot me para, e unë shyqyr Zotit i kam me bollak, në Beograd do të qeli çdo derë. Prandaj bënë KUJDESË se si sillesh në të ardhmen.
Dhe për fund more i mjerë, po më shti përsëri të dalë nga lëkura dhe pasi shkrujte dy komente nga KOMPLEKSI MUSA PRUSHI, po më duhet të përsërisë edhe nji herë lexo edhe dy komentet tjera të z. S. Dujaka dhe Torbesh Gorani, në lidhje me ty nga kjo faqe, të cilët si duket ti fare nuk i lexon, sepse Musa Prushi që ti ka verbrua sytë, dhe të dredh e mpshtjellë si të do.
Ti, si duket as komentet e mia nuk ke durimin ti lexosh në tërsi, nga friga se do të përjetosh INFARKT, ty të mjafton emri i Musa Prushit e të shpartalloi trunin, edhe ashtu të shpartalluar. Në të gjitha komentet e mia të bëjë me dhjetra pytje, e ti kurr njiherë nuk gjete mënyrën të më përgjigjesh korekt.
Dhe mos harro se për sa komentoi në të madhen Zemren Shqiptare, së pari herë po bie, shkaku ytë, nën nivelin tim edukativo njerzor. Dhe sikur të shkruajshe vetëm këtu unë nuk do të kundra-komentojsha, por ti e fëlliqe tërë internetin me gjuhet tënde të pistë e të rrugëve.
Dhe mos shitë menë, se nuk ke mjaftë për vete, lexoi komentet e më poshtëme, se nuk kam shkrua asfar emri Goran, po siq ka shkrua komentatori i nderuar Torbesh Gorani, unë e kam cituar.
Sidoqoftë në këto dy komentet e fundit je pak sa ma i butë me pisllaqet, dhe gojëflliqësin tënde. Po përmisohesh, ndoshta është merita ime.
Të pëshëndes...
RESHAT BADALLAJ[ Wednesday, 25.01.2012, 08:27 PM ]
PER LEXUESIT E ZEMRES SHQIPTARE
Lexues te nderuar te ZSH, sic po e shifni Musa Prushi,nuk bene polemike me fakte. Po i bene bishte pyetje,qe kane te bejne me ceshtjen kombetare. Kercen dege me dege.Perdor emra qe nuk ekzistojn,sepse e ka kapur sikleti. Le te perdor nje bjeshke rrenash,por nuk mund t´i mundin faktet...
Sqarim per Ju te nderuar lexues dhe per Portalin ZEMRA SHQIPTARE: Nuk ka emer Goran Torbeshi,nder shqiptar. C´eshte e verteta, ka emer po serb,psh. Goran Bregoviqi,nje shqiptarurrejtes, Qe Musai akoma ka nostalgji...
Fjala goran nga serbishtja do te thote malor,ne Shqiperi i thone goloberdas-koder e zhveshur ne shqip. Ne gore jetojne goranet (Dragash-tani Sharr), nderkaq,torbeshet jetojn ne anen e Prizrenit, p.sh. Mushnikova,lubinja...
Tani Musai filloi te perdotr edhe gjuhen serbe.Prap nuk te ndihmon...
Musa, te thash se kur te shkruaj per argatin ten dhe te hysenit per serbianet,te betohem ne gjak te Kastriotit se do te beje ze ne adresen tende (@)...
Do te dalim ne pazar dhe te bejm nje polemike serioze dhe te shendosh,po e perseris prap se je nje tradhtar i kombit shqiptar dhe vazhdon akoma te jesh ne te njejtet binar...
Sinqerisht, RESHAT BADALLAJ
RESHAT BADALLAJ[ Wednesday, 25.01.2012, 11:20 AM ]
DO TA MARRISH PERGJIGJEN E MERITUAR...
Kam dhene fjale e BESË SHQIPTARE PUBLIKISHT, se do ta marrish pergjigjen e merituar. Por, njehere jam i zene se jam duke pergatitur nje teme shume interesante, lidhur me Rankoviqin dhe rrjetin e UDB-es, ne Kosove. Dhe me pas do ta merre pergjigjen nga une publikisht,sepse nuk zhvillohet polemika ne kete menyre. Nuk eshte polemike, te thuhet: E takova nje zhuriane ne vorrim ne Has dhe e pyeta A njeh Reshat Badallajn, me tha po u bergos se ka bertitur rrnofte Enver Hoxha....
Ty Musa e Hysen Prushi (Bali Katravella), qe thote i njejti se une jetoje ne Kosove e Musa diku ne Perendim le te kuptojm per naivet se njihni. Sido qe te jete, faktete do te flasin me shkrim e me vule, se kush eshte Reshat Badallaj,pa shtuar asnje fjale per vete,vetem se cka thone dhe cka shkruajn bashkepunetoret e juaj serbian...
I bere bishte pyetjeve,nuk eshte vone pergjigju. Do te pergjgjigjes se s´bene! Jo me ketu,ku fshihesh ti,por do te dalim ne pazar,..
Sa i trash je Musa. Thua se nuk e ofendova dhendrin tim, Mehe Uken.Une te qese ne braze,fjala eshte se nuk guxon nje tradhtare dhe spiun i kombit tim ta permend emrin e heroit Mehe Uka. ..
Si nuk ke pak fytyre! Poashtu, Reshat Badallaj,te tregoj se cfare gjaku je dhe se ku eshte dallimi i gjakut te sternipave te Kastriotit dhe Selim Broshes,Musa Prushit,Hysenit,Esat Toptanit...
Me kismet se shpejti. Te perserise se per mua do te flasin dokumentat e bashkepunetoreve tu serbiane. Ah, Musa,perpak harrova,tregoju edhe kete se a e ke patur edhe fotografin e shokut Tito te varur ne dhome...
Me respekt, Reshat BADALLAJ
Fatos[ Tuesday, 24.01.2012, 08:32 PM ]
LPK-ja polli edhe kriminelet me te fort te kombit shqiptar
Reshat Badallaj ka te drejt kur thote se LPK ka pjell do burra te fort, por nuk na tregon edhe do emra te krimineleve te fort qe ka pjell LPK-ja.
Musa Prushi[ Tuesday, 24.01.2012, 08:26 PM ]
NGA NJI HERË PO MË VJE TURP CKA PO SHKRUAJ...
shukrie@example.com=BARDH BADALLAJ, shukrie@hotmail.com=SHUKRIU K...I njejti përson, me Emel adresen e njejt, si shumë herave tjera me Emelin jimani@hotmail.com e tërë familja BUDALLAJ, Reshat Hiena me klyshët e vet, bëjnë kërdinë duke ofenduar të gjithë ata që iu kundërvihen me ndonji argument në komentet babit Reshat Hienes, ose po shkruan vet Reshati në emër të tjerëfe?
Dmth. i njejti person sipas emelit, së pari me emrin BARDH BADALLAJ e tani SHUKRIU K... më ofendon dhe shpik zi e ma zi, në mënyrë staliniste. Shpikë e gënjen publikisht ndër tjera, se kam ofendua Mehë Uken, të cilin unë në komentin tim e quaj hero. Rrenë hapt, e pa turp sikur që aty mos të ishte komenti im fare. Ky i mjerë Reshat Budallaj, si duket iu kam bërë KOMPLEKS, dhe në çdo shkrim të tijë pa e ofendua Musa Prushin nuk jet, e kjo po dëshmon se është i smuar psiqik, dhe unë, po besoi se edhe lexuesit e nderuar të madhes Zemres Shqiptare e kanë kuptuar dhe nuk ia zënë fort për të madhe pse sillet kështu.
Më vje keq që po bie në këtë nivel të ultë, por jam gjithnji i provokuar të përgjigjem, edhe pse kam durimin me njerz të tipit të Reshat Hienes dhe këlyshëve të tijë, sepse vetë fotografitë e tijë në çdo shkarravinë që shkruan, tregojnë nji person NARCISOID, dhe të smuar psiqik i cili mundohet në çdo mënyrë të lëndoi kundershtarët që në mënyrë ma njerzore shprehin mendimet e veta, e nëse ato mendime janë kritike ndaj shkaravinave të Reshati, atëher vaj halli për ta.
Unë qe dy ditë, së paku kamë shkrua dy tri kontra-komente dhe nuk i kam plasua, duke mos dashur të bijë në nivelin e këtijë të SMUARI PSIQIK.
Në të vërtetë mua më mjaftoi edhe komenti i Torbesh Gorani, që mos të komentoi më. Por tani kur ky SHUKRI K...(Si duke është bash nji K... sa nji bubrrecë) përsëri më provokon, dola prej lëkre dhe shkruajta këtë koment.
Dhe për fund dua që ju mjerana, nëse jeni ma tepër, të lexoni komentin e Kryeredaktorit të madhes Zemres Shqiptare z. Ilir Dardani, te artikulli:Reshat Badallaj: Çka thanë për demonstratat e 1981: Fadil Hoxha, Xhavit Nimani, Mahmut Bakalli, Azem Vllasi...?
Por ska dert po ju sjell atë çka ka shkruan z. Dardani:
Ilir Dardani
05-09-2011, 10:22pm
Heu bre! Cfare behet ketu?!
Si fillim dua te them se z. Musa Prushi eshte Gjak i Paster Shqiptari, mbeshtetes i Shqiperise Natyrale dhe Europiane, gjithashtu mbeshtetes i Zemra Shqiptare dhe kontribues me qindra komente me shume vlera.

Z. Badallaj,
eshte e pafalshme te flasesh ne menyre kaq harbute per njerezit qe nuk i njeh, apo per nenat e tyre!
Artikulli qe ke derguar plot fyerje per z. Prushi nuk do te publikohet, sepse ne radhe te pare ato jane vetem Shpifje dhe mllef dhe se dyti reagimi yt gjendet ne internet. Kete reagim duhej ta kishe derguar VETEM ketu, meqe ketu te paskan dale keto probleme!
Nderkohe,
mos komentoni me ne kete artikull sepse nuk do te publikohen!
Pak PAQE kurre nuk eshte shume!
Ky ishte edhe komenti i fundit, me çka z. Dardani i dha fund ofendimeve të juaja ndaj meje në të madhen Zemren Shqiptare.

Nëse edhe kjo nuk ju ndihmon, atëher po iu lë në dorë të Zotit.
Bali Katravella[ Tuesday, 24.01.2012, 07:39 PM ]
Per hire te realitetit paraqitem me kete koment
Musa Prushi nuk shkruan me nofken Bali Katravella. Une Bali Katravella jetoj dhe punoj ne Kosove, ndersa si duket Musa Prushi jeton diku ne Perendim. Fakt eshtei se kur lexone shkrimet e ketij manjaku te smuar mentalisht i quajtur Reshat Badallaj, nuk e ke te veshtire ta kuptosh se ky "njeriu" shkruan me halucinacione, pra ky eshte nje shizofren, kete nuk e them vetem une por po e thone edhe shume komentues te tjere. Dikush nga familja e ngusht e ketij manjaku duhet ta ndihmoj Reshatin, duke derguar at ne nje kontrolle tek psikiatri, ndoshat mund ta ndihmoj dicka. Perndryshe me kete diagnoze te rend psiqike qe paska ky far Reshat Badallaj mund te beje vetevrasje.
SHUKRIU K....................[ Tuesday, 24.01.2012, 10:01 AM ]
PERSE DEMONSTRATAT FAMEKEQE, MUSA PRUSHI
Musa Prushi, te theme realitetin,e gjeta deklaraten tende,eshte e vertete se Demonstratat e v. 1981, i paske quajtur famekeqe. Me beso se kjo eshte nje turp qe nuk e lane as deti. Personalisht,jam pjesmarres i Demonstrates me tre vellezer, na ofendon teper rende. Historianet me te njohur e kane dhene fjalen e vete. Jep nje arsyetim qesharak,me ca fabrikave te bateriave. A din Ti qe nuk lidhen baterite me ceshtje madhore kombetare. Mire, po te pyes, deklaroni vete qe nuk keni qene perkrahes,por, edhe sot e keni te njejtin qendrim te turpshem. Atehere,pyetja ime eshte: KU KENI QENE NE KOHEN E DEMONSTRATAVE...? Mos keni qen police ju ose ndonje anetare i familjes tende,ku ishte hysen Prushi..? Ne SUP,rezervist,detektiv,spiun...!!!
Hysen gjithkiund neper portale po viguron bashkepuntore i serbise. A eshte Hyseni qe dite me pare e kam pare ne foto me Ty ne f..book!?
PER TE MOS U BERE ME TUTJE PRRALLE,perse tenton te ndrrosh emra adresa @ e gjera te tjera....
Musa Prushi,mosni edhe per nje arsye, se ZEMRES SHQIPTARE I´A QITNI NJE HIJE TE ZEZE, ME SAJIME DUKE SHARE E NE ANEN TJETER KINSE DUKE LAVDRUAR P.Sh. E madhja ZSH, i madhi Kadri! Jo, or Musa,keto nuk jane pjekuri. Te kerkojm publikisht, te japish edhe nje arsyetim se perse DEMONSTRAT E VITIT 1981 JANE FAMEKEQE PER TY DHE A QENDRON FAMILJA JOTE AKOMA PAS KESAJ DEKLARATE.
Mendoje se me kuptoni drejt....!?
Torbesh Gorani[ Tuesday, 24.01.2012, 12:03 AM ]
LPK - MATRICE KRIMINELESH
RESHAT BUDALLA vuen nga madheshtia.Nji hafije i dje,sot patrot.
Nji shkrim plot perralla. Jusuf Gervalla me Bardhoshin kurr nuk jane kane ne Levizje. Jusufi ka pase nji LEVIZJE NACIONALISTE. ka pase edhe shoke nacionalist si Metush Krasniqin, Sabri Novosellen, Xhafer Durmishin e plot te tjere.Faridini asht ngjit si rrcni pas vrasjes se nuk asht kane shok me Jusufin, se qajo zone ka jemi ne krejt komunista jemi se edhe guha koxha fort na lidh me "NASHKEN".
ADEM JASHARI nuk ka asnji lidhje me LEVIZJEN komuniste tane.
Shpija e Shaban Jasharit asht kane konak dhe asht kane me Ibrahim Rugoven.Edhe bota e ka pa fotografine e Presidentit Rugova ne ate shpi.Huqi i keq i Levizjes komuniste me i privatizue herojte.
Shefi yt komunist Xhavit Haliti ka than se Adem Jashari nuk kishte lidhje me ne, me Levizjen. Ai kurr nu ka qene ne radhet tona.Nuk besoj qe rren shefi yt i madh.
LPK-asht matrice , nana e krimineleve qe ka felliq Evrope e Kosove. Levizja ka banda r bandite,rrogacca e imorala.Keto banda te Levizjes kane vra shqiptare te pafajshem,kane gjobite e grabite.Tana ka me i cu ne vend burgu e nanuni.
Pse bre Rashit Budalla nuk po e permend edhe vellaun tan e temin Muhadin Hallaqi qe ja heqem flamen bash na LEVIZJA. Ja po del e vertete ajo qe thojshin se komunizmi asdht si gjaja e eger.Kur untohet e han edhe evladine vet.Keshtu bani edhe kjo kudra jone LEVIZJA.
Te con te fala Torbesh Gorani, vellau yt i gjakut te perziem.
RESHAT BADALLAJ[ Monday, 23.01.2012, 09:49 PM ]
NJE SHKRIM TIMIN NE ZEMRA SHQIPTARE E KANE VLERSUAR 350 LEXUES, NDERKAQ NE DY PORTALE TJERA PESE SHKRIME I KANE VLERSUAR MBI PESEMIJE LEXUES
Musa Prushi, a kupton se cka do te thote fjala: Nacionalizem, irredentizem,shovenizem... keshtu e shprehen serbianet dhe tradhtaret e kombit. Dewmonstratat nga pozita armiqesore e shovenizmit... keta terma popullit shqiptar i´a vuri Serbia dhe klyshet e saj. Dhe, Ti u bere burre,serbez tha se une akoma jam dhe nuk kam ndryshuar udhe,jam akoma kunder te Kombit Shqiptar,i quajte pe pishman Demonstrata famekeqe. Nejse! Edhe kjo eshte burreri te thuhesh publikisht se je ne rrugen e shkijve.Eshte puna jote.
Dhe vazhdove per te mbrojtur shetin tend serb,duke thene: Se ne Jugosllavi nuk ka patur denim me vdekje. Perse genjen? Edhe nje kalama nuk genjen turpshem kur thoni: Reshati u denua se ka bertitur RRnofte Enver Hoxha!
Ti, je nje klysh shkau qe fyene pa dallim:Marksista-leninista,enverista,LPK-ista... kane ra shume deshmore ne fushen e nderit... Ti ku ishe ne ate kohe more klysh shkau...?
Une nrase fyeje,fyeje nje individ qe ne fund te fundit,vete tregoi se nuk eshte fare pishman edhe sot qe eshte ne anen e cetnikeve.
Cili shqiptar qe ka gjak shqiptari,del sot dhe thote se Demonstratat jane famekeqe...?
Marsi po afrohet,dhe do te shkruajm dhe do te mbahen tubime ne te gjitha trojet dhe do te botohet edhe deklarata Jote dhe do te shohim kush ka te drejt.
Sa i perket shkrimeve te mia,po te ve ne dijeni, se vetem ne dy portale,ne pese shkrimete mia,kane lexuar me shume se 5000 (pesemije) lexues, VETEM NE ZEMRA SHQIPTARE NJE SHKRIM TIMIN E KANE VLERSUAR MBI 350 Lexues dhe kush e di sa te tjere e kane lexuar. E keni ne murin e gazetes, te rubrika Historia...
Kush eshte Hysen Prushi,ky spiun serb qe dihet boterisht shiko serish po e perserise google...
Sinqerisht, RESHAT BADALLAJ
Bardh BADALLAJ[ Monday, 23.01.2012, 08:28 PM ]
MOS NA OFENDO MEHE UKEN...!
Ku guxon te permend emrine Heroit te Kombit, Mehe Uka, nje njeri si Musa Prushi, qe publikisht u rreshtua,pa fare pishman ne anen e gjakatareve serbiane. Mehe Uka, more edepzes ka qene organizator i shume Demonstratave revulucionare, qe kane bere kthese te madhe ne historine kombetare,duke drithur themelet e Beogradit. Dhe ti,publikisht shkove udhes se vjeter te shkaut dhe thase keto kane qene demonstrata famekeqe seose ta prishen ashiknin e ushkurit me shkije. Po te ishte gjalle, Mehe Uka,ishe nda ndryshe se ai e ka lene amanet:"TRADHTAREVE PLUMBIN NE BALLE...
Mos e ofendo varrin e heroit,sepse te mallkon Zoti! I ka patur shume vese tradhtaret e kombit. Ndaj te porosisim te kerkosh falje publike. Kjo kafshe,don t´i tregoi babes medhzhet e livadheve....
Me shume respekt, BARDHI
Molla e Kuqe[ Monday, 23.01.2012, 08:15 PM ]
Pse i ndani heronjet ne subjekte?
Trima dhe burra te forte shqiptar ka patur gjithmone edhe ne kohen e principatave, kur nuk kishte parti politike, por mjerisht kishte ndarje e percarje si ateher edhe sot! Vellezerit Jusuf e Bardhosh Gervalla dhe Adem Jashari nuk kane qene asnjehere antar te LPK-se.
Ata kane bashkpunuar me njerez te LPK-se dhe te gjithe te tjeret, pavaresisht bindjeve te tyre. Prandaj zotri Badallaj luteni mos i pergjysmoni heronjet dhe deshmoret e kombit shqiptar sipa tekeve tuaja. Ata ishin dhe mbeten te popullit shqiptar.Te gjithe familja Jashari kane qene antare te LDK-se ne perjashtim te Hamezez cili ka qene antare i Partise Parlamentare te asaj kohe te Veton Suroit.
ARBËRI[ Monday, 23.01.2012, 03:12 PM ]
MUSA PRUSHI MOS E PERMEND FJALEN DARDANI E AS EMRIN DARDAN
Musa Prushi, tani dihet boterisht se eshte spiun me damke. ZSH,lexueseve dhe mbare popullit shqiptare, te lutem tregoi se kush ka qene HYSEN PRUSHI, njeri nder spiunet me te devotshem serb. Dhe, Ti Musa Prushi mos gabo te thuash qe nuk e njeh kete bishte kudre. Mos mendo se shqiptaret jane budallenj se nuk e njohin Hysen TRADHTAREIN DHE TY. Poashtu, tregoju se cke pas ti me maqedonasit me ata shkronja te ndyra, Ti ke fyere, mijera shqiptare,pjesemarres aktiv ne demonstratat revulicionare i quajte Demonstrata famekeqe, nejse nuk na mbetet hatri,sepse nuk i perket ti kombit tone bashke me sojim dhe specjen serbe Hysenin. Vetem nje shqiptare, ne te gjitha trojet shqiptare, qe Demonstratat e v.1981, qe perfundimisht u ndane me serbet, i quan si ti famekeqe....
Ti mbrojte edhe tani ligjet e shtetit tend,duke genjyere paturpesisht shqiptaret qe nuk kane patur denim me vdekje..
Ti je nje korb shetites i paguar qe bredhe neper portale te ndryshme me nofken Bali Katravella. Shkollen e ke nga qente e Titos, qe te vret naten ne erresir dhe te vajton ne pike te dites.
Musa Prushi,tregoju poashtu te gjithe shqiptareve se ÇKA KE BERE TI PER DARDANIN...? Vetem nje xixe neqoftese ke bere. Ju keni qene te perkthelurit serbian! Po shiko vete njehere ne google dhe shtype vetem Hysen Prushi,se cka del. Mos harro!
E ke te ndaluar per jete te permend emrin dhe fjalen DARDANI OSE DARDAN,SEPSE DUHET BERE DICKA KONKRETISHT PER KETE.
NE I KEMI POROSITUR SHQIPTARET QE TE KENE KUJDES KUR TE DEGJOJNE EMRIN E MBIEMRIN E JUAJ DHE ATY RROTULL...
Me nderime, ARBËR (RESHAT) BADALLAJ
S.Dujaka[ Monday, 23.01.2012, 08:45 AM ]
reshat badallaj qysh po doket ka probleme me vet vete
pata me ba nji koment po kur e lexova kit te musa prushit sa mir i ka tregu kti te pa maruni vesh nuk pe zgjati veq reshatit po i deshiroi sherim tek psihiatri reshati nuk pe dika qi asht i smut keq qi nuk spaska shok mej tregu niher pata lexu do komente te reshati qi as magjupt shkie nuk shajn qashtu qysh po shajke ky psikopat
Musa Prushi[ Sunday, 22.01.2012, 11:48 PM ]
PSE NUK PËRMENDEN FARE LEPUROSHAT E GJALLË?
Pse more zotri, nuk po i përmend edhe emrat e të gjallëve që ishin antarë të LEPUROSHAVE, e që sotë po e pijnë gjakun e popullit të Dardanisë me pamuk? Pse more i mjerë e marrë, nuk po e cekë se edhe ti je PJELLË e tyre? Pse nuk po shkuran as edhe nji fjalë për ata të ndjerit, se kush i vrau? Si psh. Fehmi e Xhevë Ladrovcin! Pse nuk po shkruan as edhe nji fjalë për sjelljet e LEPUROSHAVE në Përendim, psh. ndaj anëtarëve të LDK-ës, ose kundër antarëve që realizojshin 3% me të cilët me vite u mbajten organet paralele në Dardani dhe u armatosh UCK-ja? Pse nuk po shkruan se ti dhe shokët e tu me dhjetra tubime për 3% na i keni prish duke na sulmuar dhe kërcnuar? Pse nuk po shkruan edhe për shumë anëtar të gjallë të LEPUROSHAVE që moti janë distancua nga programi i saj ENVERISTO-STALINIST? Dhe, tek e fundit, pse nuk po shkruan se ajo LEVIZJE ishte nji dështim IDEOLOGJIK kombtarë, e këta të ndjerit që ti i ceke me emra, jam i bindur se të ishin gjallë edhe ata do të ishin distancuar nga e kaluara e tyre ENVERISTO-STALINISTE, sepse ata kanë qenë shumë ma të menqur se ti o i mjerë, dhe tipat si ti i kanë tradhtuar në çdo hap e iu kanë ngrënë koken. Shko more i mjerë, nëse guxon, e pyete Hasan Malen, ose Bacën Hysen Gërvallen e të tregojnë se kush iu tradhtoi vëllazrit, se vërasit po dihen. Po unë besoi se ti as që guxon të takohesh me ta!
Dhe për fund z. BUDALLLAJ mos vazhdo të dëshmosh bindjem time se je I SMUAR PSIQIK, duke u marrë me MUSA PRUSHIN në shkaravinat e tua, kur shkruan edhe për heronjt si Mehë Uka. Përndryshe do ta kuptoi unë dhe lexuesit e të madhes Zemres Shqiptare, se komentet e mia të kanë prekë SHPIRTIN dhe NDËRGJEGJEN tënde të trazuar.
Unë që moti jamë zotua se nuk do të lexoi shkarravinat e tua, dhe të komentoi por nji miku imë më tërhjeki vërejtjen se edhe ma tutje po shkruan marrina për Musa Prushin, për të cilin nuk ja ke fare haberin se kush është.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun Empty Re: Reshati me musa prushin,njeri tjetrin shpiun

Message  Perparimi Dim 25 Mai - 15:57

RESHAT BADALLAJ[ Sunday, 08.01.2012, 01:44 PM ]
I TILLË ISHTE MEHË UKA
I nderuar z. Tekiu/SHPENDI!
Te falenderoje per komentin. I tille ishte MEHË RAMË UKA. Ne kazamatiin e Prizrenit, drejtori i burgut,Mifail Ajazaj,tradhtar i Kombit, Mehen e ka sulmuar dhe rrahur shtazarakisht. Argati serbian, Mifail Ajazaj, Mehen e ka sulmuar me urdher te tradharit tjeter te Kombit, Sherafedin Ajetit. Por, Ajetit ja kane shker... nanen e baben, UÇK-ja e ka vrare si qen...
Dhendri im Mehe Uka, thoshte:TRADHTAREVE PLUMBIN NE LULE TE BALLIT. Sic e dini ky ishte edhe amanet i Avni Rrustemit...
Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ
Tekiu[ Sunday, 08.01.2012, 12:05 PM ]
opinion
Te ndjerin, tani heroin Mehe Uka, nuk kam pasur rastin ta takoi asnjehere ne jete, prandaj nuk e kam njohur personalisht. Por, ai ishte njeri i vendosur dhe shume guximtar. Nese nuk e gaboi vitin (besoi se ishte 1986), Meha ishte ne burgun e Prizrenit. Gardiani S. Caparci na kishte thane bukfalisht: "Atje larte eshte njeni me emrin Mehe Uka, shume i vendosun, njiherit ishte edhe orator i zjarrte. Spo guxojme me e lejue me fole, se ai aq bindes ishte, sa mendjen po ta nderronte".
Kujtimi per Mehe Uken dhe vepren e tij, qofte i perjetshem.
Bungu[ Thursday, 05.01.2012, 06:46 PM ]
Kqyrnja setren e kuqe me lule ktij pederi Budallaj
medet kush u met me shkrue per deshmort e kombit. ku jan historiant qe nuk po bejne historin, po po lejojn keta budallajt me shkrue andrra e rrena. he medet per neve bre.
Xhymshit H. Gashi[ Thursday, 05.01.2012, 06:39 PM ]
Kadri Mani, a nuk keni pune tjera veq me u mare me Reshatin
I nderuari Kadri Mani,edhe pse nuk u njoh personalisht, kam lexuar dhe mesuar,se ju me familje keni kontribuar shume per ceshtejn kombetare.
Ju z.Mani jeni nje patriot dhe intelektual, nuk e kuptoj pse mereni me nje njeriu cili nuk gezone kurfar autoriteti ne popull.
Badallaj shumehere nuk e din as vet cka shkruan. Lavderatat e tepruara dhe jo mire te argumentuara kuptohen si prralla.
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_25722/Reshat-Badallaj:-Heroi-i-Kombit-Meh%C3%AB-Ram%C3%AB-Uka.html?skeyword=reshat+badallaj

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum