Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshatit pergjigje nga Xun Qeta

 :: sport

Aller en bas

Reshatit pergjigje nga Xun Qeta Empty Reshatit pergjigje nga Xun Qeta

Message  Perparimi Lun 19 Mai - 7:21

.Haxhi Kuçi Reshat Badall shpiuni qeni i serbise ke qen ne kohen e Milloshit dhe tani ne formen e persosur je ka punone dite e nat,bashk me Avdi Ibrahimin e Aziz Morinen dhe bosat e tu qe i njeh tere kombi yne shqiptar.Sa per ofanziven e Rahovecit qe paskna masakrue shqiptar na trego datat e sakta dhe a kane emra e mbiemra ata njerez qe i paskna masakrue ?Une jam ai student qe me 11 mars te viti 1981 ne menzen e studenteve i nisa demostratat,kjo ty dhe bosave tu nuk u vjen per se shtati se po ju humb rrenja e sehireve qe ja keni bere shqiptareve me dekada.Une jam ai qe ne vitin 1989 isha me nje delegacion tek minatoret dhe nga ata kerkova te flijohem.Ndoshta serbija me paska shti siq te ka shti ty mi nise demostratat ne vitin 1989 ne zhur dhe ti zagar me sherite te kuq i ke udhehequr ata demostrata te zymta duke vrare e masakrue zhurjan.Une jam ai qe me 15 janar te vitit 1999 si shkak i masakres se Raqakut i shtina keta qyqekat siq e thua ti o zagari shkines qe ta lajmrojne OSCEN qe ta bombardoi shkinen tende.Ndoshta edhe ketu me paskan shti serbet qe ti bombardoi.Qyqekun ti bashk me Avdiun dhe bosat e tu e keni kercye neper kafehanet e kosoves e une jo.Sa per dostin tend Aziz Morinen birin e Rrahman Morines qe deklarohet kinse ai i paska organizue demostratat e 11 marsit te vitit 1981 ja si e argumenton ish shoku i Aziz zezes ,pra Xun çeta;
Xun Çetta
Përshëndetje i nderuar Haxhi

Ju më shkruani dhe nderkohë me pyetni si më poshtë :

I nderuari Xune a eshte e vertete se ngjarjet e 11 marsit te vitit 1981 i ka organizue Aziz Morina,sipas deklaratave qe i bene ne mjetet e iformimit?
Pegjigja: Jo nuk ka pas të bëj asgjë më këtë natë të fillim organizimit të protestës së kësajë nate, ashtu si nuk kam pas të bëj as unë vet, tjerë njerz jan organizator të kësaj date.
A keni qen prezente kur qumja ne gjellë i qelloi atij studentit dhe qe i meshoje pjatave per toke(dysheme)? Sa student ishin ne ate qaste ju lutemi ?
Unë nuk kam thyer as edhe një pjatë, kam qenë gjatë tërë asaj nate aty siq kam shkruar edhe në libër. Mos me spekuluar, atë nat kann mund te jenë 80 -100 student, jo më shumë.
A eshte e vertete qe ju e keni kerkue Azem Vllasin qe tjua zbusi denimin sipas Aziz Marines?
Azemi nuk ishte avokat, gjyqëtar e as prokuror. Atë kam kerkuar për ballafaqim në hetuesi që ta implikoj në këto ngjarje dhe testoj se si do mbahet përball hetuesisë. Këto Azizi i ka lexuar në librin tim dhe i keqinterpreton ashtu si ai vlerëson, e drejt e tija kjo. Azizi sa duket po del si pjesëmarrës i ngjarjeve 26 marsit 81, kjo nuk i jap te drejt ti pergjithësoj gjërat e as momentet si kann vajtur ato ngjarje qa më keq kur nuk jap verzone të veta në detale… sidoqoftë ka qenë pjesëmarrës 1981.

Ja edhe nje citat i Azizit qe vete ne fb e tij e ka shkrue;,ME KEMBENGULJE KE KERKUARE,QE TE BALLAFAQOHESHE ME AZEM VLLASIN,ME QELLIM QE,DEKLERATA E TI,TE NDIKOJ NE ZVOGLIMIN E AFATIT KOHORE TE QENDRIMIT TEND NE BURGU,SEPSE KESHTU E KE SPJEGUARE TI VETE.PORSE ATA NUK TA KANE PRU TE NDYRIN EDHE TANI AZEM VLLASI.NUK DUA TE HY NE DETALE !! ! Me duket se nuk u kam ofendue diçka. Pershendetje nga Haxhi Kuçi

Siç te thash më lartë dhe e kam publikuar në libër nga thirret edhe Azizi në variantin e tij, Unë kam insistuar ta implikoj edhe azem vllasin në atë proces si njërin nga udhëheqësit e asaj kohe në Kosovë, ku do duhej parë se si politikisht po përkrahet apo gjykohet levizja jonë 1981.

Sa i perket ofendimit ! nuk di pse mbetesh me merak se mos me ofendove, jo Haxhi, as më të voglin hap nuk e ke bërë në drejtim të ofendimit tim.

Miqësisht Xuni.
il y a 44 minutes · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Saiperket dhendrrit tend Mehe Ukes qe serbet e kishin lirue nga burgu me derektiva te zymta qe ti zbuloi udheheqesat e luftes çlirimtare dhe ta pergjone Adem Jasharin ja zagar fakte origjinale,e jo si ti me pergadit citate si ish enver qeni e stalini zi.
Photo de Haxhi Kuçi.
il y a 40 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Kopilhanen,tradhetin dhe vrasesin qe ua ke bere shqiptareve mbaje tek nana jote se kote e ke te shkruan artikuj dhe ti shesish si argumente.Librin qe e kam ne perfundim e siper eshte duke u shkrue ne gjuhen frenge dhe ate anglishte nga redaktor ma te njour boteror dhe sherrin ke per tjua bere jo vetem vetes por tere kombit shqiptar,sepse fajtor jane shqiptaret qe te perkrahin si atdhetar.Kurse ti dhe shoket e tu sherrin ja keni bere atdhetareve siq ta thote ndere sy edhe Kadri Mani .Por nje ta din mire se pa e qerue grurin nga egjeri nuk kam me lene mbaje mend shume mire.Nese mendoni se per nje te vertete ti thuani dy mendime te kunderta kjo dot ju kushtone shtrejte.
il y a 34 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Aziz Morina sipas shokut te tij me tha se Azizi duhet te jep llogari ne nje darsem kur u burgosen shume shoke e njeri nga ata sot gjindet ne organet e larta ne parlamentin e Kosoves.
il y a 32 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Une jam ka ti zbuloi kembet e gjarperit kemba kembes ,por sakte pa gabue sa qimja e kokes.
il y a 31 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Ndihma kam prue gjate luftes ne suhareke me konvoja dhe keto ndihma i shperndante nje shpiun dhe e pata inqizue,kur me tha shko te jep mill Milloshi dhe ti kete e mbrone bashk me Avdi udbashin sepse vete keni punue ne udben e shkaut ne mbrojtjen popullore ne suhareke.Ndihma kam prue edhe ne malisheve ne korrik te vitit 1998 ku ne kete konvoj u vra mjeku Shpetim Robaj.Jo Reshat masakra mesiguri ke bere ti bashk me Avdiun siq e cek edhe Gafurri qe ne lufte ne prite Avdiu e kishte qite Bashkim Hoxhen.
il y a 25 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Mesiguri sipas mendjes sate edhe keto ndihma me paska shti serbija tjua detikoje popullit.Me serb dhe tradhetar nuk kam mendue as qe kam kam ngrere dafranga si keni bere ju vete orgji.Kqyr mire se kush eshte shetit me Arkanin me fakte i ke nga atdhetari M.Jashari.Por hajte e thuaj se ka bere shoqeri me Arkanin sepse ta shtin koken ne bythe...
il y a 22 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Ata shqiptar qe ty te besojne me intrigat e tua ,lypin shkerdhye nanen edhe te vdekuritPushka top u befte tradhetareve se nuk ua rrasi krastavecin farePer mua ka te drejte te shkruajn suharekasit,sepse aty kam lindur e jetue.Pastaj ka te drejte te shkruan kryetari i Prizrenit bashkfshatari yt Ramadan Muja,sepse me njeh si arin.Nese dine diç te keqe per mua e lusi qe ti shtine te shkruan keq per mua,por nuk e besoje qe do e bene nje gje te tille sepse ja kam shpetue jeten e jam rrahur ne vend te tij.Edhe Rexhep Qosja edhe pse nuk kemi pas shoqeri le ta tregon te verteten a mos e kam kercnue apo shti me dhune qe te flasi diç çka nuk ka qen ne bisede me mua ne vitin 1996.Kam argumente e deshmitar se kush kam qen une Haxhi Latif Kuçi.Do te luftoj gjere ne piken e fundit qe veprimtarin time atdhetare ta qesi ne drite.Por nese nuk do te dali ne drite,kurre hajrin mos ja pafte ky popull shqiptar,mallkuar qofte pere gjithemone.
il y a 5 minutes · Modifié · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum