Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Xun Qeta vetmiadhe vuajtjet e jeteses se tij me familje

 :: sport

Aller en bas

Xun Qeta vetmiadhe vuajtjet e jeteses se tij me familje Empty Xun Qeta vetmiadhe vuajtjet e jeteses se tij me familje

Message  Perparimi Dim 18 Mai - 5:40

Shaip Ademi O zotëri: Xun Çetta lehtë është me folë prej së largut (Luzernit) por eja këtu në Kosovë dhe kyqju punës ,se ju e meritoni nji vend me plot meritat që i keni bërë qysh heret per ketë Kosovë ejani ktu dhe veproni ashtu si i ka hije nji deputeti apo qytetari të thjeshtë me respekt...
Xun Çetta a partagé un lien.
15 mai
Pse ky vlug drejt futjës në politik ?

Po braktisin punën të cilën nuk e kan të tjerët, madje as ëndërr se shohin qytetar të ndershëm të vendit tonë, po braktisin poste e pozita ku plotësisht kanë dështuar, po, po braktisin për të kaluar d... Afficher la suite

Info Çetta - Pse ky vlug drejt futjës në politik ?
info-cetta.com
Publicistikë e pavarur
Partager
4 personnes aiment ça.
Afficher 8 autres commentaires

Enver Emini Vaxhi Berisha Tek mergimtaret me shum esht e mbrojtur €uro dashuria.
16 mai, 15:28

Xun Çetta Enver i nderuar, ka kohë qe thjesht nuk po kam vullnet me komentuar ne formë polemikash. Me dit ti si jetoj unë personalisht edhe pse këtu nuk ka euro, beso naten do kishe ikur nga këtu drejt vendit tonë nese ke ku sistemon jetën dhe nuk bëhësh barrë e buxhetit të Kosovës e cila është perplas kaq keq sa njerëzit donë ta hanë njëri tjetrin për një copë paksa më të madhe për të mos thën sa për egzistencë. Unë nuk i kam munguar Kosovës në asnjë moment dhe në asnjë situatë, pra e di se me çfarë do detyrohesha të jetoj nese nuk do futesha në politika të pista. Ju thash nuk kam munguar në Kosovë, bile jo sa për ta ditë se si po merr frymë vendi. Unë kam bërë perpjekje të vendosem e jetoj edhe në Shqipëri në kohën e pushtimit të eger të asaj pjese të vendit tonë pra Kosovës. Bazën më duhej ta kisha nga këtu ku jetoj për ta filluar jeten atje, por u pa se kur vendi mori të keqen, deshen të më han për së gjalli. Nuk spjegohen pervojat me dy fjelë. Pra mos harro i nderuar, unë nuk fitoj as euro e as franka si mendohet atje në Kosovë, unë këtu ha bukë pa u marr më krim dhe pa i lën femit e mi që ta kenë fatin tim. Beso mik i nderuar, sikur vendi i sapo çliruar ta kishte marr rrugën e mbarë, bindu miku im i vjeter se atje do isha. Nuk pata nevojë ta thëm këtë, ngase po dal sikur e ktheva drejt vetes time atë që the në komentin tuaj, e di se edhe ti Enver i njeh ndjenjat e mia por tjetri do te merrte ndryshe. Mos të i pergjithësojm gjërat dhe aq më pak te flasim pa baza mbi jetën e popullit tonë atje.
16 mai, 18:02 · 2

Enver Emini Xun miku un ktu fole per shumicen jo per disa qe mund te numrohen ne gishta.u ban gati 6 vite dhe un ktu ne perendim jam dhe po i shof gjerat si jan.
16 mai, 18:54

Xun Çetta Edhe një goditje më shumë në plagën time, po me godote Enver, nuk e kisha besuar këtë, por ja edhe një deshmi më shumë mbi krejt çfarë them se vendi nuk po bëhet mirë. Para pak ditë me lajmërohet një miku tjeter i cili më shkruan : I nderuar Xun, ka sa ditë që kur nga kam emigruar më tërë familjën time këtu në Libi, kam pas oferta tash sa vite te shkoj si ingjinjer ndertimtarie, rregullisht kam refuzuar por ja se vendin për të cilin sakrifikuam rininë ,tani ka ardhur në atë gjendje sa u lodha për bukë goje, femia nuk ma donte patriotizmin si lypsar!!! Enver miku, këto jan plagë të cilat ngacmohen me vetem pak të liga në vendin tonë.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum