Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj kercnon Alba Radion e zotriut Kadri Ismailit

 :: sport

Aller en bas

Reshat Badallaj kercnon Alba Radion e zotriut Kadri Ismailit Empty Reshat Badallaj kercnon Alba Radion e zotriut Kadri Ismailit

Message  Perparimi Sam 18 Jan - 16:46



Dernière édition par Perparimi le Dim 19 Jan - 7:37, édité 6 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj kercnon Alba Radion e zotriut Kadri Ismailit Empty Re: Reshat Badallaj kercnon Alba Radion e zotriut Kadri Ismailit

Message  Perparimi Sam 18 Jan - 17:33


20/12/2013 15:15
Haxhi Kuçi
Zotri i nderuar Kadri Ismaili;ja nje artikull te realitetit se kush i ka nisur demostratat e 11 marsit te vitit 1981.Nese  keni aftesi qe te krehni ma mire kete shkrim, ju kisha lutur bene kete te mire dhe nese keni mundesi ta shperndani.Me qellim qe nje e vertete e meshehur(cenzurosur) plote 33 vite me radhe.Si qellim kan pasur qe emri im mos te jete ne mesen e popullit si emer atdhetar,nga  ishe te burgosurit politik sidomos dhe pushtetaret e atehershem serbi shqipfolesat tan.Nuk munda ma te duroje,pos me keto forcat e mija dhe te atyre qe e ndjejn veten njerez te drejte deshoroj qe kjo e vertete le te deli ne drite dhe ta kupton populli se kush ka qen ai qe  i nisi ato demnstrata .E jo te mi vjedhin  veprat e mija dhe une te jetoj rrugeve te botes e ne emer timin te paftyret ta qeverisnin popullin nga fotelet.
Haxhi Kuçi ;Vellezer e motra me gjen shqiptari ;Protagonisti kryesor i demonstratave te 11 marsit te vitit 1981,jam une vete Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)i lindur ne Suhareke.Demonstrata e kesaj dite nuk ka qen e organizume nga kerkushi.As nga sistemi Serbo Rus,as nga qarqet e shtetit Shqiptar_ Enveristo Marksist.Por nuk kan qen te organizuara as nga ilegalistet per brenda ne Kosove e as nga diaspora.Ku te gjitha thash e themet te individeve qe thone jo une jo ai i ka organizue keto demonstrata.Te gjitha keto spekulime jane genjeshtra te hajduteve qe nuk pijne uje fare. Pos ka qen depresioni qe e kam pasur nga provimi,ku me rrexoi Kurtesh Saliu me inati.I cili i tregoi kembet e gjarperit ne vitin 1989.Ne kete kohe,kur Milloshi me qeverin serbo qetnike e beri te mundur suspendimin e Kushtetutes se Kosoves,dhe Autonomon e Kosoves. Pra eshte ky Sali Kurteshi qe pate deklarue haptas nepermjet mjeteve te informimit se me humbjen e Kushtetutes se Kosoves,Kosova nuk po humbi asgje.Le ta dine mire populli se kete thenje nuk e ka thene i ndjeri profesor Syria Popovci,pos Kurtesh Saliu nje ish komunist i betuar i serbise!E din shume mire prof dr. Ismet Saliu kur ne salle , ja pata ngjite per fyti dhe deshta tja nxjerri shpirtin Kurteshit.Por,Ismet Saliu me ndau duke mu lute ne perendi qe ta leshoi se eshte njeri frigacak i madhe.Por edhe kete dite qe me rrexoj nga provimi ja kam ngjite dhe e kam hudhur mbi studenta,ku donte te me lajmronte ne polici.Dhe i pata thene ti po bere e i ftove policin jo vetem ty por tere familjen kam me ta farue.E dijne studentet dhe ky batakqi a jam ka e flasi te verteten.Dhe tjeter menjeherit me te dalur nga provimi,ashtu i mllefosur,ju kam drejtue menzes qe te ushqehem.Pasi e kam marur ushqimin dhe jam drejtue ku ta gjeje nje vend te lire ne tavoline.Ne kete qaste mu ka afrue ishe cimeri i viteve 1976/77 zotri Bajrush Ahmeti.Ku mi nguli syte ne pjate e me thote;O cimo, çka te paskan qite ne gjelle me ngrere?çka bre me kan qite ?A je qorrue bre?Kqyre se çfare qime ta paskan qite?Vertete ishte nje qime sa e kalit!Dhe ja nisi me qesh Bajrushi!!!Po si e kam pare ate qime te madhe,kam bertitur sa kam mundur; o shok,keta komunista po dojne me na helmue dhe kam shajte ne nane e ne çka nuk kam lene.Dhe pjatat qe i kisha ne duare u kam meshuar per toke dhe kam kapur karrika e tavolina ku ja nisa ti theje me tere forcen qe kisha.Kam thye edhe xhamat e trepezarise e çka kam gjetur para meje.E di ,qe nuk kemi qen shume student ,peraferishte nuk mendoje se ka pasur ma shume se njezete e pese studenta.Por ne anen e poshtme te menzes ka ana e koviketeve ja nisen edhe disa studente me thye çka kane gjetur .Numri i studenteve veq sa vinte e u shtonte duke thye sende.Ashtu i qete kam shkue ne konviktin nr.kater ku isha duke banue ,ne katin perdheses .Ne oret e mbremjes isha duke hecur koridorit duke shkue per ta mbushi nje shishe te plastikes me uje .Dhe ne keto qaste i shoh duke ardhur dy vellezer nga Suhareka,bashk me dy te tjere .Keta vellezer jane;Ruzhdi Kuçi dhe Sami Kuçi ,te cilet me drejtohen ka une dhe me thone;Kusho keta dy studenta te kan lajmrue qe ti i ke nisur demonstratat ne menzen e studenteve.Dhe neser ti bashk me keta dy duhet te lajmroheni tek drejtori i menzes se studenteve tek Shefki Stublla.Une ua prita;Po a nuk kishit tjeter pune per te bere pos te me lajmroni se kush i nisi ato demonstrata?Keta dy vellezer nderhynen duke me thane;Kusho ska problem ,mos ta ndin fare,se ti nuk je fajtor.Tek e fundit ty te ka qellue qimja ne gjellen tende,dhe thuaja te verteten. .Dhe keshtu mbeti qe neser ne ora shtate e mengjezit te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te Shefki Stublles.Erdhen keta dy studenta para ores shtete,me ftuan dhe ju drejtuam zyres se drejtorit te menzes.Emrat e ketyre dy studentave edhe sot e asaj dite nuk ja dij .Por as qe ua kam pase kerkue nje gje te tille,qe ti mbaje ne mend se si quhen.Pse?Sepse mu dukeshin sikurse te ishin njerez te sigurimit te serbise!!!!Por ndoshta keta dy vellezer ja dijne emrat, une nuk di me tutje.Kur hyrem brenda ne koridor,u ulem neper karrika secili.Ku pase pakes njerin e ftoj drejtori ne zyren e tij,dhe mbase disa minutave doli dhe u ule ne karrike ,por duke mos fole gje me mua se çka kishin bisedue brenda me drejtorin!!.Hyri edhe i dyti,edhe ky mbase disa minutave doli dhe mua me thote ; Juve nuk po ju ftone drejtori!!!!,.Ndersa neve na premtoj drejtori se do ja permiresojme kushtet e higjienes se gjellerave te ushqimit.Kemi dal perjashta dhe ma me keta dy kurr as qe jemi pare,e as qe i njohe sot po edhe te me dalin perpara.
Por demonstratat me nuk kishte kush qe ti ndali,edhe te nesermen vazhduan ,por edhe diteve tjera me radhe keshtu.Gjere ne luften qe ende nuk na ka perfundue!Ku nje gje e tille mbeti ne niglizhence,pa e bere bashkimine e trojeve shqiptare.E sidomos e te trijave lufterave tona,me tradheti.Kete amanet ma la mbi supe babai im qe vdiq me sy hapur pa ja que amanetin ne vend. Si shkaktar qe ma nderprejten aktivitetin tim jan servilet e armiqeve,pra shqipfolesit.Policia serbe dhe sherbetoret e serbise ne keto demonstrata vriteshin e plogoseshin ne kan kan hasur pa patur meshire ne shume shqiptar e shqiptare pa dallim moshe e gjinin e tyre .Beren çka deshten,por me ndihmen e servilave te tyre shqipfolesave.I burgoseshin pseopatriotet,kinse ata ishin atedhetaret e popullit.Mendojne se nuk i dinim edhe keto marifetlleqe ???Pas disa diteve ka ardhur nje polic ne dhomen time .Ku kete polic e kisha shok te shkolles fillore emrin e ka Qemajl, motra e tij punone ne farmaci ne Therande emrin e ka Fatmire Basha .Ky me ftoi qe te dalim perjshata,duke me thene se kam diçka me te thene.Kur dolem perjashta , me qoi ne nje kafiq pertej menzes se studenteve,ne anen tjeter te rruges kur u ulem afer nje tavoline me tha;Haxhi te kam shok te klases,pash zotin qe ik nga Prishtina ,se na kan dhene urdherin qe ty me te likvidue.Keshtu mbas disa diteve e pash te rruges qe te shkoje ne Suhareke.Dhe me nuk kam qendrue ne Prishtine.Pos kam marr pjese ne çdo demonstrate qe zhvillohej ne Suhareke.Nje gabim e kam bere ,ku ne vend qe ta kerkoje Bajrush Ahmetin,ju pata rroke zotriut Bajrush Xhemajlit duke mendue se ky eshte cimeri qe ma kishte pare qimen ne gjellen time.Ku ketij Bajrush Xhemajlit i kerkoj ndjese hapatas e boterishte.
Si e gjeta Bajrush Ahmetin?
Pos me ndihmen e djalit te Gani Kukes dhe Fahri Musliut .Kue zbulova se nuk ishte Bajrush Xhemajli,por eshte Bajrush Ahmeti nga Gjilani .Duke me dhene adresen Fahri Musliu te Bajrush Ahmetit,ne ate qaste e mora letren nga cima Bajrush Ahmeti duke mu pergjigjur..... Fahriu ,edhe ky e lexonte dhe me shkruajti menjeherit,duke me pergezue per mundin tim qe nuk me shkoj huq,dhe e verteta triumfoi si rrezja e drites.
Pra nese deshironi te dini me teper per Bajrush Ahmetin;Ky deshmitar,tani jeton ne Zvicerr .Ku kemi shkembyer shume letra mes vedi.Nese deshironi qe ti lexoni keto letra tona ,mundem qe tju dergoi ,apo ta botojem se bashku nje Roman te vocker qe te jete nje histori e gjeneratave qe do na percjellin me nje te vertete te hidhure.Kjo le tju jete leksion dhe bari sherues per tere popullin shqiptar e me gjere.Si qellim e kam,qe mos te gabojne te tjeret tua vjedhin mundin atyre qe dhane jeten apo shpirtin per popullin e tyre.Knaqesia ime ka qen gjetja e dostit(deshmitarit) Bajrush Ahmetit,qe me fakte ti pergjigjem popullit dhe botes.Tek e fundit edhe Bajrush Ahmeti eshte nje lokomotive e imja dhe e ardhmja e kombit.Por ne mundin,e tjeret samunin.Eu po ju mbete ne fyt hajduteve dhe servilave te serbise,qe i pervetsuan kinse keta i paten nisurur ato demonstrata te atij dimrit e jo te pranveres siq e cekin disa shkrimtar nepermjet poezive te tyre.Dhe sot ne neper rruget e botes e keta neper funksione si para luftes,si ne lufte,dhe si tani.Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)
quhen.pse/?Sepse
20 décembre 2013

20/12/2013 19:35
Haxhi Kuçi
Mire mbrema zotri Kadriu si jeni?

20/12/2013 19:35
AlbaRadio Kadri Ismajli
Hashi si je aje mire
Z. Kuci

20/12/2013 19:36
Haxhi Kuçi
Mire jemi zotri,ma mire nuk ka.

20/12/2013 19:36
AlbaRadio Kadri Ismajli
o sa me vjen mrie nga jue kem
Z:Kuçi

20/12/2013 19:37
Haxhi Kuçi
Falimenderit per respektin e juaj,me falin a e lexove kete qe ta dergova per demonstratat e 11 marsit te vitit 1981

20/12/2013 19:38
AlbaRadio Kadri Ismajli
me vjen keq ende jo seshum angazhime kam aps dhe jam ka behem gati me emision ne oren 20
por do ta lexoj

20/12/2013 19:39
Haxhi Kuçi
ni pra nuk po ju marri kohe ma teper ,pergaditunu per emision qe keni.

20/12/2013 19:39
AlbaRadio Kadri Ismajli
ok

20/12/2013 19:39
Haxhi Kuçi
Mire u degjofshim.

20/12/2013 19:48
AlbaRadio Kadri Ismajli
kam dehsire te bisedojm em gjat kur kam koh ju lutem ..pasi qekam angazhime shum

20/12/2013 19:51
Haxhi Kuçi
Nuk ka problem fare,une kam deshire kur ju jeni pushueshem qe biseden te zhvillojme ashtu siq duhet,.
A mos ja dini Valon Malokut nr e telfonit

20/12/2013 19:52
AlbaRadio Kadri Ismajli
po ja di por dueht ta pyes
aeshte ok
kur ta pyes do ju njoftoj

20/12/2013 19:53
Haxhi Kuçi
Falimenderit,edhe une qe sa ja qova nje mesazhe ja kerkova,nese nuk ka shume mesazhe.
22 décembre 2013

22/12/2013 13:22
Haxhi Kuçi
Mire dita zotri Kadriu si jeni ?Para dy diteve pata fole me zotriun Valonin dhe me tha qe te shkoje ne Kosove.Po une ende nuk e kam marr shtetesin e frances dhe  si te beje kontakte me kosove me humb e drejta e azilit.Por nuk besoje qe Valoni do kete te drejten e lire qe te beje nje gje te tille per nje realitet,sepse te gjitheve u dalin genjeshtrat qe i moren per siper kinse ata i kishin organizue ato demostrata.

22/12/2013 13:22
AlbaRadio Kadri Ismajli
degjom dicka
HAxhi
po deshe ne do bejm nji itnervist
live ne radio
per mes skypes ose
telfonit e transmetoj
une
rregullishte

22/12/2013 13:24
Haxhi Kuçi
Po pse jo i nderuar,vetem mos po ju kercnon dikush .Vetem nese nuk ju frigoheni ketyre tradhetareve.

22/12/2013 13:25
AlbaRadio Kadri Ismajli
jo uen si frigohem nejri te gjall
se
kujt keq si kam ba dhe
per ate sekam piken efriges
edhe spe shum lpyin me tjav mush gojne barot

22/12/2013 13:26
Haxhi Kuçi
A aferim dhe Perendia ju Bekofte
Ju,jeni i pari qe me keni thene keshtu me nje patriotizem te pashoq,shume faliminderit vella.

22/12/2013 13:27
AlbaRadio Kadri Ismajli
Radion ekam krijuar me dhen emdnime te lira dhe pa cenzur
degjoj emisionet emija po ta dergoj faqen

22/12/2013 13:28
Haxhi Kuçi
dergoma pash zotin

22/12/2013 13:28
AlbaRadio Kadri Ismajli
http://www.lora.ch/sendungen/aktuelle-sendungen?mode=2&terms=&list=TSH+-+Tingulli+Shqiptar

22/12/2013 13:29
Haxhi Kuçi
Po e pranova.

22/12/2013 13:30
AlbaRadio Kadri Ismajli
aty i ke arkivat
dhe degjoje

22/12/2013 13:30
Haxhi Kuçi
po jam ka e ndegjoje nje kenge

22/12/2013 13:38
Haxhi Kuçi
o pasha zoten gabim kam hyre

22/12/2013 13:57
Haxhi Kuçi
Zotri Kadriu a keni telefon fix

22/12/2013 13:57
AlbaRadio Kadri Ismajli
po kam
por tash skam koh per intervist sejam ka bej dis aemisone
00 41 44 557 77 54

22/12/2013 13:58
Haxhi Kuçi
A me te thirr tani,por poshte e kam telefonin

22/12/2013 13:59
AlbaRadio Kadri Ismajli
jo se skam koh
me fol
er bes
tani kur tebje gati te inqitoj

22/12/2013 14:01
Haxhi Kuçi
ani

22/12/2013 14:15
Haxhi Kuçi
A mos kishte me qen ma mire permes skipes
i te doni

22/12/2013 15:59
Haxhi Kuçi
si te deshironi
23 décembre 2013

23/12/2013 19:31
Haxhi Kuçi
Zotri Kadriu mirembrema si jeni?JU lutem kur  do te jeni te gaqem me ba ate interviste?Apo nuk keni kohe,apo diçka me probleme teknike ?

23/12/2013 19:31
AlbaRadio Kadri Ismajli
sonte nga ora
20
eja ne skype
albaradio
ose ne fix
00 14 44 554 77 54

23/12/2013 19:32
Haxhi Kuçi
e provojna ne skyp,nese nuk bene e bejme ne telefone.

23/12/2013 19:32
AlbaRadio Kadri Ismajli
ok
po elajmeroj
pra
ne facebook
shenoam si ta lajmeroj
Veprimtari i demostratave 81
apo

23/12/2013 19:34
Haxhi Kuçi
po keshtu eshte e dhe ma se miri,a del edhe drejteperdrejte ne radio?

23/12/2013 19:34
AlbaRadio Kadri Ismajli
ok

23/12/2013 19:41
AlbaRadio Kadri Ismajli
pode del
ne
www.albaradio.ch

23/12/2013 19:51
AlbaRadio Kadri Ismajli
apo provojm ne skype
ajo
HAxhi

23/12/2013 20:02
Haxhi Kuçi
po
adresen time a e ke
erparimi@hotmail.fr
perparimi@hotmail.fr

23/12/2013 20:03
AlbaRadio Kadri Ismajli
perparim ajeti

23/12/2013 20:03
Haxhi Kuçi
p
po
perparimi@hotmail.fr

23/12/2013 20:05
AlbaRadio Kadri Ismajli
prit se seke skype por eke msn

23/12/2013 20:06
Haxhi Kuçi
skay eshtense di pse nuk bane

23/12/2013 20:06
AlbaRadio Kadri Ismajli
prit

23/12/2013 20:06
Haxhi Kuçi
o

23/12/2013 20:07
AlbaRadio Kadri Ismajli
pranoje
ti mos je gjat ne skype
pso
ben jo
sedi
pse
hAXHI NUK BEN
SEDI
PSE

23/12/2013 20:08
Haxhi Kuçi
ta provoje me nje tjeter kompjuter

23/12/2013 20:08
AlbaRadio Kadri Ismajli
MOS PROVO KOT
SE SPO BNE
OK
PROPOJE
S ENE 20 KAM APS ME JA NIS EMISIONIN
SPO
BEN

23/12/2013 20:31
AlbaRadio Kadri Ismajli
ok
amundehs em thirr
haxhi

23/12/2013 20:33
Haxhi Kuçi
lidhu ne skyp e ndale zanin

23/12/2013 20:33
AlbaRadio Kadri Ismajli
ok
24 décembre 2013

24/12/2013 16:04
Haxhi Kuçi
Zotri Kadriu  emisioni ka qen i pa pergaditur,por me duket se mire  ka perfundue.As une ta them te verteten nuk e prita qe mbrenda gjysme ore ta fillojme emisionin.Gjere sa e instaluam skypin na vonoje kogja.

24/12/2013 16:08
Haxhi Kuçi
Per demonstratat e 11 marsit te vitit 1981.A kishte me qen ma e rruges qe ta merrni  deshmitarin ne studio,apo dhe ti shkonit ne banese me ekipin e juaj,dhe ta intervestoni.Sepse Bajrush Ahmeti banon  ne zyrich,nese mundeni me kerkue  ne fb .Nr e tel te dores ma ka dhene,me tha se te fixit nuk posedon .

24/12/2013 18:12
Haxhi Kuçi
Z.Kadriu a jeni te lidhur ne fb ?

24/12/2013 18:12
AlbaRadio Kadri Ismajli
po urdhno

24/12/2013 18:12
Haxhi Kuçi
Si jeni ,a pushuat

24/12/2013 18:13
AlbaRadio Kadri Ismajli
pak po
me stres ceshtu
e lexova
por uen skam shum hapsir
se ne radio punoj gratis
me kupton
dhe skam ekip qe i dergoj nepr intervista
Albradion seperkrah asnji shqiptar me financa
krejt vet une dueht me investue
per ate skam mudnesi te angazhohem
per ate qe kekruat
kerkuar

24/12/2013 18:14
Haxhi Kuçi
po po te kuptoj
shume mire
por a kishe pasur mundesi me ftue Bajrushin ne studion e juaj

24/12/2013 18:15
AlbaRadio Kadri Ismajli
jepja numrin tim te me lajemroeht
076 588 21 04

24/12/2013 18:16
Haxhi Kuçi
po me ba me me thene me kan kercnue qesaj po i frigohem.

24/12/2013 18:16
AlbaRadio Kadri Ismajli
e ati sedi uen nuk kam dehsir me shkaktuar as percarje as probleme
se albaradio monitorohet nga autoritete zvicerriane
nji kiks i vogle ma marrin lejen epr transmetim

24/12/2013 18:17
Haxhi Kuçi
Me pas thirr ju Bajrushin e mi thene,ua kam lexue shkrimet midis Jush e Haxhiut a kishit mujte me ardhe ne sudio e me  dhene nje interviste
spo di si ta merr mendja qe eshte ma mire
ja bejme

24/12/2013 18:18
AlbaRadio Kadri Ismajli
mendja me merr se tash skam aspak koh dhe hapsir se tash jan fstat dhe kam puent e perkthimeve
po epr hater te dhash hapsir aty intevisten qe e dhe dhe une nuk dua shum te futem ne konflitet
q ekan ndodh se kam problemet emiaj me kan humb 70 mi euro ne prishtin banesn ma kan humbur dhe sen san po bje uen emt thend rejten kam ngreh duret naga tje atje ska shanca mu ba mire dhe drejtesi nuk egzisoton te shqiptzare

24/12/2013 18:20
Haxhi Kuçi
He he edhe juve u paskan mashtrue e vjedhur
Po une te tregova se ata qe ishin epror ne armaten jug.dhe ata polic shqiptar i patem komandanta ne lufte dhe tani i ke ne qeveri.Une me keta kam pasur probleme 45 vite
Z.Kadriu nese keni deshire mundem me ardhe ne zvicerr dhe me shpernzimet e mija shkojm te ky deshmitar,ose vim tek ju,apo nese nuk keni mjete dosti im sa ju nevoiten dhe ua dergoje.Per mua do ishte me e rruges qe deshmitari le te flasi,kjo eshte arsyetim i gjalle.

24/12/2013 18:26
AlbaRadio Kadri Ismajli
Ok dlasim mas vitit te ri
31 décembre 2013

31/12/2013 23:36
Haxhi Kuçi
Zotri i nderuri Kadri Ismaili,ju urojm kete vit te ri 2014 ,duke ju deshiruar çdo te mire e suksese ne te ardhmen qe ju pret.Zoti ju bekofte.Haxhiu

31/12/2013 23:38
AlbaRadio Kadri Ismajli
I nderuar dhe ty shum u rime dhe gezuar

31/12/2013 23:40
Haxhi Kuçi
Gezuar ishalla per nje te ardhme ma te mire per juve dhe popullin tone .Kaloni qaste te lumtura kete nate sido qofte kjo.
3 janvier

03/01/2014 15:36
Haxhi Kuçi
Z.Kadriumu pershendetje.Ju lutemi a keni mundesi qe ta thirrni deshmitarin tim zotri Bajrush Ahmetin,qe ne menze ma ka pare qimen ne gjellen time.Me fole ky para meje qone peshe ma te madhe se une,me duket keshtu si doni ju?


03/01/2014 16:32
AlbaRadio Kadri Ismajli
Me dergo imwjlln

03/01/2014 16:33
Haxhi Kuçi
I nderuari

03/01/2014 16:34
AlbaRadio Kadri Ismajli
Jo mos ma jep lej

03/01/2014 16:34
Haxhi Kuçi
te deshiroja te gjtha te mirat e kesaj bote.

03/01/2014 16:41
Haxhi Kuçi
o nese ke mundesi qe permes fb te tij tja kerkoni nuk kishte qen e keqe,por si ta ftoni ne mbremje ju kisha lute qe te pergadiseni dhe ta inqizoni menihere,se njerizit kane mundesi ta kercnojne kete ,edhe pse e njoh mire qe nuk i frigohet askujt.Por qe 33 vite ende nuk e kam pare.Nuk po di ma shume moiku im Kadriu çka te them.

03/01/2014 16:48
AlbaRadio Kadri Ismajli
Po ae kam une ne shoqeri

03/01/2014 16:49
Haxhi Kuçi
Si ta merr mendja banja,por nese e kan kercnue ,nuk kam deshire qe ti rrezikohet jeta.

03/01/2014 16:50
AlbaRadio Kadri Ismajli
I nderuar une spo kuptoj cfar konflikti bahet fjal
Une nuk jam ne ngjarje???

03/01/2014 16:51
Haxhi Kuçi
Une po frigohem mos e kane kercnue Bajrushin se nuk ka perqarje ketu.
e mesin tone


03/01/2014 16:53
AlbaRadio Kadri Ismajli
Po more z. Kuqi me trefo cfar kam une ne ket pune cfar me thuaj esini qe albaradio eshte radio intwrneti qe financohet nga zvicrra per mos mu marr shum me politik
Une bie nw konflikt me kodeksine radios nese futem ne keso pune
Mendoj qe nuk ja vlen une te hy te sqaroj dicka qe une tani 26 vjet nuk jetoj atje
Plus nji ceshtje qe une kamhumbur ne kosoven tine ?!!! 70MI EURO
Ja vlen temerrem hala me atje ?!!

03/01/2014 16:57
Haxhi Kuçi
Nuk ka te keqe nese ju do intervestoni nje deshmitar te ngjarjeve me nje histori te veqant, qe te tregohet e verteta e ketyre.Merrne ne pyetje çka te deklarone ja leje ne shpirtin e tij.Le tju dalin genjeshtrat e kesaj qeverie te qelbur,ketu edhe une si ju qe pasket humbur çdo gje le tju humbi edhe atyre genjeshtra.Edhe une kam humbur milionat.A mos deshte qe une ti paguaj ato pare?

03/01/2014 17:01
AlbaRadio Kadri Ismajli
Po ata jan shum te doet se jan nw mwndjet epopullit labil qe i voton dhe ja kan ahpwela trunin  kupton sja vlwn dhe njihee po tham me u marr me te kaluaren se kwta nji band e kena ne mbeshtejte dhe jne sdu tu hy punve qe smw talojn une dua te shikoj punentimw dhe ata me zi u bafshin kalo mire i nderuar

03/01/2014 17:03
Haxhi Kuçi
Si te donit zotri Kadriu benja,as juve nuk deshiroi qe tju rrezikohet jeta.
Pra edhe ne po i perkrahim keta qe na shtypin,dhe le te na repin lekuren me krip.

03/01/2014 17:13
Haxhi Kuçi
Nje ta dini mire se edhe juve do ju del emri si zbuluesi i ngjarjeve me nje histori te veqant.Por ,pasi nuk deshironi ju lutem mos e thirrni Bajrtushin dhe harrone .Me konsiderat te veqante nga Haxhi Latif Kuçi
10 janvier

10/01/2014 13:12
Haxhi Kuçi
Pershendetje zotri Kadriu;Mbreme mora nje lajme nga ish komandanti i Avdi Ibrahimit,qe i pata bere pyetje se kur ju ka bashkangjitur njesitit te tij?Ky me shkruan siq thone;Mbas çlirimit.Kurse Reshat Badallaj e kendone duke shkrue neper gazeta kinse pushka e Avdiut ja kishte pase frigue edhe femiun ne barke shkines.E verteteta dita dites po trimfon edhe pse me shume vonese.Te fala
jeudi

16/01/2014 21:05
Haxhi Kuçi
Zotri Kadriu a keni deshire qe tju dhuroje nje veper time qe e kam pas botue  ne vitin 1997 ?JU pershendesi.

16/01/2014 23:20
AlbaRadio Kadri Ismajli
i nderuar po ps ejo liber eshte apo cfare ?!
seisha deri sot ne KOsove

16/01/2014 23:21
Haxhi Kuçi
Si kalove ne Kosove?

16/01/2014 23:22
AlbaRadio Kadri Ismajli
mire mire
po me do puen ceshtu ti aje mire

16/01/2014 23:22
Haxhi Kuçi
Mire flm shume ,me vjen mire qe edhe ju qenkeni mire
Kadri librin tim mundem me ta dergue me 27 janar,se vetem edhe dhjete ekzemplar me kane mbetur dhe ta nenshkruaj ne mirenjohje.

16/01/2014 23:25
AlbaRadio Kadri Ismajli
ne rregull flm
shum

16/01/2014 23:25
Haxhi Kuçi
skp ,ju e meritoni edhe ma shume,por me duket se gjere me sot kujt si kam mbetur pa ja kethye me dhjete fish te miren
aujourd’hui

21:40
Haxhi Kuçi
https://www.dailymotion.com/video/x63ixj_haxhi-kuci-ne-bised-me_news

Haxhi Kuçi ne bised me...
www.dailymotion.com
...

21:55
AlbaRadio Kadri Ismajli
mu kan lajmerue nga hanoveei me kan then mw hjwk inteevisten prej
youtubes
pom suketpom del peoblwm mw ket intervist
?!!!

22:26
Haxhi Kuçi
Per çfare arsye te kane thene me hek ,?Kush jane ata nga Hanoveri

22:28
AlbaRadio Kadri Ismajli
nji qe te je cek aty
une te them drejten kam then dhw ather albaradio sson me hy nw konflikt me askwnd

22:29
Haxhi Kuçi
po cilin e kam ceke aty me trego o shok

22:30
AlbaRadio Kadri Ismajli
tash prir

22:31
Haxhi Kuçi
Po po presi ,mos u ngut hiq

22:31
AlbaRadio Kadri Ismajli
reshat badallaj

22:31
Haxhi Kuçi
Na hankte mutin shpiuni serbise

22:31
AlbaRadio Kadri Ismajli
HIVES: RESHAT BADALLAJ
Vajza vdiç për dashuri, sepse nuk e lanë të martohet me dashnorin!
December 11, 2013
Reshat Badallaj
Nga Reshat Badallaj   *Sebep i kesaj tragjedie ishte berë babai dhe vellai i madh.  *Ne vend se të vë vellon e bardhë si bora, ajo u mbulua me çarçafin-qefinin e varrit.  *Lexojeni këtë shkrim për shpirtin e SAJ, që
LEXO MË TEJ
ÇKA MË THA FATMIR LIMAJ PËR HASHIM THAÇIN ?
November 25, 2013
Reshat Badallaj
Nga Reshat Badallaj *Për ketë burrë kam respekt si komandant shume i madh i UÇK-ës dhe personalisht na beri nder kur na hyri ne konak per ngushllime, per Tefiden, ushtare, qe na vdiq pas luftes *Kam shkruar disa herë per
LEXO MË TEJ
Kënga e Lirisë Zhuriane
November 5, 2013
Reshat Badallaj
Nga Reshat  Badallaj   Gjarperinjtë donin ta helmonin Si fati i Petro Nini Laurasit në Jug Zagarët me dy këmbë Ndoqën gjurmët në borën e ngrirë Laraska e zezë u ul në kulm të shtëpisë Këndoi vetëm dy herë Këngën
LEXO MË TEJ
Burgu
October 21, 2013
Reshat Badallaj
Nga Reshat Badallaj Kembë e duar me zinxhirë m’i lidhët Violina këndonte dhimbjen Plaku qau me telin e hollë të lahutës. Ma vodhët lirinë hajnisht
LEXO MË TEJ
KU I KE FJALËT, HASHIM THAÇI ?
October 19, 2013
Reshat Badallaj
Nga Reshat Badallaj *Ehu burra e mbajti fjalë biri i shkinës, Ivica Daçiç Ditë më parë,kasneci ose tellalli i Qeverisë së Republikes së Kosoves, Hajredin Kuçi,doli para  kamerave televizive duke i´u drejtuar qytetareve te Kosoves,se nuk do t´iu lejohet hyrja
LEXO MË TEJ
Edhe një herë për z. Edvin Rama,kryeminister i Republikes se Shqiperisë
October 12, 2013
Z. Rama, keshilltari yt,në zemer te Beogradit, me 1981,ka denuar ”Nacionalizmin,seperatizmin,shovenizmin,irredentizmin shqiptar”,  nderkaq, babai i tij, kryekasapi i udb-ës serbe,MEHMET MALIQI E KA VRARË GJON SERREÇIN, HASAN REMNIKUN, RABIJEN DHE…    Nga RESHAT BADALLAJ Ditë më parë, i shkrova leter te hapur
LEXO MË TEJ
Z. SALUSTRO, NDALE GJAHUN E SHTRIGAVE KUNDËR UÇK-ËS,IK NE VERI TE KRIMINELET E BANDAVE SERBE
May 26, 2013
Nga Reshat Badallaj I nderuari z. Mauruzio Salustro!
LEXO MË TEJ
KUSH ËSHTË KJO DORË E ZËZË SERBE QË PERDHOSI BUSTIN E ADEM JASHARIT DHE…
May 17, 2013
Nga Reshat Badallaj   *Kjo dorë tradhtaresh është e ndersyer nga qarqet shoveniste serbe e greke. Te gjithë shqiptaret duhet ngritur kunder keti soji te shitur. *Qeveria Shqiptare duhet siguruar strehë bustit te komandantit legjendar te UÇK-ës, Adem Jasharit *Janë
LEXO MË TEJ
“SIPTARSKA CIZMA”
April 21, 2013
Nga Reshat Badallaj “SIPTARSKA CIZMA” * Kështu tha kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç * Dikur moti thoshte edhe “babai” i Ivices, Sllobodan Milosheviqi:” …idemo do Tirane- shkojm deri në Tiranë” * Ku është tani Slloba bashkë me gjaksoret serbo-çetnik? *
LEXO MË TEJ
FALIMINDERIT, KAPEDAN ADEM JASHARI!
March 7, 2013
Nga Reshat Badallaj Të shkruash për luften kundër Derguteve e Osmanëve dhe të mos permendesh Gjergj Kastriotin- Skenderbeun, nuk ka kuptim, të shkruash per Lidhjen Shqiptare të Prizrenit dhe te mos permendesh Avdyl Frasherin nuk ka kuptim, të shkruash
- See more at: http://tribunashqiptare.net/?tag=reshat-badallaj#sthash.qHmMgzRd.dpuf

22:31
Haxhi Kuçi
qoje ne rrote te sames qenin,çka po me interesojne keto shkarravinat e tija?
le te me lajmrohet mua,thuaj lajmroju Haxhies

22:32
AlbaRadio Kadri Ismajli
jo une askon se qoj ne rrot sames por mbyllet kjo tem te albarasio menjihwr

22:32
Haxhi Kuçi
Mos e ngo qenin se me udben serbe eshte
Nese diçka ju kam shpifur egziston gjygji i Hages dhe gjygjet e tjera me interpole,dhe mundemi te ballafaqohemi me Reshat Badallen .
Edhe une i kam postue jou tybet qe i kam inqizue,ka te mijat mos gabo te intervenoni qe te mi shlyni.

22:41
AlbaRadio Kadri Ismajli
jooo une thash qw sdua me hy ketyre punve per ate une do ta mbLl ket me kaq mundesishte mos eperdorni logon e radioa oer keso sene

22:43
Haxhi Kuçi
Po çka ka lidhja e tribunes more Kadri?Reshati mu ka shpif pa kurrefare arsye vetem pse i thash Imri Badallaj ka marr per gure nxensen e tij

22:43
AlbaRadio Kadri Ismajli
o i nderuar sdu bre me pas pune me askkn se kam peobleme bolll
dhe telutem hjeke logon e radios dhe kryhet puna

22:44
Haxhi Kuçi
Dmth me vend e ka Reshati mua te me shpifet neper gazeta?Si mendoni,ketij mjeshtrit te udbes ti besoni.çka i frigoheni keti muti bre.

22:44
AlbaRadio Kadri Ismajli
une i feigohwm vetem nji allahut bire nanea si frigohem por ikni nga une sdu me pas oune asme ty as me ta
eshte jwta ime dge sdu me dwgju
natem wmire

22:45
Haxhi Kuçi
po nese kerkujna si frigoheni,ateherit le te mbesi keshtu.Naten e mire.
Vous ne pouvez pas participer à cette conversation. Soit le compte du destinataire a été désactivé soit ses pa[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum