Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Diskutime ne fb e Donika Gervalles

 :: sport

Aller en bas

Diskutime ne fb e Donika Gervalles Empty Diskutime ne fb e Donika Gervalles

Message  Perparimi Sam 2 Nov - 16:28


Hamdi Krasniqi Z. Donika jam i brengosun qe po na qujn KOSOVAR me duket qe nuk asht ne rregull , se und jam SHqiptar ketu token K. NJI PERGJEGJJE JU LUTEM JU PERSHENDES.
il y a 18 heures · J’aime · 1

Donika Gervalla-Schwarz Z. Krasniqi, unë jam shqiptare, kosovare, dukagjinase me nënshtetësi kosovare dhe me shumë krenari e mbaj pasaportën e Republikës së Kosovës. Të mos harrojmë se kjo pasaportë zëvendësoi atë jugosllaven dhe më pas pasaportën serbe. Se cfarë do të sjellë e ardhmja varet mbi të gjitha nga mencuria dhe urtësia e politikës shqiptare në të dy anët e kufirit.
il y a 14 heures via mobile · Modifié · J’aime · 10

Haxhi Kuçi https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

il y a 13 heures · J’aime · Supprimer l’aperçu

Haxhi Kuçi Ja e shihni kan i paska burgos serbia,çfare pseodopatriot.Serbia i ka nxite keta pisa qe te organizoin demostrata dhe lufte!!!Pse ?Kush eshte bektesh e merr vesh.
il y a 13 heures · J’aime

Idriz Selimi e z Kuqi e para te le pershtypje qe nuk keni dioni se si funkcionon sherbimi ose e ngatrron me idealizmin,kjo nuk do ishte aktuel sikur sot pas pavarsise mos te kishte ende ndikim BIA ne kosove ,Pastai po te guxojme te bejme nje krahasim me RDGJ dhe...Voir plus
il y a 11 heures · J’aime

Haxhi Kuçi nuk kam shume dieni ne politike por qe me kan kall shqipfolesat qe i ke me vogona po.Mehe Uken Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi e shpallin heroj,a i lexove serbet se per çfare arsye i paskan leshue nga burgu?Per me udheheq luften e uçkes ore shok.Por Reshat Badallaj me shpifet duke me thene se kinse une me serb kam qen para dhe ne lufte.Shpiunat e tradhetaret po i adhuron vete populli.Me kete çfare po del populli?
il y a 11 heures · J’aime

Idriz Selimi zjarri qe te djeg te vjen nga afer kuptohet ,po sot sikur po besohet se jemi nda nga serbia ,ctju bejme shtypit tv keto e orjentojne popullin jemi ne rrethana krejt tjera,se per ata qe thua ti mendo sa sherbime ka pas ne jug ,Partia kom,polic,ushtria,L...Voir plus
il y a 11 heures · J’aime

Isuf Bytyçi Me sa e di une; Haxhi Kuçi eshte rom nga komuna e Therandes edhe ishte spiun i policise serbe, ne kohen e paraluftes. Ndoshta edhe sot eshte. Le te kete turp Haxhi Kuçaloshi.
il y a 11 heures · J’aime

Donika Gervalla-Schwarz Edhe cka paska lidhje nëse qenka rom? Nuk paska të drejtë të ketë mendimin e tij pa na marrë leje neve, "racës eprore të bardhë"? Cuditem se në cilin shekull kanë mbetur disa prej nesh. Nuk u ngopëm me diskriminimin që na bënë të tjeter saqë tani na e merr mendja që ne na ka ardhur radha të diskriminojmë.
il y a 10 heures via mobile · J’aime · 7

Fadil Trena Isuf Bytyqi, nëse ky Haxhi Kuqi ka qene spiun i policise se serbise, çka po pret? Denoncoje ne organet perkatese! Po jo e gjithë romet kane bashkëpunuar me policinë serbe. Ka pase plot qe kane dhëne kontribut për Kosovën. Nje rom nga Prishtina ,qe gju...Voir plus
il y a 4 heures · Modifié · J’aime · 1

Avdi Fejzaj pak,u kyqa edhe une ne ket teme:te nae.ka qene nej Ashkali,emrine ka pasune ILAZ HASANAJ: kunterbuti i tina kaqen jashtezakonishi i madhe ,ka qen Aktivisti me i madhe ne SHOQATEN KOSOVA:aje nejri per cdo te shtune dhe te djeleve ka ardhe dhe ka pregadi...Voir plus
il y a 4 heures · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Isuf Bytyqi;Si mendon se Haxhiu ka qen spiun i serbise?ne çka bazohesh?Mire e keni,pasi ju shpetova nga ma e keqja.Per shqiptar ma i miri çenka tradhetari.Isuf ja rrofsh leshin Haxhiut ore qen i biri i kurves serbe.Cili shqiptar ka qen kundra serbise a e njeh ndoj njeri?
il y a environ une heure · J’aime

Haxhi Kuçi Per Thaqin po folin se ka shetit me Arkanin,ka dhunue vasha shqiptare dhe vellau tij ka qen informator i serbise gjate luftes dhe po ja hani mutin.Ja sa trima jeni.Tradhetaret i perkdhelni ore zagar te serbit.
il y a 47 minutes · J’aime

Fadil Trena Haxhi çka eshte kjo pyetje : cili shqiptar ka qene kundër serbise????!!!!
il y a 19 minutes · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Po bash per kete e kam edhe fjalen.Ata qe ishin kundra serbise i vrajten shumicen duke i shti neper kurtha e disa i detyruan te largohen dhe disa i etiketoin si ma keq.Por keta zagrenje nuk i njohin atdhetaret,sepse u djege e verteta se me tradhetin ja...Voir plus
il y a 17 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Kur atdhetari mekembet,ne mesin e atij popullit ishalla as Perendia nuk qellon.
il y a 15 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Kur te verteten ua tregon ketyre zagarenjeve,te etiketoin tradhetar dhe spiun i serbise.Ku ka ne bote kesi populli dhe kesi udheheqesa qe u tranuan per ti votue qe te hypin ne oushtet pa shtet.
il y a 12 minutes · J’aime

Fadil Trena Mire Haxhi, është puna jote , po mos na fut krejtve ne një thes. Dhe nuk është e hijshme te përdoresh nje fjalor te tille, se je ne "ode" te huaj. Ne faqen tende shkarravit çka te duash e edhe atij Jusufit drejtoju personalisht.
il y a 10 minutes · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Jo bre nuk ju shti krejtve ne nje these,por shum shpiuna paska pas ne mesin e shqiptareve,e kete se kisha dite bash mire.
il y a 11 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Mu qata shpiunat e serbise e kan ne dore tan shqiptarin,zoti e baft mire ishalla.
il y a 10 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Keta e kan per detyre qe atdhetaret ti shendrroin ne tradhetar,qe masen ta hutoin,siq e kan ba tralala.
il y a 8 minutes · J’aime

Haxhi Kuçi Por nje ta dijn te gjithe se sherri ketyre si Jahudit do e hajna.Dikush do me thote se ka shkue ajo kohe,e shofim ma vone se me tere boten nuk mundemi me loz si dojna.
il y a 6 minutes · J’aime

Donika Gervalla-Schwarz Z. Haxhi Kuçi, unë e kuptoj kur dikush komenton një-dy herë një shkrim dhe kthen përgjigje një-dy herë ndonjë pyetjeje konkrete, por aspak nuk e kuptoj kur dikush është mysafir në profilin tim dhe fillon e shkruan roman e nuk di të ndalet. Nëse ju duket i rëndësishëm ky debat, hapeni dhe diskutojeni në profilin tuaj. Më vjen keq që më duhet të jem kaq direkte, por kam përshtypjen se ndryshe nuk ndalet ky hov. Faleminderit shumë për mirëkuptimin.
il y a 4 minutes · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Donika;nuk ka problem shkyqem edhe ti nga ju se jam mesue me shqiptar.Dy e tri here shkruaj qe te del hapur shkrimi im,ndoshta qenke lodhur.Kush deshiron me kontaktue me mua ,mundet ne fb tim me shkrue jo ka dy tri e kater,por me qindra here le te shkruan se nuk do i them ndale fjalen.Me mua ka njerez qe shkruaj me ore te tera ,dhe nuk me pengon fare.
il y a quelques secondes · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Diskutime ne fb e Donika Gervalles Empty Re: Diskutime ne fb e Donika Gervalles

Message  Perparimi Sam 2 Nov - 17:24


Isuf Bytyçi (amis avec Donika Gervalla-Schwarz) a également commenté le statut de Donika Gervalla-Schwarz.
Isuf a écrit : « Une s`kam gje kunder romeve te Kosoves, por kam kunder romit, Haxhi Kuçi, i cili eshte e vertete se ka qene bashkepunetor i policise serbe ne ate kohe. Ai mund te me shaje sa here te doje, sepse i fyeri e humbesi e humbin durinin e pastaj edhe logjiken, tani udhehiqen nga emocionet. Prandaj shajne e, zonja Donika duhet t`i shlyeje komentet e ndyera nga njeres te ndyer. Me falni se ky fare Haxhi kuci nuk eshte njeri, por zagar serbi.. »

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum