Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten !

 :: sport

Aller en bas

Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten ! Empty Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten !

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 6:34


Doli e verteta se cili student i ka nisur demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981;ja deshmitari;Haxhi Kuçi
hier
aiment ça.Bashkim Isufi 1 octobre 20:23
I nderuar z. Haxhi Kuçi, e kam gjetur se ku gjendet z. Bajrush Ahmeti, sipas te dhenave te tij ne fejsbuk ai tani gjendet me venqendrim ne shtetin Zvicrran ku dhe eshte duke punuar ne kompanin ALSTROM. Me posht po ua dergoj linkun e fejsbukut per te ber shok ne fejsbuk. https://m.facebook.com/bajrush.ahmeti.9... .Besoj se kjo do t'ju mundesoj komunikimin tuaj me te. Faliminderit dhum per urimin e ju deshiroj shum suksese dhe ju ne jete.

Edituar për herë të fundit nga Perparimi në Mon 7 Oct 2013 - 1:14, edituar 2 herë gjithsej


Nasim Gashi;
Zotri Ganiu a ju kujtohen shoket e vitit 1976 ne barak qe keni banue?
Sokol Elshani ju,Arifi,a i dini te tjereve ju lutna nese mundeni te mi pershkruani.
Pershendetje te sinqerta
mercredi 20:02


Gani Kukaj;
Pershendetje te gjith me kujtohen te gjith i njoh ende dhe kam kontakte me ta .Marjan Demaj ka qen afer nesh dhe ka studijuar Matematiken dhe eshte doktorruar ne Matematika afat rekord. Ka qen prodekan ne Univerzitet.tani eshte ligjerus ne Fak. Teknik ne Pr.
mercredi 22:31

Gani Kukaj;
Gani Kukaj Nasim ju qka keni studijuar ne ate kohë kur ishim cimera
4 septembre, 20:11 · J’aime

Nasim Gashi; Zotri Ganiu,ne ate kohe kam studjue edhe une matematiken,por kam qen ne dhomen afer jush.Zotri Ganiu po me intereson diçka per Bajrushin,a eshte ky Bajrush Xhemajli qe ka banue ne dhomen e juaj?Apo ndoshta gabim e kam.Te fala shume.
6 septembre, 23:10 · J’aime

Gani Kukaj; Ka qen Bajrush ahmeti nga gjilANI,JO b.xHEMAJLI,
il y a 11 heures · J’aime

Nasim Gashi; Ne ftyre dhe zanin si ai ,ky B.Xhemaili,bre Gani,apo me kan lan ment.Sidoqofte falemenderit shume Gani,kjo shume me ka interesue, a eshte gjalle se kam deshire me ndegjue mire,per ju e kete njeri.Te fala shumeeeee

Nasim Gashi; Bajrush a je regjistrue ne ekonomik ne vitin 1976?A ke banue ne barake ne kete vit?Cimer a e ke pas;Sokol Elshanin,Gani Kuken,Haxhi Kuqin,Refki Berishen,Bajram Muqen ?Une kam qen ne dhomen tjeter,afer jush.
27 septembre, 22:45 · J’aime

Zeqir Ademi; o bo sefa Bajrush shoqi
27 septembre, 23:11 · J’aime

Bajrush Ahmeti ;Po i nderuari Nasim esht e vertet qe kem banu ne at barake te nalt dhe te ftoft akull, kisha dasht me i pas dal flaka ateher se tash nuk eksiton. Me ke kthy shum vite prapa, por fort mir ke ber se me ke perkujtu ditet studenteske dhe shoket si Sokol (Coki) Elshanin, Gani Kuken e ky e ka pas nje vendas i cili e ka pas pak koken e madhe me mbiemer Hasi.....pastaj Refki Berishen te cilet i pershendes dhe ngrohtesisht i perqafoj nga Zürichu.
28 septembre, 12:29 · J’aime

Arif Hasi ;ti qenkeb. ahmeti nese te kujtohem une jam arif hasi
28 septembre, 15:09 · J’aime

Bajrush Ahme;ti Po si nuk me kujtohesh o shoku i im i nderuar, e ty a po te kujtohet qe isha edhe musafir i yt ne konak. Me kujtohet edhe vellau i yt doktor Shabani nese nuk gaboj. Shok i ngusht me Gani Kukajn. Shum me ka marr malli me ndejt me ju dhe ju perqafoj perzemerisht shoku i im nga CH-Zürich.
28 septembre, 20:50 · J’aime

Haxhi Kuçi; Bajrush cima pse nuk lajmrohesh e shok i ndruar dhe nuk e tregon te verteten se ju jeni ai qe mu keni afrue afer meje,e me ke thene; o cimo çka te paskan qite ne gjellen me hanger.O cimo ta paskan qite nje qime te kalit me hanger.E kam lexue kur Nasimi te ka pyetur a e njeh edhe Haxhi Kuqin?Ju u pergjigjet ne tjeret e ne mua as qe e permendet emrin.Refki Berisha ka fjete me mua ne nje krevet dhe as nje muaj ska pague krevetin e Haxhiut e dini te gjithe ju.Haxhiut ne maj 1977 i vdes baba dhe shkon ne shtepi ku ne kete vit shkon ne sherbim ushtarak.Ju keni qen ne pamje te babes tek une bashk me keta cimera Ganiun,Sokolin,Arifin.Bajrush sidoqoft edhe pse te kam kerkue qe tridhjet vjet, ne fund ju gjeta,kjo ka qen deshira e imja e kamotshme.Nje gabim e kam ba qe ne vend te juain ju kam rrok Bajrush Xhemailit kinse jeni ju ,sepse mbiemrin nuk ua dijsha.Dhe fotoja e dy Bajrusheve ju perngjan shume,bile edhe zerin e keni te njejte.Kete çdo njeri ka mundesi ta verifikoje.Ne fund ju deshiroj jete te gjate e lumturi ne jeten tuaj.Vetem nje luetje e kam tek ndergjegjeja e juaj ose pranone se Haxhiu eshte ai student qe i ka qellue qimja ne gjellen e tij dhe u ka meshue pjatave per toke,ose thuani se po genjen Haxhi Kuçi.
8 octobre, 18:23 · J’aime · 1

Bajrush Ahmeti ;Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj.
il y a 14 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Shoku im i dashur Bajrush Ahmeti une jam ne france duke jetue me familjen e ngusht.Por njeherit ju falenderoi shume per gjestin qe e treguat nje te vertete dhe jeni ai qe e thyet akullin e tradhetareve shqipfolesave.çka te them malli me ka marr te shoh ty dhe cimerat qe ishim ne ate barake te poshter.Sepse kan kalue tridhjet e sa vite e kurr ma nuk u pam.Sokol Elshanin vellau im e kishte pare dhe i kishte bere shume te fala per mua.Refki Berishen ka kohe qe se kam pare,ka qen ne Angil ,por mbas luftes nuk di ma shume.Refki Berishes serboqetniket dhe servilet e qetnikeve ua kan vrare gadi tere antaret e familjes me vellezer e femi te tyre.Ishalla edhe une ndegjoje te mira per kete dhe te gjithe shoket e barakes.Barush ne mesazhe private ja qoma nr e telefonit ,ja po ta qoj ,por nese ke fix e kam falas.Por sidoqofte une po ta dergoi e nese e ke falas me thire e nese nuk jam u thua qe une te lajmrona.
il y a 13 heures · J’aime · 2

Bajrush Ahmeti; Ne cilin vend je ne France
il y a 13 heures · J’aime · 1

Bajrush Ahmeti ;Haxhi neve jem ne kontakt te perhershem tash e tutje, dhe do te ndihemi, por tash kam musafir e un te pershendes dhe te deshiroj nji vikend te qet dhe pushim te kendshem. Naten e mire
il y a 12 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi; Bajrush shoku shume faliminderit,dhe me erdhi shume mire qe pas 33 viteve prape u bashuam.Te fala shume juve me familje dhe shoqerise qe i keni musafir.Po ta qoj nr.e tel. ne mesazh privat.
il y a 10 heures · J’aime

Haxhi Kuçi :kam dashur me shkrue u bashkuam,kerkoj ndjese per gabimin e bere.
il y a 10 heures · J’aime
Je n’aime plus · · Promouvoir · Partager
Vous et Naser Islami aimez ça.

Naser Islami; vertete ti i paske filluar demoansreatat e 81-shit.

vendredi 14:51
Haxhi Kuçi;
Tungjate jeta zotri Avniu,si jeni?A bane me ta parashtrue nje pyetje  o shqiptar?
or me nje qellim qe ti besoni te vertetes.

Avni Zogiani;
Urdheroni...

Haxhi Kuçi;
Para disa diteve e kam qetur shokun e studimeve qe eshte i vetmi deshmitar qe une jam ai student qe i kam nisur demostratat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981,dhe  kerkush gjere me sot nuk me ka besue.Por nje gabim e kam ba se kam mendue se ai shoku eshte Bajrush Xhemaili,por ne te vertete kur e pyeta nje shok qe e gjeta ne fb me tregoi se nuk eshte Barush Xh.por eshte Bajrush Ahmeti nga gjilani i cili jeton ne zvicerr.E kam kontaktue kete dhe i parashtrova pyetje se a jam une ai qe i kam nis  demonstratat?E pranoi me plote goje dhe me pershendeti.Kam thirre gazeten Bota sot,me than se per dje ti dergojna do pyetje e une tju pergjigjem,por prite  me vite dhe e drejta kerkun.çka me ba si ta merr mendja?Une punen tjeret samunin..Ngadale lexoi dhe  me pergjigjesh drejte .


Avni Zogiani;
Po mire, ma mer mendja qe bota sot ti dergon pyetjet....


Haxhi Kuçi;
Do i presi,por une kur ti them dikujt kete dite merr fund fjala e dhene.

Kur nje politikan, apo edhe gazetar, vendose me injorue te verteten dhe realitetin, edhe vazhdon me shkrujt bukur e me nxer argumente teresisht abstrakte qe s'kane asnji prekje me ate qe ne fakt ndodhe
Kete fjali nga ju e mora,dhe me perqeu shume.


Avni Zogiani;
Flm...


Haxhi Kuçi;
A e njef ndonji gazetar qe nuk frigohet me shkrue te verteten?
Pse ike he burr?
02:28

A  qesi burri   çenke ?Uh auh auh ,Avni Zogjani ike si zogu ne mal.
il y a 49 minutes

A mos ke frige mu pergjegj ore Zogejan?Kam mendue se nuk frigohesh,por paskna pasur gabue ne trimerin tende...


Avni Zogiani;
cka je tu fole bre burre se sjam tu tmar vesh
per cka frike une????


Haxhi Kuçi;
burr te luta a mundesh te ma gjesh nje gazetar qe ka trimeri me shkrue per mua qe une i kam nisur demostratat r 1981 kaq bre burr i dheut



Avni Zogiani;
po nuk e kam pa, edhe nuk ish dasht me pase nojfar trimnie me shkrujt per kte bre.....


Haxhi Kuçi;
o,pse kerkush nuk  shkruan se une jam ai,por çdo  shpiun ne mundin tim thote jo une i kam nis demonstratat.Mundi im ne bishtin e peles,kaq bre burr,a po te vjen rende a?Kerkush nuk po bahet trime me shkrue te verteten ,por me shkrue po dalin  shume rrenca qe sot ne emer timin u beren deputeta e kryekaruca.Po ti o Avni qenke  bytha e shkaut.


Avni Zogiani;
ku di une bre bure pse nuk shkrujne
me kond ke fole ti?


Haxhi Kuçi;
Me kryeradaktorin Idriz Morinen dhe me premtoi qe neser ti qoi do pyetje qe sa dite as qe i hane palla.I kam shkrue edhe ekspresit do mesazhe,as keta nuk pergjigjen,spo di bre burr a miu drejtue gazetave zvicerrjane apo franqeze e apo ...

Ju e luftoni korupcionin ne kosove dhe ju e dini se edhe atdhetarizmin e vjedhin horat,per kete kam pasur besim qe vetem ju mundeni te me ipni keshilla se si te veproje.Dhe si ta qesi te verteten ne drite.Nuk po di çka tjeter me ju lute?


Avni Zogiani;
o nuk e kam idene cka me te than per kete pune o burre, sepse kjo puna e ktyne ngjarjeve nuk bohen kaq thjesht, me nji deklarate.... ka pjesmarres shume, ka pune me dale tamam...
plus ne jemi deri ne fyt me pune....


Haxhi Kuçi;
o per kete dhe po u beje lutje,sepse mu keta qe mi vodhen meritat ,u kan shtie ne pune gjere ne fyte,dhe kurr drejtesi ne kosove e gjetiu nuk ka me pasur.Mu per kete nuk duhet me dale e verteta se po zbulohen rrencat dhe argatet e serbit.

Ne fillim te demostrates,nuk kemi qen shume ne ato qaste,por ne çdo moment vinte e shtohej numri kur pas meje ja nisen edhe tjeret ne anen e poshtme te menzes me deostrue.Kam edhe dy deshmitar qe me paten marr te nesermen ne ora shtet te mengjezit ne bisede tek ish drejtori i menzes Shefki Stublla.Deshmitari qe ma ka pare qimen ka qen Bajrush Ahmeti qe e gjeta keto dite plote mbas 33 viteve.
Po shihet kjaret qe edhe ty nuk ta kana e verteta dhe ikish nga pergjigjet,siq po ikin edhe shume te tjere,por nuk ka problem fare.Kesi populli jemi qe e verteta dhe ai qe ju shpetone nuk deshironi tja dinit per ndere.


Avni Zogiani;
popo ashtu sic po thue ti eshte, o burre, nuk po me duket interesant hiq me ta than te drejten, biles ti po mundohesh me pervetesue dicka qe eshte merite e qindra studenteve


Haxhi Kuçi;
Po si po mendon se eshte merita e shume studenteve ?A mendon me koke apo me çka ore  Zogejan?A çenka njesoj,sikurse ai qe e nise punen ,apo ata qe i bashkohen.Edhe Adem Jashari paska dashur me ja vjedhe meriten e shume deshmoreve,keshtu po dalin fjalet e tu.
deshmoreve


Avni Zogiani;
po se ka nise kush ate, ka qene proteste e te gjithe studenteve
c'rendesi ka nese dikush e ka hedhe nje pjate disa sekonda me heret


Haxhi Kuçi;
Ore Avni,nuk eshte sikurse qe mrizojn,sikurse qe ai qe  ja nis nje manifestit per te miren e popullit.Per juve vagonat e trenit po levizkan pa lokomotive pra keshtu mendoni,duke me thene çka ka randesi nese diush i ka hudhur disa pjata.Nuk kam thye vetem pjata,por kam thye tavolina e gjama e çka kam gjetur perpara,dhe kam bertit qohunu e nanen e komunistave qe po dojne me na helmue.Edhe kjo qenka kurgja per juve.


Avni Zogiani;
une kam mare pjese ne keso demonstrata edhe shume veshtire eshte me than kush e ka fillu i pari
por per mendimin tim eshte edhe e parendesishme
tani me fal qe po te deshperoj, por me duket e parendesishme


Haxhi Kuçi;
o more per ju çenka e parandesishme kush i paska nis demonstratat.Juve as Adem Jashari nuk çenka e randesishme,keshtu po del vetevetiu konkludimi.


Avni Zogiani;
pse ti po thue qe je barazi me adem jasharin?


Haxhi Kuçi;
Pse çka ka dallim veprimtaria ime me Adem Jasharin?A mos valle te me kishin vrare serbet,vetem ateherit po duka mu shpall heroj i shqiptareve dhe te me qesin ne qifteli!


Avni Zogiani;
mire, nuk kam cka flas me per kete, ju qenkeni si adem jashari qe humbi krejt familjen, e ti jeton ne zvicer
me t'mira u degjofshim, por kjo eshte absurditet


Haxhi Kuçi;
13:29
Dhe mbi gjakun tim te mbajn perkujtime keta lagoj per ta mbajtur pushtetin apo jo.
Me qindra here kam qen ne rrezik per te me pushkatue serbet ,bashk me familje,e nese çenkam ne jete dmth kerkushi nuk qenkam!Vertete qenkeni mjeshter.
Un ou plusieurs destinataires sont ne sont pas valides. Veuillez réessayer.
Me qindra here kam qen ne rrezik per te me pushkatue serbet ,bashk me familje,e nese çenkam ne jete dmth kerkushi nuk qenkam!Vertete qenkeni mjeshter.Dhe nuk paske dallim nga servilet e shkaut.
Un ou plusieurs destinataires sont ne sont pas valides. Veuillez réessayer.
Fin de la conversation


Dernière édition par Perparimi le Mar 29 Oct - 9:02, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten ! Empty Re: Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten !

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 8:22

1/10/2013 01:40
Haxhi Kuçi
i nderuar Fahri nese keni mundesi te ma siguroni numrin e telefonit te Bajrush Ahmetit u kisha qen shume mirnjohur.
sinqerisht
Haxhiu
11/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Pshd Haxhi me keqardhje te them se as qe e njoh personin me kete emer. E njoh Baki Ahmetin
Haxhi Kuçi
Zotri Fahriu;per kete Bajrush Ahmetin po me intereson shume me fole,por nuk pergjigjet fare.Ky ka qen diten e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studenteve kur i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve.Ky mu ka afrue afer meje dhe me ka shikue ne pjate dhe me ka thene o cimo çka te paskan qite me ngrere nje qime me thote ta paskan qite me hanger.Por nje gabim e kam bere qe disa vite duke mendue se ky eshte Bajrush Xhemaili,sepse ne ftyre njesoj perngjajne dhe ne za po ashtu.Nese ke kohe mundeni ti kerkoni ne fac book dhe vertetoje edhe ti.Por i kam kerkue disa cimera qe kemi banue bashk ne baraken e studenteve ku me tha nje fare Gani Kukaj se nuk eshte Bajrush Xhemaili,por eshte Bajrush Ahmeti.Qe 30 vite e kam kerkue por tani ne kete jave e kam gjete kete deshmitar,por nuk pergjigjet ne fac book pse nuk e kuptoi,ndoshta eshte i nxanur me pune tjera.
Tjeter deshmitar qe i kam nis demostratat une eshte Ruzhdi Kuçi me vellaun e tij Samiun nga Suhareka,ku mi pruren dy student dhe me thane se ne te kemi lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stubla se ti i ke nis demostratat per shkak qe te ka qellue qimja.Nese keni mundesi qe tja kerkonit Baki Ahmetit apo ky te ma siguron nr . e tel. te Bajrushit ua kisha ditur per nder ;vetem qe e verteta te dali ne drite.Ju pershendesi sinqerishteHaxhi Kuçi


11/10/2013 21:04
Fahri Musliu
Nga eshte ky Bajrush Ahmeti se e paskam mik ne fb por qenka nga Gjilani. Me banim qenka ne Pr dhe i lindur me 1956. Te kryem fak ekonomik

12 octobre

12/10/2013 20:32
Haxhi Kuçi
Po zotri Fahriu eshte nga Gjilani qe e ke ne shoqeri ne fb ka te kryer ekonomikun.Ne vitin 1976/77 kemi banue ne nje dhome ne barake.Une ,Bajrush Ahmeti,Gani Kukaj,Arif Hasi,solom Elshani,njefare Bajrami nga Korisha.Ne krevetin tim ka fjete Refki Berisha,por ky ka fjete ne vitin 1977 me mua gjere sa ne maj po te ketij viti me vdes baba dhe me mbesin te gjitha obligimet e familjes mbi kokeRefkiu as nje muaj nuk me ka ndihmue me ba pagesen pergjysme siq e kishim me marveshje.Po kete vit 1977 kam shkue ne sherbim ushtarak dhe e kam perfundue ne mbarim te vitit 1978.Ne vitin 1981 kam qen ne vitin e trete ne juridike.Dhe me 11 mars te ketij viti isha ne provim tek Kurtesh Saliu,dhe mbas provimit kam shkue ne menze per te ngrere buke dhe pasi jam servisue me pjata mu ka afrue afer meje Bajrush Ahmeti dhe me ka thene;Au cimo çka te paskan qite me ngrere ?Kqyre se çfare qime te kalit..U kam meshue pjatave per toke dhe kam kap karrika e thye trapezarin e gjama dhe kam bertete ;O shoke keta komunista dojne me ne helmue.Poshte ne menze nuk ka shkue as dy minuta ja kan nise me thye edhe tjeret studenta ku me vone une kam dal dhe kam shkue ne koviktin nr kater ku banojsha.Ne oret e mbremjes me thirri Ruzhdi Kuçi bashk me vellan dhe me thane se te kerkojn dy student te cilet te kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla dhe ata dy me thane se neser ne ora shtate duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit.Dhe keshtu te nesermen jemi lajmrue,por keta dy student hyren te paret dhe mua me thane se ti nuk ke nevoje me hy se drejtori na premtoi se do ua rregullojna kushtet.Emrat e ketyre dy studentave es ateherit as sot nuk ua di emrat,ndoshta Ruzhdiu me vellaun Samiun e dijn se si quhen.Demostratat ma skishin te ndalura per çdo dite,dhe nje dite nje shok i klases fillore qe ne prishtine ishte polic me ka ardh dhe me ka thene Haxhi duhet te ikish per disa dite pash zotin se eshte urdheri qe ty duhet me te likvidue.Ky e ka emrin Qemail,mbiemri nuk po me kujtohet per tani,por motra e ketij e ka pas per burr Sokol Elshanin qe ka punue ne komitetin e Suharekes .Kjo moter e ketij Qemailit quhet Fatmire qe ka pas punue ne barnatoren e Suharekes.Kete qe ta tregova eshte ngjartje e vertete,por njerezit nuk dojn ta thone ate se une i kam nis demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981.Kam kontribue edhe ma shume se keto demostrata,por per asgje deshmitaret nuk dojn te tregoin te verteten.Po pse ?Mesiguri qe meritat e mija mos te dalin mbi siperfaqen e tokes,dhe veprimtaria ime tju mbesi servilave te serbit.SinqerishtHaxhi Latif Kuçi.

12/10/2013 20:37
Fahri Musliu
Ju kuptoj por ashtu e ka jeta. Tek ne shoallen heronj ats qe i ka vra policia duke vjedhe. Turperohem pse jam shqiptar qe nuk kane dinjitet e integritet pir skam kah tia mbaje.

12/10/2013 20:43
Haxhi Kuçi
I nderuari Fahri ,Ja ne kete momente mu lajmrue shoku im i dashur Bajrush Ahmeti dhe e pranone se une jam ai Haxhiu qe kam rrokullisur tavolina e thyer çdo gje.Ja edhe mesazhin komplet te Bajrush Ahmetit qe ma dergoi ne keto momente te mira.
Bajrush Ahmeti a également commenté sa photo.Bajrush a écrit : « Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. »Répondez à ce message pour commenter cette photo.



12 octobre

12/10/2013 20:32
Haxhi Kuçi
Po zotri Fahriu eshte nga Gjilani qe e ke ne shoqeri ne fb ka te kryer ekonomikun.Ne vitin 1976/77 kemi banue ne nje dhome ne barake.Une ,Bajrush Ahmeti,Gani Kukaj,Arif Hasi,solom Elshani,njefare Bajrami nga Korisha.Ne krevetin tim ka fjete Refki Berisha,por ky ka fjete ne vitin 1977 me mua gjere sa ne maj po te ketij viti me vdes baba dhe me mbesin te gjitha obligimet e familjes mbi kokeRefkiu as nje muaj nuk me ka ndihmue me ba pagesen pergjysme siq e kishim me marveshje.Po kete vit 1977 kam shkue ne sherbim ushtarak dhe e kam perfundue ne mbarim te vitit 1978.Ne vitin 1981 kam qen ne vitin e trete ne juridike.Dhe me 11 mars te ketij viti isha ne provim tek Kurtesh Saliu,dhe mbas provimit kam shkue ne menze per te ngrere buke dhe pasi jam servisue me pjata mu ka afrue afer meje Bajrush Ahmeti dhe me ka thene;Au cimo çka te paskan qite me ngrere ?Kqyre se çfare qime te kalit..U kam meshue pjatave per toke dhe kam kap karrika e thye trapezarin e gjama dhe kam bertete ;O shoke keta komunista dojne me ne helmue.Poshte ne menze nuk ka shkue as dy minuta ja kan nise me thye edhe tjeret studenta ku me vone une kam dal dhe kam shkue ne koviktin nr kater ku banojsha.Ne oret e mbremjes me thirri Ruzhdi Kuçi bashk me vellan dhe me thane se te kerkojn dy student te cilet te kan lajmrue tek drejtori i menzes Shefki Stublla dhe ata dy me thane se neser ne ora shtate duhet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit.Dhe keshtu te nesermen jemi lajmrue,por keta dy student hyren te paret dhe mua me thane se ti nuk ke nevoje me hy se drejtori na premtoi se do ua rregullojna kushtet.Emrat e ketyre dy studentave es ateherit as sot nuk ua di emrat,ndoshta Ruzhdiu me vellaun Samiun e dijn se si quhen.Demostratat ma skishin te ndalura per çdo dite,dhe nje dite nje shok i klases fillore qe ne prishtine ishte polic me ka ardh dhe me ka thene Haxhi duhet te ikish per disa dite pash zotin se eshte urdheri qe ty duhet me te likvidue.Ky e ka emrin Qemail,mbiemri nuk po me kujtohet per tani,por motra e ketij e ka pas per burr Sokol Elshanin qe ka punue ne komitetin e Suharekes .Kjo moter e ketij Qemailit quhet Fatmire qe ka pas punue ne barnatoren e Suharekes.Kete qe ta tregova eshte ngjartje e vertete,por njerezit nuk dojn ta thone ate se une i kam nis demostratat e para ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981.Kam kontribue edhe ma shume se keto demostrata,por per asgje deshmitaret nuk dojn te tregoin te verteten.Po pse ?Mesiguri qe meritat e mija mos te dalin mbi siperfaqen e tokes,dhe veprimtaria ime tju mbesi servilave te serbit.SinqerishtHaxhi Latif Kuçi.

12/10/2013 20:37
Fahri Musliu
Ju kuptoj por ashtu e ka jeta. Tek ne shoallen heronj ats qe i ka vra policia duke vjedhe. Turperohem pse jam shqiptar qe nuk kane dinjitet e integritet pir skam kah tia mbaje.

12/10/2013 20:43
Haxhi Kuçi
I nderuari Fahri ,Ja ne kete momente mu lajmrue shoku im i dashur Bajrush Ahmeti dhe e pranone se une jam ai Haxhiu qe kam rrokullisur tavolina e thyer çdo gje.Ja edhe mesazhin komplet te Bajrush Ahmetit qe ma dergoi ne keto momente te mira.
Bajrush Ahmeti a également commenté sa photo.Bajrush a écrit : « Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj. »Répondez à ce message pour commenter cette photo.


Fahri Musliu
E shihni angazhimi shpaguhet. Ju pergezoj. Gjithe te mirat
15 octobre

15/10/2013 09:53
Haxhi Kuçi
Zotri i nderuari Fahri Musliu;Nese keni mundesi te ma beni nje nder. ,E sidomos nese keni guxim te shkruani diç per mua dhe deshmitarin tim qe i kam nis une demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981 ua kisha ditur per nder.Por nese nuk keni guxim per kete me tregoni u lutemi shume.Qellimi im eshte qe genjeshtrat e psopatriotave tua qesi per lendine.Mjaft mi vodhen meritat qe 33 vite .Dhe shumica ne emer timin sot jan kryetar e nepunsa .
Sinqerisht
Haxhi Latif Kuçi

15/10/2013 10:09
Fahri Musliu
Tung Haxhi me vjen keq por une nuk merrem me kete teme. Do te ishte mire ti lajmerohesh gazetarit Halil Matoshi ne Koha ditore.
16 octobre

16/10/2013 00:38
Haxhi Kuçi
Nuk e besoj qe ka guxim Halil Matoshi ta merr per siper kete btemen time.Por sidoqoft ma ka borgj,sepse para ca viteve patem ba muhabet me ane te ms dhe nje gazetar i RTM Voca emrin ndoshta ja dini i pate thene qe te kete kujdes se çka fole e çka shkruan me mua se ja botoj,e nderpreu muhabetin dhe mu lute ne femi qe mos tja qesi shkrimet e dobeta.Une i dola besnik dhe i shlyva muhabetet .Ky me pate thene se une dhe Suroi e kemi ftue Pacollin qe te vjen ne Kosove.Nuk po e zgjasi ma shume flm per ndihmen qe ma jep dhe e konsideroj si nje ndihme te mire.Ndihma nuk eshte e thanun vetem me material,por edhe kur te udhezon dikushi eshte ndihme materiale qe duhet kerkuar.
Ju jeni i pari qe me keni pergezue per angazhimin time qe te verteten e qita ne drite mbi siperfaqen e dheut.Kam marr qindra mesazhe nga qe nuk ma ka marr mendja fare.
Ju pershendesi sinqerisht
16 octobre

16/10/2013 09:34
Fahri Musliu
Halili e ka guximin e nese nuk mundet te udhezon cili gatetar mund ta trajtoj kete teme. Dite te mbare
16 octobre

16/10/2013 23:09
Haxhi Kuçi
I kam shkrue dje Halil Matoshit,me duket nuk ka guxim te me pergjigjet.Por as bile te me udhezoi se cili gazetar ka guxim!!!!Me shkrue te verteten o vella Fahri po ndryshohet historia dhe aktiviteti shqiptar po del genjeshtra.Por siq po e shoh edhe pse doli e verteta pos vete me shkrue,e neper gazeta e di qe nuk mi botojne se frigohen,nga kjo qeveri e sidomos nga ish te burgosurit politike.Sepse edhe ata shume ish te burgosur jan burgosur kinse kan qen organizator te demostratave.I di mire edhe keto dallavere,por tradhetia e shqiptareve po lulezojka eh vella Fahri.
Sinqerisht
Haxhi Kerkushi

16/10/2013 23:13
Haxhi Kuçi
Nese keni mundesi te flisni me Halilin e ti thuani a mundet,do e paguaj tek e fundit sa do qe kerkon.Ose burr ma gjeje ndoni trim dhe le ta thote te verteten.Pos ketij deshmitarit te kam tregue se i kam edhe dy tjere qe me kan lajmrue tek ish drejtori i menzes Shefki Stubla .Nuk po di tek e fundit do i angazhoi gazetar zvicerrjan e franqez te shkruajn do i paguaj sa do qe kerkoin vetem drejtesia le te triumfoi.
17 octobre

17/10/2013 08:36
Fahri Musliu
Haxhi Haliili nuk e ka zakon me u paraqit menjehere se eshte duke shkruar nje liber. Mund ti drejtihesh edhd Arben Idrizit ae eshte redaktir ne portalin e gatetes Express. Ai ka edhe guxim edhe me kritikue mitet nadje edhr Adem Jasharin qe kush ska guxue me e orek dhe me emer e mbiemer i ka oermend te gjithe komsndantet per vrasje, gajni e pasurime enorme ne emer te lirise e patriotizmit te rrejshem. Por gjithesesu do te bisedij edhe me tjere gazetare e madje edhe me ara ta KTV dhe Klan kosives. Jemi ne kontakt pak durim

17/10/2013 10:56
Haxhi Kuçi
Fahri vellau im,kam prite 33 vite,po presi gjere ne kysmet.Por per nje gjest qe me paten rrahur policet serb per Ramadan Mujen ,kete kryetarin e prizrenit ne te dalur nga gjakova.Dhe me paten que me detyra ne shqiperi ne vitin 1977 tek ministri i arsimit Merihan Braha.Dhe i bera pyetje,mbas luftes pse nuk fole per mua?Me tha se me shkrue tani femive tu ja rrezikojm jeten,kemi me shkrue mbas 50 vjeteve per ty!!!.Por ia prita tani nuk e kemi serbin ne kosove,nga kush po tutesh ?!!!I din mire gjerat,por paraqitet patriot.Bane mend vetem pse do akademik te serbise me paten thene;Nese nderkombetaret na hekin nga kosova,nuk ka bir zoti qe na shtin tju rrim gjandar shqiptareve.Disave u djeg,dhe me thone ti qenke me serb.A po e kupton ;keta po e kerkoin me çdo kusht qe serbia te rrine ne kosove!!Pse sepse me serb ma lehte e shtypin shqiptarin.Serbet me kan thene; i vetmi ti ke mbet si qyqe qe nuk don me bashkpunue me neve,kan mujt te me vrasin e te me burgosin,por me kan thene se pa na dhene besen qe nuk punon kundra serbise dhe nuk na rren servilet ne nuk do te burgosim,sepse me paten thene se kur te dalish nga burgu bahesh i pasur e i zeshem ne mesin e popullit.Ty ne as nuk do te rrahim as me te vra jo,sepse tutemi nga zoti,sepse je ka punon per popullin tend .Por kur me rrijshin policet shqiptar,policet serb me thojshin ja ti per te miren e shqiptareve e ne nuk po te rrehim qe ti per keta e keta po ta kajn nanen .O Fahri shoku,nuk po di se a ka hek edhe krishti ma zi se une kur e kan gozhdue.90 % me kan malltretue shqiptaret e 10 %serbet.Nese nuk paraqitet Halil Matoshi,ky ska faj une kam faj qe i shlyva shkrimet e tija dhe te mijat,sepse une i pata besue ne ate beje qe ma pate bere.Jo jo Fahri edhe para ca citeve e kam kerkue por frigohet me mua sepse e kam pas nxene mat pozicion ne pyetje.Ne serb jam inatue,pse kurr nuk me rrahen,dhe pse nuk me burgosen qe kam rrahur polic serb dhe epror te lart ushtarak gjer tek Nikolla Lubiqiqin ne sutjeske.Deshmitar jan,Rexhep Kryeziu me te vellan e tij nga suhareka,Sadik Sula nga shiroka me vellan e tij Sakipin gjeneral ne beograd jeton edhe sot atje,Reshit Bytyqi ,ish kryeshef ne MPPJ ne suharek dhe sekretar partie,mundesh me fole serbisht me kete dhe ta japi nr e telefonit te ketij,ose mundesh me gjete ne poste.Ka edhe shume deshitar tjer.Ne vitin 1981 kur ma paten burgos vellaun ne moshen 15 vjeqar ne komitet te suharekes Fadil Hoxhen kam dashur ta vrasi ku si deshmitar eshte ;Mehmet Lumi ,Sokol Elshani qe mu lute duke me thene ta hanksha mutin mos na vra se kemi femi,bani pyetje a po genjeje o vellau im.Nuk po te lodhi ma shume se historia ime as Rambo nuk ma merr mendja qe ka ba ma shume se une.
Sinqerisht
Haxhi Kuçi

17/10/2013 11:01
Haxhi Kuçi
Tek minatoret kur kam qen me keta njerez ;Dem Ndrecaj nga shiroka elektricist,Sali Hoxha,Asllan Shala,u pata lute minatoret qe te dalin nga zgafella e une po behem kurbani shqiptareve ,veti a jan te verteta apo po genjeje ?NJe fjal ma ka pas thene kasapi i shqiptareve Millan Shipka ;Pa ua qi nanen shqiptareve ty shqiptaret kurr nuk kan me te perkrah,kete nuk kisha shpirt me ua ba,ndoshta ky eshte gabimi im ma i madhi.

.........................................



Emrush Xhemajli 10 septembre 10:33
Ne ate kohe une kam qene ne burg meqe me heret (1979) deshem te bejme demonstrata.

Zeri Kosoves 16 octobre 17:13
Pershendetje zoti Kuçi

Te lutem mos beje keso komente ne temat që skan te bejn me 11 Marsin 1981, ketu në Facebook ka mjaft tema qe jan pikerisht për demostratat e lavdishme te 11 Marsit 1981, andaj të lutem postoj andej temat e tua per 11 Marsin 1981 sepse kjo teme ka te bej me Akademin kushtuar deshmorit Avdi Mujaj.
Po ta them pa te keq dhe te lutem ta kesh parasysh.

Redaktori i gazetes "Zëri i Kosovës"


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten ! Empty Re: Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten !

Message  Perparimi Mar 29 Oct - 19:56

More Avni zogu,nuk e kam dite qe je kaq i dobet,ne shpirt e ne moral.Pse ike nga pergjigjet qe ti parashtrojsha?Ku po te djege?Ku ke marr ti ne demostrata pjese?Kujt cilit serb i ke shkaktue lendime.çka ke bere per kosove qe ke marr kete vend te punes?A ke qen i burgosur nga serbet?Sa vjet,ku?Dhe me qfare kushti te burgosen çka ju betove serbeve?Ti me provokon me Adem Jasharin,pa dallim nga parollat staliniste enveriste e shkinishte.Adem Jashari e ka nxite ne kembe kosoven qe ta perkrahin Ademin dhe masakren e tij.Ademi u masakrue pa i dal ne ndihme as dhe nje ushtar i uçk es.Dhe mbi gjakun e te ndjerit mbroheni duke i bere perkujtimore sikurse ne kohen e titos.Qellimi juaj eshte ta frigoni masen,e sa per qe e adhuroni Ademin ne qafe .Me adhurue sa i keni fjalet e mdhaja,djalin e tij Lulin ja bani udheheqes te Kosoves e zoti ua marrofte ftyren tanve.Po kethehemi edhe nje here mbrapa,Ademi e qoi ne kembe tere kosoven e une e qova ne kembe tere boten tjau heqi qafe serbin braqat e tu,por paskna gabue shume sepse ju po krekoseni se ju e hoqet serbin nga kosova e haram u kofte dhe mallkuar qofshit ore katila e servila te shkaut.Shkau nuk paska qen fajtor qe na paska mbajte nen roberi,por qiftat si ti na kan kajte nanen dhe te vdekurit.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten ! Empty Re: Avni Zogjani,shurra e shkaut,nuk e deshiron te verteten !

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum