Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

 :: sport

Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 2:25

Nga RESHAT BADALLAJ
* Në shkrimet e mia nuk merret me temen, por në çdo shkrim thotë se”YMRI BADALLAJ E KA MARRE NXENËSEN E VETË PËR GRUA…”

[*][color:6f04=rgba(34, 59, 74, 0.4980392156862745)]Nasimi • 8 months ago




[*]

Reshat Budalla
Ty ne vitin 1981 te paskan arrestuar policia dhe nuk e tregon sa te kan denuar !
Me 1982 prape te denojn dhe nuk e cekesh sa te denuan ?!Si shkas kinse nuk e paske qite flamurin e jugosllavise ne dasmen e vellaut tend.Po kujt i ka hanger palla a qesish flamur jugosllave ani ne vitin 1982
Me 1984 serishte te paskan arrestuar dhe prape nuk e thua sa te denuan!
Per kete arrestim paska shkrue bashkshortja e Azem Vllasit nje tradhetarit dhe gruan e tij e nghrite ndersa burrin e saj e akuzoni si tradhetar.
Me 1989 paske organizue 2000 Zhurjan  per te  bere demostrata ne Prishtine dhe ne ato demostrata  policia serbe paska vrare dy te moshes madhore dhe nje femi.Sipas shkrimeve te tua ti qenke vrases i tyre se  ti ke qen pergjegjes i tyre.Dhe tha se kete vit te kan denuar sipas nenit 114 apo 139,ku denimi parashihej prej 10 vjetesh gjere ne vdekje.Ti as ketu nuk e cekish sa vjet i mbajte ne burg,dhe sa i vuajte aty?
Ti genjen o pis servil serbe se denim me vdekje ne sistemin jugosllave nuk ka pasur ,kete tregoja nenes sate.

Ti Reshat Badalli ka mundesi qe ke nxitur ne kosove ta helmoin Kadri Manin!
Ti ke gisht ne vrasjen e patriotit nga prizreni Behadin Allaqit.
Ti ke gisht ne vrasjen e Saramateve ne lufte duke ua dhene urdherin  solldateskes sebe.
Ti shitesh ne treg patriot,ne esenc punone per serbin e madhe.
Lumi ajo nane qe  e ka rrite ndonji bir qe ty ne  Hanover te gjermanise ta teleis ballin me ndonji revolver pa ze.
Ti ke qen shok me Xhavit Halitin ,dihet tani se kush na qenke zagari serbeve .

................................

Sai perket qe ke hyre ne zgafell ne horizontin e 8 e te 9 aty kan pasur mundesisht te hyne njerezit spiuna te serbise,sepse edhe une jam mundue te hyje e te behem kurbani i kosoves por  i tere mundi im ka qen i kote nga minatoret.Per kete deshmitar jan ne mars te vitit 1989;Sali Hoxha(Kapuqi),Dem Ndrecaj,Shaip Gashi te cilin kam ndegjuar qe vellaznit e tu e kan pushkatue  gjate luftes.Per qe me kan burgosur per kete policia e serbise deshmitar jan po keta dhe ish komandiri i policise se atehershme ne Suhareke Ramadan Ndrecaj.
Edhe une bashk me keta shok familjeve te minatoreve dhe minatoreve u kemi dhene ndihma humanitare.Se çka kam fole me  policoin e serbise  me ka ndegjue  po ky  shqiptar Ramadan Ndrecaj............
Ne Dimrin e vitit 11 mars 1981 kur i nisa demostratat ne menzen e studeteve vete pa organizimin e askujt,pos nga deshprimi im,Kam fakte qe ish drejtori i atehershem Shefki Stublla te nesermen na merr ne biseda informative.Pas disa diteve ka ardh nje shok imi i klases fillore qe kemi qen dhe me tha;Haxhi ik pash zotin se  jugosllavia ka dhene urdher qe ty me te likvidue.pASI I KAM DHENE DISA PROVIME NE JURIDIK NE VITIN E DYTE  ne kete kohe isha i fejuar dhe ne pranveren e vitit qershor 1981 u martova.Pas  disa diteve  jam detyruar qe ti iki ne Split dhe te punoi atje si skllever per nje kashore buke e sidomos tek vendi  i quajtur Allbanski Most ku shqiptaret shiteshin si hamall.Kam edhe per kete deshmitar,ku nje serbit ketu ja kam kry hesapin per qeshtje madhore.Sepse e kerkoi duelin  dhe e morri hakun siq e kerkoi.
Me 1982 kam qen ne kursin  e policise se kosoves dhe pasi e dhash provimin,komiteti mu pergjigj ne leter keshtu.Haxhi Latif Kuçi nga suhareka si person i papershtatshem moralo plitik ,nuk i ploteson kushtet moralo politike te punoi si polic.Per kete kam argumente  ,te kursit te atehershem,tani komandant i uçk ne Peqan te Suharekes ylfet Fondaj.Por edhe kryeshefi i policise Jahir Basha.Te cilin e kam te inqizuar ne kaset si tjeret.
Kisha nevoj te punsohem,sepse gjendjen e kisha te mjeruar,ku ne komitet kerkoja te me gjenin pune,dhe Ymer Gashi nje dite me tha se ti sa te eshte ky regjim kurr ne jete ske per tu punsuar o bandit.E kam kapur nje saksi te lules dhe ja kam hedhur ne koke,preznet ka qen Hazer Gashi si une qe kerkonte pune,dhe Sokol Elshani sekretar i komitetit,i cili me ka kapur dhe mu lute pash zotin mos  u rrok se neser ta gjejme punen.Dhe vertete te nesermen ma quan nje leter qe te punsohem ne shfepes,por provookime me bente njefare Zymer Berisha,ku nje dite konkurova ne lloto ne suhareke por me emer te rrejshem .Pasi me pranuan dhe ma shkruan vendimin ndryshe siq isha e morren vesh se une jam tjeter njeri e jo ai qe kishte konkurue por ishte vone sepse e din sekretari i lotos Kamberi se si ishim ne duel.
Pse nuk me denuan gjygjetaret e jugosllavise po e ceku edhe kete;Me kan thene se pa ua dhene besen e shqiptarit se nuk punoi kundra jugosllavise,dhe nuk ua rrahi servilat e tyre ,nuk e kan ndermend me me shpall si person nacionalist e irredentist .Nese e pranoi kete dhe u betohem se do punoi per ta e ne anen tjeter te paraqitem para maese si patriot,si ti dhe shoket e tu tradhetar i shqiptareve do te organizon serbia njerezit e vete spiunat qe te me arrestoin si ty me shume automjete te policise me thene populli ja e arrestuan Haxhiun patriotin tone dhe me thane se do ti organizojm edhe gazetaret me shkrue per ty si patriot i shqiptareve.Dhe me thane se ne burg vetem ke me ndejt sa per ti ^pare disa  ne burg e me thene ata  se Haxhiu eshte i vendosur dhe se me te kemi qen ne burg.
Une kete nuk e pranova dhe nuk u bera i burgosur politik tradhetar si ti.
Me nis e me shkrue sa here me kan marr policia ne stacion te policise e sa here me kan rrahur si magar ska as lapes e as fletore te mjaftushme ore koke derri.
Ti Reshat qeni edhe emrat e policeve serb e shqiptar po ua mban mend e une jo per bese sepse kur i shikojsha ne sy mu turreshin qe mos ti shikoja ne sy duke me thene se te vrasim si qen.Ma se shumti policet shqiptar.
EDhe vellau im ka qen i burgosur ne kete vite 1982 qe ne prizren dogji veturen e policise.POr edhe sot kerkohet nga interpoli i serbise.Dhe kerkush nuk e permend as emrin tim as te vellaut tim per punen qe ua kemi kushtue shqiptareve dhe trojeve tona.
Sa per  Muharrem Shaban Kuçi qe e kam qite ne jou tybe qe i paraqitem si Hetemi,dhe e pranon qe ky kur i ndante ndihmat e mia ne suhareke ne kete dite kur ja kerkova nje thes mill me tha shko te jep Milloshi!
Ti me etiketon shpiun,pse e kam inqizue shpiunin.Po ky Muharrem Shaban Kuçi ne viti 1971 ne sutjeske kur e mbrova flamurin kuq e zi nga serbet,mu versule me shok mbi mua ne vend te serbeve ku deshten te me likvidoin.Dhe ti ore zagari serbise ne vend qe ketij ti turresh  ,me gjuhesh mua.Kush qenke ti ore kopili shkines.?
Ata njerez qe kan organizue demostrata ne jugosllavi,se pari kan marr leje nga policia dhe jan paisur me shirita nga serbet qe ta ruajn rendin dhe qetsin e demostruesve.Ti tregoju shpiunave keso marifetesh te qelbosura.
Ti vete e pranon se ke organizue demostrata me zhurjan.Dhe ti je pergjegjes per vrasjen e tyre .Vete kete qeveri a eshte keshtu çka po them ,apo qeverin e gjermanise ne Hanover qe  shitesh atdhetar i pisaft.Keso forash te tuat i kam shkerdhyer qe moti ne vegjeli.
Saiperket qe thua se Avdi Ibrahimi ka bere pâdi penale kundra meje,pse nuk me fton eullexi apo gjygji i kosoves dhe  i qesim shtuat meselet e mia dhe te tijna.Bota e din se kush eshte Avdiu,ti Reshat zeza e  une.Por ne kosove e ne bote nuk ka drejtesi ,sepse u konvenoin tradhetaret qe te masakroin popull dhe mos te diktohen ne mesin e tyre.
Po te kisha qen i kyqur vetem nje ore ne uçk,me ty ,Avdiun e shoket e tu e kishit pare veten se ku ishit kone.Dhe ndryshe kishte me qen puna e shqiptareve ne pergjithesi.
Sa per qe e ngresish dhendrrin tend Uke Mehen ne patriot  une kam qetur argumente ne gjuhen serbe.dhe ja  argumenti pis.
Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Deklarat%C3%AB-n%C3%AB-Tribunalin-e-Hag%C3%ABs

Saiperket qe me shpifesh se kinse une e paskam shetitur Arkanin neper vijat e frontit dhe paskam dhunue e pre femi e gra shqiptare ,ti Reshat Badallaj pergaditi datat e ketyre masakrave ,dhe e kqyrim se a une a ti ke marr pjese ne vrasjet e shqiptareve dhe dhunimeve .As babe e as babgjysh nuk kemi qen antishqiptar,pos kemi dhene mund e sakrifice per ta mbrojtur gjenin e shqiptareve,por e kote paska qen mundi yne.
Qiftat si ti na i vrane atdhetaret me thike mbas shpindes dhe fajet ua leni atdhetareve.Ti pasi ua dine emrat e te gjitheve spiunave je vete spiun serb.
Ti thua se une  te paskam lajmrue tek udbashet ne zhur.Si eshte e mundur kur une ne kete kohe  kam qen ne prishtine e ti ne zhur?????Ti duhesh te pergaditesh me keta deshmitaret e tu me Latifin qe e permendish e Celinen dhe serbet.Une as si kam njohur as qe kan bere ndonjehere biseda me keta shoket e tu qe te kan pergaditur per ti vrare atdhetaret shqiptar.

......................................................................

Badallaj: Shpifjet rreth emrit tim dhe vrasjes se Ahmet Krasniqit

on Nëntor 23, 2011 11:01 pm / {num} komente

 

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume RESHAT_BADALLAJ2_233481824Reshat Badallaj, nje aktivist i dalluar i çeshtjes shqiptare dhe te Kosoves nga periudha studentore dhe protestave te 1981, ne radhet e UÇK-ve e deri ne ditet e aktiviteteve kombetare ne diaspore. Ai dite me pare pas nje shkrimi te publikuar autorial, ishte akuzuar permes nje komentuesi rreth vrasjes se ish-shefit te FARK-ut gjate luftes ne Kosove, Ahmet Krasniqi. Por Badallaj e rrefen te verteten dhe akuzon shpifesin, qe permendet ne kete rast Kadri Mani
 
[b]Kush eshte Reshat BADALLAJ ?[/b]
 
Reshat BADALLAJ u lind me 14 gusht 1958 ne Zhur te Prizrenit. Shkollen fillore e kreu ne vendlindje,ndersa te mesmen ne Prizren. Ne Prishtin vazhdoi Fakultetin e Shkencave Natyrore-Seksioni i Gjeografise. Ne pranvere te vitit 1981 arrestohet nga kryeshefi i milicise ne Zhur, Muharrem Mehmetaj dhe dergohet ne doren e UDB-ashit Zenel Celina ne Prizren. Nderkaq, me 1982, serish arrestohem pikerisht ne diten e Flamurit. Ne janar te vitit 1984, arrestohem per shkak te skenarit te dasmes se vellaut qe valonin flamujt me shqipen me dykrere dhe pse nuk mora flamurin e pushtuesit Jugosllav. Per kete shkroi NIN dhe “Vjesnik” i Zagrebit. Autore ishte Nadira Avdic-Vllasi, gruaja e tradhtarit te kombit Azem Vllasi.
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.
Ne shkurt te vitit 1989, futemi ne horizontin e tete e te nente ne “Trepce” per t´i dhene perkrahje minatoreve. Me 28 mars te vitit 1989, diten e marte, dola ne organizim te demonstrates me te pergjakshme kunder policise gjakatare serbiane dhe tradhtareve shqiptare. Ne kete perleshje vriten tre kusherinjt e mi, njeri nxenes i klases se peste i fillores… Nje jave me vone, per te ndriçuar rastin, shkruaj Pamfetin famoz qe e botuan gazetat me prestigjioze boterore, duke i vizituar spitalet dhe varret ne Zhur. Kam dhene intervista te shumeta ate bote.
Per keto vepra “armiqesore” u arrestova tradhtisht me 4 maj 1989, nga udbashi i kombit Rustem Ramosaj, ky gjaksor u dekorua me medaljen per trimeri nga Borisav Joviqi, kryetar i kryesise te Jugosllavise te asaj kohe. Bakshishin per arrestimin tim dhe vrasjen e shqiptareve e dorzoi ne dore Çoloviqi e Bajram Selani, faksimili origjinal ne librin tim te trete. U akuzova sipas nenit 114 lidhur me 139, qe parashihej denimi prej dhjete vjetesh deri me vdekje. Jam themelues dhe kryetar i Shoqates Atdhetare “GRYKA E LUMES” me seli ne Hanover, shoqata me aktive ne kohen e luftes. Deri me tani kam te botuara kater libra, te pestin e kam perfunduar.
 
[b] Emri juaj lidhet me emrin e Ahmet Krasniqit, ku ju akuzohuni, ashtu siç pohoni?[/b]
 
Reshat BADALLAJ: Shkrova nje shkrim me titull:”Presidenti i ardshem i Republikes se Kosoves duhet te jete Baca Adem Dema­çi”, me daten 21/10/2011 ne disa portale dhe agjenci informative. Ky ishte ne fund te fundit, mendim i imi, por nuk ka asgje te keqe edhe ata qe nuk pajtohen. Per mua eshte krejt normale dhe se jam shume i hapur ne kritike dhe i pranoje me kenaqesi. Por eshte befasuese nje koment i ardhur nga Kadri Mani me nje koment poshte shkrimit tim ne nje nga faqet e internetit ku ishte publikuar shkrimi im. Dhe aty  nis nje polemike e imja me Manin, i cili njihet si nje person vulgar dhe aty sqarohen shume ceshtje se çfare ne te vertete jane akuzat e bera.
 
[b]Kush ju akuzon juve dhe perse ky konfikt mes juve?[/b]
 
Reshat BADALLAJ: Thash me larte me akuzon njefare Kadri Mani, nje njeri shume i dyshuar per tradheti. Kete nuk po e them une, kjo shkruhet flitet dhe me film mund te shikohet. A ka qe me te shemtuar se te mos kesh fare autoritet. Ta zeme, kush iá hapi dyerte, kush i afroi nje shkam, merreni me mend qe nuk e len te shkel as pragun e shoqates te te burgosureve politike. Dhe sa eshte e vertet te provoj dhe te kandidoj dhe e sheh sa gram burreri ka ky shpifes. NUK ESHTE LEHTE TE AKUZOHESH SIC THOTE KY MATUF:”LIRISHT MUND TE AKUZOHEN RESHAT BADALLAJ E ADEM DEMACI PER VRASJEN E KOLONEL AHMET KRYSNIQIT MIDIS TE TIRANES!!” A e kupton ky se cka do te thote kjo. Si mund te thuhet lirisht… Ku i ka faktet. Me kete shpifje u shqetsuan shume anetare te familjes, miqe e shoke ane e mbane globit. Deri ne Amerike qe e kam edhe vajzen te martuar. Por i falenderoj me mijera qe me japin perkrahje te madhe…
 
[b]A keni qene pjese e strukturave te UCK-es ne luften e vitit 1999 ?[/b]
 
Reshat BADALLAJ: Kam qene i autorizuar nga Shtabi i Pergjithshem i Ushtrise Çlimtare te Kosoves, bile edhe Ushtrise Çlirimtare Kombetare. Kete mund t´ju argumentojm me shkrim e me vule.
 
[b]Me cilin nga kreret e UCK-es jeni njohur apo me te FARK-ut?[/b]
 
RESHAT BADALLAJ: Po, me themeluesin e UCK-es, NAHIT HASANIN, ky eshte themeluesi i UCK-es, neqoftese nuk ka degjuar kush, me dhendrin tim Mehe Uken, tani hero i kombit, trupi i tij ne bronz eshte ne shesh te Mitrovices, deri sa isha ne Kosove, qe futsha aletet nga Shqiperia. Per Mehen kam shkruar edhe librin e dyte. Meha, ishte ndermjetsuesi mes nesh ne Verri, komandantit legjendar Adem Jasharit dhe LKÇK-se. Me prof.dr. Mujë Rugoven, keshilltarin e UÇK-se te atij viti, tani rektor. Me djalin e komandantit legjendar te ADEM JASHARIT, Lulzimin. Me Xhavit Halitin, vetem njehere jam takuar ne aeroportin e Prishtines, shkurtimisht, bile ja dhash librin tim te trete. Me Bedri Islamin,kryetar i LPK-es, qe ishte ne oborrin e brendshem te UCK-es, Me komandant “PETRIT KODREN”-Remzi Ademajn,tani hero i kombit,krahun e djathte te Jusuf Gervalles dhe te Adem Demacit. Jo se Remziu ishte zhurian ai,e zhurian une. Me komandant SHEND DRAGOBINE-RUZHDI SARAMATIN QE TE DY NGA STRUKTUARAT E LARTA TE UCK-es. Me Ibrahim e Muhamet Kelmendin vetem qe jam takuar nepëer tubime ne Gjermani e hiq me shume… Nderkaq, per UCK-en ne Maqedoni, po ja le Juve amanet vetem ta pyetni XHEVAT ADEMIN,krahun e djathte te ALI AHMETIT. Xhevati, eshte edhe redaktor i dy librave te mi…
Me te FARK-ut,vetem konfikt me Tahir Zemen, erdhi nga Berlini ne Hanover, dhe mes dy shtepive publike, per te kuptuar me mire populli “TE PUFAT” luante bixhoz, jo vetem qe luante por ky ishte kapo i bandes. Une shkrova ne “KOHA DITORE” dhe ati i kerceu teli…
 
[b] Si e cilesoni sot situaten e krijuar ne Kosove?[/b]
 
RESHAT BADALLAJ: Aspak te mire, Tejet i deshpruar. Kete deshprim ne letren e hapur ja drejtova kryeministrit, Hashim Thaci, qe o botua ne shume mjete elektronike e te shkruara… i shkrova se keni larguar atdhetaret dhe aty rrutull keni hajdut. Te gjithe te interesuarit mund te gervishin ne google ne adresen time…Une angazhohem per bashkimin e trojeve shqiptare ne nje trung. (INA)
[b]Pas disa komente te pa hjeshme Badallakj redaksis kosovalbaner.com ja dergonë disa dokumet fakte tecilat po i botojmë në vazhdim[/b]




[*]


[*][color:6f04=rgba(34, 59, 74, 0.496094)]Shpërndaje ›


[/list]


Dernière édition par Perparimi le Sam 9 Aoû - 18:13, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 2:27


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 2:38

ppp

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 2:39

23:40 / 23 Janar 2013 / Kategoria: Opinion
Ja kush është klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-së dhe tradhtari i kombit



Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Reshat-Badallaj1-150x150

Reshat Badallaj

* Për Ju lexues te nderuar, krejt ne fund fare, kemi pergaditur keto fakte te ilustruara me VIDEO
* Shikim të kendshem
* Kështu behet polemika, me fakte e jo me sharje e fyerje


Kemi shkruar disa herë me fakte për Haxhi Kuçin, klyshin e Kriminelit me renome botërore, Zhelko Razhnjeteviq-Arkanit, qe therri e preu shqiptaret e pafajshem dhe me vonë benë gosti me def e me violinë. Kemi shkruar per klyshin e Arkanit, gabelin Haxhi Kuçi, se si ka qenë spiun i devotshem i UDB-ës serbe, që ka spiunuar kunder shqiptareve, duke i burgosur me deklarata te rrejshme, duke e degjuar edhe frymarrejen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisë, kunder bandave dhe gjaksoreve serbianë dhe mercenareve, zagareve dhe langojeve te tyre.

Haxhi Kuçi, vepronte fshehurazi kunder kombit tonë, duke i ra me sakicë prapa kurrizit shqiptareve te pafajshem. Ngulte thellë hanxharin në kurrizin, qe prekte mish e asht. Duke menduar se kurrë nuk do të zbulohet. Por, argati i keti gabeli, daton shume heret, qe nga viti 1981, me shperthimin e Demonstratave Revulucionare, qe tronditen themelet Jugosllavisë se qenit plak- TITOS.

Ky zagar serbian, Haxhi Kuçi, i perket komunitetit ashkali,kishte marre detyrë mbi detyrat nga UDB-ja serbe, për të nuhatur ferkemit te organizatoreve te Demonstratave. Dhe vertetë dha fryt sherbimi i keti gabeli. Shumë shqiptarë morri ne qafë deshmuar rrejshem…

Kur shperthen lufta e Ushtrisë Çlirimtare te Kosoves (UÇK-ës), e udhehequr nga Komandanti Legjendar, ADEM JASHARI, Serbia nga dy spiunë qe kishte në Ballkan, 800 sosh ishin vetem ne KOSOVË. Nder ta ishte edhe gabeli, HAXHI KUÇI. Per sherbimet besnike te Serbisë i shperlblyer disa herë, UDB-a dhe KOS-i, troket ne deren e tij. Beogradi, ne Kosovë dergon kriminelet me gjaksor per te prerë e therë shqiptaret. Nga keta banda te rrezikshme, merrnin pjesë jetim serbiane, qe nuk dinin se cka eshtë dhembja, drogirash, te liruar nga burgu i CZ-ës. Ketyre bandave u printe ZHELKO RAZHNJETOVIQ-ARKANI, djali i nje ushtaraku famekeq, qe ishte ndarë nga gruaja e tij dhe qe e kishin perzen Arkanin, si hajn. Arkani, ne Evropë kerkohej ne cdo shtet per hajni, dhunime, drogë…

Arkani, formon grupin gjaksor “TIGRAT”, qe bente pjesë edhe Frenki qe prente koka femijesh duke thithur tamblin nga krahrori i nenes. Prente dhe therte pa kthyerë koken prapa. Ky kriminel kerkoi mikun e ti,ashkaliun Haxhi Kuçi. Ky gabel, kishte nje veturë “Mercedes”, ngjyrë portokalli pak ne te mbyllur. Nuk la vend pa shetitur Arkanin edhe ate me fedulluk duke thenë se tani “nuk guxon askush me me nguc”. Ne shumë fshatra u bë kasaphana. E kishte derguar se ku janë me aktiv Shtabet e UÇK-ës…

Por, kur kriminelet, gjaksoret serbian te Knjaz Mihajlit, Sveti Saves,Car Lazarit, Karaxhorxheviqit,Drazh Mihalit, Car Dushanit, Car Mihajlovit rus, iken nga pushket e hekurit te Adem Jasharit dhe burrave dhe burërneshave te UCK-es, bashkë me ta iku me bisht nder vegë edhe zagari i tyre, Haxhi Kuçi…

Haxhi Kuci qe njihet si Haxhi Kucka, akoma kerkon vdekjen e te gjithe shqiptareve, duke shar e mallkuar,vetem e vetem e perzun Arkanin e Serbinë gjakatare, kerkon vrasjen e te gjithe atyre qe kanë marrur pjese ne UCK…

Dhe ne fund fare, per te bindur tere opnion tonë shqiptar, kemi lenë ketë BAKLLAVA:

VLERSONE JU DUKE JU LENË NË SHOQERI ME KETO VIDEO:

Ky është fytyra e vertetë e Haxhi Kuçit


 

Haxhi Kuçi, i derguar nga UDBA SERBE





Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…


 

Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotë vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET

SPIUNI I UDBËS SERBE

Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës

ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,

Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturë gabelesh. Qellimisht e vura per në fund ketë BAKLLAVA. Kam thenë se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKË DUHET TË KENI FAKTE DHE NE FUND RUANE NJË PLUMB PËR DERRIN…

Ne presim se cfarë faktesh do te najep gabeli dhe klyshi i Arkanit, kunder popullit tim, perndryshe, polemikes i humb interesimi.

Të gjithë lexueseve të GAZETES DITORE,

PERSHENDETJE SHQIPTARISHT NGA UNË, RESHAT BADALLAJ

23 kallnor 2013

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 3:03

14:44 / 11 Shkurt 2013 / Kategoria: Opinion
Spiuni i UDB-së serbe, Haxhi Kuçi, kerkon fakte që vrau e preu shqiptarë, në Podujevë, Suharekë…?





Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Reshat-Badallaj2-150x150

Reshat Badallaj



Ke hasur ne gozhde te hekurt ne kete shifje ore qeni shkines,o Reshat Badallaj.Mos e vete se te tregon vete Enver hoxhe qeni.Ju vdiqen keto propaganda etiketo atdhetaret qe ti mposhtni.O pis komunisti o shpiuni shkive.
 Ne pranvere te vitit 1981 arrestohet nga kryeshefi i milicise ne Zhur, Muharrem Mehmetaj dhe dergohet ne doren e UDB-ashit Zenel Celina ne Prizren. Nderkaq, me 1982, serish arrestohem pikerisht ne diten e Flamurit. Ne janar te vitit 1984, arrestohem per shkak te skenarit te dasmes se vellaut qe valonin flamujt me shqipen me dykrere dhe pse nuk mora flamurin e pushtuesit Jugosllav. Per kete shkroi NIN dhe “Vjesnik” i Zagrebit. Autore ishte Nadira Avdic-Vllasi, gruaja e tradhtarit te kombit Azem Vllasi.
Me 1998, ne Zhur, organizova protesten dhe me rrethe 2000 vete futemi ne Prishtine.
Ne shkurt te vitit 1989, futemi ne horizontin e tete e te nente ne “Trepce” per t´i dhene perkrahje minatoreve. Me 28 mars te vitit 1989, diten e marte, dola ne organizim te demonstrates me te pergjakshme kunder policise gjakatare serbiane dhe tradhtareve shqiptare.

Ne cilen date ore qen je burgosur ne zhur e prizren ?
.......................................................................................................................................



Spiuni i UDB-es serbe Haxhi Kuçi, kerkon fakte se kinse nuk ka gisht dhe nuk ka vrarë e prerë shqiptare në shume fshatra te Kosoves. Nuk eshtë lehtë te akuzosh njeri pa fakte, sepse per shpifje pergjigjesh me ligj. Ketë spiun te kahmotshem  te UDB-es,serboçetnike e zbulova me shume fakte te pakuntestueshme qe kur me doli ne sy ne lokalet e udbes serbe, ne Prizren,para udbasheve: LATIF DULLA e ZENEL CELINA. Ishte i diel, kur e ftuan spiunin me pseudenimin “MAXHUPI”. Ja ky eshtë, jam i sigurt, ky vjen edhe te Shkolla e Larte Pedagogjike ne Prizren, takohet me shume shoke dhe flete per Demonstrata… tha ky spiuni, HAXHI LATIF KRASNIQI, por te mos renë sy me familje nderron ne KUÇI

Pergjigje

Daten duhet ta mban mend kur te kan marr policet dhe do pergjigjesh edhe per kete shpifje o shpiuni shkines.

Ke harrue apo tu ka ngatrrue truni o Reshat qeni,se Haxhiu Ka lindur me mbiemrin Kuçi.e ke humbur vetedien me ka krejte te ka ngrer derri keq.

...........................................................................


Une shkrova disa here per argatin, qe ja ka berë dhe i´a bene edhe sot Serbisë, por nuk e kupton ndoshta perse nuk eshtë gjuha e ti dhe dergon shume shpifje dhe rrena ne per Portale te ndryshme bile duke i sharë nene e babë.
Ne kemi thene publikisht se ky ka qenë spiun dhe agjentë i flliqur i UDB-es,por nga sikleti delldiset. Ne tani po japim faktet dhe me shkrim te ilustruar per te kuptuar me lehte:




E para, kjo video flete si si ke qenë Poujevë,si ke qenë i armatusur kunder shqiptareve atdhetar…
DEGJOJE DHE PERSE PIKERISHT PER TY?


E dyta, UDBA serbe te dergon si langua serbian per t´i zbuluar organizatoret dhe ti thua se e nise. Me ke. kush ishin organizatoret tjere me ty, perse nuk u burgose, perse te pakten nuk te morren policia….? Si e kupton te organizosh nje Demonstratë kaq te rendesishme dhe te del i palagur…?
Degjoni me vemendje dhe binduni se si gjurman spiuni…


Haxhi Kuçi, i derguar nga UDBA SERBE
E treta, degjoni me vemendje se une e zbulova se ka punuar ne llotarinë serbe dhe si ka vjedhur…

Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…


E treta, nga frika se ka bere krime me udben serbe ne Kosovë, pranon se ik nga SHQIPTARET…
 
Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotë vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET


E e katerta, ja faksimili qe figuron emri i ti si bashkepuntor i UDB-ës dhe BIA

SPIUNI I UDBËS SERBE
Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA
(origjinali)


Nga i morre keto informata  Reshat shkau,?Pergaditu per duel.O shpiun i shkines.

...................................................................................................................................

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК


E gjashta, ky tradhtare i kombit dhe agjent i flliqur serbian thote se ata jane te Hamzes. Mire, po videot,po lista e UDB-asheve nga NOA, mire po kjo e jotja nga goja jote, qe kerkon te vrasish me nje gropë te gjithe shqiptaret. Publikisht them se 500 euro ka shperblim prej meje, se kush gjenë fjale me ofenduese te kombit tonë,nga shqiptaret nuk mund te gjeni po e kam fjalen edhe nga serbet 500 euro bakshish. Po kjo? A nuk eshtë fakt?
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës


ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift NANEN!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte nanen tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift nanen i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,


Ja  faktet e tua kunder kombit shqiptar. Sa i perket Arkanit, kete e keni pranuar se nuk keni patur qare se jane deshmitaret e gjalle akoma. Po kurre nuk tregove se se ne cilat fshatra e ke patur dhe u be kasaphana, me “Mercedesin” ngjyre portokalli ne te mbyllur,kurre nuk tregove se ku i dergove pese gjaksoret mjekerpalarë, kurre nuk tregove ku e dergove Arkanin dhe Sreten LLukiqin, qe beri planin “PATKOI” dhe genjeve se ishte shofer autobusi, nuk tregove se perse thua se nuk te pranoi komandant “ÇELIKU”. Kurrë nuk tregove se ku e ku i ngarkuat kufomat(xhenazet) shqiptare…
Per Arkanin, deshmitaret jane akoma te gjalle. zevendeskomandani i Zones se Pashtrikut, z Avdi Ibrahimi dhe njeqinde, njemije te tjere…
Edhe e din te gjithe shqiptaret qe ti akoma punen ne UDB-en dhe BIA SERBE edhe pse i keni ne dore dryret e arkivave serbe, urdhero jepe vetem nje fakt. Nuk eshte fakt te thuhet e ka vrare ky Krasniqin, Zemajn…
Per shtate palë toke e qiell nuk gjenë. Ne fakt gjenë, se si jemi vrare e prere kunder teje dhe gjakut tend serbocetnik. Kot e ke! Askush nuk te beson. Te thash i ke dryret e UDB-ES DHE BIA SERBE. DHE TI MENDON SE NUK E DIJMSE KUSH HYNE E KUSH DEL NE BANESEN TENDE, TI MENDON SE NUK E DI POPULLI SE CFARE DESHMI TE RREJSHME KE DHNE KUNDER UCK-ES…?
PERSE U PREKE PER HAPJEN E DOSJEVE? SEPSE JE ATY. TANI LEXOJ FAKTET./GazetaDitore.com


http://web.kosovalbaner.com/vm/2011/11/badallaj-shpifjet-rreth-emrit-tim-dhe-vrasjes-se-ahmet-krasniqit/



[b class="sd-title" style="margin-top: 3px; margin-bottom: 3px; border-style: initial; border-color: initial; font-weight: bold; font-style: inherit; font-size: 12px; font-family: 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; line-height: 1; text-transform: none; letter-spacing: 0px; width: 99px; float: left; position: static; background-image: none; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: initial; border-top-style: none; border-right-style: none; border-bottom-style: none; border-left-style: none; border-width: initial; border-color: initial; border-width: initial; border-color: initial; "]Shpërndaje[/b]



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Sam 6 Juil - 3:17

http://tung.ch/pergjigje-haxhi-kucitbashkepunetorit-te-zhelko-razhnjatevicit-arkanit/
 

 
HaxhiKuçit,bashkëpunëtorittëZhelkoRazhnjateviçit-Arkanit
29


11 Nov 2012
by Redaksia


Nga RESHAT BADALLAJ
* Në shkrimet e mia nuk merret me temen, por në çdo shkrim thotë se”YMRI BADALLAJ E KA MARRE NXENËSEN E VETË PËR GRUA…”
* Haxhi Kuçi, taksist e shetiti Arkanin,kriminelin serbian nëpër Kosovë dhe a ndodhi kasaphana në këto vende
* A thua e ka derguar Arkanin ne Zhur?
* Si e dergoi UDB-ja Haxhi Kuçin, si spiun ne vitin 1981, kur plasen Demonstratat dhe ky genjen se ka qenë organizator dhe SI KA MUNDESI TË MOS I HY ASNJË THERRË NË KËMBË
* Si e vodhi Haxhi Kuçi popullin me lotari
* Perse deshtën ta vrasin Haxhi Kuçin te UÇK-ës, sic thotë ai
* Haxhiu, ky langua thotë se ka kater diploma te shkollave te larta dhe te fakultetit juridik dhe ne fakt nuk e ka asnjë
* Perse e deboi Gjermania?
* Perse ne Francë Haxhi Kuçi shkruhet maxhup,por ai thotë ashkali dhe perse e ruan policia e atjeshme?
* Ky zagar thotë se është poet popullor
* Perse thotë ky klysh serbi se të gjithë shqiptaret duhet vrarë
* Perse ky hajvan nuk ka te drejt të kthehet ne Kosovë?
* Me se miri ky klysh shkau e demanton vetveten, shiko videot e tij,por kujdes femijet se mos trishtohen nga ky gabel
* Kujdes familjet shqiptare,sepse ky gabel therret ne familje dhe ndryshon zerin dhe prezentohet me emra anonimReshat Badallaj i serbise,derrit nje plume 55
Nga RESHAT BADALLAJ
Këtë reagim po e fillojë me një thenje të shkrimtarit të madh rus Dostojevskit, i këshillonte njerëzit që i janë nisur në rrugë, të mos gjuajnë me gurë çdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo eshtë shumë e vertetë, por kur ke të bësh me qen sokakesh, si në këtë rast, Haxhi Kuçi, është më kuptimplote thenja popullore shqiptare “qenit tregoja shtagën”, që pastaj edhe kur të ngordhin, te perdorish për ta shtyrë drejt një grope që të mos kalbet vendi. Por, vendi nuk qelbet vetem prej ngordhesirava dhe mërcinave të pashpirt, por edhe prej atyre mercinave që akoma kanë frymëmarrje por janë të pamoral fare.
Soji i Haxhi Kuçit, pretendojnë të jenë intelektual por janë injorant, pretendojnë të jenë të sinqert, por në të vertetë janë shpifës, trillues e bastard…
Gjatë jetes time, sa shkruaj më ka ra hise të polemizojë me intelektual,politikanë, si i thonë fjales me njerëz te kultures dhe te artit. Por, i kam kursyerë fjalet dhe i´u kam permbajtur elementeve te kulturës shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miqë të mirë, edhe sot e kesaj dite pimë kafe bashkë. Bile ne gusht te keti viti, një mik erdhi ne konakun tim, per te më bërë për hair dasmen e djalit, që nuk e kisha parë moti, por ne ndarje me tha:”Reshat, e fitove nga unë betejen…” Jo i thash. Nuk fitova unë, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkë dhe u ndam me shterngim duarsh.
Por, doren në zemer kunder tradhtareve te kombit kurrë nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Çuditërisht, ketë vit, më ra hise të polemizojë me dy tradhtarë qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojn zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarë të pushtuesit kurrë nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, të maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonë kerkoja nga këta që të dalin në pazar siç dalin burrat. Deri kur i kapa me pelë perdore. Gjithmonë duke i´u falenderuar:moderatoreve,kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnë.
Shih për këtë, Haxhi Kuçi, në Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkë ka dalur edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t´i permendi me radhë.
Kur u kap me pelë perdore, s´pati qare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare… Kete e beri krejt me qellim i ndersyerë nga Beogradi qe te degjoj edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unë, shkrova shkrimin: BEOGRAD,LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES…
Haxhi Kuçi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtë, kurrë nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkë, por, kercente degë më degë si korb shetites i paguar nga Serbia fashiste i biente kumbanave te mortit te kombit tonë dhe me një vend thotë: … po të kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropë, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,… keshtu shprehet ky spiun me damkë. Kurrë nuk pati guxim publikisht T´I LIDH KIJET ME MUA…
KUSH ËSHTË HAXHI KUÇI?
Haxhi Kuçi, eshtë pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves. Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet),ne Suharekë. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrë KUÇI. Duke e percjellur se kush eshte Haxhi Kuçi,ky tradhtarë dhe spiuni me damkë i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjë shqiptare,personalite me nam, psh. për Adem Demaçin, Simbolin e Restinces Shqiptare,eshtë kroat…
Haxhi Latif Kuçi, ka qenë bashkepunetori shumë i ngushtë i ZHELKO RAZHNATOVIÇ- ARKANIT. Haxhi Kuçi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtë janë distancuar nga ky sojsëz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumë i poshter asnje kolegë i tij nuk kishte folur.
Kur kishte ardhur ARKANI në Kosovë, për të vrarë e per të prerë shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumë per te pergatitur terenin PËR KASAPHANË. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjë që as vet Haxhiu nuk e mohon ketë,por e pranon. E pranon se nuk ka qare,sepse akoma janë njerzit e gjallë marrin frymë.
Zhelko Razhnatoviç-ARKANI, ka qenë kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste “TIGRAT”, qe ne Kosovë, preu e therri shqiptaret me hanxhar e sakicë (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare,preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit të nenës. Preu me hynxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratë me yzër),duke vurë bast se çka ka brenda djal apo vajzë. Therri plaka e njerzë sakat e djem HASRETI o hajvan!
Dhe, ketë kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste,çuni i LATIF KRASNIQIT-KUÇI, HAXHI KUÇI,por sic thash më lartë njihet ne ketë anë HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkë HAXHI KUÇ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketë kriminel qe beri KASAPHANË ne ketë anë? Çka keni biseduar me te? Neper cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar në Zhur dhe ne zonen kufitare? Çfarë emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjë taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me më “nguc” se e kam shpinen e fortë? Perse nuk ra pishman,por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t´i vrasish dhe te gjithe t´i fusesh ne nje gropë? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more kelysh shkau…?
A din ti more hajvan, se atje po thonë se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKË E ARBËRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fëdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje temerr e lemëri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. I ku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsës. Avni Rrustemi e shtriu per tokë qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francë.- Aty ku je ti. Ku te ruanë policia franceze. Perse…?
ÇKA THOTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI DHE SI GËNJEN…?
Spiuni me damkë, Haxhi Kuçi, i kendon kenke vetes duke genjyerë publikisht fa fije turpi.Natyrisht se ky nuk ka fare turp sepse eshtë i zier safi në kazanin e Beogradit dhe i shtafitur mirë neper kanalet famëkeqe te UDB-ËS E OZNA-S. Thotë se eshtë gazetar,poet popullor, i diplomuat ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohe. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki,ore zagar i Serbisë. Spiuni i felliqur e me damkë çetnikoserbian,Haxhi Kuçi, tenton te fus MINAREN NË THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekë dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuçi, eshtë:rrencë,spiun,dallaverxhi… per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomë te huaj, ne fshatin e thellë malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtë dhe me diplomë falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b… si një gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuçi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuçi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekë. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuçin desh e vranë me bukë ne gojë si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinë dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t´a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedë informatike e jo informative…
UDB-JA SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUÇIN NË PRISHTINË NË VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famëkeqe serbosllave, ne Kosovë, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtë me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkë kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirë titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtë i madh.
Demonstratat e vitit 1981, benë kthesë të madhe historike ne historinë e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikë…
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinë luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokë flinin si lopë te Simici,nuk e prishen terezinë. E aspak nuk eshtë e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit çetnik-ARKANIT, HAXHI KUÇI do te merre bajrakun…
Pra, HAXHI KUÇIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky koshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ç´kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe çupa-çupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenë shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serosllave e ti ha m…. Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinë!
Ne shkrimet e mia ja se çka shkarravit:”Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua…” Ky spiun me damkë ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtë shumë e vertet se prof.dr.Imriu eshtë martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ç´te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisë,miku i Arkanit, Haxhi Kuçi, thotë… pyete Ymrie Beqen, qe ka qenë nzor pi kusherinit ton…” shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta…. e kupton se çka dua te them….
HAXHI LATIF KUÇI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuçi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si spiun, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezë ne ketë tokë pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UÇK-ës dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua çetnikoserbian,me emrin HAXHI KUÇI, detyrohet te ik ne Francë. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bërë mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumë pyetje t´iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: “Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla…” Ketë selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirë eshtë qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre një thes me veti per t´i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT…
Lexova ne shtypin elektronik dhe të shkruar, se ndaj keti tradhtari,rrenci, shpitsi, eshtë ngritur padi penale. Kjo nuk eshtë mjaftë per ketë. Do te duhej tredhur,ose sterelizuar. Femijte e ti eshte mire te dergohen ne dializë, per t´ia nderruar gjakun.
Dhe krejt ne fund, kam nje pyetje: Kur e vranë Zhelko Razhnjetovicin-ARKANIN ne vitin 2000 a mbajte zi per të?
Kesaj radhe kaq nga unë, RESHAT BADALLAJ

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Dim 7 Juil - 16:28

http://mitrovicali.com/?p=31717#.UdledB7keKo.facebook


Reshat Badallaj vete ka vrare shqiptar e ka dhunue femra shqiptare me Arkanin dhe vellezerit e tij serb dhe don me ja lan kopilllakun Haxhi Kuçit.E shiunat e Enver qenit po ende nuk u ngopet me gjak shqiptari.
Tye dhe Adem Demaqit ju ka thene haptas atdhetari i shquar Kadri Mani se keni gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit.
Dhe ti o qeni kuq i enverit dhe i serbit ja ngjet Kadri Manit kinse i ka vra Nuhi Berishen dhe
Rexhep Malen.

Kush ju akuzon juve dhe perse ky konfikt mes juve?


http://web.kosovalbaner.com/vm/2011/11/badallaj-shpifjet-rreth-emrit-tim-dhe-vrasjes-se-ahmet-krasniqit/
Reshat BADALLAJ: Thash me larte me akuzon njefare Kadri Mani, nje njeri shume i dyshuar per tradheti. Kete nuk po e them une, kjo shkruhet flitet dhe me film mund te shikohet. A ka qe me te shemtuar se te mos kesh fare autoritet. Ta zeme, kush iá hapi dyerte, kush i afroi nje shkam, merreni me mend qe nuk e len te shkel as pragun e shoqates te te burgosureve politike. Dhe sa eshte e vertet te provoj dhe te kandidoj dhe e sheh sa gram burreri ka ky shpifes. NUK ESHTE LEHTE TE AKUZOHESH SIC THOTE KY MATUF:”LIRISHT MUND TE AKUZOHEN RESHAT BADALLAJ E ADEM DEMACI PER VRASJEN E KOLONEL AHMET KRYSNIQIT MIDIS TE TIRANES!!” A e kupton ky se cka do te thote kjo. Si mund te thuhet lirisht… Ku i ka faktet. Me kete shpifje u shqetsuan shume anetare te familjes, miqe e shoke ane e mbane globit. Deri ne Amerike qe e kam edhe vajzen te martuar. Por i falenderoj me mijera qe me japin perkrahje te madhe…


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Dim 7 Juil - 17:06

KomentetKomente (3) | Kthehu
Haxhi Latif Kuçi, eshte spiuni i deshmuar i gjakatareve sero-çetnik. Ky klysh shkau, e ka vozitur kriminelin dhe kasapin e Ballkanit, Zhelko Razhnjetevicin-Arkanin. Ky spiun,pra Haxhi Latif Kuçi, per meritat e spiunlleqeve eshtë dekoruar nga serbianet dhe vendosur ne Francë, jo larg ambasades serbe. Ka berë shume krime ne Kosove dhe me per ketë nuk guxon te kthehet ne atdhe sepse kerkohet me te madhe per t´ia vure lakun ne fyt. Gruaja dhe femijte i kane ikur, sepse i maltretonte shume vetem e vetem perse nuk e perkrahen te veproje kunder Kosves dhe shqipetareve ne pergjithesi. Te mjeret tani sherohen ne spitalin psikiatrik. Mjerisht! Per te kuptuar me mire se kush eshtë ky klysh shkau, Ju lexues te nderuar mund te kerkoni new google:Ja kush eshte klyshi i Arkanit, Haxhi Kuci,spiuni i UDB-es serbe... Me shume respekt, RESHAT BADALLAJ

RESHAT BADALLAJ @ 06/04/2013 17:36
Habitem ne disa shkrime qe shkruain kundra Kadri Manit dhe i shpifin si njeri te serbise?Ai eshte Reshat Badallaj. Reshat Badallaj shkruan dhe e kundershton veten!Kush na qenka ky shizofren dhe nervozohet kur Kadri Mani iu thote se Reshat Badallajs e Adem Demaqi kane gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit. Ky shpifagji ia ngjete Kadri Manit kinse ka gisht ne vrasjen e Nuhi Berishes dhe Rexhep Males duke ja mveshur kinse i paska vrare ne nje podrum te Prishtines. Kur dihet mire se keta dy trima jane vrare ne dy luftim tek Kodra e Trimave me forcat serbo qetnike.. Perse ky Reshat Badallaj nuk ishte gjalle ne kohen kur ishim nen serbi? Por perse nuk e hapi gojen kur ishte lufte ?Po perse nuk e hapi gojen mbas luftes ? Por tani ne keto ditet e fundit se ku e ka qellimin,une e di kete pis,sepse i kishte ruajtur gazetat qe serbet kishin shkrue per kete idiot,qe te na arsyetohet si i burgosur i pordhavicave. Ky idiot bazohet ne inqizimet e Bahtir Hamzait ,dhe Avdi Ibrahimit .

H.Kuçi @ 20/12/2012 10:34
Une nuk e kuptoj tekstin e shkruar e as veprimtarin e ktij njeri. Se islami po thojka "kush nuk axheron nuk eshte musliman". Mua kjo me duket pa dyshim nji provokim i hoxhallarve te dikurshem Rus te pa bom synet. Se une axheroj, por me kuran eshte se njeriu vetem me te ushqyer te varfanjakve mundet me u shpague axherimin. Por as i smuri, as udhetari as femijt nuk e kan borxh axherimin e as ata qe nuk munden. Haram i qoft atina i cili kot mundohet me i perqa njerzit. Pashko Vasa ka than "mos kqyrni kisha e xhamija..." e kta bash qaty prekin ku sduhet. Ore njerez, vnoni kryqa ndrroni fe. Por trusni e mos shpifni. Se feja e shqiptarit eshte shqiptarija. Por mosni me tradhtina se na me pas kon kryq moti na kish zhduk serbija. Po neve feja nga asimilimi na ka shpetue ore te xhor. Edhe njo po ju them une juve, se ne vorrimin e Ibrahim Rugoves kan qen rekord nja 50 hoxhallar dhe ia kan fal xhenazen ore genjeshtar te gjor e shpifsa.

ganibegu @ 17/11/2012 15:10

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Dim 7 Juil - 17:07


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Perparimi Dim 7 Juil - 17:11

RESHAT BADALLAJ DHE ADEM DEMAÇI NUK KANE GISHT NE VRASJEN E AHMET KRASNIQIT NË TIRANË
Publikuar më 06 nëntor, 2011 në orën 20:58 ( ) Opinion |

Sqarim per opinion dhe pergjigje z. Kadri (OS) Manit

* Kadri Osmani eshte vrases i Rexhep Males e Nuhi Berishes, keshtu shkruhet e flitet.
* Ky shpifes eshte pergjegjes per burgosjen e Sanie e Sabit Veselit
* Keti shpifesi ju kane mbyllur dyerte ne: Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne Diaspore. Pra, nuk ja rrase kush.
* Adem Demaci, me te gjitha gabimet qe ka sipas tij, ka shume respekt
* Ne qofte se vdes para meje, vetem Zoti e di, i KAME DHENE BESE SHQIPTARI QE DO T'I MBLEDHI 500 qene e zagare per t´ia pshurrur varrin me lezet, per tradhtine dhe qe i ka ra ra sakice prapa kurrizit kombit tim.
* Por, eshte nje hall se KADRI MANI, ia ka kthyere shpinen fese muslimane dhe eshte bere protestant.

Une RESHAT BADALLAJ, dite me pare shkrova shkrimin me titull: PRESIDENTI I ARDHSHEM I REPUBLIKES SE KOSOVES DUHET TE JETE BACA ADEM DEMAÇI. Doren ne zemer kete shkrim e dergova per botim ne shume mjete te shkruara dhe elektronike. Te gjitha e botuan, bile-bile disa e huazuan dhe jo vetem kaq, disa e plotesuan me biografine e Simbolit te Rezistences Shqiptare, z. Adem Demaçit, gje qe u jam mirenjohes. Poashtu, ky shkrim u prite jashtezakonisht mire, qe deshmojne vizitoret. Natyrisht se dolen edhe dy-tre lexues qe nuk iu pelqeu baca Adem, gje qe personalisht e konsideroj normale. Jam shume i hapur per kritike te mirefillte...
Shih per kete, ne "Zemra Shqiptare", poshte shkrimit tim, pikerisht me 22/10/2011, ne rubriken "Komento", z. Kadri Mani vjelle vrere kunder z. Adem Demacit, fyen aq keq sa qe ia kalon edhe bandave serbe. Ky z. Kadri Mani, pa fije turpi shpif dhe kerkon gjakderdhje nder shqiptare. Ndonese me vonese e lexova, per kete i jam mirenjohes nje shoku te burgut, qe me tregoi. "Z. SH", dy-tri dite me vone pati ca probleme teknike, nuk u hapte fare faqja dhe prita deri u rregullua ai problem.
Menjehere e bera reagimin dhe e ndoqa udhen e burrave i shkrova ne adresen e tij, i trokita dhe e lajmerova ne menyre te kulturuar qe te shikoi reagimin, sepse nuk dua te shkruaj hajnisht, qe kurren e kurres nuk e kam bere ne jeten time. Eshte krejt normale qe te mos pajtohet me kete shkrim dhe ide, ama nuk ka te drejt ta fyeje Adem Demaçin dhe te shpif pa fije turpi.
Z.Kadri Manit, i dergova porosi qe te terhiqet nga kjo shpifje e rende: ADEM DEMACI DHE RESHAT BADALLAJ LIRISHT MUND TE AKUZOHEN PER VRASJEN E KOLONES AHMET KRASNIQIT NE MIDIS TE TIRANES! Ndoshta ka dashur te thote kolonelit... edhe n jehere e luta t´i bie "pishman" por, preket ne tel dhe thote se cila shpifje o fatezi. Do te thote se ne me bacen lirisht mund te akuzohemi per vrasjen.
Perse i shkrova ne adresen e tij...?
E para, nuk jam i prire i pari te hapi sherre (ZOTIN DOREZAN!), por i kam shume per qejf ata qe e fillojne te paret.
e dyta, e respektova per me te vjeter dhe si i burgosur politik.
e treta, i respektoj te gjithe ata bashkepuntore ku shkruajm bashke dhe
e katerta, ja hodha kripen, e pyeta: PER DHENDRRIN TIM HEROIN E KOMBIT MEHE UKA, qe me ka folur fjale te mira, qellimisht qe le ta di se cka di une per ty, askush nuk di. Me gjase e kuptoi kete dhe u hallakat. Se a eshte kjo e vertet, luteni te gjurmoni me thelle dhe te bindeni. Ndaj, meqe ky z. vazhdon me avazin e vjeter pa pishman, jam i detyruar, JUVE LEXUES TE NDERUAR TE ME FALNI PER FJALORIN SEPSE NUK DUROHET NJE SHPIFJE E RENDE PER VRASJE...

Kadri Osmani, eshte i lindur me 23. 01. 1937, ne fshatin Makreshi i Poshtem, komuna e Artanes. Emrin e vertet e ka KADRI OSMANI. Mirepo, ky zagar qellimisht i hjek dy shkronjat e para, sepse ofendohet se eshte musliman. Ia kthen shpinen fese muslimane dhe behet protestant. Nejse eshte puna e tij.
Kadri Osmani, alias Kadri Manin e ka kapur sikleti qe nuk ia rrase kush dhe kane lene ne rruge. Ne Shqiperi nuk e beri hesap askush, ne Kosove poashtu sa nje qen te sallahaneve, bile-bile, as shoqata e te burgosureve politik nu e le as te shkele pragun e deres, me kusht se po hyri ky duhet pervluar pragun e shkamin. Pra, duke pare veten qe e kane lene si qyqar dhe per gjynah, iu turret dhe leh ndaj cdo njeriu te pafajshem. Leh i shkreti, por nuk ka dhembe. Te gjitha i pranon vete (lexo T. Duraku), ku pranon me kane share tere naten, me kane dashur te me rrahin..., sipas z, Tafil Durakut te gjitha jane shpifje, por po e zeme se jane te verteta. Perse te shajne more qeni plak? Me siguri per te mire jo!
Ky kokekrisur, Kadri protestani, ne vitin 1958, eshte paisur me librezen e gjaksoreve serbiane, perkthyes i gjuhes shkinishte, Kadri Osmani, alias Mani, ka qene deshmitar i rrejshem neper gjykata, ne burgun e Pozharevcit ishte perkthyes dhe argat i serbianeve (per kete qellim ta permenda Mehe Uken, dhendrin tim,p or Ti more korbezi i bere bisht).
KAdRI Mani eshte pergjegjes per denimin e Sanije e Sabit Veselit, qe morren me shume se 20 vjet burg. Dhe merreni me mend, VRASESI I REXHEP MALES DHE NUHI BERISHES, KRIMINELI KADRI MANI, ME AKUZON MUA DHE ADEM DEMACIN PA KURFARE FAKTESH PER VRASJEN NE TIRANË. Spiuni me damke i kombit shqiptar KAdRI MANI, perse nuk shkon neper akademi perkujtimore, qe pikerisht keto dite po mbahen ane e mbane. Tradhtari i kombit, KADRI MANI, nuk guxon se ia ladrojne nene e babe.
Ky langua plak, pra, KAdRI Mani, ne shkrimin tim fyen rende Simbolin e Resistences Shqiptare, bacen Adem, duke mu drejtuar mua se e paskam vella Adem Demac serbin.
Degjo more edepzes, Ti KAdRI MANI, me te gjitha gabimet baca Adem, ka shume autoritet ne popull, tek te borgosurit politike, ka autoritet ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Diaspore...kudo. Po Ty kush ta rrase, Askush! Sepse je nje shpifes, rrenacak, spiun me damke... Dhe neqoftese nuk eshte keshtu, RREFEHU. Nuk ta mbane se je SPIUN ME NJOLLE TE ZEZË ORE KOKESHKRETE! Te ka kapur zymtesia. Aty rrotull ke nje klan te Zemunit, aty rrotull per krahu te mbajne ca argate dhe gjakprishur te sojit te tradhtarit, Muharrem Dana, qe ndoqi shqiptaret ATDHETARE NE ZVICER, TE DERGUAR NGA UDB-ja DHE KELYSHEVE TE PRUSHVE QE MASAKROHEN ME "BALI KATRAVELLA) edhe per kete qerdhe qenesh serbiane do te bindeni. Te ndjek pas edhe nje me bishte sharkije qe ua ka kajte nanen shqiptareve duke i vjedhur ne emer te te vdekurve. Shqiptaret ja kane bere haram dhe do ta vuan nga ZOTI I MADH. Ky eshte rrethi yt.
Ky shpifes, KAdRI MANI, eshte i etshem per te pare gjak nder shqiptare, sepse edhe ka fytyre vampiri. NUK JAM I KEQ PER TE MENDUAR SE KY PAGUHET PER KETE PUNE. Ky i paftyre shkon aq larg, ne shpifje dhe genjeshtra, saqe pa u skuqur, thote se: SAMI FRASHERI DHE YMER PRIZRENI KANE QENE HOMOSEKSUALE. Edhe kete e ka thene ky vampir dhe langua plak.
Gjate jetes sime me ke ra hise, te polemizoj edhe me te tjere, por jo me kesi shpifesi. Si mund te akuzohen njerzit pa fakte per vrasje...? Eshte e vertet se kurre nuk kam perkrahur burra te shkinave qe i kane shkerdh... neper bodrume te Serbise dhe ata qe jane marre me bixhoze dhe me droge. Ne kemi perkrahur Adem Jasharin, qe nuk keni fare respekt. Dhjete vete, te konakut kemi qene nen uniforme e nen komande te Komandantit Legjendar Adem Jasharit, bile edhe nje vajze kapi pushken e hekurt dhe ja dha malit... Ne vitin 1989, kemi dhene tre deshmore dhe ti qeni plak, KAdRI Mani, guxon te na akuzosh per vrasje, S´te vie turp more qeni plak.
Pra, KUJDES ME KE I KE NGATERRUAR BRIRET. SEPSE SHOH SE AKOMA NUK PASKE RA NE HU BIKI.
Spiuni me damke, KAdRI MANI, e ka perparsine: se nuk merret kush me te dhe mu per kete fyen dhe shpif.
Dhe krejt ne fund, KAdRI MANI, ne qofte se ngordh para meje, pra ne qofte se vdes une pas Teje, te jap BESËN SHQIPTARE SE PER KONTRIBUTIN E TRADHTISE QE KE BERE KUNDER KOMBIT TIM SHQIPTAR DHE QE I KE RA SAKICE PRAPA KURRIZIT, KAM PER TE MBLEDHUR 500 QENE DHE 500 ZAGARE PER TA PSHURRUR VARRIN TEND ME LEZET, DUKE PROTESTUAR PER TE T'I HEQUR ESHTRAT DHE PER T'I DERGUAR NE POZHAREVC TE SERBISE, ATJE KU I KE MARRUR NE QAFE SHQIPTARET E PAFAJSHEM. BESË TE DHASHË! NUK JAM BESE PRERË SIQ JENI JU MORE I PAFETYRE. Kesaj radhe kaq! DHE KUSH TE NDERSEU TE DREJTOSH GISHTIN NE KOKEN E RESHAT BADALLAJT E ADEM DEMACIT?

P.S. Shqiptare te nderuar, Juve po ju le ne shoqeri me youtube: KADRI OSMANI DHE UDBJA JUGOSLLAVE.
MOS HARRONI...!

RESHAT BADALLAJ

Vërëjtje: Artikujt e botuar në albaniapress.com nuk shprehin domosdoshmërisht mendimet e stafit moderues!



Vlerësimi juaj për lajmin


http://www.albaniapress.com/lajme/15193/RESHAT-BADALLAJ-DHE-ADEM-DEMACI-NUK-KANE-GISHT-NE-VRASJEN-E-AHMET-KRASNIQIT-NE-TIRANE.html

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume Empty Re: Reshat Badallaj i serbise,derrit nje plume

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum