Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise

 :: politika

Aller en bas

Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise Empty Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise

Message  Perparimi Mer 29 Aoû - 14:42

=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=m-R]
Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise 16114743_1915142665383645_4459921191566679240_n
=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=m-R]


=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=C-R]Haxhi Kuçi=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=C-R]
=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=-R]1 min · 

Binak Maxharraj
4 h · 
Lexojeni dhe rilexojeni kete shkrim te mrekullueshem te analistit politik dhe opionistit te njohur Reshat Badallajzhurjani,
te publikuar ne "Kosova sot".
Pse e vodhët dhe e njollosët UCK.
SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI
Po i drejtohem disa hajnave, gjysmanalfabetëve, kaçakëve dhe banditëve që e quajnë veten "komandantë" e në fakt këta janë tradhtarë, vagabondë e banditë. Kur e them këtë, e them me vetëdije të plotë se si një grup banditësh, vagabondësh e hajdutësh, me hajninë e tyre, e mos e gëzofshin për jetë të jetëve, se pa pikë mëshire vodhën djersën e popullit, vodhën buxhetin e shtetit ashtu-ashtu të varfër deri në skajshmëri, ku populli jeton më pak se dy dollarë në ditë, ku populli nuk ka para as për ilaçe dhe ky grup banditësh, kriminelësh, hajnash e vagabondësh morën para me thasë ngase të pasurohen jashtëligjshëm dhe shpallen veteranë ata që nuk kanë qenë fare në luftë, ose kur kanë qenë akoma në pelena. Pse more ju banditë, hajna, vagabondë e matrapazë, vodhët në emër të gjakut të dëshmorëve të kombit? Pse ju more hajna dhe kriminelë shkuar kriminelëve njollosët qëllimisht luftën e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës? Nga kush jeni të paguar: nga Rusia, Serbia, nga kush?
Vodhët qytetarët
Ju e vodhët shtetin me miliona dhe atë vetëm për një vit vodhët 22 deri në 25 milionë. Ku shkuan këto para? Sa para ju keni marrë për një veteran të rrejshëm? Deri në 4 mijë euro. Flisni drejt sa ju ka paguar Serbia për të nënshkruar për një veteran të rrejshëm, që qëllimisht të njollosni UÇK-në dhe të bëni katrahurë Kosovën, vetëm e vetëm për interesa të sllavo-jugorëve ortodoksë? Pse bre pisa e mos e gëzofshi që këto para që shpenzohen vetëm për hajni 4 milionë nuk i ndatë te jetimët e dëshmorëve të kombit, që lanë shpirtin ballë për ballë me gjakësorët serbo-çetnikë dhe mercenarët rusë? Përse ju more banditë shkuar banditëve nuk u ndatë para atyre ushtarëve që bënë vetëvrasje, jo më pak se 50, që nuk kishin para as për ilaçe, nuk kishin para as për bukë e kripë t´i shtronin fëmijëve në sofër? Ju vagabondë e sallabanda, përse nuk i ndërtuat varrin veprimtarit të çështjes kombëtare Jashar Salihut, që mblodhi me miliona për ju e ua zëntë frymën i Madhi Zot. Eh, sa turp! Juve kriminelë ju ka paguar Serbia përmes kanaleve të nëntokës kriminale, përndryshe si ka mundësi kinse të luftosh për të çliruar dhe pastaj të vidhet shteti, të vidhet popullata, të mos ketë bukë në sofër dhe ju hajna, ju kriminelë, ju banditë shkuar banditëve, keni siguruar pasuri për njëzet breza. Dhe, merreni me mend, e quajnë veten këta banditë shkuar banditëve edhe komandant, e quajnë veten edhe GJENERAL. Po në ç´vend e kreve akademinë ushtarake more laper? Përse bëhesh horë, a nuk e sheh që populli qeshet me ty si me ariun?
Nuk luftohet kjo dukuri e banditëve
Unë shpeshherë kam thënë publikisht se nuk ka sistem të mirëfilltë në Kosovë, por kam thënë e po e përsërisë se këta janë langonj, zagarë, spiunë dhe tradhtarë të kopeve të dala nga stanet e Shumadisë. Këta shqipfolës, këta zagarë, a e dini ju se sa shqiptarë të pafajshëm kanë dënuar me procese të montuara politike për interesa të Serbisë? A e dini ju se këta langonj pasi kanë dënuar shqiptarët dhe kanë njollosur kombin tonë, kanë ngritur në qiell "vëllazërim - bashkimin" e qenit plak Titos. A e dini se në këtë kope tradhtarësh e vagabondësh janë të instaluar nga Beogradi dhe kryebanditët e banditët që nga majat e shtetit e deri te bandave politike? A e dini ju se në këtë kope langonjsh është e përzier politika dhe nuk respektojnë as betimin dhe as Kushtetutën? A e dini ju se në këtë kope langonjsh akoma ka të gjakut të rrahmanzinjve...? Dhe, flisni tani. A kam pasur të drejtë? Nga cila kohë është duke vluar kontrabanda, hajnia, kriminaliteti dhe kush e dënua? Askush!. A e dini ju se populli po i njeh që para luftës kanë qenë fukarenj që nuk kanë pasur as bukë, as brekë, as çorapë dhe sa hajni doli supermilioner, a e dini ju se ka hajn që roboti ia bart drutë deri te stufa, a e dini ju se kanë shtëpi me pishina ku humb edhe kali i ujit të Nilit, që deri dje u la me safë në "hamamxhik"? Pra, ku është sistemi gjyqësor? Flisni. Dale-dale se jam në dijeni, sipas kanaleve të mia, se do të dalë hesapi gjizë dhe do t´i shkojmë deri në fund për të zbuluar një nga një. Shumë e vodhën këtë shtet e këtë popullatë këta hajna, këta spiunë, këta tradhtarë! Merreni me mend, të shpallësh veteran që ishte në pelena, që ka çarë dru për koftor, që nuk ka qenë fare në Kosovë, vetëm e vetëm që ka qenë nëpër bordello pas rrospive dhe ai të marrë rrogë nga djersa jonë. A nuk janë këta në koshin e plehrave të kombit, a nuk janë këta hajna, a nuk janë këta tradhtarë? Ose çfarë epiteti i jepni. Po të kishte ligje në Kosovë, po të kishte gjyqe në Kosovë, a e dini ju se çka do të ndodhte? Ky grup banditësh, vagabondësh, idiotësh e hajnash do të ishin të gjithë në burg. Po kjo nuk ndodhë në Kosovë dhe merreni me mend në vend se të luftohet kjo dukuri banditësh e hajdutësh, dalin vagabondë dhe mbrojnë të keqen. A nuk është kjo çmenduri e llojit të vet? Çka i mban pragu këtyre? Të shpikësh një veteran të rrejshëm është turp dhe tradhti kombëtare, po të shpallësh edhe togje komplet pa qenë fare kjo nuk është asgjë tjetër pos hajni, tradhti kombëtare... Kësaj radhe nuk shkruam me emra dhe mbiemra, deri në proceset në vazhdim dhe taksapaguesit nuk duhet ndalur, duhet shkuar deri në fund dhe pastaj këta nga kjo botë nuk do të ikin si luftëtarë të lirisë, por do të ikin me damkën e zezë të tradhtisë e të hajnisë. Zotin Dorëzanë! Dhe, krejt në fund fare, shkrimin po e mbylli me: RROFTË USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS! LAVDI DËSHMORËVE TË KOMBIT! POSHTË HAJNAT,VAGABONDËT,TYXHARËT,KUSA RËT E BANDITËT QË VODHËN DJERSËN E POPULLIT! POSHTË ATA QË VODHËN NË EMER TË UÇK-së DHE NJOLLOSËN LUFTËN E LAVDISHME! Për këto që flas dhe shkruaj mbaj përgjegjësi morale, penale e juridike
=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=K-R]Haxhi Kuçi
O Reshat Budalla?O qeni zhurit,po ti je pasurue nga tre % ne diaspordhe e zoti ftyren te dheft.A pate shkrue neper gazeta se Hazer Susurit ja ke dergue mbi 500mij marka gjermane.Kur e pyta Hazer Susurin a eshte e vertete,?Ma bani po shpif qeni Reshat Badallaj siq pom shpifet edhe mua kinse une gjate luftes e kam shetit Arkanin ne vijat e frontit.Dhe kinse kam masakrue shqiptar e dhunue gra te shqiptareve.A kan emra o qeni i serbise ato gra qe i paskna dhunue?A kan emra e mbiemra ata qe ikam masakrue qe sa here o qeni i serbise po ta parshtroj te njejten pyetje????Edhe per demostratat e 11 marsit 1981 mi kundershtoni,kinse ju bythdreqi i ke organizue ne menzen e studentave.Sa qej i pasket organizue?Une nuk kam cekur qe demostratat i kam organizue o qeni serbise.E ata qe i kan organizue demostratat pas meje po se serbija ju ka mesue dhe ju ka dhene detyra te shejtanit,me zhduk shqiptarine.Reshat Badallaj,ti i pari ja nise mem ngacmue,per shkak te Imri Badalles nje njeri amoral qe e ka marr per grua nxensen e vete,apo pastaj e ka que ne studime dhe jan martue.Kur te pyeti nje shok i im çka e ka Ymri Badallen,?A ja bane asgje se kam nga gjaku,pse genjeve o qen se kusheri e ke.Ke ra ti me shpifjet qe mike ba,ta kam zbulue qe dhendrri yt Mehe Uka ishte lirue nga burgu per me pergjue grupin e Adem Jasharit.Ti o qen i serbise kur thua Rrofte uçk,kesaj i bjen si me then o qen Rrifte serbia.Ti ke aftesi me Avdi Mutin me shpif e me fabrikue gjana qe as shejtani nuk dine.Ti o qeni i serbise ate shoqaten ne Hanover e ke krijue me ndermjetsin e serbise,e din ti ma mire dhe M.L.Qe edhe ne JOY TYBE e ke dhendrrin tend qe ka pseodonimin ne arenen e nderit ne kalemegdan si "Marovac" hero i serbise dhe ne Mitrivice e ka permendoren si hero i shqipmutave.Ku ke pa ne bote qe nje shqiptar me qen hero i serbise dhe hero i shqiptareve???Ka pom njeh ti o qen,kur kurr me ty ne jeten time nuk jam takue.A me Avdi Ibrahimin,po ma ka njoftue kusheriri im pa dijen time,Arif Hamzi Kuçi.35vjete qeni me kish pergjue dite e nate.Kam fjet te Avdiu,edhe ai ka fjet te une ,kemi qen si familje,une keshtu kam mendue,a ne oden e vete buk me helem idioti me kish dhen dy here helem te paren kisha infrakt,ndersa te dyten humbje te vetdijes.Me Avdiun nje jave para 15 janarit 1999 kemi hanger buke ne shtepine time,dhe prej kesaj dates nuk ja kam pare ftyren.Sepse te nesermen kam dal nga kosova me femit e mi shkaku i Avdi Ibrahimit.Deshmitar eshte Fatmir Kurva Lima.Sa here ju lajmrojsha ma bante ste marri ne lufte se ke ba shoqeri me spiunin e serbise Avdi Ibrahimin.Une nuk e kam dite qe Avdiu ka pas punue ne mbrojtjen popullore te serbise ne suhareke .Dhe me urdher te kesaj mbrojtjes,serbet e kan urdherue me krijue nje grup me pseodonimin "Zjarri'Dhe motra e Reshat kopukut ,Resmije Badallaj ka qen "zjarri 056".Sa per perfundim o qeni i serbise,pse kur i permendni keta bandita,nuk ja qet emrat,siq ma qet mua permes shpifjeve.Me keto shkarravina jo qe eshte ka te dhimbet atdheu i shqiptareve;por ti permes ketyre shkrimeve e ngrisish veten si atdhetar e ta dhefsha atdhetarizmin o qenet e serbise qe na morret ne qafe.Mbas teje si tradhetar; Avdi mutit ,vjen Nait Hasani,Xhavit Haliti,kamishi,sanija e sandokanit,e qindra te tjere si operator ne sherbim te qafirave serb.Ju te gjitha mundeni mi posedue ne trupin e juaj por gjak shqiptari as nje pike.Zoti ta hupt rrejen e kotilles,bre qen i serbise.Une kur i kam kritikue keta banditat e tu,ti o qen ma bajshe kinse jam kundra Adem Jasharit,dhe ke pas shkrue kinse Avdi Ibrahimi i ka bashkue tytat me pushket e Adem Jasharit ,bre zoti nanen ua shkerdheft bre hedepseza.Po kur hamamin Aviu ika bashkue tytat me Adem Jasharin?Jan gjall antaret e familjes se Jasharajve a i ka bashkue pushket ky qen Avdiu.Kur Avdiu gjere ne janar 1999 ka fjet ne oden time.Po ske faj ti faj kan mjetet e informimit dhe qejt qe te lexojn keto shkarravina te lloit te shkolles se komrovicit.Mehe Uka dhendrri yt,u lirue nga burgu bashk me Demaqin dhe zagart tjere per me pergjue grupin e Adem Jasharit,dhe jan kacafyt ne kerrin e Mehes,aty u plagos Sahit Jashari kurse Mehes ja dhan hakun.NUk e kan vra serbet,as kamioni i debores si ka meshue,se serbet kan shkrue keshtu,e verteta e din edhe Agim Bajra muti yt.I posedoj te gjitha shkrimet si me ty si me Agimin dhe Avdi mutin.Edhe per Hazer Susurin ke shpifur kinse ja ke dergue mbi 500mij marka per uçk.Kur e pyta Hazer Susurin ma bani po shpife Reshat qeni,se as dhe nje cent nuk ma ka dhen .I posedoj te gjitha o idiot o pishpirik.NUk ke faj ti o qeni i serbise qijau nanen shqiptareve se e lypin,se tan jeni muta te serbise.Po more magar shpirtshitur;tri lufta i bani kjo uçk qe thua rroft uçk!!!!A ua ke ndegjue betimin e uçk es ?O qen i serbise!!!Cilin betim e quan ne vend?Ne vend te çlirimit na coptuan.E kam fjalen per Kosove.Kurse saiperket Lugines se presheves,ne vend qe ta çlirojne e riroberuan o qeni i serbise.Kapito?Pastaj çka kari lypen ne iliride me nise luften?A fole e qen i shkaut?A ke shkrue se ti me Ali Ahmetin,apo Xhuron e keni krijue uçk en?Kurse =68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=K-R]Xhezair Shaqiri,deklaron kinse Ali Ahmeti,nuk ka pranue ne Tanush mu krijue uçk.Kush po genjen o qeni serbise o antishqiptar o qafir i serbise?

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/2235017910062784?__tn__=K-R

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise Empty Re: Reshat Badallaj"rroft uçk"a shpiun i serbise

Message  Perparimi Mer 29 Aoû - 14:43


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum