Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut

 :: sport

Aller en bas

Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut Empty Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut

Message  Perparimi Mer 12 Déc - 6:27

Avdi[ Saturday, 17.11.2012, 12:14 PM ]
Reagim
Përsëri kemi të bëjmë me rrenat e njëpasnjëshme të shpifësit tashmë të njohur botërisht,por kësaj radhe Haxhiu mshifet me një emër të rrejshëm si; "Sejda",nëpërmjet këtij pseudonimi mundohet në komentin e tij shpifarak kinse une po i "shtij",njreëzit me shkru kundër rrencit Haxhi,me siguri ai në shkrimin e Reshat Badallajt që ka shkru kundër Haxhi rrencit, ndonjë komentues me emrin,"Aziz",dhe tani ky rrenci Haxhi mundohet me e saju emrin,"Sejda",kinse paska qene me mua dhe "Azizin",dhe i paska degjuar ai"sejda",këto gjëra.Hajde rren hajde!Po rrejë për toke more Haxhi rrenci,e mos rrejë për qielli.Kur nuk i shiten rrenat Haxhiut ai kërcënon dhe fyen.Kjo tregon se Haxhiut i ka humbur rruga në oborr.Sepse ai këtë rrugë të ndyrë ja ka ndërtuar vetës dhe vetë ka me u mbyt nga ndytësira e tij.
sejda[ Friday, 16.11.2012, 10:20 AM ]
Prizreni
I njohi qe te dyte keta djel qe kacafyten si gjelat.Por Avdiu nuk ka fijen e burrerise.

Keto fjalet e Destanit ia kam leuar Avdiut edhe neper disa shkarravira te tjera.Ky njeri ska moral njeriu.Mos u merrni me kete Avdi ju te nderuar.

Me zanat jam prof.

Marre me vjen ti leoi shkrimet e Avdiut.Ku me force mendore mundohet ta mbron veten.
T'ligat e tua mos ia hudhe tjereve ?
Ti je vetem nje matuf,qe mu ke kercnue me shokun tend Azizin qe te shkruai dobet kundra Haxhiut.Por i kote qe ai kercnimi yt.
Pasi nuk kemi shtet si duhet se ty duhet jo me te burgos !Fali jetes sate jete.
Destani[ Wednesday, 07.11.2012, 06:17 PM ]
Kunder replik
Ndjehem i indinjuar me komentin e Haxhi Kuçit,i cili asgjë faktike dhe argumentuese nuk thotë.Avdiun e kam fqiun e pare ne Suharek dhe burre ma te ndreshem e ma patriot se lind nana shqiptare.Haxhiu është shtis i madh dhe po shtin edhe kunder Avdiut,ne mesazhe e komente qe jan tejet shpifese.Juve redaksi ju kam shkruar ditë më parë se Haxhiun e kam patur nip,por nuk e kam më.Por ju nuk e botuat reagimin tim pse?Nëna e tij është halla ime Naxhije Elshani.Daja destan i thote Haxhi magarit të mos mirret me shpifje dhe dizinformata.ky njeri e ka torturuar hallen time dhe e ka përzënë vëllain e vet për tja marrë pasurin,ai tani ndodhet ne Gjermani.halla ankohej shpesh here ne Haxhiun dhe ne e kemi përjashtuar ka mbi 20 vite këtë magar nga familjet tona qe ka lidhje gjaku me fare fisin tone që ka Haxhi magari.halla Naxhije thoshte se ketij femiju tim i kane hyr dreqnit ne bark.ky eshte shtis i keq,rrenc i keq,hajn i keq,ma mir mos te ma kish falë zoti hiq kete pis.Por ma e tmerrshme nga te gjitha eshte se une i lexoj do fare mesazhe ne portalin e tij personal”Diskutime shqiptare”,ku ai shpif,rren,nxit dhe fyen gjithshqiptaret ja argumenti,
Sujet: Re: "Kadri Veseli serb,Demaqi kroat Aujourd’hui à 8:20
“Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Ndigjo daja qka te thot ty haxhi magari,ne mbar farefisi qe ke lidhje gjaku distancohemi nga ti dhe sjelljet tua raciste.Ti po e shan per se vdekuri gjyshin gjyshen tende dhe timen,babin e vdekur timin dhe tendin.Ti po e shan vajzen tende dhe timen,ti po e shan mbar kombin shqiptar të gjall e të vdekur,ti po i shan heronjt,deshmoret e kombit,ti po e shan historin e kombit,ti po shan shpif e ofendon gjithqka shqiptare.Te keni turp ju redaksi e "zemres",mos u beni zemerzinj,qe botoni komente pa as nji vler nga haxhiu qe perdor emra te rrejshem si"shala" Shirok etj.
Avdi[ Wednesday, 07.11.2012, 12:09 PM ]
Kundër Reagim
Ja, si gjithnji Haxhi lahperi mshifet prapa emrave te tjere,tani ka dal dhe po fshehet pas emrit te:'Shala Shiroke",kurse ne te vertete ky "Shala",është vete Haxhi gabeli,edhe në këtë rast ky keqperdor emrat duke menduar se kështu i gjori mund të më nxit mua Avdiun ndaj të tjerëve,ose të tjeret ndaj meje.Por kjo metod nuk po pin ujë ma.Haxhi ti kam argumentuar te gjitha publikisht dhe te kam demaskuar para opinionit mbar shqiptar se cili je.Nuk u bëjë pytje ne komente njerëzve,por por ti e di se te kam bere kallxim penal ne Gjykatë dhe aty ke me u përgjigj ti për rrena e shpifje.Kurr shok me ty s,kam qenë dhe as qe kam për tu bere ndonjiher në jetë.Ti e din mire se krejt qka thua ti per mua jane rrena dhe vetem rrena.Me ata qe kam qen shok jam edhe më tutje.por me ty qe nuk kam qen asnjiher shok,nuk jam as tani.Paqka se ti mundohesh për mes rrenava të më bësh kinse isha "shok",me ty!!!...Mos rrej se askund me ty nuk kam shkuar e as qe kam patur ndonji bashkëveprimtari patriotike me ty ore faqezi.Se me qen "njeri", ti nuk i shan e fyen, të gjallët dhe të vdekurit e mbar shqiptarëve.me qenë ti farë "burri", siq po mundohesh me u paraqit ndonji her kinse je viktim,nuk ishe tjetersuar vullnetarisht në ashkali,nuk e kishe vozit ne makinen tende taxi,kriminelin,"Zheljko Razhnjateviq ARKANIN",Ti ke ik nga atdheu se ke qen i ndyrë,kurse unë jetoj dhe përballem me të mirat dhe problemet e atdheut tim këtu ne atdheun e shqiponjave,qe ti nga paranoizmi e ke braktisur,vetem frikacakët nuk përballen me bashkëvendasit,por ikin siq ke ikur ti nga frika,se je frikacak.Ti po shan, po shpif,po rrenë,po nxit, nga largësia, e këtë e bëjnë ata që janë të ligë,ti je i ligë,dhe nga ligësia nuk gjindet asgjekundi si tipi yt.Ndal rrenat!Ndal shpifjet! Ndal nxitjet!Ndal racizmin!Ndal ma!.....se po e flliq gjithnji e më shum veten tënde edhe ashtu të fëlliqur deri mbi kokë...Kur të don ti, dhe gjeje mënyrën që don ti me u përball me mua,unë jam i gatshëm me tu përgjigj dhëmb për dhëmb.
Shala.[ Tuesday, 06.11.2012, 01:40 AM ]
Shiroke
Avdi te njohim ne ty shume mire.Ti shokun e nenqmon dhe çka eshte me e keqja patriotet e vertete i etiketon njerez UDBASHA.E dim edhe kete forme te arritjes se qellimeve te juaja.
Por qellimi yt si patriot eshte qe ujin tja qon ne mullirin e armiqeve.Ti mundohesh veten ta ngisish ne maje te bishtit te peles,por qe a mundemi ty te quajm shqiptar ?Kurr jo.
Sipas shkrimeve tua dhe te Haxhiut;Ky i fundit juve u parashtron pyetje,ndersa ju kurr nuk i gjeni nje pergjigje adekuate,pos shpifje pa baze materje.
Ju,nese keni ti parashtroni ndonje pyetje ketij Haxhiut,pse nuk ia parashtroni ?

Avdi,ti ma keni pru ne oden time Haxhiun,dhe u kam shtrue buke e qaj !Mos ma perbuzni buken.
Kurren e kurres nuk e kisha besue qe je kaq mbeshtjelles i madhe .
Avdi[ Monday, 29.10.2012, 08:50 AM ]
Redaksisë
Rrejë Haxhi rrejë...rrenat,shpifjet,ofendimet,fyerjet,racizmi,i ytë,po shkund vetëm pluhurin nga shkëmbi.

Ndërsa juve Redaksi e nderuar ju kam dërguar shkrimin tim:"DENONCIM PUBLIK KUNDËR SHPIFJEVE DHE RACIZMIT TË HAXHI (Latif) KUÇIT".Mbeteni shoqërisht të përshëndetur nga Avdiu.
Haxhi Kuçi[ Sunday, 28.10.2012, 05:37 PM ]
Redaksis
Jo e nderuara redaksi,une nuk i shpifem dote Avdiut per as dhe nje grim.
Ky eshte mesue me plejaden jugosllave te mirret me shpifje ndaj atdhetareve.
Ky njeri,apo me mire me thene jeten ma ka nxire bashk me Fatmir Limen.Dhe i tere mundi im qe dhash per shqiptar e atdhe ma humben te terin mund.Po si ka ftyre e karakter qe te shpifet ndaj meje kur nuk ka as nje argument per mua kur thote se Haxhiu eshte dore e zgjatur e serbeve ?
Thone nje fjale mbama kupilin sa nuk me ka thene tradhetar.
Ky a e shihni se vetem mi perserit fjalet e mija.
Une do te bazhdoj me levizjen time per bashkimin e trojeve shqiptare e ky per servilizem serb.
Po shihet mire lufta e ketyre qe na u betuan se i kan kapur armet per bashkim dhe qe te tri lufterat qe i beren na tradhetuan fund e krye.Dhe o zotri te kesaj redaksise a mos vall duhet ne qe tradhetin e ketyre tua lavderojm si shpetim te shqiptareve ?E verteta ndoshta do vonon,por dikuri nga ne si tradhetar duhet te japi llogari para kombit shqiptar.
Une pa fakte kerkujna nuk i shpifem,dhe ate dite qe i tekem dikujt pa fakte ma nuk do shkruan kjo dora ime.
Avdiut çdo gje reale i djege dhe i kundervihet si miza ne gjiriz.
Redaksia[ Sunday, 28.10.2012, 10:21 AM ]
Mjaft!
Mjaft më me shpifje e fyerje për njëri-tjetrin!
Redaksia
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 11:51 AM ]
Kunder Reagim
Përsëri shizofreni Haxhi shkruan komente me emra të huaj dhe kështu ai menon se arrin qëllimin e tij për të nxitur si ështa rasti ku ai manipulon me emrin e R.Sarmatit,shikoni çka shkruan ky psikopat:Me date 19 Tetor 2012: (Dernière édition par Perparimi le Ven 19 Oct - 8:21, édité 1 fois ),Haxhi Kuçi me pseudonimin “Perparimi…”,publikon në portalin e tij dizinformativ këtë mesazh të poshtë shënuar nga ana e tij,”Kadri Veseli serb,Demaqi kroat”,shikoni shpifjen,nxitjen dhe rrenën e tij të radhës… Dhe ky jonjeri vazhdon ta fyejë mbarë kombin shqiptar duke treguar racizmin e tij të paparë:” Tan shqiptaret spiuna e tradhetar te kombit dhe vetevetes
Ku ne bote nuk ka kesi pis mileti qe lypin qi edhe te vdekurit.
.........................................................................................
Tan shqiptaret kudo qe gjinden ne bote duhet mi zhduk nga kjo toke.”
Unë për vetën time gjat leximit të këtyre shkrimeve antinjerëzore dhe antishqiptare, kam mbet pa frymë dhe i shokuar…


Ruzhdi Saramati[ Friday, 26.10.2012, 08:07 AM ]
Avdiu çenka me dy ftyra
Zotri Avdiu,nuk jeni te sinqert fare.

Juve Haxhiu ne as nje rresht nuk ju ka fye,e share.Vertete çenke shpifes dhe motorr i shpifjeve.
Ti kergje nuk iu pergjigje Haxhit.
zotri Haxhiu te beri keto pyetje;
1)A eshte e vrtete qe e keni ftue Haxhiun qe ta gjeni patriotin Besim Nrecen e ta fshihni nga barbaret serb ?PO ose jo,jepi nje pergjigje Avdi ?
Avdiu[ Thursday, 11.10.2012, 07:46 AM ]
Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimi
Ja çka shkruan Haxhi Latif Kuçi më datë 13 shtator 2012 në "diskutime shqiptare",për mua Avdi Ibrahimin:
"Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uçk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se çka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.

Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire. Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diçka ...Se ke matrial e di.Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuçi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
Më ka sharë,më ka fyer,më ka shpifur,ka nxit kundër meje.O Zot i madh tani kërkon ti harroj të gjitha...A,thua çfarë mund të jetë ky njer
i,i panjeri...!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut Empty Re: Reagimet ndermjet Avdiut dhe Haxhiut

Message  Perparimi Mer 12 Déc - 6:28

Demiri[ Thursday, 06.12.2012, 10:52 AM ]
Nje e vertete
Zotri Avdiu;Ju njohim shume mire juve ,kur ne votime ne kohen e luftes shkove ne qender te votimit ne SuhaReke dhe bashk me antaret e tu votove êr zotri Rugoven !
Pse?Pse atehere jeni anti Rugoviqjan ?
Po si mundemi juve tju etiketojm?
Sips shume shkrimeve dhe pyetjeve qe ua kam bere shume Suharekjaseve Haxhiu kishte ikur nga Kosova para qetnikve serb,gjere kur eshte ndare nga shoqeria nga ju.Zotri Avdiu,ju me tu larguar Haxhiu,me urdherin e qetnikve je inkuadruar ne uçk,duke e komoflluar uçk dhe tradhetuar kombin.
Nga kush kishte ikur Ismail Qelaili nga shqiperia ?Nga qetniket,apo nga tradhetaret ?
Nga kush kishte ikur Noli,Konica,e ate Fishta ?Nga serbo qetniket iken ?Mesiuguri se jo, pos nga njerezit si ju.
Qdo gje te keqe ke mundesi ta etiketon Haxhiun,por tradhetar te shqiptareve kurr jo,kete ta kam thene edhe ne mesazhe,dhe neper gazeta.
Shikoje veten ne pasqyre ?Monologo me veten,se a je izghuar nga gjumi ?
Haxhiut nuk ja shohe per te madhe pse paska bere shoqeri me ju,ndoshta ka qen knaqesia e tij qe tjua mbasi impulset qe jeni stermbushur me mekate,duke tradhetuar kombin e veqenerisht shoket.Por nese e krahasojna Haxhiun dhe juve.Haxhiu ka qen i zgjuar,e ju jeni munduar qe ta ulni ne sofren e djajve,ku qellimit famkeq nuk ja paske arritur.Per kete vjedhe vrere mbi trimin e kombit shqiptar.Duke e etiketue kinse tradhetar.
Edhe profeti Isai ka qen ne shoqeri me lajkataret,por Isai ka qen i vetedishem se ajo pjese e shoqerise nuk kane qene te zgjuar ne veprimet e tyre anti njerezore,ndersa Profeti Isai ka qen i zgjuar dhe i ka keshilluar,por kete ka qen ti bindi mekataret,siq e ka kote edhe Haxhiu me juve.
E dim ne Suharekasit se kush eshte Haxhiu e kush jeni ju zotri Avdiu.
Ju jeni vetem nje mashtrues dhe manipuloni me shok,ku mundohesh qe patriotet ti shendrron ne tradhetar.
Sa per qe na tregon se kinse Haxhiu e paska shetitur Arkanin neper lufte;Ne mendon se nuk kemi patur sy dhe Haxhiu paska mundur te shendrrohet ne mikrrobe.Jo zotri Avdiu,kote e ke
Avdi[ Saturday, 17.11.2012, 11:56 AM ]
Reagim
Shikoni komentin e radhës se çfarë gjuhe prej rrugaçi dhe natyrisht prej shpifaraku përdor Haxhiu i çekuilibrur shpirtërisht.Rrena dhe shpifja tashmë janë bërë monotone për lexuesin e"Zemrës",prandaj thotë urtia popullore rrena i ka këmbët e shkurtëra.Që nga lindja ime dhe deri më sot ku kam hyrë në vitet e 55-ta,nuk kam "spiunuar",as një njeri të vetëm,për këtë jam i sigurt 100%,as nuk ka me dal bir nane me e vërtetu me argumente një gjë të tillë.Këtë gjë e din mirë edhe Haxhiu që është nëna e rrenave dhe shpifjeve.Kurr në jetën time as edhe një njeriu që jeton mbi këtë dhe nuk i kam bërë as të keqën më të vogël dhe as nuk më shkon nëpër mend ndonjëherë një gjë e tillë që ka motive të ulëta njerëzore,këtë gjë nuk ma lejon kodi im personal e familjar dhe njerëzor.Këtë punë e din mirë edhe vetë Haxhiu i gjorë.Shikoni se ëfarë shkruan ai në portalin e tij dizinformativ me pseudonimin"perparimi",por qe pastaj tregon ne fund emrin dhe mbiemrin e tij:Sujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Mar 9 Mar - 21:56"Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuçi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume ." Pra ky matrapaz kerkon para nga Avdiu për ti shlyer të gjitha rrenat e shpifjet që ka shkruar për mua.Ky vetë e zbulon qëllimin e tij djallezor duke menduar se unë friksohem nga komprometimi i rrenave të tij dhe pasi ta kem bërë marrëveshjen me profiterin rrenacak e shpifarak Haxhiun,ai nuk do të shkruaj më rrena dhe shpifje për të dinegruar personalitetin tim tejet te paster njerëzor dhe kombëtar shqiptar.Andaj redaksi e nderuar kuptojeni mirë edhe vetë ju se çfarë gracka mundohet të ngrit Haxhiu ndaj juve dhe ndaj meje.Mendoj se ju jeni ata që mund ti ndaloni,shpifjet,rrenat dhe fyerjet që po përhap nëpërmjet portalit tuaj Haxhiu.Mirëmbetëshi.
Hahiu[ Friday, 16.11.2012, 09:59 AM ]
Hajde rrenat e Avdiosit
Avdi aliosi

E sheh veten se si po gabon me anonime emrash o qyqan ?Here Betush bibani,dhe ne fund e nenshkruan
Bajrush Kuçi siurse rrushi kuq

Avdiosi kari-koshi

Me ty me duket se kurr nuk ka mundesi marveshje se ti je armiku ma i keq i shqiptareve.

T'puuu ta dhefshim ftyren e dhelpres dinake.

Alioso ti as tek thembrat e Haxhiut nuk i ofrohesh.

Ti alioso Avdiosi kur ta bene mend me permend Haxhiu ,se pari duhet ta shperlan gojen me uje te perveluar.
Avdi aliosi ;ti je ai qe ja ngrene buken dhe ja permbyse kupen.
Ti ja hane mikut buken dhe e helmon.
Ti je asi soi qe e vrete shokun dhe nuk e pranone!

Stafin e keti forumit e pergezoi me gjitha te mirat

Miku qe me spionove
Nga Gjonaj
Avdi[ Saturday, 27.10.2012, 12:05 PM ]
Reagim ndaj rrenave te Haxhiut
Edhe në këtë rast Haxhiu,si gjithnji fshihet prapa emrit te"Ali-Mësues ne Mushtishtit".Edhe në këtë rast ky psikopat i ndyrë shpif,rrenë,fyen,nxit,për me e mbuluar veprimtarin antishqiptare sepse kështu i kanë dhënë detyrë punëdhënësit e tij nga Beogradi.Haxhi ti e din mirë se unë tu të kam njohur aq sai kam njohur edhe qytetarët tjerë në Suharekë dhe asfarë veprimtarie patriotike nuk kam patur me ty siq mundohesh të gënjesh vazhdimisht në komentet e tua idiotike.Kurr me ty s,kam biseduar për besim Ndrecën dhe mos rrej më o psikopat i çmendur.Shko shërou në ndonjë Klinik psikiatrike atje në Francë se vërtet ti ke nevoj për shërim.Nëse dikush kërkon të gjejë një model të rrencit Haxhi, mjafton të mos gjurmoj shumë profilin e këtij rrenci por vetëm të shikojë “punën” dhe “veprën” e tij. Të gjithë djajt dhe rrenacakët mundohen t`i ngjajnë atij. Prandaj në të gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuçit, kanë rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi të pesëdhjetat.Tërë jetën e tij lehu dhe volli helm e vrer kundër shqiptarëve që kanë dëshmuar me vepra për atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar.Nisur nga kjo, të krijohet bindja se Haxhiu për çdo gjë mund të jetë por vetëm njeri dhe shqiptar nuk mund të jetë.Të këshilloj o i marr mos u merr kurrë më me shqiptarët dhe popullin shqiptar,se ti je tjetersuar në gabel-ashkali,dhe shko ne rrotë të s,ëmës ti me sojin tënd o faqe zi...O rrenc,o shpifës,o nxitës,o racist që shpejt ke me marr dënimin e merituar dhe ke me u denu me ligj nga Gjykata franceze,për shpifjet dhe rrenat e pa kripë që po shkruan ti në komente shkarravinletranxirëse.
Ali[ Saturday, 27.10.2012, 07:10 AM ]
Mesues ne Mushetisht
Zotri Avdiu ,juve ju noh shume mire,jeni mikprites kur ju vin njerezit ne oden e juaj.
I kam lexue shume shkrimet e Haxhiut,por me vertete kurr ju Haxhiut nuk ju keni pergjigjur ne ato pyteje kur u ka parashtrue pyetje.
Haxhiu ndoshta nuk ka ditur drejtshkrim,dhe stil te ilustruar siq dini ju.

Ju kam lexue qe vete e pranoni qe pasket punue ne mbrojtjen popullore ne Therande gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987.Ju zotri Avdiu mesiguri ne zyren tende ke pasur makinen e shkrimit,dhe keni mesue e shkrue poezi te urdheruar nga Tripkaja dhe Vitkoja !

A ke qen i nxitur nga keta dy qe ta pergjoni Haxhiun dhe ta shtini ne grusht qe tju behen i juaji ?
Me sa po e shoh une,shkarravinat e Haxhiut jan ka ti qorrojn syt dhe po ta nxirin jeten,sepse tradhetar ke qen dhe kurrefare burrerije te shqiptarit nuk paske.Ty mundemi çdo gje te thome qe je apo ke ne shpirt,por te thome se ke gjak shqiptari kurr nuk mundemi ta them kete.
Nese Haxhiut ja shkruan dikush artikujt kundra teje,vete ti je zagar serbi.
Ti zagar Avdiu çdo te keqe mundesh tja ngjesesh Haxhiut,por tradhetar kurr jo,sepse nuk ke fakte qe dike e ke marr ne qafe,pos ka ndihmue te gjithe shqiptaret ,e sidomos me sa e shoh ty te paska ndihmue pertej normales.Dhe ti zagar te mirat e Haxhiut ja hudh ne shporten e pakthyshme!
Ti zagar sado qe mundohesh te shkruan per patriotet e tjere dhe ta ngritesh veten si luftetar i murrizave .Dhe me ane te kercnimev detyron qe tu leshoin mirnjohje te luftetarit,dhe te arsyetohesh kinse na çlirove.Zagaret din mire te shkruajne poezi e romane ,duke na zbukurue roberin qe na pruret!
Ti zagar Avdiu ndoshta manipulon me te gjithe ,por mos mendo se gjere ne fund do te del triumf me genjeshtrat e tua magjike.
doshta ti zagar do me kundervihesh edhe mua tani,kinse vellau im ka qen polic dhe ka malltretue shqiptaret,por une e ti kemi qen shok te ngusht si grua e burr ,ne Bukosh.Pse mos ta them edhe kete qe kemi fjete bashk,por jo ne kuptimin e sexit.Larg saj.
bejtush[ Monday, 15.10.2012, 10:15 PM ]
reagim
Une shkurtimisht do te thoja nja dy a po tre fjale rreth shkrimeve dhe genjeshtrave te ketij Haxhi Kuqit qe fshihet pas emrave te tjere.Gjuha ,shkrimi dhe renditja e fjaleve ne tekstet tua flasin me se miri se qfar soj je.Turp te kesh qe perdor kesi fjalori kundra atyre qe qendruan ne istikame edhe ne shi edhe ne bore.E sa per me ju q...nena do te q... ty sepse edhe ashtu me duket se vetem romet dhe serbet paskan bere gjume me te e per ata ke dalur ti si i tille qe as vet nuk din se qfar gjaku ke.Mjeranet si ti fshihen pas emrave te tjere.Mjere per ty ku paske rene e nje dite edhe cungun e presin pasi te hargjohen drute e ty koka ku me e dijte ne qfar grumbull m... ka me tu gjend.Turp te keshe po ti nuk din se qka eshte turpi.Je shitur sepse neper damaret tu rrjedh gjak i perzier se dije nga kush ,por me se paku ndonjehere ke pasur gjak shqiptari.
Bajrush Kuçi[ Wednesday, 10.10.2012, 08:14 PM ]
reagim ndaj rrenave te haxhi kuçit
Akrepat e orës të janë afruar ty Haxhi Kuçi alias "Bajrush Xhemajli". shpifësi,rrenci,idioti,që asgjë të mirë nuk ka në rradakën tënde të sëmurë,që nuk ke lënë as një njeri mbi këtë dhe pa e sharë,fyer,ofenduar,si nuk u bë asnjë shqiptar i mirë për ty?!...Të këshilloj të shkosh të mjeku të kontrollohesh se ti njeri psiqikisht nuk je mirë...Për ty çdo atdhetar shqiptar është edhe "tradhtar edhe spiun",ty të ka marrë koka erë dhe më nuk je duke i dalluar ngjyrat e jetës.Ti vetës dhe familjes tënde ja ke bërë jetën ferrë...Kurrë mos u merr ma me gjëra që nuk ke asnjë argumont...por vetëm llomotitish si korb i zi...prandaj edhe po jeton këtë botë që të duket se është ferr i vërtetë...se ky ferr është ngulitur në kokën tënde të sëmurë...shko në rrotë të s,ëmës more i çmendur...Se ti askujt nuk mundesh me i bë asgjë...Prandaj ke ikur në Francë,kur kanë ikur forcat serbe nga Kosova.
Bajrush Xhemajli[ Wednesday, 10.10.2012, 07:17 AM ]
web
Po per çfare mirenjohje jeni ka flisni more Avdi Hajvani.Ku ke luftue ti e Fatmir Lima?Mundoheni te mbuloheni spiunllekun e juaj me mirnjohje nga komandantet e juaj ?Nga eproret e JNA(APJ)
Ku e keni betimin e dhene qe u krekoseshit se po luftojm mi bashkue trojet.
Ku ashte ilirida ?A e bashkuat ?Ku ashte Lugina e Presheves more babadem ?JUuu e keni gjete mi stopue njerezit, duke iu kercnue ;shuni se ne jemi ata qe ja kemi shti kungjin me serb,dhe prape ua shtim nese dojna.
Kurr lufte çlirimtare me shekuj shqiptaret nuk kan udhehequr,pos bashk me armiq keni masakrue popullin e juaj.
Kete e them nga ate qe e kam pare e ndegjue nga uçk ne bashkpunim me shkijet.Sepse tradhetaret e udhehoqen luften e uçk !!!!!!Dhe populli i shkreti mendonte se e ka ne mbrojtje uçk si shkronjat e perendise,kurse ne brendi ishin demonet e kalit te trojes.
Per ne luften e dyte keshtu kishin bere mute shqiptaret(tradhetaret) duke perpilue listen se cilin shqiptar me pushkatue,dhe me ua marr pasurin ne pergjithesi.Keshtu pis edhe ne kete luften e juaj te uçk es e beret.Ka me ju qie nana tradhetar ,ba
shk me shkijet.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum