Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Jam i pari qe e kam kritikue marveshjen e arsimit ndermjet R

 :: sport

Aller en bas

Jam i pari qe e kam kritikue marveshjen e arsimit ndermjet R Empty Jam i pari qe e kam kritikue marveshjen e arsimit ndermjet R

Message  Perparimi Ven 10 Juil - 3:04

Jam I vetmi qe e kam kritikue marveshjen e arsimit ndermjet Rugoves dhe Milloshit,ku si ndermjetsuese ishte kjo shoqate jumanitare e "Shene Exhidios" ne vitin 1996 ne gazeten zeri i rinise.Dhe te nesermen e kishin dergue te ndjerin Fehmi Aganin qe te bisedon me mua ne zyren e LDK es,ne qendren zejtare.Sa per qe ka shkrue ky fare Xhejms Piteferi kinse Rugova ka qen kundra uçkes e Adem Jasharit,nuk eshte e vertete.Po cili shqiptar nuk ka qen shpiun,ju lutemi ne tregoni ndonje shqiptar ,me emer e mbiemer,nga cili fshat e qytet.Jo mu krenue me thane shpiuni une nuk kam qen informator ,dhe nuk ja kam pasur frigen shkaut e udbashave??????Fehmi Agani ne prani te Uke Bytyqit,Malush Berishes,Vesel Kryeziut,Ruzhdi Kuçit,Danush Gashit e shume perfaqesues te LDK es qe ishin prezente.Disa nga keta me erdhen tek taxi im e me thane se po te kerkone Femi Agani qe ke shkrue ne gazete.Kur hyrem ne zyren e LDK es ja banen qeky eshte ai Haxhi Kuçi qe ka shkrue ne ate gazete.U pershendetem dhe me tha;O Haxhi o briri im ,a e njeh mire popullin tend?A e dine se do luftojne me shpirt?A jane ne gjendje me vdek per Kosove?Ja bana,e di qe kane fjale shqume e me vdek secilit ju dhimbet jeta,por lufta duhet mu pergadite e me nise kundra serbise,e nese nuk dojne mu çlirue e paqin veten ne qafe shqiptaret.Pastaj me tha;Ti o biri im ma se pari nuk ke perkrahje nga te afermit e tu,me mujt te gjalle te shtijne ne dhe, kur ua permendish luften shqiptareve ,e pastaj dil ne mase.Ma kishte mesue historin time ma mire se une veten time.Ja bera nje pyetje siq kisha shkrue ne gazete;Ju lutem sa force ka kjo organizate qe ta mbrone kete marveshje?Nuk ka force kjo organizate me mbrojte kete marveshje!Ne nenshkrimin e marveshjes a ka qen e nenshkruar ne dy gjuhet,dhe Rugova ne ate nenshkrim a e ka cekur veten si kryetar,apo si njeri i thjeshte?Po u que Uke Bytyqi e me tha se marveshja ka qen ne dy gjuhe,dhe eshte cekur Rugova si kryetar.Pse po na genjeni ja bera?E nxorra gazeten nga gjepi dhe nere sy te mases ua bera ja genjeshtar, vertetone me syt e juaj dhe secilit prane syve ua qitsha qe ta shofin vete.Organizatat humanitare e kane per obligim qe te paraqiten si humaniste,por e kane per detyre qe ti nxisin ne perqarje dy palet,qe pasojat te jesin sa ma katastrofike .Ua bera kjo marveshje ka per qellim qe ju ti pastroni ato shkolla qe jane stermbushur me balte qe kane dhi te rinjet,si qellim qe mos te infektohen serbet me ndonje smundje ngjitese,se sa per neve as qe i hane palla serbeve. Mu lute qe ta qoje ka e kishte marr suhareken verishmet e shiut dhe prane stacionit te policise me beri hej a e dini kane jeni ka e vozitni?Me te ndale policia munden me ju arrestue e rrahur.Jo ja bana nuk e di kane jam ka e voziti i nderuar,por nuk ja kam frigen kerkujt se kerkujt nuk i kam borgj,borgje ja kemi atedheut qe ta çlirojme.Per perfundim;Cili shqiptar nuk ishte gjere ne kohen e luftes me Rugoven?Tane kane ngrere balten e Rugoves dhe sot secili behet ma pape se papa,apo ma patriote se Adem Jashari e Zahir Pajaziti.Lufterat qe u zhvilluan ne tri trojet tona,nuk kishin qellim çlirim e bashkimin e trojeve,por lufte profiteresh.Ata qe nuk kane dite me tradhetue,sot shumices ja pergaditen vrasjet e disave me dhune i kane debue nga jeta normale qe nuk kane force as me ju thene se ju na tradhetuat.Trimeri nuk eshte kur te perfundone mbledhje e lufte e me thene kam mujt me fole keshtu e ashtu,apo kam mujt mi vra tradhetaret,por nuk deshta.Roberin me shekuj na pruren vete shqiptaret pa deshiren e sllaveve.Coptimin e trojeve na beren vete shqiptaret e lene fajet serbise grekut bugarit e tere europes.Por kush ua lene keto fjae ketyre,vete ata tradhetar




Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum