Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait

 :: sport

Aller en bas

Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait Empty Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait

Message  Perparimi Mar 27 Nov - 14:36


HAXHI KUÇI, QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA
Përgjigje Haxhi Kuçit, bashkëpunëtorit të Zhelko Razhnjateviçit-Arkanit
Haxhi Kuçi ne bisedë me Shefki Stubllën për demonstratën e 1981

* Në shkrimet e mia nuk merret me temën, por në çdo shkrim thotë se "YMRI BADALLAJ E KA MARRË NXËNËSEN E VET PËR GRUA…"
* Haxhi Kuçi, taksist e shëtiti Arkanin, kriminelin serbian nëpër Kosovë dhe a ndodhi kasaphana në këto vende.
* A thua e ka derguar Arkanin në Zhur?
* Si e dërgoi UDB-ja Haxhi Kuçin, si spiun në vitin 1981, kur plasën Demonstratat dhe ky gënjen se ka qenë organizator dhe SI KA MUNDËSI TË MOS I HY ASNJË THERRË NË KËMBË
* Si e vodhi Haxhi Kuçi popullin me lotari?
* Përse deshën ta vrasin Haxhi Kuçin të UÇK-së, siç thotë ai?
* Haxhiu, ky langua thotë se ka katër diploma të shkollave të larta dhe të fakultetit juridik dhe ne fakt nuk e ka asnjë.
* Përse e dëboi Gjermania?
* Perse ne Francë Haxhi Kuçi shkruhet magjup, por ai thotë ashkali dhe perse e ruan policia e atjeshme?
* Ky zagar thotë se është poet popullor.
* Përse thotë ky këlysh serbi se të gjithë shqiptarët duhet vrarë?
* Përse ky hajvan nuk ka të drejtë të kthehet në Kosovë?
* Më së miri ky këlysh shkau e demanton vetveten, shiko videot e tij, por kujdes fëmijët se mos trishtohen nga ky gabel.
* Kujdes familjet shqiptare, sepse ky gabel thërret në familje, ndryshon zërin dhe prezantohet me emra anonim.
Këtë reagim po e fillojë me një thënie të shkrimtarit të madh rus, Dostojevskit, i këshillonte njerëzit që i janë nisur në rrugë, të mos gjuajnë me gurë çdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo është shumë e vërtetë, por kur ke të bësh me qen sokakësh, si në këtë rast, Haxhi Kuçi, është më kuptimplote thënia popullore shqiptare "qenit tregoja shtagën", që pastaj edhe kur të ngordhin, të përdorësh për ta shtyrë drejt një grope që të mos kalbet vendi. Mirëpo vendi nuk qelbet vetëm prej ngordhësirave dhe mërcinave të pashpirt, por edhe prej atyre mercinave që akoma kanë frymëmarrje por janë të pamoral fare.

Soji i Haxhi Kuçit, pretendojnë të jenë intelektual, por janë injorant, pretendojnë të jenë të sinqertë, por në të vërtetë janë shpifës, trillues e bastard...
Gjatë jetës time, sa shkruaj, më ka ra hise të polemizojë me intelektual, politikanë, si i thonë fjales me njerëz te kultures dhe te artit. Por i kam kursyer fjalet dhe iu kam permbajtur elementeve te kulturës shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miq të mirë, edhe sot e kesaj dite pimë kafe bashkë. Bile, ne gusht te këtij viti, një mik erdhi ne konakun tim, per te më uruar dasmën e djalit, që nuk e kisha parë moti, por ne ndarje me tha: "Reshat, e fitove nga unë betejën..."Jo i thash. Nuk fitova unë, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkë dhe u ndamë me shtrëngim duarsh.
Por, doren në zemer kunder tradhtareve te kombit kurrë nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Çuditërisht, ketë vit, më ra hise të polemizoj me dy tradhtarë qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojnë zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarë të pushtuesit kurrë nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, të maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonë kerkoja nga këta që të dalin në pazar siç dalin burrat. Deri kur i kapa me pelë perdore.
Gjithmonë duke i´u falenderuar:moderatoreve,kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnë.
Shih për këtë, Haxhi Kuçi, në Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkë ka dalë edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t´i permendi me radhë.
Kur u kap me pelë perdore, s´pati çare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare... Kete e beri krejt me qellim i ndersyerë nga Beogradi qe te dëgjojë edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unë, shkrova shkrimin: BEOGRAD, LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES...
Haxhi Kuçi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtë, kurrë nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkë, por kercente degë më degë si korb, shetites i paguar nga Serbia fashiste i binte kumbanave te mortit te kombit tonë dhe me një vend thotë: ... po të kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropë, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,... keshtu shprehet ky spiun me damkë. Kurrë nuk pati guxim publikisht T´I LIDH KIJET ME MUA...

KUSH ËSHTË HAXHI KUÇI?
Haxhi Kuçi, eshtë pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves. Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet), ne Suharekë. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrë KUÇI. Duke e percjellë se kush eshte Haxhi Kuçi, ky tradhtar dhe spiuni me damkë i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjë shqiptare, personalitet me nam, psh. për Adem Demaçin, Simbolin e Rezistencës Shqiptare, eshtë kroat...
Haxhi Latif Kuçi, ka qenë bashkepunetor shumë i ngushtë i ZHELKO RAZHNATOVIÇ- ARKANIT. Haxhi Kuçi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtë janë distancuar nga ky sojsëz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumë i poshter asnje kolegë i tij nuk kishte folur.
Kur kishte ardhur ARKANI në Kosovë, për të vrarë e per të prerë shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumë per te pergatitur terenin PËR KASAPHANË. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjë që as vet Haxhiu nuk e mohon ketë, por e pranon. E pranon se nuk ka qare, sepse akoma janë njerzit e gjallë marrin frymë.
Zhelko Razhnatoviç-ARKANI, ka qenë kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste "TIGRAT", qe ne Kosovë, preu e theri shqiptaret me hanxhar e sakicë (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare, preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit të nenës. Preu me hynxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratë me yzër),duke vurë bast se çka ka brenda djal apo vajzë. Theri plaka e njerëz sakat e djem HASRETI, o hajvan!
Dhe, ketë kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste, çuni i LATIF KRASNIQIT-KUÇI, HAXHI KUÇI, por sic thash më lartë njihet ne ketë anë HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkë HAXHI KUÇ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketë kriminel qe beri KASAPHANË ne ketë anë? Çka keni biseduar me te? Neper cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar në Zhur dhe ne zonen kufitare? Çfarë emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjë taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me më "nguc" se e kam shpinen e fortë? Perse nuk ra pishman, por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t´i vrasish dhe te gjithe t´i fusesh ne nje gropë? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar, more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more këlysh shkau...?
A di ti, more hajvan, se atje po thonë se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKË E ARBËRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fëdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje tmerr e lemeri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. Iku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsës. Avni Rrustemi e shtriu per tokë qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francë.- Aty ku je ti. Ku te ruanë policia franceze. Perse...?
ÇKA THOTË SPIUNI I UDB-ËS HAXHI KUÇI DHE SI GËNJEN...?
Spiuni me damkë, Haxhi Kuçi, i kendon kenke vetes duke genjyerë publikisht pa fije turpi. Natyrisht se ky nuk ka fare turp, sepse eshtë i zier safi në kazanin e Beogradit dhe i shtafitur mirë neper kanalet famëkeqe te UDB-ËS E OZNA-S. Thotë se është gazetar, poet popullor, i diplomuar ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohet. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki, ore zagar i Serbisë. Spiuni i felliqur e me damkë çetnikoserbian, Haxhi Kuçi, tenton te fus MINAREN NË THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekë dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuçi, eshtë: rrencë,spiun, dallaverxhi... per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomë te huaj, ne fshatin e thellë malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtë dhe me diplomë falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b... si një gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuçi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuçi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekë. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuçin desh e vranë me bukë ne gojë si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinë dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t´a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedë informatike e jo informative...

UDB SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUÇIN, NË PRISHTINË NË VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famëkeqe serbosllave, ne Kosovë, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtë me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkë kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirë titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtë i madh.
Demonstratat e vitit 1981, benë kthesë të madhe historike ne historinë e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikë...
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinë luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokë flinin si lopë te Simici,nuk e prishen terezinë. E aspak nuk eshtë e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit çetnik-ARKANIT, HAXHI KUÇI do te merre bajrakun...
Pra, HAXHI KUÇIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky koshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ç´kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe çupa-çupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenë shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serosllave e ti ha m.... Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinë!
Ne shkrimet e mia ja se çka shkarravit:"Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua..." Ky spiun me damkë ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtë shumë e vertet se prof.dr.Imriu eshtë martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ç´te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisë,miku i Arkanit, Haxhi Kuçi, thotë... pyete Ymrie Beqen, qe ka qenë nzor pi kusherinit ton..." shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta.... e kupton se çka dua te them....
HAXHI LATIF KUÇI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuçi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si spiun, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezë ne ketë tokë pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UÇK-ës dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua çetnikoserbian,me emrin HAXHI KUÇI, detyrohet te ik ne Francë. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bërë mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumë pyetje t´iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: "Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla..." Ketë selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirë eshtë qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre një thes me veti per t´i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT...
Lexova ne shtypin elektronik dhe të shkruar, se ndaj keti tradhtari,rrenci, shpitsi, eshtë ngritur padi penale. Kjo nuk eshtë mjaftë per ketë. Do te duhej tredhur,ose sterelizuar.
Femijte e tij eshte mire te dergohen ne dializë, per t´ia nderruar gjakun.
Dhe krejt ne fund, kam nje pyetje: Kur e vranë Zhelko Razhnjetovicin-ARKANIN ne vitin 2000 a mbajte zi per të?

Kesaj radhe kaq nga unë, RESHAT BADALLAJ spiun serb.........
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait Empty Re: Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait

Message  Perparimi Mar 27 Nov - 16:35

!!


Dernière édition par Perparimi le Mer 28 Nov - 11:51, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait Empty Re: Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait

Message  Perparimi Mar 27 Nov - 18:00

Shkruan
Haxhi Latif Kuçi


Kundra shpifjeve te Zagarit Reshat Badalles

RESHAT BADALLAJ,Zagari serb flete nga Hanoveri i Gjermanise.

Reshat Zagari,une Haxhi Latif Kuçi kurr ne jete skam qen argat i Arkanit ,e as i udbes se serbise dhe as argati yt dhe i Avdi Ibrahimit.
UDBASHLLEKUN tende mbaje ne familje ,dhe pervetsojau djemve te tu dhe vajzave tua.

Reshat Badallaj nese ne shkrimet e tua jam marrur me kusheririn tend kinse e ka marr per grua nxensen e vete,a mos u shemben bjeshket e Sharit?
Ke pasur vetem nje fjale te ma thua qe mos te perzihem ne teme me keso fjalish dhe nuk e kisha zgjatur me teper.
Por ti Reshat nise te me hyp dhe te me etiketon siq je duke vazhuar edhe tani qe nuk ndalesh se shajturi si nje Zagar endacak,me ato mustaqe te kuqe si bishti i miut pacof.

Nese mendon se me kesi shpifje mundesh t'ma ndalish rrugen e qeshtjes madhore,kote e ke .Vetem sa do zbulohesh edhe me teper e duke e sharrue veten ne ndonji humner te pafundshme.

Po pastaj me detyrove qe keto shkrimet e mija ti smadhoje edhe me teper ndaj kusheririt tend Imris.Duke te thene se beni pyetje Ymrie Beqes se çfare zullumi i ka bere ne normale.E tani beni pyetje edhe Drites nga Dushanova e Prizrenit se çfare zullumi i ka bere kusheriri yt.
Ti vete e pranone se Imriu nuk e ka marr per grua nxensen e vete,por studenten e vete.No coment.
Haxhiu nuk e ka shetit Arkanin neper Kosove sepse i kam pasur punet e mija qe ta mbaje familjen time .Dhe tju bij ndihma popullit skamnor ,si para luftes dhe gjate luftes.Por ti Reshat po flasish nga meria qe ti fola do fjale qe te paskan prekur ne shpirtin e zi.

Me ish drejtorin e menzes se studenteve kam folur mbas luftes dhe jam munduar qe e verteta te dali ne drite,por edhe ky drejtor nuk ka dallim nga makineria jote,qe i jep aq shume haz qe tradhetin tende te na shesish ne treg per patriotizem.

Arkani ti ke pasur mundesi ta dergon ne Zhur,siq ke ditur qe zhurjanet ti organizon e ti dergone ne Prishtine per ti perkrahur demostratat e minatoreve.Dhe ne keto demostrata vete thua duke i dhene lavdi vetes kinse nga demostruesit e tu qenkan vrare tri zhurjane.Pra per keta te vraret ti qenke fajtor,sepse ty serbet nuk te vrajeten si organizator dhe shpetove pa therre ne kembe.Po dua ta nxjerri kukluzen se ty serbet te paskan paguar ti organizon zhurjanet ne demostrata.Si qellim qe te rrahen e te vriten duarthate qe serbise tja kan frigen ne ndonji lufte eventuale !Per çlirim,apo bashkim me shqiperine !!!!
Reshat Badall zagari;nuk kam cekur kerkunde qe une i kam organizuar demostratat e 11 marsit te vitit 1981,pos vete i kam nisur nga shkaku qe prfesor Kurtesh Saliu me rrexoi ne provim per inati dhe ne menze kur shkova ne gjellen time me qelloi qimja ku kete qime ma sheh Bajrush Xhemaili nga Ferizai.
Pra ti vete me mesimet serbofile e Enveriste i fabrikon gjerat kinse nuk jane te verteta.
Mos u kap per Arkanin e derri ta l....e din ku e kam fjalen zagar?
Ti me mjeshtrin tende dine gjerat e verteta te na i mohone. Dhe kinse mua me paska pergaditur e paguar udbaja e serbise,qe ti nisi demostratat,çka nuk eshte e vertete fare.Po te isha i lidhur me udben e serbise sot koisha qen ne mes kosoves si udheheqes e jo te jetoi neper skutet e europes .Pra mu ata udbasha qe i keni lene ne Kosove duke na qeverisur .Ti qe rrin ne Gjermani,je i lidhur me qarqet e zymta qe ti mashtron shqiptaret ne gjermani.Pse nuk guxon ti me shkue ne Kosove Reshat Zagari ?

Por te ka dalur yndyra e tradhetarit mbi ledine dhe kerkand me se ke afer teje ,pos ndonje serb qe te meson se si ti mposhtish atdhetaret.Ti mundohesh qe flliqhanen tende tna fudhish ne ftyrat tona eeee,jo Reshat kote e ke.
Sa per qe thua se qysh Haxhiu i vodhi popullin ne llotari,si eshte e mundur nje gje e tille te behet,genjen sa je i madh sa nje zagar serbi.I vetmi qe mi ka leshuar policet qe kinse e kam vjedhur , ka qen ish kryetari i Suharekes Mustaf Kolgeci dhe ate me tiket falco qe e kishte bere djali Mustafes.Dhe i pata thene Mustafajs ,nese je i sigurt qe ke fituar shko ne Prishtine ne llotari dhe thuaju se Haxhiu nuk don te ma bene pagesen dhe une do te pergjigjem per kete, e mos mi qo policet Skender Krasniqin dhe Basriun qe te me shajne nanen si ti Reshat Badallaj udbashi serb.
Dhe storjen e keni argument ku ish polici me thote se te kan munduar shume te pushtetit serb,bashk me ish serbofiet shqiptar si ti Reshat Zagari.Dhe ty truri yt keto fjalet e ketij polici i merr mbrapeshte.Sa Zagar qe na shitesh,ndegjoje disa here dhe shkruai te gjitha fjelet rende dhe pastaj do mi kupton vuajtjet.
Nese jam ne hak me shqiptar,apo paskam shetit Arkanin tend,kurr drite mos pafsha,e nese ti ke marr ne qafe shqiptar ne bashkpunim me serb,te humbet fara e fliqur.
Ku kam cekur se kam kater diploma more Zagari serbit?Mi gjejsh keto shkrime dhe e pranoi qe paskam genjyer.
Une kam thene se kam studjuar Juridikun,kam diplomuar ne normale ,ne Akademin Pedagogjike me sukses te shkleqyshem,dhe kurr ne mardhenje pune nuk munda te inkuadrohem.Kam diplomuar ne Gjakove ne shkollen e larte,drejtimi" Histori Gjeografi" me note te larte tetshe.
Kam thene se jam poet dhe libren e pare qe e kam botuar me titull"Leter Popullit Tim"
Por ti nga meria dhe nga urdherat e serbise e bene kete kundra meje duke mi çfuqizuar profesionet e mija kinse po e genjeja popullin tim si ti.Por keto nuk jane genjeshtra qe i them,pos sororati yt i pergaditur nga brumi komunist ,e sidomos nga plejada jugosllave qe ti zbehni atdhetaret ne mesin e popullit te mjer.Pra populli mos te kete besim ne neve !!A mendon zagar se po ham bari aaa ?
Gjermania me deboi,kur ne gjykim u thash se komandantet e uçk nuk me moren ne lufte ti luftoi serbet dhe servilat e tyre.KJo ka qen arsyerja pse me debuan gjermanet nga gjermania dhe nuk ma dhane azilin e merituar.
Reshat Badallaj,une shkruaj argumente ne stilin tim,ndersa ti shkruaj ne stilin tende antikombetar.Siq je i porositur nga qarqet serbe.
Ti thua se uçk,paska deshur te me vrasi!Ka i morre keto informata?
Une nuk i lejova qe te vriten me Limen ne deberdelan e din Lima kete nderhyrjen time.
Une me dhjetra here kam qen ne shtabin e Limes,Ukes,Ylfetit e ne Shkoze,por e kote ka qen inkuadrimi im qe te luftoi kundra juve udbashave dhe serbeve.Sepse po te isha kyqur ne lufte e kishe pare te maces ,bashk me shoket .Dhe ju kisha rehabiliutar per mote .

Kush te thote se nuk guxoi te kethehem ne Kosove ?Edhe ti si une azil ne europen e qelbur.Mos kesh se vete je si bytha e tengjeres.Une nuk kethehem ne kosove sepse mu me keta qevritar ne kohen e jugosllavise kam pasur malltretime.Sepse kur kam kerkuar Republiken e Kosoves .Mu keta me kan malltretuar,e si mendon ti me trurin e qelbosur kinse nuk po goxoj te kethehem ne Kosove?
More Reshat Udbashi,po ti çka po kerkon me qendruar ne Gjermani ne ate shoqaten tende,ani Gryka e Lumes qe e ke themeluar me urdherin e serbise.Pse nuk shkone ne Kosove ?Pasi siq na genjene paske organizuar uçk qe ta luftone serbin dhe ti qesish gjerat ne binare ?
Reshat Badallaj,kam keto pyetje per ty;
1)A u betuat ne lufte se luften po e nisni per ta bashkuar Kosoven me nanen shqiperi ?A kujt po ja len ti o udbash veriun e Kosoves ?Ku e late flamurin kuq e zi ,hymnin dhe identitetin shqiptar ?Te zezat e tua mos u mundo te na i shesish per atdhetarizem e ta dhefshin derrat patriotizmin tend.

2)A e niset luften ne Iliride qe ta bashkoni kete troll me nanen shqiperi ?Pse i riroberuat prape shqiptaret dhe i futet nen sllavomaqedonas?Per çfare arsyesh e niset luften ore kotllukagji ?
A e niset luften edhe ne Luginen e Presheves dhe a ju betuat shqiptareve se luften po e bejme me ju bashkue me nanen shqiperi ?
Pse ne vend te bashkimit i shtinet shqiptaret prape ne serbe ?Pse zagar i serbise ?
Dhe ,sipas mendjes sate kete lufte e keni bere per te miren e shqiptareve aaaa ?Ti mendon se vetem ti hane buke e ne ham bari si lopet e sharit ????Ti deklaron se fitove duelin nga Haxhiu ?As ti Reshat zagari e as serbija kurr nuk keni per te me mposhtur.

O Zagar Reshati,ti je nje Zagar serbi dhe ty duhet shtaga te kercasi mbi trupin tend,por do vjen koha kur do ndahen dhente e dhite.

Une kurr nuk kam qen injorant,por ju jeni sofista ,ku te verteten e shendrroni ne genjeshtra ,ndersa genjeshtrat e tua na i shesish per atdhetarizem .
Ti Reshat Badallaj
Je ka e vetvrasish veten dhe femit e tu.
Vetvrasjen je ka e bene nga smundja e moqme qe e ke ne shpirtin e shitur dhe nga deshprimi yt qe nuk do ja dalish ne krye te detyrtes qe ta kane dhene serbet.
Dhe se fundi ke per te bere vetvrasje me paramendim per tradhetin qe na ke bere.Dhe kote e ke qe do dalish fitues ore Enveriste.
Keto vetvrasje do i ben si shkak i pesimizmit tend qe ke menduar se tradhetia jote kurr nuk do zbulohet!! .Optimizmi yt ka qen ne rrugen e frustuar duke manipuluar me shqiptar qe nuk ua rroke mendja shpejte.
Po kur ti paske kontaktue me intelektual?Kur i paske ofenduar,dhe u paske kerkuar falje ?Me kete e pranone se edhe intelektualet i ke perbuzur dhe kur te ka ardhur veja te bytha u ke kerkuar falje qe mos ta kepusin koken e udbashit.
Po me çfare pelash per dore me ke kapur more zagar serbi?Nese mendon se do ja del ne fund me mua e ke kote,por ty edhe po te kapim me pele per dore ,ti nuk e pranone duke e ngritur veten si patriote si Don Kishoti qe luftoi me mullinjet e eres.
Reshat Zagari,ti nuk zgjedhish mjete mbi atdhetaret duke u munduar qe me gjithe forcat e tua mendore ti shendrrone atdhetaret ne tradhetar.Ndersa saiperket qe thua ndaj tradhetareve nuk zgjedhi mjete,ti je ai qe tradhetaret i mbrone me çdo kushte !

E qe thua se per Demaqin kam thene se eshte Kroat!,Demaqi vete ka deklaruar se ka shtetesin Kroate ne emisionin' Parrotulla".
Dhe ty nuk ta rroke koka e qelbosur realitetin.Sepse je i stermbushur me tradheti dhe pritet te eksplodon si kirpa ne zjarr.

Reshat Badall Zagari,per çfare Kijesh e ke fjalen qe ti lidhi me ty ?Ti i ke kiet e tu dhe mos u hotoni se keni me u drejtuar ne humneren e pafundshme mbaje mend.

Une nese kam thene se tane shqiptaret duhet ti shtim ne nje grope per se gjalli,kete e kam thene se shume shqiptar jeni ka punoni per te miren e serbise e ne deme te tonin.Ne jemi ata qe kurr nuk pame driten e Lirise personale.As ne kohen e titos as ne kohen e Milloshit as ne kohen e luftes as tani....Ndersa ju perhere te paret ,si kem nen serbi,si ne lufte si ne riroberi vetem ju te paret !! ..E din mire ku e kam fjalen ?Ndersa qiftat si ti,ne kohen e titos mundeshit te punsoheni neper profesionet e juaja.E une jo o Reshat Zagar serbi.
Shume popuj Perendia ka zhduk nga toka vetem pse shumica ishin tradhetar,pedera, e spiuna qe punuan kundra kombit te tyre..

Ndere ata popuj jane;Popullin e Themudit,popullin e Lutit ,e tjere .Perendia dhe nderkombetaret kur marrin vendime me anen e analizave .Dhe nese e shofin se keto elemente posedon cilido nje popull vendosin se a duhet ti lene me vazhuar jeten me tutje ne kete toke?Neni 51 alinea 2 e kodit civil nderkombetar.
Dhe popullin e Lutit e ndeshkoi Perendia me meteor,Luti iu lute Perendise;O Perendi pse po i mbysish edhe ata njerez qe jane ne rrugen tende ?Perendia iu pergjigj;O Lut,pasi shumica ishin te prishur e pedera ,nuk po beje dallim edhe ne ata te merituarit,bashke po i zhduku nga toka.
Thone nje fjale perskaj te thatit,digjet edhe i njomi.Per skaj tradhetareve te shumte,do vdesin edhe atdhetaret.

Nuk je as i pari as i fundit qe ke marr per siper nje emision qe atdhetaret ti etiketo genjeshtar e tradhetar.Dhe per shkak te qiftave si ti ka mundesi qe Perendia dhe njerezia te na ndeshkoi shume shpejte.

Edhe izreailiteve(jahudive)Perendia ua dergoi nje pris qe te çlirohen nga roberia,por bishtaruan shumica dhe u ndeshkuan gjere me ditet e sotme.
Edhe profetin Muhamet e pergenjeshtrojshin dhe e etiketojshin si genjeshtar.
Edhe profetin Musa populli i tij e etiketojshin si genjeshtar.
EDhe Isufin populli i tij e etiketojke genjeshtar
EDhe Jakupin keshtu e tjere e tjere.
Ne fund ti Reshat Badallaj , Avdi Ibrahimi ,dhe Bahtir Hamza jeni treshi e gjenit te Judes qe na keni tradhetuar ,si Juda_ Jezu Krishtin .E ju ende jetoni ne jete !Qudi vetete qudi!



PO çfare emrash i dhash Arkanit per Zhurjanet?Ku i nohe une Zhurjanet mori dhelper dinake ,moj kulqeder qe do ta sheh sherrin tere shqiptaria !!!!???Kurr nuk kam qen shoke me zhurjan,bile as Imri Badallen nuk e kam ditur qe eshte nga zhuri,as per ty zagar nuk e kam ditur qe je nga zhuri.
Por as dhe nje zhurjane nuk me njeh as qe kam deshire tju njohi si qenje me gjen tradhetari.Nese zhurjanet jane si ti kurr mos ju mbafte kjo toke e jona.Pelevan Zhurin e kam dite qe eshte nga zhuri.Drejtorin e normales dhe ne RTP.
More Reshat,po ti na thua vete se nje katundar me emrin Shefik Rame Susuri te paska kerkuar qe te dilni bashk ne foto .Po pse lejove me dale me te ne foto kur e ke dite se eshte ka te percjelle ?A zagar qe qenke.Tani çka done te arsyetohesh ?
Po ty para syve Kadri Mani te ka thene se ke gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit bashk me ty edhe Adem Demaqi dhe ty te nxehet kelenica,duke iu shpif Kadri Manit kinse i ka vrare Nuhi Berishen dhe Rexhep Malen ne nje podrum te Prishtines ?Per kete e din mire lagja Kodra e trimave se ku jane ra ne lufte keta trima qe ti dhe Avdiu i keni marr ne qafe !

Une haptas para popullit tim u theme se keni gishte bashk me Millan Shipken ne MASAKREN e Rahovecit !!!!!!
Si shkak i hakmarrjes se Fadil Vokrrit,i cili shkone ne RTS e serbis dhe flet "samo srpski".Genjshter ndoshta e kem edhe kete te vertete zagar.Kerko ne ju tybe dhe e gjeni.Kete e din ti dhe Avdi qe me ka treguar ne oden e vete.

Nuhi Berishen ti bashk me Avdi Ibrahimin e keni prishur duke i thene se je me serb e tradhetar.Dhe Ate nate te keqe e nxitet qe te vritet me forcat serbe tek lagjeja Kodra e Trimave e zoti u vrafte more Zagara te shkjaut.Mos ja le fajet Kadri Manit zagaro ?
Dhe ti tani mundohesh qe fliqesirat e tua te na mveshish neve,jo jo jo Reshat Zagari serb,udbashllakun tende edhe nje here po te them lejau femive tu ne trashigim,ndoshta do ja dalin mbare si babai i tyre i flliqet..
E ti mire paske bere qe na i paske ruajtur ato gazeta e tua qe paskan shkrue serbisht qe e paskan burgos nje nacionalist shkijetar si ty Reshat,Avdiun e Bahtirin,hahahahaaa na shtine gazin .

Ju qenkeni ata,qe Bahtir Hamzait i pergaditni emisione se cilin ta etiketon udbash te serbise,?E per juve une po u shkruaj .
Ti thua me Bahtir Hamzain se paskam punue si polic ne Suhareke e ne Podujeve !!Sa te quditur qe jeni,po kur kam qen polic une?Une ne kurs kam qen per polic,por pasi e kam dhene provimin pranues,me kan refuzuar,duke me shkruar nisoj si Uke bytyqi se nuk i plotesoi kushtyet moralo politike.Kete e dine mire shoku se a kam qen ne kursin e policis komandanti i uçk Ylfet Fondaj dhe tjeret .
Une ne Lloto jam punsuar me identitet tjeter,e ne vende tjera si ti mesues jo as arsimtar e as jurist.
Ty zagar nuk te mbetet marak per ditar nen sqetulla,sepse e ke shijuar,e une shetisja si njeri duke kerkuar pune fizike,qe ti mbaja familjen dhe femit me buke.
Ty policia e uçk nuk tu ka kercnue e me te thene nanen taq. po bene e mbrove popullin shqiptar.

Nese paskna punue si polic ne keto qytete ,a ka njerez te gjalle atje ne ato qytete,?????Le te bejne pyetje policin dhe popullin e jo me genjeshtrayt e tua more Zagar shkau,more katil qe mundohesh me arsyetuar veten kinse ke qen i denuar politike .
Per çfare arsyesh te paskan denuar o zagar shkau,?
Na trego pse te kan denuar ?
Sa polic,apo ushtar qetnika ke vrare?

Na rrofshe hordhet e knusit more trim Reshat badall zagari i serbise.

Ti ke gisht ne helmimin e atdhetarit Kadri Manit,dhe Bajram Kurtit bashk me Avdi Ibrahimin !
Ti Reshat thone grat nje fjale;Mbama kupilin sa nuk me ka thene kurve.Ti mundohesh qe flliqesirat dhe tradhetin tende tja mveshish tjereve,por kote e ke me mua,se baba moti me ka len jetim.Qe i kam mbajtur familjen duke shkarkuar kamionat me ciment,e vagonat ne prizren me qymyr.
E ti ndoshta ke marr rroge nga arsimi qe ke punuar ne arsim ne Kosove.Si ne kohen e shokut tito dhe ne kohen e Milloshit dhe tani na shete patriotizem.

Ti na tregon se te kan burgosur pse nuk e ke venuar flamurin e jugosllavise?Apapa po trim paske qen more Zagar,qe na mbushe mendjen per patriotizem te nje lepurit.
Ti a ke mbrojtur flamurin kuq e zi nga serbet,por sta ka mbajte zuza ore Zagar serbiTi thua se te paskan burgos pse paske organizuar demostrata me zhurjan,e paske munur te jesh ne jete ?!Sa njeri i pergaditur nga shoket e tu udbasha !
Serbet ate qe e kan shti ne nishan,ai shqiptar qe nuk iu ka bere serbeve servil,ai burgun nuk e ka pare me sy,pos vdekjen,ose nga servilet eshte etiketuar si njeri i udbashes se serbeve.Si qellim qe ne mesin e popullit mos te kete perkrahje.Ti kete zeje e ke per siper ndaj neve,por veshu sa me pare me ndonji maske e mos te nxejm se lekuren kemi per ta regjur si lepurit ore klyshi i shkines.Vishu me seter te kuqe e kemish te zeze e na mashtro se je shqiptar ne bythe.
çka don me then se paskam zbritur nga Jancisti e erdhur ne qytet ?
Shko e benju pyetje atje pse paskemi zbritur ne qytet ,e ta tregoin shkakun?
Pse hane mute kinse paskam dhunue femra shqiptare ?
Ti je ai qe ne lufte keni çnjerezuar femrat ma te bukura e gra te burrave .Ku shume nga ato kan bere vetvrasje.E keni shfrytezuar slloganin kinse baba i saj ka qen me serb dhe nese ajo u behet prostitutke nuk do ja vrisni as babain.Marre u kofte,dhe mendoni se njerezia keto ndytesirat e tua nuk i din!!!

Kaq me zagar udbashin Reshat Badall zagarin
Shkruaj e mos u ndal gjere sa te plasish nga meria.

Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)...
...............




Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait Empty Re: Reshat Badallaj shpifet me argumente te Bahtir Hamzait

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum