Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe

 :: sport

Aller en bas

Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe Empty Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe

Message  Perparimi Dim 14 Oct - 9:24

Tradhetar, ti na nxive, na le pa atdhe,
ti na cthurre, na ckule, na cduke cdo fe.
Varferi, poshtersi, roberi ti na dhe,
derbeder, ujk e derr, Hasana Baraba!
Enver qenit
F.Noli

.............................................................
Policise se uçkes
Kur me rrethuan ne Marali me korrik1998


Ju ç'ishit vesh me petkun çlirimtar
tradhetar ma nxite jeten
e me etiketuat tradhetar
dhe mu kercnuat
nese e mbroje popullin shqiptar
do te me vrisni si tradhetar.
po se ua la amanet tradhetin
Hosana Baraba

Haxhi Kuçi......
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe Empty Re: Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe

Message  Perparimi Dim 14 Oct - 9:36

haxhiu

drini
çeliku,drenovci,lumi,lisi,arti ,vrrini,iliria sulmuan rahovecin dhe e masakruan popullin civil shqiptar dhe pa rezistence e leshuan rahovecin!ushtaret iknin nga te gjitha anet dhe kur i nxura disa u thash pse po ikni o çlirimtar ?Me than vritna o vella se komandanti Kleqka me shoke nga mbrapa na vrajshin ma zi se serbet.Kam deshmitar sa te deshiron ne kosove o njeri !!!!
a i din kush ishin komandanta te ketyre nisive ?une po ti permendi disa;qelikun e udhehiqte Fatmir Lima,artin naimie tjeret kush ishin dhe komandant mrrizi a e njef kush ka qen ?
............................................................................................
Driniiiii

Keto njesite ja sollen lirin qytetzes Rrezmalit-Rahovecit edhe pse armatimi ju mungoj.
Populli i ksaj ane u sakrifiku per lire e per UCK.
Masakrat ben bishat serbe te cilet ne pamundesi te perballen me trimat e liris, masakrun popullin civil.
Ne ket betej tregohet lidhja shpirtrore e popullit me ushtrin qe e lindi UCK.
..........................................................................................
haxhiu

Drini
Po per çfare çlirimi je ka na flasesh ??Kur u masakrue populli dhe ushtaret vriteshin nga mbrapa shpines nga komandantet e uçk es !
Ti je maja e shpiunave dhe e tradhetareve.Sheh Mehedininin emasakruan ne teqe .Ku ishin te uçkes ?Pse nuk e mbrojten popullin ?Por pos qe masakroheshin njerezit,edhe plaqkiteshin rend dhe plaqka u nda me komandantet e uçk es per 500mi marka gjermane a je ne vete o hajvan ?Une e di qe te vjen rende me fole keq per uçk en,por nese nuk e thojm te verteten çdo here keshtu kemi me shkerdhyer veten dhe lirin,apo bashkimin.Ne nese vazhdojm duke e lavdrue tradhetin si shpetimtare ,atehere jemi o tradhetar i tere populli shqiptar ose frigacak te poshter,dhe nga friga e lavderojm tradhetin e çlirimtareve..Ti vete thua se per ta varrosur drejtesin na duhen shume lopata,e koha e lopatave iku.ndersa qent e enver pederit thone se iku koha e lopatave e ka ardhe kohha e lapsit.Ja se si din keta me rrotullue kohen.Spiuni eshte ne gjendje me nxjerr femiun e vete nga varri dhe me ngrere mishin e tij,pa dallim edhe tradhetari e hane te tere popullin dhe e riroberon pa meshire dhe te kercnohet se te ka mbrojte pa te mbrojtur.
Nuk mu pergjigje,çka te bera pyetje ?
E sa per naim Piktorin e Kleqken se din se çka kan bere mbrapa ushtareve te uçk,per kete çka i ka thene kleqkes njeri nga rahoveci aty per sherr qellova edhe une dhe i thsh zoti ju marrofte kleqkes dhe ne mengjez me rrethuan te policise se uçk duke mu kercnue se une po foli kundra uçk dhe me thane se nese beje e organizoi me brojte popullaten kendej kan mem likvidue!Lavdi per keto gjeste te uçk!Kush eshte tradhetar ai qe don me mbrojt popullaten apo ata ushtar qe te kercnohen e te thone sguxon me mbrojte popullaten shqiptare ?Ti vetem te njejtat fjale sllogane i perseritish qe skan efektive!
..............................................................................................
Driniiiii

Si te pergjigjem une kur ju mendoni se i dini te gjithat?
Ti mund te me quash me cfardo emrash une nuk e kam ndermend me u prek, vetum grat e kqia preken.
Sa u perket shkrimve te mia une do te vazhdoje te shkruaj per luften e lavdishme, ti mund te mendosh qfar te duash dhe si te duash, por nuk je kurrefare faktori qe mund te ndalosh te tjeret te mendojne dhe te veprojne si te duan ata.
Me keto sllogane qe cekni ju jemi mesuar nga titiste e mjer, per historin e UCK-se duhet te jesh krenar ti dhe cdo shqiptar.
Popullin tim dhe tendin as kush ne historin ton nuk arrit ta bashkoi si tri shkronjat e arta, ata te cilet nuk e perkrahen luften dihen.

Haxhiu

Jo more po si mendon ,i di po te gjitha e ty po te djeg pse i di apo jo?
Drini ti je ka mbrone pa dite kan je ka e mbrone,si magari peles,dhe kur pi mbrone qysh po qohen mutat e po te perkrahin,po ju djeg e verteta o drin pusi ju ka marr.
...........................................................................................

..
agim__barja


TE LUMT Z:DRIN ME TE VERTET JENI NJE NJERI QE E DO KOMBIN TENDE ASHTU UNE PO JU VLERSOJE EDHE TE TJERET SE JENI ME MISH E SHPIRT NE PERKRAHJE TE UCK
QE LUFTUAN PER LIRI
NESE E DO TE VERTETEN NUK ESHTE VESHTIR TA THUASHE SIQ PO E THONI JU Z:DRINI
MBUREMI ME JU QE JU KEMI NE KETE FORUM ESHTE PER TE JU DESHIRUARE FAT SHENDET E SUKSESE E CDO TE MIRE NE JETE Z:DRINI JU PERSHENDES DUKE JU DESHIRUARE CDO TE MIRE NE JETE JU DHE TE GJITHE ATYRE QE E THOJN REALITETIN DHE TE VERTETEN
ESHTE FAT I MADHE QE TE KEMI KETU DHE NA ESHTE DHEN MUNDESIA TE KOMENTOJMI ZBASHKUE ESHTE PER TU MBURURE QE TE KEMI JU DHE ATA QE MENDOJN SI JU
....................................................................................
Driniiiii

Te falemenderit Agim per fjalet qe thoni, edhe une kam nje respekt te veqant per te gjith antaret e forumit B.K te cilet mundohen me mish e shpirt per qeshtjen kombetare.
.......................................................................................
haxhiu

Mos e keqperdoroni fjalen e uçk es ,kush po u paguan ?Qarqet e zymta apo u ka hyre lepuri ne bark,dhe nuk guxoni me thene te verteten!Ka pas shqiptar qe su ka interesue partija,por ka hyre ne lufte qe ka qen i mbushur ne shkije e tradhetar,ama kete shqiptar ja i kan qite neper prita e i kan vrare ja i kan etiketue si tradhetar dhe i kan debue nga atedheu siq me debuan mua!
çdo mal ka ujq,apo livadh me therra,por ne uçk ka pas shume spiuna nese su pelqen e verteta tjeter gje eshte me ju!
....................................................................
Driniiiii

Fjala dhe Plumbi, kur dalin s'kthehen me.
............................................................................................
haxhiu

une matem mire dhe e qesi fjalen dhe jam ne gjendje edhe i vdekur mu pergjigje para popullit e jo para tradhetareve!Por e di qe jeni shume atikombetar e nuk keni vlere sa nje berllog,sepse njerezia nuk i don kesi mileti dhe shume shpejte do e merrni denimin e merituar ,por me dhimbesen shqiptaret qe u kallen per se gjalli jo nga shkijet por nga qenat tradhetar qe bejne biznise me shkije dhe para populllit behen patriota!
..............................................................................................
Driniiiii

Mos i hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
................................................................................................
agim__barja

haxhi shpijuni. shqiptaret nuk jan vrare mes veti por keto fjale tuja jane te serbise dhe pundhensi i juaje u a ka dhene detyrat qe te lehni si qenet endacak hahaha haxhi shqiptaret dhe krimet e kryera mbi popullin e kosovese e ka bere serbia .
serbi dogji cdo gje qe ishte shqiptare dhe bere ate cfare ka bere me ndihme e disa shqipfolsave siq jeni edhe ju nje nder ndihmesit e serbise dhe ata shpijunet dhe deshmitaret me shifra ne gjykaten e hages cdo gje cfare ke ndegjuare me vesh e sy ju jeni ata qe behni deshmitare me shifra ne hage kunder luftetareve te UCKse
..................................................................................................
haxhiu

agim tugjari
o mut çlirimtar,ku ket ju pra,pse si mbrojtet shqiptaret nga shkau ?Pse si mbrojtet femrat shqiptare qe mos ti dhunoi shkau?Ku ishe qen ne pidhin e nanes sate ?Pse si mbrojte shqiptaret qe mos ti debon shkau nga kosova ?Ikni ne pidh te sames bre qen tradhetara.
Une nuk di se çka eshte bere ne shqiperi,por mjetet e inf shqip po tregojne dhe nese e kan bere kete shemtim e kan bere qiftat si ti qe edhe shqiperin t zhdukin nga dheu nderkombetaret sepse jeni ju me shkije dhe ata qe kan bere keto nuk jan fajtor fajtor eshte shtisi dhe per veper penale denohet shtisi e jo kursesi kryesi!
Kryesi denohet nese e verte dike jashte asaj se çka iu ka porositur nga shtisi !!!

Ishalla zot eshte genjeshter kjo por a e lexove kete titull se e kam marr tek gazeta e shtetit tend te maqedonkas Lajm!

A more bir lehni lehni veq mos pastaj me kukat pashe zotin kam ba hajgare me ju nxite me shkrue diçka !
.............................................................................................
zeriatdheut

Jo e vertet eshte se nuk dine cfare eshte bere ne Shqiperi se te rjepin lekuren me shkel atje ti dine se cfare eshte bere ne Kosove more halabak sepse aty ke qen me vellezrit shki me kukuvajkat andaj flet dhe shane nje LEGJENDE TE KOMBIT QE CDO KUSHE I PERKULET PASKEMI MEBET ME NA TREGU NJE MBETURIN SI TI TE THOTE SE KUSHE ISHTE ADEM JASHARI PO ZHDUKU HE QELBESIRE E DREQIT IKE PASTROJE GOJEN E DHEMBET E TU PARA
...........................................................................................................
agim__barja

zeri ja shihi ata qe po thirren atdhetare se qysh e mbrojn njeriun e serbis e kete haxhi shpijuni qe e shane edhe legjenden tone kombetare ADEM JASHARIN
pos asaj edhe zotin qe e shan eshte ky me siguri pjell shkau no coment zeri me sja vlen me detektiva e perkrhes te haxhiut
te mirremi me


Dernière édition par Perparimi le Mar 16 Oct - 22:49, édité 3 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe Empty Re: Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe

Message  Perparimi Dim 14 Oct - 12:02


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe Empty Re: Tradhetar ti na nxive na le pa atdhe

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum