Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Jusuf Ferizi;mekatet e Demaqit hee

 :: sport

Aller en bas

Jusuf Ferizi;mekatet e Demaqit hee Empty Jusuf Ferizi;mekatet e Demaqit hee

Message  Perparimi Ven 12 Oct - 9:07

Të gjitha mëkatet e Adem Demaçit!

Shkruan: Jusuf FERIZI

Mesazhi i skenarit të përmbytjes së Shqipërisë sipas revolucionit të ndyrë "demokratik", u vulos si "triumf" i rebelimit antikombëtar më 29 qershor 1997. Ai mesazh që nga fillimi i përmbytjes së madhe të Shqipërisë londineze krrokaste: Në krye të Shqipërisë duhet të vijë një hibridpersonalitet që shqiptarët do t'i fusë në Evropë, si gjithçka tjetër, edhe si majmunë qoftë, por jo si shqiptarë!

Marrëveshja namëzezë e Cyrihut!

Realizimit të një projekti të këtillë të një Shqipërie amorfe dhe pa identitet, i priu ajo marrëveshja namëzezë e Cyrihut (1993), kur për herë të parë, stalinistët e Shqipërisë dhe enveristët e Kosovës u morën vesh për bashkëpunim dhe "ndihmë reciproke". Ajo marrëveshje parashihte ndihmën financiare që do t'i jepte LPK-ja PSSH-së, ndërsa PSSH-ja, pasi ta rrëzonte Berishën, duke marrë pushtetin edhe me mjete të dhunës, gjë që ndodhi në qershor të vitit 1997, kur pushteti i Tiranës kaloi në duart e lobeve politike më proserbe dhe më progreke, do ta ndihmonte LPK-në për ta rrëzuar Rugovën dhe të sjellë në pushtet Qosjen. Duhet theksuar që në fillim se LPK-ja, si abort i Partisë së Punës që ishte, tani si fëmijë axhami i PSSH-së, pra si fraksion më fundamentalist marksist-leninist, shpëtoi pa ngordhur vetëm falë marrëveshjes së Cyrihut, vetëm në saje t'asaj tradhëtie të madhe sponsor kryesor i së cilës, gjatë luftës në Kosovë, u bë Adem Demaçi, duke marrë të njëjtin rrol që kishte Nano në Tiranë, që edhe shqiptarët e Kosovës t'i çojë në Evropë, si gjithçka tjetër, edhe si majmunë qoftë, por jo si shqiptarë. Duke i prirë këtij rrugëtimi të Kosovës dhe të shqiptarëve të saj për t'i futur si majmunë në Evropë, Adem Demaçi nuk la gurë pa luajtur për të ndezur luftën sa më parë, duke provokuar makinën ushtarake të Beogradit në çdo mënyrë që ta djegë sa më shpejt Kosovën. Pas fitores së revolucionit të ndyrë "demokratik" në Shqipëri, Demaçi deklaron disa herë ne mediat që i kishte nën kontroll: "Serbia nuk ka qenë kurrë më e dobët se sot"!

Promovimi i "revolucionit" të Qosjes!

Sipa ngjarjeve tragjike që përjetoi Kosova (1997), e që u zhvilluan në pjesën më të madhe, sipas skenarit serb, revolucioni i ndyrë "demokratik" në Kosovë filloi më 1 tetor 1997, kur një grup studentësh enveristë, të prirë nga do farë Albin Kurtash, Bujar Dugollash e Driton Lajçash, duke bërë inaugurimin e "revolucionit" të Qosjes, filluan demonstratat në Prishtinë për të "lëvizur" lëvizjen "e përgjumur të Rugovës, sipas ideologut Bajram Kosumi. Në të njëjtën kohë bëhet publike lista e zezë e të dënuarve me vdekje nga LPK-ja. Adem Demaçi, duke imituar "Frontin Antifashist" të Enver Hoxhës, shpall të formuar "Forumin Demokratik", i cili, siç e paramendonte "Mandela" ynë, sipas shembullit të Kurt Kolës gjatë përmbytjes së Shqipërisë, do të zëvendësonte tërë infrastrukturën e pushtetit legjitim të Rugovës. Menjëherë pas demonstratave të studentëve enveristë në Prishtinë, në skenën politike të Kosovës doli UÇK-ja marksiste-leniniste nano-qosjane, e cila, pa e filluar mirë luftën, deklaronte se nuk njeh asnjë institucion të zgjedhur nga elektorati shqiptar i Kosovës. Dhe, duke e konsideruar të zhbërë pushtetin e Rugovës dhe të dështuara zgjedhjet parlamentare e presidenciale, që ishin paraparë të mbahen më 22 mars 1998, Rexhep Qosja (dhjetor 1997) triumfalisht shpallte puçin e përgatitur në vilat e bllokmenëve të Tiranës: "Tani, thoshte ai, tri janë shtyllat e pushtetit në Kosovë: Forumi Demokratik i Demaçit, Lëvizja Studentore dhe UÇK-ja"! Dhe duke fuqizuar këtë puç, Qosja lavdëronte pushtetin e Fatos Nanos: "Vetëm pas vitit 1997, pra pas daljes në skenë të UÇK-së, Shqipëria ka ndërtuar një politikë, të them, kombëtare(!!!) për Kosovën"! Tërë kjo fushatë e shfrenuar e një grupi studentësh enveristë, e "Forumit Demokratik" të Demaçit, i cili, më vonë, u shndërrua në "tryez" të partive majtiste, gjithnjë sipas detyrimeve që kishte marrë Nano nga Millosheviçi në Kretë (nëntor 1997), kishte për qëllim dështimin e zgjedhjeve parlamentare e presidenciale, të cilat, megjithatë u mbajtën me sukses me fitoren e madhe të Rugovës për të cilin votuan 85% të elektoratit të Kosovës. Fushata e tërbuar e "Mandelës" së Kosovës kishte për qëllim zëvendësimin e orientimit properëndimor të kombit shqiptar të Kosovës me orientimin lindor ruso-bizantin, për çka enveristët shqiptarë janë të gatshëm të sakrifikohen në çdo moment.
"B.s
ot" 23 maj 2003

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Jusuf Ferizi;mekatet e Demaqit hee Empty Re: Jusuf Ferizi;mekatet e Demaqit hee

Message  Perparimi Ven 12 Oct - 9:07


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum