Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Histori e hidhur e shqiptareve

 :: sport

Aller en bas

Histori e hidhur e shqiptareve Empty Histori e hidhur e shqiptareve

Message  Perparimi Ven 12 Oct - 8:06

Histori e hidhur e shqiptareve

Enver Hoxhiqi ne pushtet ne shqiperi erdhi fale ndihmes se bellogradisteve serb,pa dallim si Zogu.
Nese nuk ju kujtohet ndihmsat e Enver Hoxhiqit jane;Milladini,Dushani,Tempaja,Titoja,Stalini dhe Fadil Hoxhiqi.
Dhe ne Bruksel Enveri u paraqit si djali i Zogut.

Ata qe e shajne Enver Hoxhen ;
Enver Hoxhen e kan shajte udbashet e serbise,me qellim qe ti zbuloin patriotet e budallem qe patem besue se Enver Hoxhen kinse e kemi baba te kombit.
Dhe me fotografi udbashet i nxijshin nje nga nje dhe i dermojshin gjere sa u bejshin servila te serbeve.
Edhe kengetaret qe kendojshin kenge patriotike,policet civil rrinin me kamera dhe inqizojshin se cili na shqiptaret po duartrokit.Dhe me te dalur nga salla e filmit e vllaqiteshin si shtazet,ata qe apllaudonin duarve.
Pra kengetaret ishin te porositur nga caqet serbe e servilat serb qe te kendoin kenge patriotike .
Baba ime me tregonet se po banem e i tham ushtareve te shqiperise se po na mundoin serbet, shume vetave ua kan shkue kokat si qenit.
Enver Hoxha;kurr nuk e ka dashur bashkimin e trojeve,duke thene se ne per vete nuk kemi buke,e si do e mbajna edhe Kosoven ?

Udheheqjen e popullit tone kurr nuk e zgjodhem ne shqiptaret,pos na servuan serbet apo te huajte,siq e propozoi zotri Delli Atifete Jahjagen .

Po shkojme pakes tek Skenderbeu;Po si ka qen e mundur qe ky te ik nga porta e perendoris se turqise e te vjen ne shqiperi per ti mbrojture tokat shqiptare(arberore)?
Skenderbeu ne shqiperi pati nje kala ne ate kohe,e ne itali nende kalaja.
Ky shkoi ne itali ne emer te krishterimit kinse per ta mbrojtur,por vrau te krishter .ndersa, vendin e vete e la duke e masakrue turku.
Skenderbeu trimi legjendar vrau shqiptar musliman ma shume se turku.

Neper te gjitha dokumentet e shkruara enciklopedike shkruhet se nena e Skenderbeut ishte me origjin serbe.Dhe si eshte e mundur qe nje nipqe serbe ti bashkoi trojet shqiptare?
I biri i Skenderbeut Javani(Gjini) u martue me vazen e Llazar Brankoviqit,kete kerkush nuk e pershkruan ne realitet!
Vllazerit e Skenderbeut;
Raposi
Stanisha
Konstatini
dhe Gjergji
Motrat
Maria
Angjelika
Vllaica
Jelena
dhe Mamica
Mara martohet me Stefan Cernojeviqin
Shqiptaret
Kan mentalitet sllavi,dhe ndegjoin tjeret per te veprue per fatin e tyre dhe kur humbin,fajsojn njeri tjetrin!
Dhe perhere kan kerkue meshire nga te huajt qe tju ndihmojne.
Por a eshte e vertete se ne kohen e Skenderbeut nuk ishte gjalle iluminati ?Po dhe si sot.Kush dine per kete,nuk kam pse ta zgjasi temen.
Edhe ne luften e uçk -es ishte ky lloje iluminati me emrin"Hipoteza e Henri Kisingjerit"
Dhe cakun e destinacionit e kan ditur vetem komandantet e luftes se uçk-es !!!!Kjo lufte shifet edhe nga marsi dhe nuk ka me duket komente.Sepse lufta qe u zhvillue per bashkim,po shifet ku mbetem .

Noli
Kur Rusia cariste ne kohen e qeverisjes se Nolit ne shqiperi bente masakra mbi popullin e vete Cari rus,u mblodhen kombet qe ta zhdukin Rusin nga dheu i kesaj toke,por Noli yne u ngrite dhe i kundershtoi Kombet qe ta zhdukin Rusin,sepse Noli ishte vella nga feja me Ruset.
Si Zogu si Nili pa dallim kane perkrahur tinzash njeri tjetrin.
Edhe Ate Gjergj Fishta,e Konica ishin si kundershtar te Zogut,por ishin ambasador te Zogut ne SHBA.
Pra Ismail Qemailit shpalljen e pavaresise se shqiperise e kishte shpalle ne Stamboll Hasan Prishtina,por meriten ja grabiten dhe bajraku i mbeti tjeterkujt.Por sidoqoft edhe Qemaili iku nga shqiperia dhe e helmuan ne Perugja te italis e me e keqja per tja humbur gjurmet te ndjerit ja kishin hjek hordhet,duke mendue se ne to gjindet helmi.

Sa per mua;

Historia ime
Une te tere ate mund qe e derdha per shqiptar e atdhe,me shkoi si shurra e pules.

Une mbolla te tjeret mi korren.
Une isha studenti i pare ne menzen e studenteve qe me qelloi qimja ne gjelle,dhe protestova duke ngritur studentet ne demostrata.Dhe emri im ne bisht te Peles.Tjeret i pervetsuan dhe fituan nam ne popull apo ne mes tyre !!!!
Kam permendur me qindra here deshmitaret,por ata mesiguri jane te cenzurosur nga carqet e zymta antikombetare.
Edhe ne vitin 1971 e mbrojta flamurin shqiptar nga serbet,dhe dola fitues,por deshmitaret heshtin,çka te beje ?Kesi kombi mbrapeshtan koka e une nuk e paskam ditur,dhe vone eshte ky kuptim per mua.

Serbet kurr nuk me burgosen,sepse kerkonin se pari tu betohem se nuk do te punoi kundra tyre,e pastaj te me burgosin.Kete nuk e pranova o populli im shqiptar.Ndersa shqiptaret qe na sundojshin bashk me serbet ,me malltretojshin dhe nuk me lejonin qe ta ushtroi profesionin tim te mesueserise,juristit,apo arsimtarit.
Ndersa ata ish te burgosur me te dalur nga burgu meniherit punsoheshin neper organe shterore neper kosove,dhe nau kercnoheshin se kan luftue per neve !
Keta ishin ata qe e organizuan uçk-en dhe pa koment populli shqiptar.
Une si person gjere ne kohen e fundit isha person non grata per jugosllavin dhe udbashet e tyre,por pse edhe te inkuadrohem ne luften e uçk-es isha si ne kohen e Milloshit i papershtatshem moralo politike,edhe ne lufte pa dallim !Qudi,por m
e se e vertete.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum