Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit

 :: sport

Aller en bas

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit  Empty Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit

Message  Perparimi Mer 10 Oct - 7:22



Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit te dites se gjykimit
Sidomos nga sateliti SOHO


Kujdesunu per diten e fundit te kataklizmes
Pyetja qendron se nuk eshte ajo a ju rekomandohet nga qeveria e juaj apo ajo nderkombetare qe te pergadituni per nje gje te tille,.
Por ata per vete çka jane ka pergadisin,kundra njerezise ?

Por as qe do tju tregojne se çka do vjen edhe prapa saj ?.
Njeriu duhet te posedoje orjentim shpirteror ne vizionin totalitar.
Sepse qe tani me nuk jemi qenje te vetmet ne kete toke,pra jemi dy qenje njerezore,por me ndryshime tejet te papara.
solved !!!!!

Pika kthese Indoaustraliane pjatë që subducts nën Himalajet. Kur ajo fillon, atëherë panelet të tjera për të rregulluar më lirshëm - efektin domino që gjithmonë shpjeguon me te perfundu
e puna. ZetaTal

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit  Empty Re: Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit

Message  Perparimi Mer 10 Oct - 7:35

Me parakalimin e planetit x prane tokes, polet e tokes do ta ndryshoin vendin dhe dheun.
Dihet se sjellja e tokes varet nga dielli e dielli nga galeksit e tjera.

Po ti lexoni shenimet e viteve te kaluara me te sotmen dita eshte zvoglue per gjysme ore.Pra rrotacioni i tokes eshte ne zvoglim e siper.Se çka do te ndodhi ne ditet e ketyre muajve ne vijim do e shofim ,ja do ndalet tika,apo nga zberthimet e zemres se tokes ,ka mundesi qe toka edhe ta shpejtoi rrotullimin dhe te dali nga sistemi diellor dhe te shkatrrohet per jete.Pra gjitheçka mvaret nga brendia e berthames se tokes se sa do te qendroi ne gjendje te stabilizimit ,duke mos e humbur fushen elektromagnetike te dy poleve.......çdo gje ka mundesi te zhduket bashk me gjithesin
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit  Empty Re: Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit

Message  Perparimi Mer 10 Oct - 7:41

Mundesia egziston qe te ngriten shume vullkane ne çdo pjese te tokes.
Te hapen gropa te medha qe ka mundesi te gelltisin shtete per nje minute e hiq me shume.
Ne toke ata qe do mbesin gjalle ,nese shpetone toka e kam fjalen,dote kete thatsira te pa para,e ftohje maramendese te ramjes se temperaturave.Me nje fjale rrezik per tu zhdukur gjeni
njeri ........

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit  Empty Mire se vjen dita e gjykimit

Message  Perparimi Mer 10 Oct - 23:02



Shenjat e para te dites se fundit i kam pare ndere popullin shqiptar;

Kur?
Kur urrejtja mes shqiptareve kishte arritur piken ma te larte mes vellazerive.Duke mashtrue njeri tjetrin pa piken e meshires,e sidomos duke ja vjedhe mallin fqiu fqiut e jo veq kaq por edhe se fundi duke i egzekutue njereziun pa faje,ne shtepit e tyre.

Tjeter; shqiptaret shqiptarin e mashtrojne edhe me blerje, qe tja japish(shesish) bagetin (token),(veturen) , me veresi(hua) per nje afat te caktuar dhe ma as mallin as parat kurrr nuk ke per ti pare.A nuk jeni ju o shqiptar ne mekate mes vedi ?Ndersa me armiq ndryshe silleni si engjuj !PO dhe shume bile.Keso marrinash bejne gazetaret ,dhe secili shqiptar.Edhe baba i Motrave Mustafa nga Mushtishti qe sa e sa fshatareve ua ka kallur kafshaten e gojes ne emer te vajzave te tija kinse eshte baba i Motrave Mustafa.Per çdo dite tregu blente bageti nga fshataret dhe i shiste aty per aty me qmim ma te vogel dhe me ato para ne hotel dhe i hargjonte per ta knaqur veten e tjereve shkaktue dhembje .Edhe mua me ka mbetur borgj qysh para luftes qe e bartesha me taxi,......Po sa e sa tjere ka keshtu duke mashtrue njeri tjetrin e pasurue veten jo ne emer te perendise ,por shejtanit. ?

Edhe luften e fundit te uçk es e beren me dredhira ne emer te çlirimtares e mashtruan popullin ,duke e masakrue bashk me serb,duke e dhunue dhe ne vend qe ti pranoine dhunimet qe ia beren ,thone se u kemi mbrojtur.Ne vend te tradhetise qe nuk e mbrojten popullin thone se u kemi mbrojtur duke iu kercnue secilit qe e thote nje te vertete !
Ndersa ata qe u dolen ne ndihme popullit, perbuzen dhe etiketohen tradhetar ne vend te mirenjohjes.
Une as ne Bibel,as ne Kuran ,as ne ligje nderkombetare as ndere pleq nuk kam ndegjue e lexue qe paska kesi lloje gjeni te poshter.Edhe me te tradhetue dhe me tu kercnue mos me thuaj se i kam syt e gjatilit,zot zhduke kete gjen shpirt shprishur.
Populli shqiptar nuk ka moral! E merr gruan e vellaut,bene mardhenje me motra e faresfis .Sa te pa ftyre qe me jeni,Ne vend qe te martoheni si qenje njerezore,shkoni mbas lavireve dhe lavirit.E ju femra shqiptare qe e qelbet pereferin e Berlinit dhe Parisit dhe metrove nderkombetare .

Ju mashqi te rinje qe e leshuat atedheun dhe neper europe o qingja u martuat me plaka per ti rrugullue dokumentet e qendrimit.Ju i mashtruat nanat e dikujt qe jan ne vende te larta dhe mendoni se e mashtroni boten ?Ata djem te ketyre naneve qe ua shkerdheni i keni ne kosove dhe kurr nuk kan me dal nga kosova pa na qie gjere sa tju lindin femrat tona djem dhe racen te na ndryshoin,racen e poshter.
Populli shqiptar kapercen drinin ta dhin kalin.
Popullit shqiptar o i hype o te hypi nuk ka ndjenja njerezore.
Popullit shqiptar o ja shpetove jeten o ja more jeten ,nuk e dine nderen.Ne fund ne vend qe te falenderon te vrete .
Popullit shqiptar po ja leshove lirin te dhin ne qafe.
Popullit shqiptar po i fole shqip nuk te frigohet,po i fole serbisht,greqisht,maqedonisht kapercen murin kinez nga friga.

Ne tere ruzullin e tokes as nje shqiptar nuk e ka meritue azilin politike,sepse as nje shqiptar nuk ka punue per popullin e vete ,pos ka punue per serbi e maqedoni dhe per grekun.Secili shqiptar ka shpiunue njeri tjetrin.
Pse e them?
Me secilin qe kam bere shoqeri me ka premtue se nuk te tradhetoi,por meniherit me ka spiunue.
Po qeta qena sot po me shiten se kan luftue per çlirimin e bashkimin e trojeve.A qe kan tradhetue nuk duhet me ua permende,Dhe kan shtyp fletore duke u dhene mirnjohje vetes me qertifikata te ndryshme si luftetar i uçkes !


I vetmi shqiptar qe ne emer te Perendise ka punue per popullin e vete sipas Bibles,Kuranit dhe te se Drejtes Nderkombetare Publike ,jam une Haxhi Latifi i biri Naxhijes.

Nuk ka Perendi qe ka mundesi te me shpifet se kam punue kundra popujve apo kundra shqiptareve te vetmen sekonde .
Shoku im qe i pata besue me pate thene;Ti Haxhi a paske punue per fotele ?
çka je ka thua i thash ?A je ne mend o majmun ?
Une tere jeten tjua kushtoj juve e veten time dhe femit ne mjerime a fole he qen i poshter? .Ndersa ju qe rrijshit si buklat mi vodhet meritat dhe i pervetsuat kinse ju i keni bere.A une po duke tere jeten me vuajte jeten time,e ju jetoni si tju qohet .

Pa ndegjo ma tha;Ata qe kontribojne per popull duhet me vdek si qen,e jo me marr qeverisje.Opa po mire e ke per bese ja bera.Shkerdhena edhe te vdekurit.

T'puf zoti ftyren ua marrofte bre qen milet.
Qenit po tja bene nje te mire nuk ta harron e ju s'keni as ndjenja as nuk besoni ne zot qe ka.

Mallkimi im mbi popullin shqiptar kurr mos mbete pa ju zhduk .

JU o shqiptar nuk e dini as diten e dasmes ?.
Ju o shqiptar nuk e dinit as ku duhet mjellur faren.
Ju punoni ne menyren instikte,dhe e harroni meniherit !
Ju o shqiptar nuk e dinit as kush do e hane ate begati,as kush do e korri ?

Ju diten e fundit do e pritni me koke nen qebe , e jo me qirinje ne dore .

Ju o shqiptar jeni ato qenje jo njerezore qe ua pruret njerezise fundin e gjykimit.
Ju o shqiptar jeni ata qe edhe mua ma pruret punen qe ta leshoi memedheun e te jetoi neper skutat e botes.
Ju o shqiptar ma smuret shpirtin,zemren dhe intuiten e diellit.

Ne kohen e luftes u prura mill me vagoneta e ju mua as nje kille nuk ma afruat.
Pos me that;Shko e kerko buke te Milloshi.Zoti e farofte kete gjen te poshter.

Tek secili shqiptar qe kam bere vizita,as dhe nje njeri nuk me thoshte se kam ,pos duke mu perbe se buken nuk kemi me çka me ngrere.Si intelektualet ,si fukarat qe nuk kishin as me çka te mbulohen naten.Te paret pallate dhe ankoheshin qe nuk kan.Edhe ata qe nuk kishin qati po te njejtat fjale.Une ndihmoju ketyre,e si ua kethesha shpinden ma shajshin nanen e baben,dhe shti armiqet qe te me vrasin !!!!!!!

Une u mundova tju çliroi,e ju me etiketuat si tradhetar,.zoti ju zhdukt sa ma shpejte,ndoshta njerezia shpeton mbas juve ?

Une ju deshta pa sherr,pa hile,e ju hipkrita, u gjeta te pa feje dhe po u leja pa nder.

Une ndoshta nuk e kam stilin e zbukuruar si ju o tradhetar shqiptar qe jeni pergaditur te shkruani poezi e romane,sepse keni pasur kohe te merreni me keso ndytesira.,por une shpirtin dhe moralin njerezor e kam tek i larti Perendi.
Bekuar qofte Perendia
Mire se vjen dita e gjykimit

H
axhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit  Empty Re: Planeti X shikohet nga çdo ane ne keto ditet e fundit

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum