Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdiu ne kosova pressin

 :: sport

Aller en bas

Avdiu ne kosova pressin Empty Avdiu ne kosova pressin

Message  Perparimi Jeu 13 Sep - 5:33

Shkruan: Avdi13 2012
Në Agjencin e LajmeveKosovapressnë shkrimin:Rreagim i Shoqatës të Veteranve të Luftës të UÇK-ës Tiranë Prishtinë, ((SHVL E UÇK TIRANË)) 05 Shtat2012 14:05. Haxhi Kuçi, me pseudonimetKrasniqi dhe Ibrahim Kelmendi shkruan e shpif si gjithnji Ky shizofren i pa përmirësuar të cilit smira ja ka ka errësuar logjikën dhe ?çdo gjë te keqe ai e gjen tek Unë Avdiu?. Ai kështu po e keqpërdorë edhe A.L.Kosovapress, që unë personalisht kam respekt dhe kam botuar edhe shkrimet e mia në këtë Agjenci informative mbarëshqiptare.Ju redaksi e Kosovapressit,e dini mirë se unë Avdi ibrahimi nuk qëndroj prapa këtij shkrimi siç rren e shpif Haxhiu me pseudonimet,Krasniqi dhe I.K..Dhe gjithçka që shkruan ky shkarravinletranxirës për mua janë rrena të kulluara.Andaj i kam bërë padi penale ne Gjykatë




Avdi nuk po e keqperdoroi smiren,po te duket ty,se si qellim e kam me te nxite qe te shkruan ma shume e sidomos te verteten.

Avdi lei perkrahjet e ndytesirave,sepse ne kete boten e peshurret na kan mbetur edhe 99 dite dhe mos te vdesin shqiptaret pa e dite nje te vertete mes meje dhe teje.
Shkruaje rastin e Besim Ndreces he burr e nga kush ke frige ?Llaskucave mos iu frigo hej .Trego si dolem dhe si e kerkonim qe ta gjejm e ta strehojm diku ?Jepi zjarr shpirtit e thuaje te verteten .
Avdi;
Nuk jam kundra teje ,por perkundra do me mbetesh perjete shok.Edhe pse ke shkrue epitete ngjitese kinse kam qen dore e zgjatur e udbes pa qen e vertete.Kjo ka qen nxitja ime qe te shkruaj per ju.
Me njehe mire qe sa i duroj etiketimet çka si kam,pse ateherit vazhdove me kete sllogan ?
E di qe dikush te ka nxite ja keshtu ja mbarove,qe te shkruan kundra meje .E kuptoi se ashtu ka qen gjendja me ty(ne kercnim) .Ke qen mes dy zjarreve,mes se mires dhe se keqes !Sa per qe ke ngritur kallxim penal kundra meje ne gjygj,ta rrofshin leshin ata gjygjetar te jugosllavise,por mos lejo krejte me ta rrue se te bejne qos.
E dini ju me se miri se a ma ka ndie per keta e polic serb ?
Sidoqofte Avdi une ju deshiroj jete te mire edhe pse une jam debue nga kosova ma se shumti nga uçk kur ne Marali me pate rrethue e mu kercnuan se nese beje e vraj serb ,apo organizoi me mbrojte popullaten shqiptare kan mem likvidue.Kete spo mundem o njeri mi larguar nga koka a kupton shqip ?Te gjitha pata per ti harrue, edhe ato qe nuk me morren me luftue kundra serbise.Por kjo me ka shllogue.Disi ka qen si e papritur,ne vend mirenjohjes,kercnim .Por sidoqofte edhe kete do e harroje se nuk po bene pune,pos mundime shpirterore.
Harroi te gjitha se çka kemi shkrue lexoi shkrimet e mija dhe qeshu,edhe une tuat dhe do qeshi siq kemi qeshur dikuri ne dy kur merrnim udhtime e bejshim llafe duke ia tregue njeri tjetrit hallet e jetes.
Te fala edhe Hazizit mi bane,edhe vellazerve te tij .
Ngushllime per shokun prof Bajram Kurtin shume, sepse e kemi pas shok e vella te jetes.Ishalla zoti ne gjenet e ka que ,Ka punue per komb,pa buke e pa gjum,.E din ti dhe une se kush ka qen ,sepse kemi fjet se bashku here te ti here te une e here te ai.Une ju kam dashur si shok,si vellazni e si zemren time.Kam kerkue shume here nga Hazizi numrin e telefonit tend por sma jepke .Edhe te profit Bajram ja kam kerkue ,me thonte per bese nuk ja di,hajt ma bente se shkoi tek ai e ja marri ,hiq nuk u lajmronte ne telefone.Me Hazizin kam fole disa here por qalonte ne frige se di pse ?Bile ndaq me dite e kam inqizue disa ore te tera,shume i dyshimt bre Avdi .Me ndegjue thua a po qan apo çka eshte me te sikurse e kishin leshue llagerat.Nuk ju kujtojke asgje,pos kur ja permendesha a po thonte qashtu ka qen.
Sa per perfundim shoku im,une jam perjashta,si njeri i mbyllur ne burg,sepse e din mireee se sa e deshta shqiptarin e atdheun,.E qe ma bin punen me leshue kosoven shqiptaret kete nuk e kisha prite bre Avdi.Por po i harrojna edhe keto e ishalla per ty dhe familjen tende ndegjoi mire.Edhe pse jam prekur ne disa raste nga ju,por sidoqoft po ti fali se kanihere duhet me ba bej rrejshem per mi ik ma te keqes.Thone; se ujit dhe vullkanit e sidomos shoqerise duhet tju rrine gadi se te rrembejn te kuptoi .Por edhe ti duhet te me kupton sepse tek e fundit ma njeh mire moralin tim,nuk kam se çka te shtoi ma teper.Kryesorja eshte se te keqen nuk ta dua fare.

Avdi as nje te keqe(dobesi) nuk ka ne shpirtin tend,shkruaj diçka ...Se ke matrial e di.

Taxi kam punue ,por e din sa kam punue per ty dhe popullin tim dhe tendin.E din mire ne pajtime a ma kan pague benzinen dhe honorarin,?Jan gjalle ata qe i kemi pajtue.Rasti Buzhales dhe Kuqit me sllapuzhan !E tjera..
Nuk kishte me qen e keqes qe te shkruan bile nje artikull per aktivitetin ton mes meje dhe teje se nuk te thahet dora o shoku im.Shkruaje ate ne realitet ,por as mos shto as mos shkoqite.Bile femit tan,te le te krenohen apo le te na gjykojn per te mire o per te keq..Nuk po te lodhi ma shume.Kaq perfundoi ne kete shkrim.

Te fala shoqerore nga
Haxhi Latif Kuçi(llotoja,taxi)Sufreke(therande)Sufreke nga ti jam mesue.
..........................................................................................................
...............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum