Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi ti je ai Arkani serb

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi ti je ai Arkani serb Empty Avdi Ibrahimi ti je ai Arkani serb

Message  Perparimi Mer 8 Aoû - 12:07

Mbama djalin sa nuk me ka then spiun serb‏

Photos | 20:03

Répondre ▼
Haxhi Kuçi
À kosovarimedia@live.de
Affichage dynamique Hotmail
1 pièce jointe (41,5 Ko)

Télécharger
Afficher le diaporama (1)
|
Télécharger en tant que zip


Per tradhetarin Avdi Ibrahimin;
Ti mundohesh ne çdo forme qe te zezat e tua te mi mveshish mua por e kote do jete mundi yt sofist me magji te zeze..
Sa i perket Katranit shpirt shituri qe e ka leshue Lucerin serb jeni ju vete personalish psiqikisht e fizik.
Dhe sa i perket terrorizimin e familjes qe ia paskam bere dhe femive te mi genje sa te duash,pos mos gabo e te me prekish edhe ne moral siq ma ke shajt djalin e mitur qe te kemi dhene buk e fjetje si pashait.
Kqyr vellaznive tu se si i ke terrorizue dhe nanen tene qe e ke smur.Femit e mi po terrorizohen ketu nga qeveria qe mesiguri ke gisht ti.
Une me mundin tim dhe nga djersa ime ua kam sigurue shtepi ne france.Duke iu ndertue kala,me doren time.
Sa per planet e serbomdhenjeve Qubrolloviqa e Qosiqa e Millosheviqa je ti i dalur nga kjo garnitur.
Qosiqin e ke pasur njerin nga me te dashurit e tu qe sot kerkon shkembim trojesh me ane te endrrave sofiste qe i merr keto propozime nga ti e jo nga une.
Kam punue ne Llotarin e kosoves prej viti 1983 gjere ne vitin 1991.E sa per punen time ne Lloto me njeh i tere stafi punues i kesaj organizate punuese se kush kam qen ,dhe sa kam qen i afert me te gjithe.
Ne kioskun tim ne vitin 1991masa shqiptare ka votue per pavaresin e Kosoves dhe fletet ja kam dergue Afrim Pajazit Berishes.
Ndersa per fshatin Sllapuzhan e kishte Isuf Dergut Sylaj.
Dhe ketu kur kam hyre ne mardhenje pune kam konkurue si Haxhi Sylaj nga fshati Sllapuzhan,sepse ndryshe nuk kam pasur mundesi te punsohem nga komiteti krahinor.Kur ne vitin 1978/9 nese nuk gaboi pata konkurue si mesimdhenes ne fshatin Peqan ushtrues drejtori ne Suhareke ishte Muharrem Gashi,dhe me pranuan.Por kur hyra ne oren e pare pasi u krye ora fillova ne klasen tjeter dhe mbas dy minutave ne ore ka hyre Ismet Krasniqi nga Peqani kurir dhe ne vesh me tha se drejtori po te thirr perjashta.Si kam dal ja nisi te qaj duke me thene e dridhur buzet e tija keshtu;Haxhi une ty te kam pranue ne pune,por ka ardhe Ruzhdi Berisha me antaret e komitetit dhe mu kan kercnue se si ke guxue me pranue kete bandit qe eshte antijugosllave,dhe mu lute nese ka mundesi ta leshoi shkollen se ne te kunderten do me burgosin.E kam leshue shkollen dhe kethyer ne shtepi siq me pati bere Fatmir lima duke mos me marr ne lufte kundra shkive shkaku yt qe ti kishe qen dikur duke punue ne mbrojtjen popullore te serbise.
Une Haxhi Lata ,Avdi dredhagjiu nuk kam pasur mundesi te punsohem kerkund e ty siq e cekish ti ore ogurezi paske qen i burgosur me 1981 ne armaten e jugosllavise dhe ta paska besue kete vend te ndishem sertbija .Po nje budallas ti benim pyetje ta jep pergjigjen kembe e krye,se kush je ti Avdi Ibrahimoviqi.
Edhe nje here po te them se sa per qe e kam vozit Arkanin ,nuk ka qen Arkani,por nje serb qe as qe e njohi siq nuk e kam njohur Arkanin tend qe e qove ne shqiperi qe ti vizitoi refugjatet e ikur nga ti ne shqiperi e gjetiu.Sa per qe kam cekur se e kam vozite Arkanin per ne fshatin tend ka qen opcioni im qe ty kinse te japi argumente qe ti te flasish kundra meje ,dhe ja shkrimet nuk kan te ndaluara gjere sa siq thua ti paske ngre Padi Penale ne Gjygj kundra meje,por ti nuk ke bythe te ngrehish kete padi se i qet edhe tjera e tjera sende qe ke punue kundra ketij populli te munduar.Avdi spiuni,une jam ai qe ne suhareke sa erdhen refugjatet e fshatrave , erdhi Uke Bytyqi,e Malush Berisha dhe kerkuan qe tju bije ndihma skamnoreve dhe te nesermen i derguan konvojet.
Kete ndime e kam kerkue ne telefonat nga shitorja e Haziz Shales ndoshta eshte ende ne jete dhe ka populli se kan e kujt ti beje pyetje sa a po genjen Haxhi u apo Avdi spiun Ibrahimi.Edhe ne Malisheve e dine pompa e benzines se kush me telefon kerkoi ndihma ku te nesermen u vra mjeku Shpetimi ne mina.Pra une ekam fornizue uçk dhe popullin e ikur e jo ti ,sepse ti e debove nga kosova ku vetem sorrat kikiriseshin neper kosove.
Keta nuk me moren para te pompes ste Malisheves(Paqarizet) ndersa ne suhareke po.Ndihmat ne suhareke i shperndante Muharrem Shaban Kuçi dhe shkova tja kerkoj nje thes mill,ai me tha shko te jep Milloshi .Ky njeri kur une me 1971 e mbrova flamurin kuq e zi nga serbet e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi shqiptaret deshten me ket Muharrem qe ne vend te serbeve te me masakroin.E ti e mbron sot kete njeri me kembngulje duke me etiketue si udbash,qudira krijon ti Avdi.Deshmitar per kete ngjarje jane;Smail Berisha elektricist,Sakip e Sadik Sylaj,,Muharrem Sh.Kuçi,,Kadri Kuçi,S.Kolgeci ,,Reshit Bytyqi komandanti e tjere.Dhe nga kjo ngjarje komiteti krahinor i kosoves e sidomos Fadil Hoxha ne zyren e tij me pate thene bandit jugosllave dhe ti sa do qe do kryen shkoolle kur sa te jemi ne nuk do punsohesh.
Avdi spiuni,une Haxhiu nuk munda te kyqem ne uçk shkaku yt.Po ta ceku me qindra here dhe si pate mundesi qe te kyqesh ne zonen e pashtrikut me Limen dhe Agim Qekun?
Deshmitar pse nuk me ka marr Lima eshte Aziz Morina,Bajram Bekteshi Lima vete dhe tjere e tjere qe ka emra qe mu kan betue qe do behen si deshmitar.E sidomos disa nga fshati yt.
Avdi Ibrahimi nese thua se e paskam vozit Arkanin,jo Arkanin por ty te kam vozite ka ke pasur deshire,tek motrat e tua qe ne Sallagrazhde e gjere ne Krushe .Pastaj tek shoket e tu Riza Vata me dhjetra here,tek Bajram Bekteshi,Bajram Kurti e tek baca Ali ne spital ne prishtine dhe tek shoket e burgut te Adem Demaqit ne Lutogllave e ku tjeterkund jo more genjeshtar.Por po del vetvetiu konkludimi se ti vetem ti me paske ardhur ne shtepi jo si patriot siq mendoja,por te me pergjon.E tu japish informata Tripkit e Milloshave.
Ti Avdi pishpiriku qe tha se ke mirkuptim per kete gazet, ti e ke si komofllazhe qe ta bind dike se je patriot i mizave.Shume kam me shkrue per ty qe ska fleta me shkrue,sepse ma ke shkatrrue jeten time dhe te familjes se, une Haxhi Lata kurren e kurres nuk kisha deshire qe ta leshoi Kosoven e shqiptarise.
Avdi Ibrahimi ti me shoket e tu qe e liruat kosoven, e niset luften dhe e çarmatoset uçk,e humbet flamurin e te pareve dhe hyminin kombetar dhe ne vend te bashkimit siq u kikirizeshit veriun po ja dhuroni serbise duke mendue se do shkembeni troje me trojet shqiptare.Serbija nuk eshte si ti sepse ty te kan pervetsue me mish e shpirt qe te punon ne mullirin shkavell e jo Haxhi Lata o pisi pisave.E niset luften ne maqedoni dhe shqiptaret i riroberuat .Rrene eshte kjo qe u them o spiuni serb.E niset edhe ne Luginen e Presheves luften dhe i riroberuat shqiptaret ku me te madhe masa shqiptare kerkon azil ne vendet e perendimit dhe juve u vjen lexet o spiun.Po se e realizuat ate çka pati deshire Drashkoviqi qe folen haptas me Adem Demaqin qe pa lufte e ndajm kosoven si sot.E pra ma se miri ka qen ju te shuni e te hyni ne dimijat e grave e mos ta malltretoni popullin e mos ta ndani ne vend te betimit tend kinse e kam kapur pushken me bashkue trojen .Por troja ,ne troje ishit ju ne brendin e magarit dhe ja si jeton ky popull.Por edhe ata qe kan luftue pa dredhire si ti shetisin rrugeve duke kerkue nje kafshat e kafshata ua zeft frymen.E ti Avdi Ibrahimi ke urzuprue tokat e popullit ne prizren dhe ke ndertue ndertesa e shtepia ku ke bere pasuri ne emer te luftes.Keta persona me ligje nderkombetare denohen duke ju debue e konfiskue tere pasurin qe ua vodhet shqiptareve .Nese je luftetar shko e liroje Luginen e Presheve,Iliriden dhe sidomos veriun e kosoves,buken e shqiptareve.

Ja letra e Gafurr Adilit dergua mua personalish Haxhi Kuçit

(le ta njeh me se miri populli shqiptar se a eshte Haxhi Lata spiun serb apo Avdi shkau ?
Lexone te dashur shqiptar me poshte
Titulli: Gafurri per Avdiun dhe Xhavitin Mon 5 Dec 2011 - 9:21
gafurr adili
À HAXHI KUCI
De : gafurr adili (gafurradili@hotmail.com)
Envoyé : sam. 03/10/09 19:26
À : HAXHI KUCI (perparimi@hotmail.fr)

Shume i nderuari Haxhi !

Uroj qe ju dhe e gjithe familja juaj, kudo qe ate e keni, te jeni mire.
E lexova letren tuaj dhe ne pergjigje te saj po iu shkruaj si me poshte vijon:

1. Avdi Brahimin e kam takuar 2-3 here dhe keto 2-3 takime me mjaftuan qe ta njifja se ishte i tille sic e pershkruani edhe ju,

por per Avdiun me shume me ka folur edhe Bashkim H nga Prizreni, i cili e njifte shume mire Avdiun.


.................................................................................................
...................................................................................................
..............................................................................................

Me pershendetje vellazerore e atdhetare shqiptare,
Gafurr ADILI.
Tirane,
03 tetor 2009.


Dernière édition par Perparimi le Mar 14 Aoû - 14:06, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi ti je ai Arkani serb Empty Re: Avdi Ibrahimi ti je ai Arkani serb

Message  Perparimi Mer 8 Aoû - 12:07


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum