Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut Empty Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut

Message  Perparimi Mar 27 Juil - 14:45

Liriu
i/e regjistruar

Anëtarësuar: 15-03-2010
Postime: 4

Nën pseudonimin "Arbëri fr" fshihet Haxhi Kuçi,nga Suhareka i cili ka ikur sëbashku me Serbin nga Kosova.Ai tani jeton në Francë i tjetërsuar në Ashkali.Ky person gjithçka që shkruhet për vlerat e mirëfillta kombëtare e letrare pë njeriun shpirt njeriu Avdi ibrahimin ky do të shpif e rren gjithçka kundër Luftëtarit të Lirisë Avdi Ibrahimit.Kam patur rast gjatë Luftës së UÇK-së,Avdiun ta intervistoj në Front Lufte në Gorozhup.Çdo luftëtar lirie na than vetëm fjalë të mira për Avdiun dhe stafin e tij komandues gjatë Operacionit "Shigjeta"në Pashtrik.Avdiun e kam takuar edhe paslufte dhe gjatë polemikave me Haxhiun kam bërë profilin e Avdiut dhe shizofrenit Haxhi Kuçit.Më poshtë po jap profilin e personave në fjalë.Përshëndetje pë moderatorët e "Forumit Shqiptar". Liri Krasniqi.

Përfundim i një pune hulumtuese nga gazetari i pavarur Liri Krasniqi.
Falenderoj ekipin tim që më ndihmoi në terren.

Opinionit të nderuar shqiptar!
Mediave eloktronike shqiptare
Gjykatave në mbarë trojet shqiptare.

Në bazë të hulumtimeve që bëra,si gazetar i gazetraisë hulmtuese në terren me ekipin tim, Unë Liri Krasniqi me përgjegjësi të lartë konfirmoj këtë konstatim përfundimtar se personi i pare, Avdi Ibrahimi, është shpifur me pa të drejtë dhe pa asnjë argument,nga Haxhi Kuçi i cili ka përdorur në shkrimet e tij fyerje të rënda ndaj Avdiut dhe gjith të përgojuarit tjerë që ai i ka permendur me emra e mbiemra,bile ky psikopat Haxhiu me shkrimet e tij në forume interneti,është shprehur që gjith shqiptarët nga do janë për së gjalli do ti varroste në një grope, ja ai çfarë ka shkruar më së miri tregon ky shkrim i shkruar prej Haxhiut:

profili
mesazh
2006-06-26

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am

Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ta merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane bote ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngon kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha ba grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli me dhe mi varrose

Sot dy kambe t’prishta ne bote
franca e albanija qe s’kan bese
qe te dyja ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!

minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am

Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri

A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma

E lëre më po t’ja mbante prapanica çka do ti bënte në këtë Rast Avdiut,që po e kundërshtonte me argumente këtë racist të botës njerëzore.
Megjithkete Unë me ekipin tim gjat hulumtimeve gazetareske nuk ja mbajtëm anën e askujt, por publikisht po shkruajmë vetëm të vërtetën.

1. Avdi Beqir Ibrahimi.I lindur në fshatin Mushtisht, komuna e Suharekës, me profesion economist,aktualisht punon si Përfaqësues Financiar në KEK, Distrikti në Prizren,prind i katër fëmijeve të shkolluar e të kulturuar,dhe me gruan e tij jetojnë nga djersa e ballit duke mos gjetur asgjë të korruptuar ne hulumtimin tim gazetaresk,shokët e tij të veprimtarisë ilegale më thane se Avdiu kurrë gjatë veprimtarisë nuk e ka keqëpërdorur as edhe një cent,por gjithnji nga mundësit që ka pasur ka kontribuar në ndihma të nryshme financiare, e njeta gjë për të thuhet edhe gjatë luftës nuk ka keqpërdorur as edhe një cent financiar dhe krrë s’ka keqpërdorur as edhe poziten e tij ushtarake në UÇK-ë, për të gjitha këto u bindem edhe Unë Liriu me ekipin tim hulumtues.Në kohë më të vështir të Kompanis së Komandant Gurit,Avdiu ishte ai që ju ka dërguar nga mjetet e veta familjare,Kompanisë së Komandant Gurit ndihma në ushqim dhe veshë mbathje,këtë ma ka konfirmuar edhe vetë K.Guri.Gjetem shenime se Avdi Ibrahimi është anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve në Kosovë që nga viti 2003, është Sekretar i përgjithshëm në Shoqatën Atdhetare “Dëshmorët e Kombit” prej vitit 2000,ndërsa kryetar i kësaj shoqate ishet i mirënjohuri Shaban Braha, është anëtar i rregullt në “Alb-Shkencë”, ka qenë Sekretar në Shoqatën ”Miqtë e TMK-së” për Zonën e Pashtrikut, ka qenë Sekretar për Suharekën në Shoqatën “Kosovë Sanxhak”, ka qenë aktiv në “Familja ndihmon Familjen”. Që nga viti 1978 ka qnë simpatizant i flaktë i Levizjeve Ilegale në Kosovë, levizje këto që luftonin kundër jugosllavisë. Gjetëm fletëbetimin ku Avdiu sëbashku me Riza Vatën dhe Ruzhdi Saramatin ishin betuar dhe kishin themeluar Komitetin Kombtar Shqiptar për Bashkimin e Trojeve, Më von nga ky Komitet Kombëtar u themelua Levizja Guerile” Shqipet e Lirisë” ku Avdiu ishte zgjedhur Shef i Regrutimit – Informimit, Ndërasa Ruzhdi Saramati ishet Kryetar i Kësaj Levizje. Gjatë Luftës në UÇK-ë ka qenë Zëvëndës Komandant në Brigadën 128 të Zonës Operative të Pashtrikut. Ku Komandant i kësaj Brigade ishte Ruzhdi Saramati.Hulumtuam Regjistrin e Ushtarëve të UÇK-së nga Brigada 128 në ZOP-it,pranë Shoqatës së veteranëve të Luftës në Prizren gjetëm këtë shenim edhe për Riza Vatën,nën numrin rendor 506 të Regjistrit ishte kjo e dhënë: Riza Vata I lindur me 02.11.1952.Sallagrazhë- Therandë i kyqur në UÇK-ë me 30.12.deri më 19.09.1999. Ku u binda se Riza Vata, Ruzhdi Saramati dhe Avdi Ibrahimi kishin qenë sëbashku në UÇK-ë dhe në të njejtën brigade. Nga shenime të verifikuara mire e më kujdes më del se që të tre kishin qenë të pandarë deri në fund të luftës çlirimtare nga okupatori serb.
Gjatë hulumtimit tim që hulumtova në opinion, opinionist të ndryshëm më dhanë këto komente për Avdi Ibrahimin: Është njeri i shkëlqyeshëm, i dashur, i buzëqeshur për miq e shokë, i rrept dhe i pakompromis ndaj armiqëve, Shokët e idealit për Avdiun u shperhen: Ai ka qenë dhe është i drejt, intelegjent,ka qenë gjithnji shok i mire,besnik,ka ruajtur me fanatizëm konspiracionin,vyrtyt i tij ishte po edhe sot është sinqeriteti,detyrat që ja kanë ngarkuar shokët e ilegalës i ka kryer me sukses dhe kurrë asnjë nga shokët nuk është dëmtuar në asnjë kohë nga Avdiu,është tip serioz,ka stabilitet, ka qëndrueshmëri,Avdiu kurrë s’ka besuar në njerzit jo serioz dhe jostabil, ai i ka kundërshtuar fuqishëm këta tipa njerëzish.
Gjatë hulumtimit tim që gjurmova në dosje të ndryshme të Sherbimeve Sekrete, arrita në këtë përfundim. Ai ka një dosjë të pastër nuk ka denoncuar kurrë në jetën e tij qoftë edhe një njeri të rëndomtë.Gjatë punës së tij në Mbrojtjen Civile në Suharekë, Ramadan Tafolli, Jemin Basha, Bashkim Krasniqi, Ukë Rexhaj, e disa të tjerë që kishin punuar së bashku me Avdiun më thane fjalët më të mira.Avdi ka luftuar serbo-jugosllavin si një hero i vërtet dhe qëndrimet e tija kanë qenë të pastara kombëtare dhe tejet të sinçerta bile nga Avdiu na u happen sytë edhe neve,shprehen këta koleg të Avdiut.Nga qëndrimet e pastra kombëtare shqiptare që ka patur Avdiu më 1987 e kanë larguar nga puna serbo qetnikët jugosllav.Por Ai edhe kur u largua nga puna ,doli si burrë, pa ju servilosur askujt,por i tha haptas ato që duhej thënë armiqëve të kombirt shqiptar.
I uroj këtij atdhetari të dëshmuar një jetë të mire,kurse familja e tij dhe kombi shqiptar le të mburrën që kanë në mesin e vetë këtë burrë të mirëfilltë shqiptar.

Liri krasniqi, gazetar i pavarur, i gazetarisë hulumtuese.

Më, 12.03.2010.





2. Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka, Me profesion sipas mendjes se tij,here historian,here,poet i popullit, her kështu e here ashtu. Nuk munda t’ja marrë letërnjoftimin me që ky person është larguar me familje nga Kosova gjatë Kohës së luftës së UÇK-së, që po zhvillohej kundër Okupatorit serb. Hulumtimin për të filimisht, Unë Liri Krasniqi e kam bërë për mes shkrimeve që ai ka shkruar me dorën e vetë nëpër forume interneti, dhe në Yu tube, ku ai ka folur me gojën e vetë duke ju imponuar atyre që ka folur, që personat të flasin sipas dëshirës së tij duke i lutur ata se kur të vjen nga Franca në Kosovë do t’ju sjell dhurata të çmueshme të baba dimrit, po ta shikoni se çfarë flet gjatë komunikimit me Stubllen,M.Krasniqin e disa të tjerë të kapë krupa,Nga gjestet shifet se është një rrenc i madh ndoshta për këtë edhe e kanë quajtur me nofkën Haxhi rrenci.Mua personalisht ato qfaqje idioteske në yu tube më kanë neveritur,por besoj se kushdo që i ka pare e dëgjuar do të neveritet nga ky psikopat. Me këso fare sjelljesh të tij më ka bindur se ky njeri, ose është tërësisht i fshirë nga truri,ose ka luajtur mendësh dhe vërtet ai s’po mund ta kontollon as edhe veten e tij.Ose ka marrë mission të rëndë nga Serbia për ti komprometuar atdhedashësit dhe kombin shqiptar në përgjithësi.Ose janë të dyja bashkë.Me Haxhiun qe disa ditë rresht për mes internetit komunikoj me te,por atij i duket se nuk është në bisedë me Liriun,por e shan dhe e Fyen Avdiun.Unë për këto fyerje të rënda ende asnjë fjalë të shkruar të Haxhiut nuk ja kam dërguar në email adresë Avdiut, se mu kan duk shum fyerje të rënda dhe të pa baza dhe nuk dua që këto shkrime shizofrenike Avdiu ti marrë nga Unë,se profilin e Avdiut e kam paraqitur qysh në fillim të këtij shkrimi dhe nuk luhatem nga ajo e vërtet që e kam gjetur tek Avdiu.
Gjatë bisedave që pata unë dhe ekipi im në Suherekë e rrethinë,në Malishevë e rrethinë në Prizren e rrethinë,në Prishtinë e vende tjera ku njifej Haxhiu,nuk dëgjuam fjalë të mira për Haxhi Kuçin e Suharekës.Me të gjithë ata që biseduam na thane. Haxhiu është me drrasa të mangëta në kokë, Haxhiu është tip tepër i poshtër,Haxhiu nuk ka fytyrë o njeri, Haxhiu paradite është në konflikt me vetvetën dhe e urren vetvetën,Haxhiu mbas dite është në konflikt dhe e urren gjith boten,Për Haxhin nuk ka njeri të mire mbi këtë dhe,Haxhiu e ka izoluar vetën dhe asnjë shqiptar i gjall nuk dëshiron të ketë punë me te nese e njef vetëm njëherë Haxhiun,me të më s’ke dëshirr të rrish kurrë,Haxhiu punon me shkie dhe ata e mbajnë gjallë,por me siguri i kanë dhënë edhe detyra thonë disa taxist nga Suhareka,Haxhiu vazhdimisht na ka provokuar dhe share në babe e nënë,për këtë shpesh here edhe është grushtuar nga shqiptarët,Haxhiu është i vetmi shqiptar që e ka vozitur Arkanin dhe forcat paramilitare e milicin serbe në kohën e luftës çlirimtare shprehen plot mllef taxistët në Suharekë. Në Malishevë na thane ka ardhur disa here dhe ka provokuar rëndë pjestarët e UÇK-së,dhe nga friga se mos po e vrasin ata tëUÇK-së ka ikur si zagari,po ai tezakut të vet nga Sopia,kur i ka thënë se të regjistrova në UÇK-ë, i ka thënë tezak ma shkerdheve nënën,tash Serbia e gjen edhe emrin tim se jam në UÇK-ë e më vrasin,ja ky është “trimi” Haxhi. Pastaj atij i duket pak groposja për së gjalli e shqiptarëve,shan e fyen edhe kombin gjerman e franqez,edhe këto i duken pak kërkon rënien e një asteroidi për ta shfarosë mbarë njerëzimin. E çka nuk kërkon ky shizofren i mallkuar nga vetvetja, Haxhi psikopati vet shkruan dhe tregon se e ka vozitur Arkanin,vetë ka shkruar dhe treguar se gjatë luftës i ka vozitur paramilitarët dhe milicin serbe. Por kur ja rikujtojnë të tjeret se çfarë ka shkruar e thënë kcen si zorra në prush. Çkeni more pse po më thoni ato çfarë kam thënë e shkruar.Po nuk ka faj ky budalla se i ka humbur rruga në oborr. Atij s’ban t’ja tregosh të kaluarën se e kap siklet i madh, se e din që e kaluemja e tij është futë e zezë. Për këtë ai e humb durimin.çekuilibrohet,tmerrohet,trembet,natën se zë gjumi,patriotët i dalin para syve,ata ja zënë rrugën,ja zënë frymen,sherbimet secrete serbe i kërkojnë llogari Haxhiut se sa njerëz i ka marrë nëpër gojë,ai u thot po a nuk shini që tërë botën po e përgojoj,por ata të Serbisë,ata të Arkanit i kërkojnë më shumë,i kërkojnë që Haxhiu ta njollos edhe Diellin e Ilirëve, edhe Hënën, edhe yjet që ndiqojnë natën.Ata nuk duan as driten e diellit as shkëlqimin e hënës,as ndriqimin e yjeve,çdo dritë i pengon këta janë njerëzit e ferrit dhe kërkojnë vetëm terr.Pastaj Haxhiu i gjorë ju përgjërohet njerëzve të Arkanit,po a pak po ju duket se po njollosi shum emra të shqiptarëve, po a pak po ju duket që publikisht e keni pare dhe lexuar se shqiptarët për së gjalli në një grope i kasha varrosë.Po ju vetë o shkije nuk kishit ditur të projektoni diçka të tillë,po a nuk po e shihni se çfarë anti shqiptari është bërë Haxhi Kuçi,çfarë racisti është bërë Haxhi Kuçi,çfarë shpirt ziu është bërë Haxhi Kuçi,po ju o shkije me çmendët duke më kërkuar vazhdimisht të shajë, të fyej,ju më bëtë qe bota njerëzore të habitet me fjalorin tim të ndyrë,ju më bëtë që të çregjistrohem nga kombi shqiptar dhe u shkrova në ashkali dhe ende pak po ju duket.Eh! Haxhi Kuçi deri sa të ngordhësh ke me leh si klysh i Serbisë. Se na e dim se ti je i pa fuqishem me i gropos gjith shqiptarët për së gjalli me ni grop, ne dim se ty s’të dëgjon Zoti (BOGI) për me ra asteroidi dhe me shkatëru tërë botën, ne dim se ti s’mund ta ndërtosh një gjuhë tjetër të shqiptarëve, se je edhe i paaftë edhe i vogël, po ne e kishim mësuar nga urtia popullore shqiptare, se një budalla e hedhë gurin në ujë dhe një mijë të mençur pastaj nuk mund e nxjerrin dhe këtë budalla e gjetem tek mendja jote e shkretë.Ha, ha , ha, ty Haxhi Kuçi më as ujrat e oqeaneve,detrave e lujmeve s’mund ta lajnë futën tënde të zezë.
Ky ishte profili që Unë Liri Krasniqi dhe ekipi im gjetëm në Haxhi Kuçin. Në fund të këtij shkrimi keni edhe disa shkrime të tjera të këti truqelburi.Lexoni lexues të nderuar dhe keni për tu shokuar me fjalorin e këtij qelbaniku.

Liri Krasniqi, gazetar i pavarur i gazetarisë hulumtuese.


Pergjigje

Liriu ti je vete avdi kopuku tu kam pergjigjur edhe ne forumin shqiptar,por ti ke intervenue si ne forumin bashkimi kombetar i shpiunave ,dhe mbas dy diteve i kan hek shkrimet se te dogji e verteta e hidhure..
Per mua o avdi aga nuk ke as sa qimja e leshit te bythes ndonje argument qe kam qen ndonjehere argat i shkaut e ti po bile edhe vete e pranone qe ke punue ne mbrojtjen e serbeve .
Ti i ke bere pajtime te shpiunave me Liman Gashin nga Gjinovci ku e ke perlyer edhe Bajram Kurtin e Riza Vaten .Ne kete pajtim u mundove edhe mua te me perzin por nuk e hangra siq mendoje ti.
Me njeh tan Suhareka mua e edhe ty te njohin se çfare kopuku je dhe ke qen.



www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fjb-_75h4EUJ:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut Empty Re: Avdi Ibrahimi shpifes i poshter ndaj Haxhiut

Message  Perparimi Mar 27 Juil - 16:14

Lirik Krasniqi(Avdi Ibrahimi)


Pergjigje per kete larte;

Liriu ti je vete avdi kopuku tu kam pergjigjur edhe ne forumin shqiptar,por ti ke intervenue si ne forumin bashkimi kombetar i shpiunave ,dhe mbas dy diteve i kan hek shkrimet se te dogji e verteta e hidhure..
Per mua o avdi aga nuk ke as sa qimja e leshit te bythes ndonje argument qe kam qen ndonjehere argat i shkaut e ti po bile edhe vete e pranone qe ke punue ne mbrojtjen e serbeve .
Ti i ke bere pajtime te shpiunave me Liman Gashin nga Gjinovci ku e ke perlyer edhe Bajram Kurtin e Riza Vaten .Ne kete pajtim u mundove edhe mua te pe perzin por nuk e hangra siq mendoje ti.
Me njeh tan Suhareka mua e edhe ty te njohin se çfare kopuku je dhe ke qen.

Une Haxhi Kuçi


i o qen Avdiu ke pas dettar nga serbija ti pergjon patriotet shqiptar,e per mua ske fakte joo jo .
Une kerkan nuk po e shaj,pos po e tregoi te verteten tende qe shkaku yt qe ke bashkpunue ne mbrojtjen popullore te serbise Fatmir Lima nuk me pranoi ne uçk e tani po te djege e verteta.
Po cili shqiptar me paska grushtue o qen Avdi Lirikuci ?

Arkanin ti ma paske flukur o qen qe te maz njollosish ftyren.

Qite o qen cilin ushtar te uçkes e paskna provokue o shpiun i poshter o qetnik Avdiu?A ka ndonji ushtar te uçkes emer e mbiemer?MOS shpif o shpiun se vete e din mire kur me Bajram Kurtin keni shkue ne pamje ne podujev i ke lazjmrue policin serbe dhe shoket ne veture i kan rrahur e ty kinse edhe ty te meshojshin e ke shpetue si qimja prej tlynit!!!

ezaku ka thene dhe si bie pishmanit e mua Fatmir Lima nuk me pranoi prape.Po jan mundue te me vrasin te uçkes ne Marali,por se arriten shpiunat e shkaut,sepse mu kercnuan se nese beje e e mbroj popullaten civile shqiptare kan mem likvidue qe o qen Avdiu e verteta!Jo o qen nuk kam ik nga kerkushi se kam qen vigjilenc,sepse ti me ke dhene mesime o shpiun qe me ke provokue per çdo dite .Po ti permendi disa raste;Nje here ne oborrin e stacionit te autobusave bashk me Gegen nga Studenqani;Me thojshit keshtu;Haxhi qe Geges Dervish shaqa ja kendon kengen qe e ka bajte flamurin kuq e zi,e ti çka ke be per shqiptar?Me tutje te mbeshtetur per telat e INA ishin te mbeshtetur policet serb duke na pergjue se mos po them une po kete e kete e kam bere,por u thash mut kam bere dhe a pe meshilni gojen o qen a ka qen keshtu?
Tjeter ;Kur nje nate ishe duke ardhe tek taxistat dhe mu drejtove mua me keto fjale;Ma te vlefshem jan magjupet se tan shqiptaret!A ta bana baju shko ne rrote te sames dhe ma me mua je paq.Mas disa diteve e ka que tek une Haziz Morinen qe te me fton tek ti qe ishe kone me osman Gegen,eli Kuçin dhe mbas disa lutjeve me morri Hazizi me zor.Kur u pershendetem o Avdi si jam ule,a ishin nje meter ne tavolinen tjeter mbrapa teje policet serb?Dhe a me tha Hazizi keshtu;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit?A ja bana o mut ku mundesh ti me posedue kete mut te bombes dhe a ja bana gjije se pa ja qie naen serbise se la!

Mos po fabrikoi genjeshtra o qen i poshter?
O qen a te kujtohet kur mi the gruas keto fjale;Eshte mire me ja fute disa grushta Haxhise se ky nuk e duron te poshtersit!A mos po fabrikoi o qen genjeshtra?
O i poshter te kam vozit si shok te beses e ti me paske pergjue dhe sa here me kerkojshe te shkoim te bujm tek shoket e mi,sepse ti me thoje qe une po te qoi tek shoket e mi edhe ti duhet me bere nje gje te tille.i e paske pasur per detyre se kan e kam shok a mos e kam ndonje organizat ilegale he he.
Por kote e ke pasur ti din gjerat e mia o pis shpiuni.
O qen as paramilitar nuk kam bartur pos ty te kam vozite dite e nate dhe me ke lene pa buke te gojes.
Nuk jam budalla as qe e kam humbur rrugen e din luga çka ka ne vorber o faqezi o tradhetar.
Nuk jam trebur nga kerkushi as nga shpiunet ja o Avdi qeni,e sa per patriotizmin tend shitjau serbise.
Para syve te mi me del ti dhe shoket e tu qe u qiheshin me policet serb.A te kujtohet o faqe zi kur me taxisitin Sherif ikaqin isha perla pse bente shoqeri me serb a te kujtohet se çka me ke thene per kete raste?a me the se ti po na ngucish njerzit tan qe i kemi lene me detyra me ba shoqeri me polic serb!!!!!!
A mos po fabrikoi genjeshtra o qen i zi me lara lara?A ta bana a se njeh serbin se çka ka e kush eshte.A ta baba edhe djalin tim po ta shoh qe shoqerohet me polic serb nanen ja beje e ja ketheje?A mos po fabrikoi genjeshtra o qeni zi.

Mua skan pse te me zejne sekretet serbe o Avdi shpiuni,se kur ne jeten time me shkije si ti nuk jam perqite.
A te kujtohet o Avdi kur me thoje nere sy te shokut tend te semetishtit;Haxhi shoku edhe me te tradhetue ndonje here duhet me durue.A ta bana ja qi nanen per kete çdo shokut!

A te kujtohet kur me the banu edhe ti shpiun o Haxhi se ke mbete si gjygjeja,ha me ne ne sofren ton na bashkohu,e banu si ne!A ta bana hej a je shpiun a e rrotllullove ,dhe me the;jo more po beje shaka!!!!

Tan shoket e tu ka kemi shkue me kan thene mos u bishtaro me Avdiun,por ti nuk me leshojshe dote duke me ftue per çdo dite te shkoim here tek nje shok here tek dhendurt e tu ne Krushe e ne sallagrazhde tek familja ata,here tek Bajram Bekteshi e tek shoket e Adem Demaqit ne Lutogllave tek Aliu.E here tek Bajram Kurti me dhjetra here apo qindra here.

Leji more keto shpifje te fabrikuara te tuat more faqezi se une pa te pare me sy nuk te shpifem jo ty por as kerkujt ne kete dynja,e as diellin nuk e mohoi siq me shpifesh ore ndytesire e qelburosur!
Une kurr klush i shkaut ne jeten time nuk kam qen e ti po me argumente o qeni zi,e sa per qe do shkruai kundra spiunave kurr nuk ka mu ndale dije mire dhe me njeh shume mire,por jam larg e leh si qeni si ta doje shpirti shpirtshitur.Ne poezin qe kam thene qe gjithe shqiptaret ne nje grope po e kam thene se shumica e shqiptareve me keni dal shpiuna dhe te miret i kam shtie ne nje thes sepse edhe zoti kur bene kataklizma nuk i largon njerezit e mire qe ti shpetoi,por te mire e te keqinje i mbyte bashk.hone nje fjale,per skaj te thatit edhe i njomi digjet,ti kete e dine mire por mundohesh me manipulue me popullin e mjerum.Per ty parajse e vertete kish qen kjo bote,here me shka here ne uçk tani ne kek,pse patriotat mos ti njollosish!
Sepse ti ke detyra te posaqme nga serbija e jo une joooooo o Avdi tradhetari.
ta pshurresha ekipin tend qe keni blere villa dhe ke ba banda ,por sa do ju shkon kjo pasuri,ka me ta nxene frymen tye dhe bosave te tu!

Me mua nuk kan deshire te bejne shoqeri shpiunat pasi me marrin vesh qe jam i pathyer dhe veteran i qeshtjes kombetare shqiptare.

Une po ti permendi disa vepra te miat qe kam bere per shqiptar e jo per serbin o qen i zi;Me 11 mars 1981 i kam nise demostratat ne menzen e Prishtines.
Me 1971 jam kacafyr me serb duke e mbrojtur flamurin kuq e zi dhe i kam grushtue,e din kete komandanti yt Reshit Bytyqi,Rexhep Kryeziu me vellan,Kadri Kuçi,Smail Berisha e tjere e tjere dhe komiteti krahinor me shpalli tradhetar te jugosllavise.
Po kete vit ne prizren e shkrova poezin kushtuar republikes se kosoves.
Me 1989 kam shkue me nje delegacion tek minatoret ne zgafelle dhe u pata thene qe te dalin perjashta se une po behem kurbani shqiptareve .
Kete e dine mire keta;Dem Ndreca,Asllan Shala.
Me 1991 ne kioskun tim populli ka votue per pavaresin e kosoves dhe policet shqiptar ma kan thye kioskun qe te mi nxene fletushkat per kete kam argumente dhe deshi se te kus i kam dergue flatushkat.

Me 1997 e kam botue vepren e pare me titull"Leter Popullit tim"ku poezit e mija lexohen kudo o Avdi dhe ty ta nxijshin frymen keto poezi!

Qite fakte kundera meje e jo me shpif me fabrikue genjeshtra siq ja keni zanat mi perlye patriotet e veten me ngrite larte ne vend te tradhetise qe keni bere.
Une ndofta nuk kam stil artistik te shkrimeve si ti me eksperienc serbe,por kam stilin e se vertetes qe tja them popullit tim hapats pa dredhira .

E hulumtoi gazetari dhe poeti i popullit shqiptar
Haxhi Latif Kuçi



www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fjb-_75h4EUJ:www.forumishqiptar.com/showthread.php%3Ft%3D91289%26page%3D2+avdi+ibrahimi+me+haxhiun&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum