Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Empty Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Message  Perparimi Lun 8 Mar - 3:08


FW: shkrimi i gazetarit‏
De : lirikra lirikra (ni_ta_14@hotmail.com)
Envoyé : lun. 08/03/10 09:43
À : perparimi@hotmail.fr


Për herë të parë po e dëgjoj këtë emer të Avdiut prej teje o qen bir qeni, o pjella e zezë e Serbisë, si duket ky Avdiu ti paska shti ethet në bark,po më duket se Avdiu po tu paraqitka edhe në ëndërr. Pse po merresh kot me Avdiun unë jam ni mik i Limes dhe kam lexuar gjithçka që ti ke shkruar kundër kombit shqiptar, por edhe për mikun e komandantin tim të UÇK, Fatmir Limen. Unë jam me emër e mbiemer Liri Krasniqi dhe po të tregaj se jam gazetar i pavarur për gazetari hulumtuese. Avdiu ska pas lidhje kur ti ke shkruar kundër tij në gazetën START, personi qe ke komuniku me atë gazetë kam qenë vetë Unë. Emrin e Avdiut po e mbaj mend nga shkrimet tua fyese e shpifëse që shkruan ti për Avdiun e dhjetra të tjerë,do të përpiqem të gjej lidhjet që të bisedoj me këtë njeri, se ma merr mendja se ky Avdiu duhet me qenë shum burr i mir dhe trim pasi që ti po e fyen dhe shpif për të.Unë kam hulumtuar materialet në Gjykatën e Prishtinës, Suharekës dhe Prizrenit,ku je i paditur për vepër penale nga ata njerëz që po i shpif ti,andaj përgaditu se shpejt ke mu ballafaqu me aktakuza shum të rënda me ata njerëz që ti je duke shpifur pa asnjë argument, e sidomos për atë vjershën raciste që e ke shkruar kundër tërë popullit shqiptar. Avdiu ndoshta ka punuar në Mbrojtjen Civile në SUharekë por kjo nuk don me thënë se ai ka punuar kundër interesave kombëtare, po ti shikojm dhe të shpifim ashtu për njerëzit sipas badallakut tend, atëherë me mijëra shqiptar kanë punuar në punë të rëndësishme në pushtetin jugosllav, por shum prej tyre janë rreshtuar me kohë në levizjet ilegale kombëtare dhe kanë dhënë kontribut të madh mëpastaj për çështjen shqiptare.Por i vetmi ti ke mbetur me një grup të vogël spiunësh të Serbisë që po shan e fyen çdo gjë shqiptare siç po shihen nga mesazhet e shkrimet e tua.Jam interesuar shum për biografin tënde dhe këdo që e kam pyetur më kanë thënë shum fjalë të këqija për ty o Haxhi e bashkëpunëtor i Arkanit. Më kanë thënë taxistët ku ke punuar ti si taxi se me Haxhiun asnjeri prej nesh skemi folur me te dhe e kemi urrejtur se ka qenë shum njeri i poshtër sa një racë të tillë smund ta gjesh as në tokë e as në qiell.Fqinjet e tu në Suharekë më kanë thënë se kurr skemi hyr as nuk kemi dalur me Haxhi pisin, se ka qenë shum njeri i keq dhe idiot i papërmirësuar.Për këtë kam fituar bindjen se ti kurr në jetën tënde ske pasur as shok as edhe miq, por pajtohem me thënjet e tua kur ke shkruar se gjithnji ke vepruar vetëm se kinëse si ke besuar askujt. jo se ti si ke besuar askujt, por ty Haxhi Rrenci stë ka besuar ashkush.Më kanë thënë pastaj njerëzit që të kanë parë dukei vozitur milicin dhe paramilitarët serb në kohë të luftës së UÇK që luftonte kundar pushtuesve serb,kurse ti i ke bartur dhe shetitur me makinën tënde këta pushtues barbar që kanë varrë masakruar e djegur shqiptar.Po ti o fekalje pse shitesh kinse je trim kur ti kurr në jetën tënde sja ke rruar askujt prapanicën.Po ti je në qyqar e shkuar qyqarëve,për atë ti i përgojon të gjith njerëzit që kanë dhënë kontribut kombëtar.Për atë ti asnjëherë nuk ke qenë kundër Serbisë fashiste por përkundrazi ti ke bashkëpunuar me Arkanin dhe milicin serbe kundër popullit shqiptar.Për atë Haxhi ti ke mbetur dhe përjetë ke për të mbetur si qyqe duke i bërë vezët në qerdhet e huaja.Për këtë ti po vazhdon të jesh një misionar i Serbisë dhe spo ndalesh duke sharë e fyer çdo gjë shqiptare,kjo gjuhë e jote prej gabeli po fëlliqet për çdo ditë e më shumë.
Për këtë po të pyes a je gabel,serb,grek,rus,malazez,maqedonac,apo të gjitha sëbashku i ke.Se aspak nuk je duke mu dukur se je ndonji njeri tjetër. Po të them në cilësin e gazetarit që jam ti kurr njeri ske për tu bërë ti je një shtazë e pa përmirësuar.Një i çmendur sphirtërisht qe kurrë ske për tu përmirësuar. Për ate ti e ki vendin në çmendin.

Liriu.



O Avdi kari

Ma ngrensh leshin o pisi pisave.
Kush karin tani e gjete emrin Lirik gazetari i lire na rrofsh leshin e bythes o Avdi qeni se ty po te njohi ne shkrimet e tua.Ti mijera emra ndrrysho ta njoh gjenin tend te poshter.
Ti çfare miku e ke Avdiun merre karin e shtine ne bythe o peder,qe e keqperdoron emrin e heronjeve kinse aq shume i respekton,kur vellazerit e tu i ke bere si sllave,dhe nanen e ke tranue me fjalet e tua shizofrenike !
Fatmir Limen ti nuk e ke as mik as kar,por tani ka mundesi qe ta mashtron Limen sepse ke derzan shkaun dhe te tutet Lima qe ja rrasish ne biruce.Nuk jam kundra tere popullit shqiptar o qen,por jam kundra tradhetareve qe jeni shume dhe nga secila shtepi shqiptare gadi po po.Po si e argumentoi kete?;Sa shqiptar ka ne trevat shqiptare dhe ne diaspor ?Ka mbi trudhjet milion shqiptar gjithesaj dhe peticionin e kan nenshkrue qe ta liroin Albin Kurtin vetem 15O mi shqiptar,sa perqind e shqiptareve po e rroke kjo shifer o qen?DMTH se tjeret jan antishqiptar pra 29 milion e 85O ooo kundra vetevetes ne mullirin e shkive!!!!!!!!
A mos eshte genjeshter o qen o qafir udbashi,dhe cili nga ne jemi me udben e shkive ?Ti po mundohesh mi mbrojte tradhetaret,por zoti ka me ua qie nanen dhe kete gjen tradhetar.

Vete o qen Fatmir Limen a me ka thene bashk me Bajram Bekteshin qe shkaku yt nuk te marrim me luftue kundra shkive .Se ti e ke pas nje telefon ekstra ne zyren tende ne mbrojtjen popullore te jugosllavis dhe nuk ka guzue as nje shok me kap telefonin tend kur ka cingerrue.Dhe me kan thene se ti e din se ku i ka meshef do armatim Besim Nderca dhe nuk don mi ttregue?A me ke thene o qen po edhe ti di nuk ua tregoi ketyre banditave ?A mos po genjeje o qen?A kur te luta qe te shkojna me dhune tu bashkangjitemi uçk ne Deberdelan ,a me the se une nuk duhem ti perzihem shokut,dhe a me the se nese dua ti bashkohem uçkes shko dhe qoiju me ta e mua me le rahat a ka qen vendi i kesaj bisede tek dardhat e Ramesapo qe keto dardha i ka pas shartue babegjyshi im per popullin shqiptar,dhe ishim tue shkue te Haziz Morina ,a mos po genjeje o Avdi ?
O qen per mua ska njeri qe ka nje argument qe kam qen argat i shkive o qen biri kurves .
Ti mire ma njeh biografin time o qen o pisi pisave,e din mire sa here me ke marr ne demostrata e me shtyjshe drejte policeve serb me qellim qe te me kapin o qen bir qeni .

Pse mua nuk me morren serbet te punoi ne Mbrojtjen Popullore te Jugosllavise ??????????A qen !!!!!!Ti don me na mashtrue se kinse je skenderbe qe jau paska prish qerdhen e turqis dhe mbas vdekjes se skenderbeut edhe sa qindra vjet ishin nen thundrat e tyrqise shqiptaret dhe ndere kohe ore qen ishim edhe nen thundrat e shkive,nisoj si ne kohen e Fadilit,Rugoves dhe tani Limes me Thaqin a mi rrofshit hordhet ju tradhetar pisa.
Taxistat skan fole me mue se tan kan lyp qi nanen dhe kur u nis lufta ne drenice ate dite kur ndegjova se e vran Adem Jasharin i thirra te gjithe taxistat dhe u thash o vellazni a i thejna firmat e taxistave e shkojna ne drenice ti dalim ne ndihme patriotit .Tan ma beren nisja ti i pari me thye e pastaj edhe ne .E kam thye dhe kam shajte nanen shkive mos mbetsha pa ua qie .Dhe pasi e theve tan ja nisen me qesh o Avdi Kari dhe me thane se nese ty te intereson me shkue mi ndihmue shko e neve nuk po na nguc shkau as ne nuk dojna me luftue kundra shkaut ;Qe o qen pse nuk me kan fole tan taxistat !Dhe a je ti o qen qe the se magjupi nga Leshani(Rexhepin) ka vlere sa tan shqiptaret,e kan karin tani je ka na mbrone ?

O Avdi hajvani

Ti thua se shumica e shqiptareve kan punue neper pune ne sisitemin jugosllave dhe ne fund jan rreshtue ne uçk !!Kuku bre udbash a pe sheh qe pe pranone vete qe je udbash .


PO mire pasket luftue per çka ?Per çka u betuat ?

Per qesi pavaresie pa ushtri,pa hyminin kombetar shqiptar?
Pa identitet shqiptar ?
Pa numer te postes fix nderkometare ?
Per çka e niset luften ne Luginen e Presheves dhe ne maqedoni ?Per mis riroberue shqiptare ?

Fqinjet e mire mire se kan ardhur e ata qe i kam nxene tue u qie me serb,nanen ua kam qie a morre vesh e dine ti kete mire o qen.
Dhe kur moti kam kerkue lufte me shkaun shumica e fqinjeve me kan then ta zefte frymen lufta ,nese ti done lufte vete bane e neve na leni ne qetesi,qe se çfare fqinjesh kam pasur ?Por kur u nis lufta ne bythe me hyshin kur ma shiheshin kallashin dhe armet e tjera me rrethore ,dhe me thojshin se ti je Zoti jon je trim dhe nuk u frigohesh shkive zoti te ruft ma bejshin qe o Avdi .
O Avdi banditi mos ha kar e ta qift qeni ate rober te shtepise;Mos ha kar me goje o bandit se une Haxhiu si ka fillue lufta se fundi e kam que nje nuse pa krushq nga Samadrazha ne Savrove nese nuk gaboi dhe kete kur e qova me shtatqind dridhme ku djali i Haki Gashit Vullkanizeri me mashtroi se nuk ka polic rruges,pasi e kam que ne vend nusen,kerkush nuk me pagoi,pos dhendrri mu kercnue pse ja kam que nusen sepse ka mundesi qe serbet ti hyne ne shtepi.

O qen une Haxhi Kuçi kam bartur shqiptar antaret e uçk duke i largue nga shtepit e tyre ne vende ma te sigurta ku kan kerkue.

Te kam bartur vetem ty me Haziz Morinen e tjere ti e din a kam bartur o qen o biri kurves .Mos shpif,por shpif o qen shpif se tu kan sose kokerrat e jetes .

Se fundi une Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)Jam i vetmi shqiptar i vertete qe kurr nuk kam tradhetua token e te pareve arberor dhe kurr nuk kam punue kundra arberoreve pos u kam ndihmue dhe kam rrezikue jeten time dhe te femive qe te shpetoi shqiptar e kurresesi jo shkije e shkijet ta qifshin tamblin e nanen !
Ty ti dhefsha shkrimet e tue idioteske qe ne brendi rrjedhin me tradheti kombetare shqiptare ne mullirin e shkive .
Edhe nje;Tradhetin tende dhe te shoqerise sate jepjau si dhurate djalit tend dhe vellaznive te tu,e mos u mashtro me ma shite mua siq thone grat kurvat;Mbama djalin sa nuk me ka thene tradhetar.A ka nevoj ma shume me ty me shkembyer mendime ?Jo.E din se si tu kan pergjigjur shoket e mi e din kur je mundue mi manipulue e me ua mbushur mendjen se une paskam qen udbash i shkive !!!Shume i lig je si ne pikpamje te moralit dhe ne menyren fizike.


Dernière édition par Perparimi le Mar 16 Mar - 3:55, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Empty Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Message  Perparimi Lun 8 Mar - 3:32

Avdi Ibra

Te kam shok prape se nuk e paskna dite qe duhet me qen tradhetar e tradhetin me ja lan patriotave,po e pije edhe une ujin tend e po ja nisim rishtas veq faje ke ti qe nuk me ke tregue ne fillim Haxhi banu tradhetar ndaq me jetue me neve parajsen e vertete.A te kujtohet kur me the;Haxhi nje hoxhe e kish pas pare nje enderr qe ka me ra nje shi dhe uji ne toke ka mu prish dhe njerezit si ta pine ate uje kan mu prish ne moral e kan me bere zi e terr dhe mire ka me iu duke e keqja?

Dhe Hoxha kish mbushur uje per disa vjet rezerva dhe kur ra shiu te nesermen gjithe njerezit ja nisen me dal cullak e tue pi e tue bere orgji.
Dhe hoxha ua kberi femive qe me ndegjuat mua dhe tani ne jemi veqant nga shqiptaret e tjere !

Por nga fqinjet,hoxhes dhe femive te hoxhes kerjkush nuk u folke dhe mbeten te izoluar dhe femit u permalluan qe te shkembejn biseda me shoket dhe i thane hoxhes;O babe jemi izolue nga fqinjet,kerkush nuk na fole as dhe nje fjale na kan leqitur jemi merzitur ne vetmi ?.Pasi disa diteve u lodhe hoxha nga vetmija dhe u tha femive shkoni merrni ne pus uje se edhe ne po bejna si tjeret!
A te kujtohet o Avdi kjo fjale e jotja ?Kur ma bere Haxhi i vetmi ti je qe je kundra shkive,por a ma bere pije edhe ti kete uje e hyne ne shoqerin tone ?!!!!!!!

Nese ke deshire tju bashkohem,me ndihmo qe ta shejoi jeten qe e kam humbur duke mendue ndryshe per te miren e shqiptareve. o Avdi shoku,e ke dhe si morale ndaj meje.Sepse ti e ke ngrere kete jete e une nuk e paskna dite e kuku per mua e kuku per femit e mi . Me vonese ma ka rrok truri se çka duhet mu kone e me te nderue populli shqiptar?!


Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuçi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume .

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Empty Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Message  Perparimi Mar 9 Mar - 14:56

shkrim i gazetarit‏
De : lirikra lirikra (ni_ta_14@hotmail.com)
Vous ne connaissez peut-être pas l'expéditeur.Autoriser|Marquer comme courrier indésirable
Envoyé : mar. 09/03/10 18:31
À : perparimi@hotmail.fr

Pse o idiot nuk je ka bindesh se vërtet nuk jam Avdi Ibrahim, po jam dora vetë Liri Krasniqi. Po sot në punën e tij ku punonte në KEK e takova përmes një shoku.bisedën e fillova me të kinsa kam problem me faturat e rrymës.Ai pa më njohur mirë u qua dhe në sherbimet e KEK-ut ma kreu si ë është më së miri punën.Kur i ofruam për të pirë kafe për sherbimin e bërë nuk pranoi, më tha se punën nuk ta kreva për mem qeras me kafe.Atherë thash dua të bisedoj me ju rreth ca shkrimeve që po i bën Haxhiu kundër jush.Më pyeti më parë de kush jam! Dhe pasi ja dhashë kartelën e veteranëve të luftës së UÇK-së.u bindë për të biseduar me mua,.Po ta them të vërtetën, Ai ishte njeri shum i qetë dhe tepër stabil e i ekuilibruar në bisedën e tij me tha: “ Haxhin më jam njohur një kohë të shkurtër dhe me të filluar lufta çlirimtare më as nuk jam parë e dëgjuar me të.I kam lexuar ato shkrime ku Haxhiu ka shpifur pa asnjë argument ndaj meje.Bajram Bekteshin edhe sot e kësaj dite e kam shok të mirë dhe kemi edhe bashkëpunim shoqëror e tejet miqësor. Ndërsa atë të Doberdelanit e kam Nip dhe ai ka dashur ta heqë qafe se e përmendke gjithkund, se jam shok i Avdiut,duke e ditur ata mendimin tim për Haxhin që e kisha se është jo stabil dhe gojëfëlliqur dhe nuk e donte askush nga të afërmit e tij, as dajallarët nuk e donin, as motrat nuk e donin, as kusherinjtë tezakat nuk e donin,Haxhiun,se e njihnin si për njeri të çmendur, dhe nuk kanë dashur të komunikojnë e të takohen më me këtë njeri paranoik.Kjo është e tëra pse Haxhiun se kemi pranuar në rrethin tonë,por e kemi lënë të lirë që ai të veproj si pas dëshirës së tij.Por kurr s'ja ka ndaluar askush që ai të rreshtohet në UÇK-ë. Se ky formacion ushtarak ka qen vullnetar për të gjithë ata djem e vajza që kanë dashur ta luftojnë okupatorin serb.Në Luftë ka patur njerëz nga të gjitha trojet shqiptare dhe diaspora, dhe nuk ka qenë e thënun që të luftoj secili në fshatin qytetin apo zonën e vet. Kemi rastin e Naim Berishës ku ai është regrutuar në UÇK-ë në Zonën e Drenicës dhe krejt vonë i është bashkanxhitur Zonës së Pashtrikut.Por Haxhiu shpifte e villte vrerë edhe gjatë luftës kundër trimave të lirisë.Pastaj një taxist ka ardhë dhe na ka informuar se Haxhiu për inatin e taxistëve tjerë në taxin e tij barte forcat paramilitare dhe milicisë serbe, dhe na kishte informuar sakte se e ka vozitur disa herë Arkanin kryekriminelin e Serbisë.Pastaj kanë ardhë edhe të afërm të tij dhe flisnin zi e terr, për Haxhiun.Unë personalisht kurrë s'jam marë me këto gjera dhe kam qenë fare i pa interesuar për këtë njeri paranojik.E keqja e Haxhiut është se shpif e shkruan në forume interneti gjëra të pathëna kurrë prej meje.Këto pislleqe që ai shkruan për mua dhe dhjetra të tjerë le të mbesin në ndërgjegjen e Haxhiut nëse i ka mbetur ndopak ndërgjegje.Gjitçka që kam mësuar për të, e kam mësuar pas pesë viteve mbas luftës kur më vjen një mesazh për mes email adresës time.ku unë se kam parë të arsyeshme të ja kthej.Për,Haxhiun vitin e kaluar kam shkruar një Reagim dhe atë reagim ja kam shpërndarë të gjitha mediave elektronike shqiptare.Më pastaj ai përmes një emri të trilluar si Shaban Shala, i Istogut ka komunikuar me mua ku unë I kam shkruar edhe Reagimin edhe debatin me te e kam bërë me emër e mbiemër se kurrë në jetën time s’kam patur nevoj të fshihem me pseudonime siç është fshehur Haxhiu, kemi bërë ca debate krejt të kundërta me njëri tjetrin.Po të lexohen ato shkrime janë plot fyerje,sharje,dhe tejet dinegruese për një njeri normal.Andaj edhe nuk dua të mirrem me këtë shizofren. Le të shkruaj, le të shpif, le të rren, ai çfarë të dojë për mua unë kam identitetin tim të pastër prej shqiptari, dhe i tillë do të jem për jetë, me Haxhiun po të takohem ndonjëherë fizikisht kam për ti ndarë dhentë nga dhitë se kurrë s’pranoj nga larg ta fyej e shaj siç shan e fyen tepër rend Haxhi shizofreni.”

Në fund u ndava me këtë bashkëluftëtar të respektuar,transparent dhe mbi të gjitha i sinqert ashtu sië ma kishin përshkruar shokët e idealeve kombëtare.

Por me ty, Haxhi Kuçi posa të takohem kemi me u nda shum keq, për këtë të jesh më së i bindur. Ti ke me i paguar shum shtrenjtë të gjitha sharjet dhe fyerjet që po u bën komandantave të UÇK-së dhe mbarë kombit shqiptar.



Fund: Liri Krasniqi.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Empty Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Message  Perparimi Mar 9 Mar - 14:57

Hec more qen udbashi se kurgja Haxhiu nuk po te shpifet,nuk te kam faj qe te djeg e verteta dhe qe e ke tradhetue tere popullin shqiptar .

U kpute duke ba monolog me veten o Avdi qeni !!!!Veq ndrysho emrat here kurve here gazetare

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Empty Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj)

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum