Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi behet edhe femer(Lenora Shehu)

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi  behet edhe femer(Lenora Shehu) Empty Avdi Ibrahimi behet edhe femer(Lenora Shehu)

Message  Perparimi Ven 5 Mar - 0:20

Ahtisari: Kosova është dhe do mbetet e pavarur
27/09/2009 08:01:00
Madhesia e shkronjave:


Keshilli kombetar shqiptaro-amerikan nderoi mbreme ne Nju Jork ish-kryenegociatorin Marti Ahtisari me cmimin “Duart e Shpreses”.

Ky cmim iu dha ish-presidentit finlandez per kontributin e dhene ne shpalljen e pavaresise se Kosoves.

Vete fituesi i cmimit Nobel per Paqen deklaroi se Kosova sot eshte nje shtet i pavarur dhe se pavaresia eshte e pakthyeshme.

“Me shpalljen e pavaresise se Kosoves u permiresua nje gabim historik. Sot Kosova eshte nje shtet i pavarur dhe do te mbetet i tille”, u shpreh Ahtisari.

Te pranishem ne ceremoni ishin edhe kryeministri shqiptar Sali Berisha, i cili vleresoi rolin e luajtur nga ish-presidenti finlandez ne ate qe ai e quajti “fitorja me e madhe qe nga koha e Skenderbeut”.

Edhe presidenti kosovar Fatmir Sejdiu falenderoi zotin Ahtisari per kontributin e tij ne ceshtjen me te rendesishme te Ballkanit.

Shto tek: Facebook | Furl | Digg | Myspace | Windows Live | Yahoo MyWeb |
Komente (3 publikuar):
Lenora Shehu në 22/10/2009 08:22:07

Edhe pse vonë e kam vërejtur shkrimin e gazetes "Lajm"Athisari:"Kosova është dhe do të mbetet e pavarur",është lajm që më gëzon se vërtet Kosova tashmë është e pavarur falë luftës së UÇK-së.Por lexova edhe dy komente të kësaj teme.Pajtohem plotësisht me komentin e Pashtrik Hasit se të tillë e njohë edhe në vepra edhe në fjalë edhe une patriotin e atdhetarin e dëshmuar të kauzës shqiptare Avdi Ibrahimin. Por më habit fakti me komentin e palaços Haxhi Kuçi ku ai nuk i p♪7rmbahet temës por në koment fyen pa asnjë argument atdhetarin,shkrimtarin e mirënjohur Avdi Ibrahimin.Këtu mbase ai nuk ka të drejtë. Por më ka rastisur ta lexoh Haxhiun në disa forume interneti ku ai ulurin,fuen shan e përdhos mbarë kombin shqiptar,bile edhe mbarë botën njerëzore.Ai shan legjenden Adem Jashari,Qeverit shqiptare në Shqipëri Kosovë e gjetiu,shan e fyen Skënderbeun,UÇK-në,TMK-në,intelktualet shqiptarë,Akademit e shkencave shqiptare,ai bile kërkon të bie një astroid nga qielli dhe ta shfarosë mbarë botën,ai kërkon ti varrosë gjithë shqiptaret për së gjalli në një gropë,gjuha shqiptare thotë është gjuhë artificiale e çka s'thotë ky budalla,po ky Haxhiu shkruan se e kam vozitur me taxi Arkanin dhe s'ka guxu me livrit prej tij, ai në kohë lufte ka vozitur edhe paramilitar serb nëpër Kosovë.Ky Haxhiu ka ndërruar identitetin nga shqiptar në ashkali dhe na shet mend se të gjith shqiptaret janë servila të korruptuar e tradhëtar.E Haxhiu me det na çenka i vetmi i paster si "shqiptar",tani ashkali ku gjatë luftës është arratisur në France dhe nga atje na lëshon lloj lloj rrenash e shpifjesh për ne shqiptarët në veçanti që po punojmë e jetojmë në tokat shqiptare.Kjo që shkruaj për Haxhiun është një e vërtet e madhe,për këtë egzistojnë dëshmi të pakontestueshme.Do ti sugjeroja Haxhiut të kontrollohet të Psikiatri se ai ka pun me me trurin e tij prej të çmenduri.Prandaj Shërojeni këtë të çmendur. Tung nga Leonora.


Pashtrik Hasi në 20/10/2009 09:06:39

Lexova komentin e larteshenuar të Haxhi Kuçit dhe ai njeri fare nuk i përmbahet temes ka vite qe ky person shkruan idiotizma nëpër forume interneti dhe jep komente te gazetave.Ai foli diçka edhe për Avdi Ibrahimin, person ky qe unë personalisht e njoh që nga viti 1979. Me te kam patur fatin tëjem edhe bashkëveprimtar në jetën ilegale kundër okupatorit serbojugosllav dhe të jem edhe bashkluftëtar që në orët e para në Ushtrin Çlirimtare të Kosovës,por ate e kam edhe sot shok të idealit kombëtar shqiptar.Avdiu është një person shum i paster dhe i pathyeshem në idealet kombëtare shqiptare. I tillë ai është edhe sot,edhe nesere edhe gjithmon për jetë të jetërve. Ai edhe kur ka punuar në Sekrteariatin e Mbrojtjes Popullore në Suharekë ka patur idealin e njejtë dhe aty ka luftuar si një hero i vërtettë kundër armikut serbopushtues,për këtë e din të gjithë ata që kanë punuar me te,që të gjith që kanë punuar në atë Sekretariat kane qenë shqiptar në përjashtime te një shkine e cila vazhdimisht me disea përkrahës të shkieve të asj kohe janë anëkuar në Komitetin Komunal të Suharekës se ju po e luftoni irredentizmin shqiptar,ndërsa irredentisti shqiptar Avdi Ibrahimi ju ka futur në qerdhe tuaj dhe nga aty po ju lufton pa pardon dhe haptazi.Avdiu ka vepruar si në ilegale,si në luftën çlirimtare si një burrë i vërtet dhe asnjëherë s'jemi ankuar në veprimet e tij t♪7 arsyeshme dhe intelektuale. Ai është një shkrimtar shum i mir në letërsin shqiptare dhe ashtu siç është me shpirt e zemër shqiptar ashtu edhe shprehet e vepron. Haxhiut le t'i jet për turp që mundohet me e njollos me thash e theme këtë atdhetar të mirëfillt.Avdiun ashtu siç e njoh i tillë është edhe sot. Tung Pashtriku.


haxhi kuçi në 27/09/2009 14:33:06

Ahtisare ta kan gjetur nje sllogan te mire si Rugoves ti thua ndryshe nga ai,e une po te them se Kosova ka qen e roberuar,eshte tani ne roberi e ata qe bashkpunuan me shkijet n kohen e Rankoviqit,e te titos e te Milloshit,prape i ke duke na qeverisur neve shqiptaret e shkret!Pra Fadil Hodja i cili bashk me Rrahman Morinen e nxiten Rrugiaset qe amanetin tja qojn ne vend e tani Thaqjanet si ma azgana te Rugoves po ja qojn amanetin ne vend diku thelll ne humner pa kethimHajt se shqiptaret e hajn sepse me mijera vite keshtu dhe nuk po di si me thene ma mir!Zot shpetom nga shqiptaret se nga shkijet dita dhe do te di te mbrohem,siq sot poeti dhe zevendes komandanti i zones se Pashtrikut Avdi Ibrahimi i cili ka punue ne MPP ne suhareke ,me shpifet se une paskam qen dore e zgjatur e serboqetnikeve!Kjo thenje e Avdi Ibrahimit i cili del neper jou tube me disa pjestar te AKSH pa maske me kete ky behet se eshte aq atdhetar a sherri i Avdi Ibrahimit nuk me kan marr ne uçk dhe nuk e pranon qe gjate luftes kemi bere shoqeri por o popull ky me ndiqte dhe me qonte si magar sepse ishte me detyra qe te me pergjonte!
Buken ma paska ngrere me hile ,me TRADHETI ky komandant i policis se UçK!
Dhe ja tradhetari te shpall tradhetar dhe thote se as nje shqiptarit nuk i kam borgj,edhe pse ka punue me shkije ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore te shkive gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987 dhe kinse si iredentist thote e kan hekur nga ky vend i punes sepse ne vitin 1981 ne armaten e jugosllavis e paskan denuar si iredentist!O popull shqiptar si eshte e mundur qe njeriun e denuar per iredentist sebet tja besoin punen ne sekretarjatin e mbrojtjes popullore!?

I lutem kesaj redaksies a kan mundesi qe kete shkrim timin ta botoin edhe neper gazeta qe masa shqiptare ta kupton se njerezit e shkive na udhehoqen luften e uçk dhe sot ky njeri eshte drejtor i elektrokosoves ne prizren!
Buka ime e vrafte o perendi!O Avdi Ibrahimi o mbaje ne mend qe ka me te ardh pa e prit se nga kushi!Ju lutna gezetes Lajm qe ta hapni nje artikull me qellim qe ky pis Avdi Ibrahimi te paraqitet me emer e mbiemer te tij dhe haptas te shkembejna biseda le te me etiketon si te don por une keti Avdi Ibrahimit do ja leshoi bisedat e mija se a po genjeje une apo ky dhelperak i ndyre!


http://209.85.229.132/search?q=cache:EfdGucokJbcJ:lajmpress.com/lajme/kosove/1414.html+gazeta+lajm+avdi+ibrahimi&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Pashtrik Hasi vete Avdi Ibrahimi

Ti o Has dhendrri je a pis,dhe genjen kur thua se qysh ne oret e para je kyq ne uçk,skam ma teper per ty se çka me shtue o dhelperak mos shkruaj ne emer te tjereve?Po po ti o udbash ke ideale te pathyera dhe vertete sllogani yt patriot a ne mbremje me shkije.
A te kujtohet ne stacionin e autobusave kur me thojshe me Osman Gegen ;Qe per Osmanin po kendon Dervish Shaqa qe ky e ka valvite flamurin ne vitin 1968,e per ty kush po te kendon ?çka ke ba ti ? Kurgja ske ba ti hiq!Hajt tregona Haxhi çka ke ba per shqiptar ?A po te kujtohet edhe cilet shoket e tu ishin aty me ty dhe per telat e INES policet serb na pergjojshin !A patriot a patriot Avdiu .A te kujtohet o pis kur u prishem per shkak se kur u afrove afer taxistave na the se ma te mire jan magjupet se tan shqiptaret?A te thash shko ne kar more pis se magjupet po na qijn nanen ti the se shqiptaret lypin qie nanen e dijn tan taxistat e Suharekes kete te shame o patriot i poshter je ti .A te thash ma me mua ske nevoje me ba shoqeri ? A eshte keshtu ?
A e ke que mbas disa diteve Haziz Morinen ne stacionin e taksistave qe po me peret ne Qebaptore,dhe me dhune me ka marr Haziz Morina dhe ne shoqeri ne tavolin ishe edhe me Kuçin ish puntorin e sekretarjatit te PM te kosoves.A eshte e vertete o Avdi provokatori ku menjeherit mbasi u pershendetem;Hazizi a me provokoi me keso fjale;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a ja kishe leshue Serbise ?A ishin nje meter larg policet serb ne tavolinen tjeter ?O Avdi Ibra Taklagjyni,mos po genjeje ?A ja bera Haziz Morines po ku hamamin ke mundesi me posedue ate bombe more i poshter?Dhe nese e ke ma jep se pa ja qie nanen serbise nuk e la .A eshte vertete kjo ?Besen ta paqa dhene se me pas ba me ba policet serb aty,edhe ju e kishit hanger bashk me ata shkije.


Lenora Shehu(vete dora e Avdis je )


O Avdi ke nis me shkrue edhe si femer tani nderro ftyren nderro o Avdi se nuk te ka mbetur tjeter pune ne fund se te ka ardhur fundi
Mos genje o ftyre megameloni ?
Po çfare patrioti je ti?
Ku te gjithe shoket e tu me kan thene se je udbash .Se pari Riza Vata me ka thene pse po shoqerohesh me Avdiun?
Pastaj Bajram Kurti pa dallim nga Riza .
Pastaj ne Deberdelan Fatmir Lima,Bajram Bekteshi e tjere e tjere.
Mos e keqperdor figuren e Adem Jasharit ore udbash me slloganin komunist ne jemi dhe pike ska permbi juve ma patriota ?

Qiftat e juaj e late Ademin ne meshiren e zotit dhe soldateskes serbe ju nuk shkuat ti dilni ne ndihme dhe u vra me famije ,ju shikuat nga malet filmin se si po masakrohet i gjori,marre ju qofte permote tradhetia qe ja beret Ademit dhe popullit te juaj dhe e keqperdoruat fjelen e uçkes se kerkush nuk guzon me fole keq per uçk !

Ju u betuat per bashkimin e trojeve e jo kesi kosove ku na hume identitetin,flamurin ,hymnin,e çdo gje shqiptare .Ju e niset luften ne maqedoni e ne luginen e presheves dhe kete popull e late prape nen serbi zoti ju marroft o pisi pisave.
Cilet akademika Haxhiu i shane ?Ata qe dje ishin ne partin Komuniste te serbise o qenef se edhe ty te djege kjo sepse ke punue ne mbrojtjen civile te serbit dhe tani na behesh melaqe(derr i knaqur)Me manipunlue me shqiptar .
Ti e keqperdor fjalen e uçkes e di une o matufan i zi o megameleon me shume ftyra nderron sipas situates qe ty te konvenon.
TMK,çfare TMK ku ke pare ne bote qe nje ushtri çlirimtare konvertohet ne forca per shuarjen e zjarreve por kjo e merr pushtetin e jo siq jeni ju o udbash duke e shtyp kete popull te mjeruar.
Asteroidi raft mbi ju ore udbasha qe jeni me vagona dhe ndegjoi luftetaret e uçk ku jan te zhgenjyer me qiftat si ti qe si komandnta jeni me udben e serbise.Sa her urdheruat ushtaret ti hudhin armet e te ikin ka tju shofin syt ?A nuk eshte e vertete kjo o udbash?
Arkani po del sipas shkrimeve te tua qe ti çenke njeri nga ata qe ma paske que me hyp ne taxin tim more udbash i poshter.
Jo pis Avdiu jo une me shkije kurr nuk jam perqite e dine i madhe e i vogel nga Suhareka se kush jam une Haxhi lata,e ti je dhelper e poshter qe tradhetone shoket e din se çka te tha ai i semetishtit ne agjencionin e tij?
Nga qiftat si ti u detyrova qe ta leshoi Kosoven ore faqe zi i poshter se ti ke aftesi tradhetin tende dhe te shokeve te tu ta shendrron ne patriotizem dhe tu kercnohesh shqiptareve me slloganin tend.Une vertete jam shizofren po Avdi po mire e ke dhe me ke shpetue si qimja nga qumshti e tani fole se shlir je .

Advi une do shkoi mu kontrollue tek mjeku e ti ku e ke vendin na trego ?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum