Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq Empty Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

Message  Perparimi Dim 7 Mar - 15:07

O Avdi Qen Ibrahimi



Ti o bushter e serbise me shoket e tu vjell sa te done mbi mua,se kurrren e kurres nuk ke me mundur me arritur ate poshtersi qe e ke ne shpirtin e shitur.Une nuk kam punue ne mbrojtjen e serbise ne vitet e tetedhjeta?Ti tinzak e dhelperak genjeshtrat e tua shitjau shkive e ti çenke ndere te paret qe ma paske shti Arkanin me hyp ne kerrin tim.Tani e shoh se kush qeni na qenke !
Une kam thene se e lusi zotin qe meteoret te bine ne shqiptar sepse shume ma teper jeni ba tradhetar,dhe pse e kam thene kete?;Sepse populli i Lutit kur e pa qe perendia po hudhe meteor mbi popullin e tij dhe po vriste edhe njerezit qe ishin kan ne rrugen e Perendise iu drejtue Perendise .O Perendi pse po i vret njerezit qe hecen ne rrugen tende?Pse nuk i shpeton ?Perndia iu pergjigje;O profet i dashur pasi e shoh qe shumica e popullit tend eshte prish per shkak te shumices nuk bera dallime edhe te miret nuk i ndave dhe thash qe edhe keta do ti mbysi shkaku pisave siq je ti me shoket e tu.

A e din o pis,se spiuni si ti eshte ne gjendje me vra femiun e vet djalin e vetem dhe mbas nates me nxerr nga varri e me ja ngrere mishin djalit.Ti je kesi lloj gjeni.E une kurr ne jeten time nuk kam tradhetue shqiptar,pos kam ndihmue pertej mundesive qe kam pasur.Pra veten e kam len keq e ne ndihme u kam dal popullates shqiptare e jo asaj serbe .

Une nuk jam kurr kundra atdhetareve qe e kan pasur ne zemer qeshtjen e popullit shqiptar dhe ata qe kan punue per te miren e shqiptareve sidomos me ua hek mjerimin .


Une po te beje pyetje?;



Per çka qe betue ne fillim uçk ?Per kesi pavaresie te kosoves ?Per nje kosove pa identitet ?
Per nje pavaresi pa hymnin kombetar .Per nje kosove pa numer te telefonise nderkombetare ,?Ku me pare duhet me thirre serbin e pastaj me fole me nje shqiptar te kosoves.
A luftoi uçk per kete flamur,apo per bashkim kombetar ?

Ne maqedoni o pis a luftoi uçk per me hyre shqiptaria nen sllavomaqedoni ?

Ne Luginen e Presheves a e nisen luften per bashkim shqiptar apo per mi shtie shqiptaret nen serbi ?Fole o qen se ketu dihet se cili nga ne dy kemi qen dhe jemi me udben e shkive.Ti per mua vetem per qimet e bythes nese ke mundesi te me kapesh e sa per tradheti as baba as une nuk ja kemi rras shkaut as qiftave si ty tradhetareve .

Kush ma ^paska pergadit flete arrestin o udbash qeni ?Kush jan keta prokuror ?A jan ata gjygjetar qe na denojshin kur kerkova Republiken e Kosoves ne vitin 1971 ne shkollen normale ?Pastaje keta polic qe me rrahshin pse une kerkoje republiken e kosoves ?A qen shumica e ketyre policeve si komandanta te uçk ?Si eshte e mundur qe mua keta polic me kan rrah e ma kan shajte nanen kur kerkoja republiken e kosoves ,apo kur e mbrojta flamurin kuq e zi nga serbet keta polic me malltretojshin bashk me komitetin krahinor .

Ti kon po mundohesh me mbrojte o qen i zi ?A je shqipfoles,apo shka sepse edhe shkijet nga serbija me qojne keso kercnime si ti ,sepse po me thone pse po na sulmon njerezit tan ne kosove sepse keta kan me qen gjithemon si perpara duke i shtype shqiptaret?
A je ne mend o kokelaker ore idiot o shkumafq.

Nuk ka pasur shqiptar qe nuk me ka thene pse po bene shoqeri me Avdi shpiunin !

Avdi zeza vetem je ka e shtyne veten thell e ma thell,nuk ke ma kethetra besen po ta japi.Une çka kam shkrue jam ne gjendje edhe para hages me iu pergjigje.Per secilen teme une qe kam shkrue kam argumente qe ta qoi tugen .
Pis paraqitu me emer e mbiemer e mos u bene here femer e here me tjera emra more dhelperka i ndyre .Dil hapatas dhe flasim siq kemi bisedue perpara ne shtepin tende dhe ne shtepin time gjere ne oret e mengjezit per qeshtjen e popullit shqiptar .Por ti me paske pergjue tani e shoh punen tende.
Pse genjen njerezit se je kyq qysh heret ne uçk ?Ti e din se me mua je shoqerue gjere ne janar te vitit 1999,dhe kerkund nuk je kon i kyqur ne uçk,.Pos me ke thene se ne Jezerc te kan lute mu ba komandant i policise se uçk dhe ti me the se ke refuzue dhe me the se i kam que ne pidh te sames,sepse tan shqiptaret lypin qi nanen ne pidh .E dine ti O Avdi kur me qoi tek ti uçk qe tua tregon ato armet qe i ka meshef Besim Ndreca ne Biraq ne kohen e grumbullimit te armeve dhe ai me ty te ka tregue se ku gjinden .Dhe kur te ftova ne shtepin time ne vitin 1998 bashk me Haziz Morinen a ja bere Hazizit ti paske ngrere mut dhe tani ti duhet te shkon ne Deberdelan ne shtabin e Fatmir Limes dhe tja sqaron se kam bere shaka me ty.
Mos jam ka genjeje ore Avdi Ibrahimi ?

A te kam lute qe te shkoim bashk ne shtab e te kyqemi ne uçk dhe te luftoim kundra shkaut ?A me ke thene se me keta tradhetar nuk dua te kam pune se lypin qie nanen ne pidh ?Si u ba e mundur o qen pasi qe ika nga kosova sherri yt ti u kyqe ne uçk ?Se çfare e perzime mes teje dhe komandantave paska qen ti e din ma mire sepse paske qen ne dieni per çdo gje ^per mua pse mos te kyqem ne uçk .
A na shajte tanve taxistave dhe a theve se magjupet kan vlere ma shume se tan shqiptaret?E ti tani kon po done me mbrojte ore qeni zi ?Sa here me ke marr me taxin tim me te que te motra jote ne krushe,se me qfare qellime tani po i marri vesh qe te gjithaKam shume me shkrue per ty por nuk po e lodhi veten me ty sepse nuk ja vlen fjala me hargjue kohe per ty,sepse nuk je me gjen shqiptar
Une ska mundesi te kam qen i lidhur me udben kur kurr profesionet e mia nuk munda ti ushtroi,sepse isha tradhetar i jugosllavise .


Dernière édition par Perparimi le Dim 7 Mar - 15:10, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq Empty Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

Message  Perparimi Dim 7 Mar - 15:10

Ja këto ishin disa nga shkrimet e të çmendurit Haxhi Kuçi.




as luftës çlirimtare, u krijua një klimë e ashpërdhe nervoze në mbarë trojet shqiptare prej antikombëtarëve,kjo fushatë është drejtuar dhe po drejtohet kundër UÇK,së,njësulm kaq i gjerë tëdrejtuar nga kuzhinat e Beogradit,Athinës,Shkupit,Podgoricës e Moskës.

Po mirret nëpër gojë tërë historia dhe kultura shqiptare, e kaluara dhe e tanishmja. Por për fat të keq në shërbim të këtyre armiqëve shqiptar,pra në kurthet që ngrehu dhe po ngrejnë këta armiq,ka rënë një pakic e vogël,kryesisht njerëz naiv, idiot të papërmrësuar e destruktiv që ishin gjatë gjith jetës së tyre.Këta njerëz kombi shqiptar I ka nxjerr dhe do ti nxjerrë jashtë radheve të veta,ashtu sikurse uji I rrëmbyeshëm që I gjuan anash sendet e pavlera,të kalbura dhe fekaljet e coftinat e ndryshme të tipit Haxhi Krasniqi,mëpastaj I ardhur nga Janqishta në Suharekë është tjetërsuar në mbiemrin Kuçi, disa e njohin si Haxhi Lata, disa si Haxhi Llotoja, e Jugosllavisë, tani më I arratisur nga Kosova në Francë është tjetërsuar në gabel / ashkali se I tillë ka qenë gjatë gjithë kohës. Ky çakall, hijenë, e Serbisë fashiste, ky krimb që e shëtiti nëpër Kosovë me makinën e tij kryekriminelin serb Zhelko Razhnjateviç / ARKANIN, për ti frikësuar patriotët shqiptar që ishin kundër veprimeve të errata të Arkanit dhe Haxhi Kuçit, me moton që Haxhiu ja ka caktuar vetës se atë nuk bën ta prek askush nga kundërshtarët e tij se pastaj do të shfaroset nga Arkani dhe Haxhiu. Por patriotët shqiptar dhe luftëtarët e lirisë as që donin tja dinin se kush ishte Arkani dhe Satani Haxhi. Ata trimat e lirisë e luftuan me pushkë në dorë pushtuesën Serbi. Haxhiu ky serb e shkuar serbit,ky gabel e shkuar gabelit, ka marrë për detyrë nga sherbimet e fshehta serbe që në formë të rafinuar të shpif, të përbaltë, të fyej,tëndaj e përqajë aty ku mund ta gjej ndonji naiv si soji I tij. Ky kerber serb po vjell vetëm zi kundër kombit shqiptar, siç mund të shihet nga ajo poezi e tij raciste, dhe shkrimet tjera të tij dinegruese dhe tepër rrenacake, kjo më kujton atë poezin e Haxhi Rrencit. Ky njeri shpirt katrani dhe shpirt shitur, e ka lëshuar Luciferri serb për ta turëpruar me damkë të zezë vetëvetën e tij dhe familjen që I ka terrorizuar për çdo ditë fizikisht dhe psiqikisht. Ky argat I djallit që shpif, rren, intrigon,mashtron,në radhë të pare vetvetën e4 tij për çdo ditë duke vjellë vrerë të zi nëpër forume interneti dhe që po I del punë me çdo kënd që nuk është aspak me karakteret e pista të Haxhi Rrencit.Dihet se planet ogurzeza ndaj shqiptarëve kanë dale nga serbomdhejtë,Çubrilloviqëve,Qosiqëve,Bullatoviqëve,Millosheviqëve, njerës këta me tendenca gjenocidi ndaj shqiptareve që jetojnë den baba den në trojet e veta shqiptare.Haxhiu po ja kalon këtyre shovenistëve serbomdhenj me shkarravinat e tij antishqiptare nëpër forume interneti të instaluar nga Serbia, ky palaço me egoizmin e tij, me destruksionin e tij,me marrëzin e tij, me çmendurin e tij,me racizmin e tij siç shihet në atë vjershën e tij idiotike, me shpifjet e tij pa kurrëfarë argumenti ndaj shqiptarëve të dëshmuar për atdhetarizëm. Shpifja që po ubën Haxhi Rrenci,histories, letërsisë, dëshmorëve e atdhetashësve shqiptar. I ka detyruar disa shqiptarë të Kosovës dhe mbarë trojeve shqiptare, në Gjykata të ngrehin padi penale për rrencin Haxhi. Prokurorit e qyteteve të ndryshme shqiptare tashmë kanë filluar të nxjerrin flet arrest dhe do të kërkohet ekstradimi I tij nga Franca për tu përballur me akuzat nga të akuzuar të ndryshëm për këtë bashkëpunëtor të Arkanit.



Liri Krasniqi, gazetar i pavrur.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq Empty Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

Message  Perparimi Dim 7 Mar - 15:21

Avdi Ibrahimi
Ndegjo edhe kete pergjigje ;


E sa i, perket qe kam shkrue edhe per Sarkozin;Une edhe ne gjygjin franqez u kam thene ne prani te policeve qe me kan ruajtur mos po i sulmoi gjygjetaret keshtu;Mos u mashtroni qe do te behem servil i juaji qe te punoi kundra popullit franqez,nese mendoni te me perfitoni kote e keni se edhe serbet jan mundue tu behem servil bashk me spiunet shqiptar por une po u them se kur nuk kam pranue kurrefare qmimi apo vend te punes per tu ba spiun me likvidue patriota shqiptar as ju nuk keni mundesi qe te me pevetsoni qe tu behem vegel e juaja qe te punoi kundra popullit franqez .Nese deshironi spiuna per me ble per nje kafe e per nje cigare keni shqiptar gjeni dhe beni me ta çka te doni a mua me leni te qet bashk me femit e mi,apo ma jepni vendimin qe ta leshoi vendin e juaj sepse bota eshte e gjere dhe ja therri ka te me shohin syt e mi.Qiju tani me udbashat e tu ore Avdi udbashi .

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq Empty Re: Avdi Ibrahimi me njofken tjeter Liri Krasniq

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum