Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Diçka per Milaim Zeken

 :: sport

Aller en bas

Diçka per Milaim Zeken Empty Diçka per Milaim Zeken

Message  Perparimi Mar 10 Mar - 2:46

Milaim Zeka e ka lyp fatin, po ai është burrë, e unë jam grua.

http://209.85.229.132/search?q=cache:7VuzizvdnjgJ:pashtriku.beepworld.de/apps/guestbook%3Fuserid%3D3465331%26from%3D495+nastolgjia+eshte&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr

Un nostalgji per serbet? Ndoshta(me sa duket nga shkrimi yt) ti nuk e di cfare eshte nostalgjia, por po ta shpjegoj un.Te keshe nostalgji per dicka duhet ta keshe jetuar ate me pare. Ne shqiperi ska pasur ndonjehere serbe (dhe sic e ceka me lart, un jam nga shqiperia jo nga kosova). Keshtuqe, eshte e pamundur per nje person nga shqiperia te kete nostalgji per nje serb. Vetem shqiptaret e kosoves e kane te mundur te kene nostalgji per serbe, sepse ata kane jetuar ne mes te serbve, dhe si pjese e shtetit tyre. Keshtuqe, kuptoi mire fjalet e mia, se pastaj thua qe "nuk i kupton dot" ato. Nese si kupton shkrimet e mia atehere mos i komento.
Unë kam nënën time plaka në Suedi, që sot është e nesër s\është dhe dua që ..... P shifet nastolgjia se ka asi soji qe nese nuk i flet serbisht krejt keq e .
Mexhide Kyçyku

Beitrag: Moj Nëna!

I paskan hequr shkrimet e mija dhe nuk e di se çkanë shkuar këtu pasandej, po punë e madhe.
Nënë moj, në Shqipërinë e xhaxhit, e kemi pasur mikrofin në shtrat dhe shteti ka hyrë në familje (në mes burrit e gruas), po kështu e kemi neve shqiptarët.
Mshefemi prej knusit.
E që më lusin të martohem, unë nuk them jo.
Kush më do, le të vij tek unë dhe të mirremi vesh në i pëlqejmë njëri-tjetrit.
Unë nuk mund të martohem me internetin.
Edhe nuk e jap, as edhe një cent për asnjë burrë, sepse nuk jam nga ato gra që do vrapoj të e bëj qirak këdo, pse dikujt i nevojitet leja e qëndrimit në Suedi dhe i ngutet atij për punët e tija personale.

Unë dua burrë që nuk lyp nga gruaja, e as unë nuk do lypi nga burri,(ekonomikisht) sepse i kemi të drejtat e barabarta.
E për me e mbajtë një burrë si poezia e "Fshati im" e Çajupit, e kam familjen time në Kosovë që sapo fola me motrën dhe mbesat dhe më thanë se janë keq me varfëri dhe me të ftohtët e dimrit.
Le të dali një kandidat burrë që vjen të jetojë me mua, e nuk lyp para nga unë,(pos hyzmetin tim si grua), edhe nuk them, jo!
As nuk po lypi burrë pasanik, të ia zhvati pasurinë atij, se mundi i tjetrit nuk bëhet kurrë i imi, por dua burrë që nuk ka grua tjetër dhe që dëshiron të jetojë me mua ngase i përshtatemi shpirtërisht njëri-tjetrit.
Unë kur të lirohem nga ca zore, vet do të hulumtojë dhe kërkoj burrë, sepse nuk e kam në mënd të jetoj vetëm tërë jetën, por unë ende nuk e kam takuar burrin që më pëlqen dhe do më përshtatej mua.
Daut Demaku thot se duhet vrapuar pas dashurisë, por këtë e bëjnë të rinjtë edhe ata që nuk kanë gajle tjera në jetë, pos si ta gjejnë një burrë, apo një grua.
Unë kam nënën time plaka në Suedi, që sot është e nesër s\është dhe dua që ajo të vdesë me dinjitet dhe të jem e gjindshme për të.
Sepse ka ardhur një kohë e keqe dhe dikush duhet të ketë ujë dhe marre në fytyrë dhe të kujtojë edhe për pleqtë tanë, se të gjithë kemi me u plakë një ditë.
Kur të më vdesi nëna, nuk është me rëndësi se ku jetoj, a vrapoj në polin e veriut, apo të jugut, apo i kthehem Kosovës, a shkoj në Zvicër, e Australi, sa do vrapoj vetëm pas fatit tim.
E kështu siq jam sot, nuk ndjej obligim as borxh ndaj asnjë burri në botë.
Borxh i kam pasur vetëm ish-burrit tim si burrë i parë, edhe jam munduar të mos e koris fisin e as familjen, edhe kam vrapuar pas burrit e kam shkuar ku burri dhe fati bashkë me burrë më ka hedhur.
Ish-burri më ka lënë mua dhe shyqyr zotit, nuk e kam lënë unë atë me pabesi, edhe sot nuk mundem tani që unë gruaja secilit burrë që i teket, të vrapoj pas tij si kurvat.
Zoti e ka shkruar fatin tim kështu, edhe zotit ia kam lënë të ma sjellë fatin mua.
Më tepër nuk mundem.
Milaim Zeka e ka lyp fatin, po ai është burrë, e unë jam grua.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum