Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Per Milaim Zeken

 :: politika

Aller en bas

Per Milaim Zeken Empty Per Milaim Zeken

Message  Perparimi Ven 25 Sep - 14:58

Si ka perfitue Milaim Zeka nga gjaku i Adem Jasharit?
Enver Spahiu Ta tha me larte shume mire FaikXh Krasniqi Kujtim .
Une do te tregoj ,dicka te rastit nga Stuttgarti kur Milaimi e cfacte ate dite filmin dokumentar per Adem Jasharin me hyrje prej 30 markave. Ate dite me veti i kam pasur diku rrethe 500 marka.
Ne kor...Voir plus
Haxhi Kuçi
Bravo Enver Spahiu,kete duhet me kuptue populli,se ju nuk shkruani artikuj pa lidhje.

Kujtim Kurti Enver Spahiu
Adem Jashari...nuk ka qene kurrfare faktori ne UÇK....as logistike dhe as ushtarake....UDB-ja me qellim ja ka rrit rrolin permes Milaim Zekes...qe me pas dominim strategjik ndaj bashksis nderkombetare....me konkretisht kunder Toni Blarit...
Keto jane fakte historike te sofistikuara....
Kujtim Kurti Ardjan Causholli
Sipas burimeve diplomatike....organizator te atentatit jane UDB-shi Shaban Braha....me ndihmen e OZNA-së....qe organizuan vendosjen e kolonel Ahmet krasniqit ne shtepin e bazave te sherbimit informative te FARK-ut....
Pse....duhej Fatos Klosi te involvohej ne kete atentat....kur kolonel Ahmet Krasniqi i kishte armiqet ne shtepin e tij.....
Por....Milaim Zeka....ishte ai qe rralizoje atentatin....pasi qe kishin ber planet ne Oslo....per lilfidimin e bazes se UÇK....prandaj ja mbyllen gojen Adem Demaçit....qe ky ta injoroje vrasjen e kolonel Ahmet Krasniqit....se keshtu ju konvenonte UDB-së....perqaj dhe sundo
Haxhi Kuçi
Kujtim Kurti,Shaban Braha ka qen shok i Avdi Ibrahimit,dhe sipas deshmitarit nga shqiperia epror i lart Gezim Malokut e ka helmue Shaban Braha,edhe ne Ahmet krasniqin ka dore.Pse Bislim Zyrapi ate dite qe u vra Ahmeti iku ne holand me aeroplan ne bruksel.Tani per çfare arsye THaqi e ka marr afer tij???Per mos me lan me deshmue kundra krimit te organizuar.KLM

Per komunistin Milaim Zeken ekstra
Faik Xh Krasniqi Kujtim, te tregova arsyen pse nuk shkruaj, sepse familjaret e viktimave e shiten bythen per poste tek Isa Mustafa e Hashim Thaci me kompani! Sa per trimeri, supermen s'jam, por besoj qe e kam deshmuar qe nuk ja kam friken askujt!
Kujtim Kurti Bashkim Reci
Edhe....diktatori Enver Hoxha ishte orator i fort....sikur Milaim Zeka...se keshtu sterviten nga sherbimet sekrete....qe me fjale te embla me i fut popullin ne gjume total....
Milladin Popoviçi dhe Dushan Mugosha...keta çetnik-serbosllave...3 vite e sterviten Enver Hoxhen....dhe kur e vrejten se ky po ka sukses ne mashrimin dhe vrasjen e nacionalistve shqiptare....pastaj e emruan komondant te partis komuniste sovjetike....
Te njejat....detyra i ka rralizuar edhe UDB-shi Milaim Zeka....kuptohet si gazetar i KARL BILD-it.....qe dha urdher per masakrimin e 8.000 muslimanve ne Serbrenic....
Kemi fakte sa te duash....po presim ti publikojme kur te vije momenti i duhur...

[size=14]Muharrem Motorcross Rexhepi Qeky Milaim zeka me jaran vet pagujshin ni qengj 300 marka me pare Fondit vendlibdja thrret e tjera tjera se tana kan me dal ky ka gisht shum . Vrasje ky o udbash i flliqt
[size=14]Milaim Zeka a e ke bere ti kete video te AKSH?A po ju kujtohet kjo foto qe e ke inqizue ti me doren tende?Po ose jo.A me ke thene se çka me rekomandon stafi ti punone?A me ke thene se Avdi Ibrahimin nuk e njofi?E si e ke bere inqizimin pa e njohur Avdi Ibrahimin?A e dini se une jam ende perfaqesue i AKSH i vetmi qe nuk e kam tradhetue kete njesi?!



Milaim Zeka;
Kujtim Kurti
14 août, 10:28 ·
Agjenti i UDB-së Milaim ZEKA...
...është autor i vrasjes së kolonel Ahmet Krasniqit....me 21 shtator 1998 në Tiranë
Burime të sigurta diplomatike
UDB-shi Milaim Zeka....me dt.11 shtator 1998 ka zbritur ne airoportin e Rinasit ne Tirane....nga linja Malmo-Vjen-Tirane....dhe ka qendruar deri me 3 nentor 1998......Voir plus

[size=14]Haxhi Kuçi
25 septembre 2019 · 

Interviste ndermjet Haxhi Kuçit e Milaim Zekes
Milaim Zeka nuk lufton per popull por per zuzicen e vete.
Lexoni e bindunu o popull
Nese kam shtue diçka ,le te ma kundershton Milaim Zeka.
E kam lute te ndihmoj qe te ma siguron nje vend ne qeverine e Kosoves ,ma bani çfare vendi po kerkon?Ja bera Per mi zan shpiunat e hajnat,dhe me ua konfiskue milionat qe i kan neper banka boterore e popullit me qato mjete me u ndertue uzina qe te punsohen te pa punet.Nuk i pelqeu puna ime.Me premtuan qe te hanen mem dhen pergjigje ,por kote .Ujku qimen e nderron tabiatin se harron.
Pa Rrotlla
11/08/2014 15:2
Nasim(Haxhi) po te pergjigjem mbasi te dyte jemi nga Drenica. E para, Haxhiu nuk e di fare kush eshte. E dyta une jam ra ne burg me 1981. Mbas 18 viteve jam kthy ne lufte, kur gati te gjithe kane ike. E treta: me kunja nuk flitet me mu. Ai me tha mos kam qendru ne qAti? Ma mire ashte ai me tregu per vete se ku ka qendru. Per kete e kam fshi...
12/08/2014 18:12
Nasim( Haxhiu)
Milaim,pasi ne dy jemi nga Drenica,duhet ta tregojm te verteten.Nuk ka qen edhe kushedi çfare provokimi nga ana e Haxhiut,pse te prekemi nga ajo fjale?Pa thumba po flasim Milaim;Ju e dim qe keni qen ne burg ne vitin 1981.Por per çfare arsye keni qen ne burg Milaim?Per cilen date te ketij jeni ngarkue me veper penale ?A keni qen te ngarkuar per daten e 11 marsit,apo tjeter date ?Milaim,Haxhiun e kam lexue e percjellur ne çdo shkrim qe ka shkrue kudo çofte.Haxhiu ka bere biseda me secilin ish te burgosur politike,keni lexue nuk e di per ju Milaim.Kam bisedue me Haxhiun,menjeherit kur ne fb tend ua dergoi nje foto te Avdi Ibrahimit,dhe i bera pyetje çka ka lidhje kjo foto e AKSH,dhe ne mes kesaj foto qendronte Avdi Ibrahimi?Haxhiu me tha;Se Milaim Zeka e ka pas bere kete inqizim kur u paraqite ne skene per here te pare me maska AKSH dhe me tregone se duke e shikue kete inqizim ia kishte pare foton e Avdi Ibrahimit dhe e kishte nxjerr kete foto.Haxhiu me duket se ju pat bere pyetje;A eshte e vertete Milaim qe ju e keni bere kete inqizim te AKSH?Dhe ne fillim te asaj fotografie qe i kishin que mbrapa kokes civilet shqiptar duart nga ana e policise serbe,kur ju beri pyetje Haxhiu,kush e ka bere kete foto?Ju ne fillim i treguat se nje ushtar e ka bere ga ana e mbrapme e barakes.Nuk dua tja japi krahun as Haxhiut as juve ,pos te tregohet realiteti,sipas shkrimeve qe i shikoja ne fb e juaj.Pse nuk e beni nje interviste me Haxhiun dhe tja parashtroni te gjitha pyetjet se ku ka qen ne kohen e demostratave dhe ne kohen e luftes?Nese i frigoheni se vertetes qe mos te triomfoi ne mesin e shqiptareve kjo eshte tjeter muhabet.
12/08/2014 19:47
Pa Rrotlla(Milaim Zeka);
Du me ta ba nje pyetje: a njeh Ramadan shalen, rifat birinxhikun, dostan bujupin, izet zeken, elmi zeken, kadri topallin?
Kurr nuk jam kah e kuptoj foton me Aksh? As qe e di kush jan ata?
A sa per intervista jane shefat e mi qe vendosin
Pa Rrotlla
Milaim Zeka
Edhe lexo edhe njihere prej fillimit cka kam shkru. Foton me mu ne mes ushtareve e ka bere nje ushtar
13/08/2014 10:06
Nasim(Haxhi Kuçi)
E njohe mire edhe Myrvete Dreshen,Ramadanin e tjeret,.Milaim ju pyta ne cilin vjet jeni denua,per cilen dite ,dhe per çka?Shume mire Milaim po ju beje pyetje.A e sheh qe vete i genjeve njerezit kinse ushtari ta ka ba foton,dmth uçk paska qen duke ba shoqeri me serb?!Allah allah
Milaim Zeka
Pyete Myrveten
Edhe le bre Nasim kete muhabet se nuk me pelqejne llafet patriotike
Nese kam qene, kam qene per vete
Jo mu shite patriot
Nasim(Haxhiu)
Po pse me pyet Myrveten Milaim,a jeni ju Myrevetja ?Nuk ka lidhje shitja e patriotizmit.Por po na intereson per çka jeni denue?çka bane kundra shkaut ?
Nasim(Haxhi Kuçi)
Milaim a ke veprue per veti qe ke qen ne burg apo per popull?Nese kam qen,kam qen per vete!
Milaim Zeka
Per vete
Nasim(Haxhi Kuçi)
Bravo e tregove te verteten.I pari nga tan ish te burgosurit politik
Per çfare ju ngarkuan gjygjetaret?DMTH se nuk paske organizue demostrata ne favor te shqiptareve por per interes tendin?Opa!
Milaim Zeka
Nese me jep ndonje penzion te burgut te tregoj
Perndryshe Hydajet Hyseni i ka shenimet
13/08/2014 13:30
Nasim(Haxhi Kuçi)
Po nuk jam Milaim Kariq banka qe tju paguaj penzione te burgosurve,duhet nga serbia ti kerkoni penzionet siq ka pas mar edhe Idrizi penzion nga krali i serbise.Mos me tregoni per çka keni qen i burgosur,pos me tregoni per cilen date te atij viti jeni ngarkue per veper penale si iredentist shqiptar ?I kam bere pyetje Hidajet,por nuk fole fare !Nga kush frigoheni tani kur serbin nuk e keni ne kosove ?Duhet ta dine populli te verteten e ish te burgosurve .
Milaim Zeka)
Zbuloje ti
Ke plot udbash qe te ndihmojne
Ata qe na kane burgos edhe sot na njollosin
Nasim(Haxhi Kuçi)
Po kam qef me ndegjue te verteten nga ju Milaim,per çfare aktiviteti jeni denuar per qeshtjen madhore shqiptare.Mos u prek burr.
Nuk po na interesojne udbashat,por aktiviteti juaj si te burgosur qe keni qen.
Kjo heshtje e juaja Milaim,tregone se diçka nuk eshte ne rregulle me juve!
çka beret qe ju burgosen serbet,dhe udbashet shqipetar ?Me dy fjale o burr mundeni me tregue rastin e juaj.
Nuk ka udbash qe mundet me ua njullosur veprimtarin neqoftese e keni te pasterte.Sidomos juve qe i keni mjetet e informimit ne dore dhe mundeni haptas tua demantoni thesh e thenjet e udbashave,permes emisionit te juaj.
Milaim Zeka
Une jam organizator dhe udheheqes e demostratave te Glligovcit me 2 priil 1981. Bashke me Enver Dugollin
Me 16 prill jam burgos
Klm
Te fala
13/08/2014 20:05
Nasim(Haxhi Kuçi)
Na vjen shume mire qe po e lajmroni nje veper atdhetare,si organizator e udheheqes i demostratave te dy prillit te vitit 1981 ne Gllogovc(Drenas).Pranuk çenkeni i denuar per 11 marsin te vitit 1981.Edhe Xun çeta njejt po genjen si ju o Milaim Zeka?
Me 16 prill 1981 jeni burgosur ,sa vjete ju denuan?Dhe sa vjet i mbajtet burg,?A e mbajtet burgun te terin?
Me bllokoj Milaim Zekani pse e nxura me pele per dore


Haxhi Kuçi
25 septembre 2014, 01:27 · 

Leter nga Nexhmi Krasniqi ,çka i ka shkaktue Avdi Ibrahimi.
..........................................................
Nexhmi Krasniqi
Ma ka marre mendja se me ke ngaterru me nje njeri te poshter,si per shembull Avdi Ibrahimin. Nese ju kujtohet,edhe une pata dyshu mos je ti vet Avdiu,sepse ai njeri nuk len gje pa bere. Per ate njeri çka te thuash eshte pak. Ai njeri ka qene shume heret i lidhur me sherbime te fshehta. Po ta them sinqerish,se sherrin qe ja kam pare atij njeriu nuk mundem as me pershkru. Por e keqja eshte se atij ,fillimisht i kane besuar shume njerez ,prandaj ai ka mundur te manipuloje me shumicen nga ata. Ka manipulue sepse keshtu ka pase detyra nga KOS-si. Tash edhe ata te cilet i ka manipuluar nuk i besojne me,por e keqja qendron ne faktin se Avdi Ibrahimi akoma eshte gjalle dhe vazhdon te merret me gjera te felliqta. Besom se kete mendim e kam pasur gjithmone per ate njeri. Ai ma ka hanger buken e ma ka permbys kupen si i thone nje fjale. Taman metoda sllaviste. Te gjitha mund ti kete ai njeri,por asnjehere shqiptarizem nuk mund te kete. Po ta them per te disaten here,eshte shume vertete se te kam ofendu i pari. Por qe ne momentet qe jam bindur se nuk jeni ai njeri qe kam mendu,i kam nderprere te gjitha sharjet. Nese ju kujtohet te kam pyetur mos jeni vet Avdi Ibrahimi! Dhe momenti kur ma kerni pershkru se ke vepru për çështjen kombëtare une i kam nderprere te gjitha ofendimet ndaj teje. Si te duash mund ti shikosh nese i ke ruajtur. Por te jeni i sigurte,se tek une,tek familja ime por edhe ne farefis,asnjehere nuk kemi pas raporte te mira me serbet. Ndersa,Ramadan Mujes nuk e kam ndermend me i thene asgje qe kemi biseduar,ngase edhe ashtu per nga natyra nuk jam njeri qe i zmadhoi gjerat. Profi mendoj se eshte njeri i mire dhe ka familje te mire. I biri i tij Genci punon ne ambulancen e qytetit, si dhe ka hapur nje barnatore private per te mbijetuar. Ne fushaten elektorale e kam ndihmuar profin aq sa kam mundur,edhe pse me partite politike qe jane aktualisht ne skene nuk kam mundur te pajtohem. Megjithate profin e kemi ndihmu sepse kemi konsideru se eshte me i mire se Eqrem Kryeziu,dhe akoma mendoj se eshte me i mire.
P.s.
Pas gjithe kesaj qe ka ndodhur ne mes nesh,konsideroj se ka qene keqkuptim nga ana e dy paleve. Jemi ngaterruar rreth nje emri te poshter,i quajtur Avdi Ibrahimi. Ai njeri edhe ne gjume kur flene,njerezia ja shohin sherrin......
te fala nga
Nexhmi Krasniqi.....



[size=11]
4Naser Islami, Enver Shala et 2 autres personne
[/size][/size][/size]




2Nehari Skenderi et Enver Shala


[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum