Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Vatra ne amerike paguhet nga serbet

 :: sport

Aller en bas

Vatra ne amerike paguhet nga serbet Empty Vatra ne amerike paguhet nga serbet

Message  Perparimi Mar 13 Jan - 16:55

Kolapetrit

Nuk eshte krijuar asnje shoqate Forca Serbia por ishte nje ironi per ata te "Vatra" qe lene shume, shume per te deshiruar.

Ky forum me sa di une financohet nga serbi.

Mua nuk mi aprovojen shkrime kryesore.

Veshtire eshte. Shume te meta i kemi, por edhe per arsye te faktorit nderkombetar gjerat do te vene me mire. Une keshtu mendoje dhe punoje me lidhjet e mija.

Pershendjetje Vella,
Petriti

Kete shkrimin me poshte nuk ma miratoi forumi.

Kjo eshte nje leter qe une ja drejtova Vatres.

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Mesova se opinioni im ndaj jush ju ka acaruar, ndaj vendosa te shkruaj me te shpejt.
I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Mbeshtetesit e politikave antishqiptare jane po aq antishqiptar sa edhe perpiluesit dhe zabtuesit e ketyre politikava. Kete pata parasysh kur une shpreha opinionin tim per ju. Mbeshtetjen tuaj per ligjin e lustracionit, sespse ligji per lustracionin ka qellim qe ta demtoje me teper ceshtjen shqiptare pasi ne te duhet te behet fjale ne radhe te pare per ata qe kane punuar ne dem te inatresave shqiptare duke u bere agjent te serbit, grekut… A e dini juve qe zoti Berisha eshte akuzuar publikisht si agjent I UDB-se dhe nuk ka guximin ta pergeshtroje? Po ashtu ky ligj duke goditur posacerisht disa persona te drejtesise kerkon te mbroje interesat serbo-mafioze ne Shqiperi. Vete eksperti amerikan i drejtesise i sapecializuar per Shqiperine ngriti shqetsime thelbesore deri ne ate sa ky ligj munde te pengoje hyrjen e Shqiperise ne NATO etj. Juve zotrinje te “Vatra” jini per Shqiperine ne NATO apo jo? Pra ky ligj rrezikon rende interesat shqiptare qe per fatin tone te mire perputhen plotesisht me ato amerikane. Desha t’️ju pyes zotrinje te “Vatra” a jeni juve pro interesave te Shqiperise qe ju lindi dhe pro interesave Amerikane qe ju ka dhene streh, apo jo? Dicka tjeter, i dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Dicka tjeter, te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Ku keni qene juve deri me tani, ne gjume apo te dehur apo ku qe nuk keni kerkuar hapjen e dosjeve? Une personalisht kame kerkuar hapjen e dosjeve ASHTU SIC DUHET, qysh ne vitet 1990-te dhe per kete edhe jam kercenuar, ndoshta edhe nga ndonje nga tre antaret e shoqates “Vatra”. Aktiviteti im ne kete fushe eshte i verifikueshem ne internet. Juve perse nuk jeni bashkuar me mua?

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Ne se nuk e dini “Vatra” eshte Fan Nolit. Dhe kur thua Fan Noli ke thene Kisha Autoqefale Shqiptare. Juve zotrinje munde te na e pasqyroni aktivitetin tuaj patriotik ne restaurimin e Autoqefalise Shqiuptare. Perse juve nuk kerkoni largimin e Anastas Janullatosit qe e solli ai qe juve mbeshtetni per ligjin e lustracionit, zoti Berisha? Si permbledhje i dashur Kryetar i shoqates “Vatra” , edhe juev tre antare desha te them se ashtu si ne krimin ordiner edhe ne ate antikombetar realizimi behet me veprime dhe mos veprime. Une mendoje qe me mbeshtetjen tuaj per ligjin e lustracionit ne formen qe eshte (une jam te happen dosjet, edhe mire biles…) juve keni vepruar antikombetarisht ne dem te interesave shqiptare, ndersa me mosveprimin tuaj per largimin e Janullatosit nga Kisha Autoqefale Shqiptare juve keni renduar interesat komebtare shqiptare. “Vatra” e Fan Nolit duhet te ishte e para dhe cdo dite te kerkonte largimin e Janullatosit deri sa ai te shporrej. Ne se juve do te vazhdoni te mbani te njejtin qendrim une ju keshilloje ti dorzoni celsat dhe ate shoqate ta marri ndonje shqiptar me i denje.

I dashur Kryetar i shoqates “Vatra”! Te dashur gjithsejt tre (3) anetare te kesaj shoqate! Une kisha deshire qe idete tona ti ballafaqonim drejteperdrejte ne TV Klan, ne folen e zotit Berisha dhe zotit Fazllic, ku shqiptaret te kishin mundesi te na gjykonin. Mbetem ne pritje te pergjigjes tuaj.
Sinqerisht,
Petrit Kola



I nderuar Kole
E kam ditur qe Vatra kjo shoqate eshte e dirigjuar nga serbet,por po me intereson pse spiuna jan shqiptaret dhe kete tradheti e ngrisin si patriotizem! !!Dhe ata qe punoin per popull i vrasin dhe etiketoin tradhetar!!!!
Une kam inqizime telefonike qe kam bisedue edhe me Martin Vulen para disa viteve ku i pata kerkue qe te me ndihmon qe ti iku ma te keqes sepse isha ne rrezik nga shteti ......dhe pesova si ma keq nuk po te tregoi dhe ky Martin Vula i biri i Brozit agjenti serbise bente shaka me jeten time dhe sidomos te femive qe kam shkrue edhe ne kete forum te poshter,por kerkush dhe askujt si interesonte jeta ime,dhe e femive te mi ,a ne esence te gjitha keto vuajtjesh per shkak te asaj qe e kerkoi per shqiptarin.Une ne nje aspekt dosjet e krimeve i kam qite dike i marr ne telefon,si Mark Krasniqin,Qosjen,e edhe shume komunista qe ishin ne lidhje me Enverin dhe çka te them tradhetaret o vella po jetoin parajsen dhe skam çka te shtoi!Nese deshiron ta botoi kete qe ma dergove ne forumin tim.
Te fala nga Haxhi Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Vatra ne amerike paguhet nga serbet Empty Re: Vatra ne amerike paguhet nga serbet

Message  Perparimi Jeu 15 Jan - 7:55

Kjo jete lufte eshte, por ka shprese sepse tradhetaret jane ngatruar me interesat e shume te fuqishme.
Une nuk kam aspak dyshim kush eshte Karsniqi, Sejdiu, Thaci...

Posto cilin shkrim te duash nga te mire. Mos me merr leje here tjeter.

Mundesh te ma dergosh linkun e forumit.

Faleminderit.

Pershetndetje vllazerore,

Petriti

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum