Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ?

 :: sport

Aller en bas

Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ? Empty Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ?

Message  Perparimi Lun 12 Jan - 18:08


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ? Empty Re: Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ?

Message  Perparimi Lun 12 Jan - 18:08

Garda e Car Llazarit: Prishtina do të sulmohet nga Shkupi
Dërgoja një miku
Version i printueshëm
Komento këtë lajm:

24.01.2008
nga Bekim Buçi
Garda e Car Llazarit është kërcënuar se do të sulmojë Kosovën edhe nga Maqedonia dhe se ka mjaft vullnetarë nga Maqedonia që do t’i bashkëngjiten luftës së Gardës së Car Llazarit për të mbrojtur Kosovën dhe serbët.
Kryetari i këtij njësiti paramilitar serb Haxhi Andrej Miliq, po ashtu ka bërë të ditur se pos asaj që kanë vullnetarë nga Maqedonia, kanë edhe bazë me seli në Ohër. Ai ka thënë se ky njësit numëron rreth 150 mijë pjesëtarë. Këto kërcënime Miliq i ka bërë të martën në emisionin “Vo Centar” në televizionin Kanal 5. deklarimi i këtillë i Miliqit ka ardhur disa muajë pasi “Lajm” ka shkruar se njësitet paramilitare “Car Llazar” veprojnë edhe në Maqedoni dhe se bëjnë përgatitje për sulme ndaj Kosovës edhe nga Maqedonia. Mirëpo pas deklarimit të këtillë të hapur të liderit të tyre, marrim vesh se Shërbimi Policor i Kosovës (SHPK), KFOR-i dhe UNMIK-u kanë filluar intensivisht të grumbullojnë informacione për pozitat e tyre në Maqedoni. Lidhur me kërcënimet e këtij njësiti paramilitar serb zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), Ivo Kotevski për “Lajm”, thotë se ka forca retrograde edhe nga njëra anë edhe nga ana tjetër të cilat mundohen ta keqpërdorin territorin e Maqedonisë për të kryer sulme. “Ne si shtet do të marrim të gjitha masat e nevojshme që kjo të mos ndodh dhe të mos sulmohet asnjë vend fqinj nga territori ynë”, tha Kotevski. Në lidhje me bazën e Gardës së Car Llazarit në Ohër, Kotevski tha se për këtë nuk posedon kurrfarë informacione.
Miliq gjithashtu ka bërë të ditur se Ratko Mlladiq (krimineli që kërkohet nga Tribunali i Hagës) është një ndër udhëheqësit kryesor të Car Llazarëve.
Nga ana tjetër lideri politik i Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), Gafur Adili i cili ishte pjesë e këtij emisioni tha se “AKSH është e pranishme në Kosovë dhe do të pengojë çdo tentim të forcave serbe për të hyrë në Kosovë”. Sipas tij, momentalisht AKSH ka mbi 2 mijë pjesëtarë në Kosovë.
Ndryshe, deri më tani njësiti paramilitar serb disa herë ka paralajmëruar se kanë edhe vullnetarë maqedonas në radhët e tyre dhe me çdo kusht do të pengojnë pavarësinë e Kosovës. Habit fakti që ky njësit thotë se ka bazë në Ohër, kur dihet se serbët në Maqedoni janë të përqendruar kryesisht në Kumanovë dhe disa fshatra përreth.
Zëdhënësi i Shërbimit Policor të Kosovës (SHPK), Veto Elshani për “Lajm” thotë se kërcënimet e këtij njësiti paramilitar janë joserioze dhe se kjo organizatë nga UNMIK-u është shpallë organizatë ilegale. “Nuk do të lejohet kurrfarë aktiviteti i kësaj organizate në territorin e Kosovës. Car Llazarët kanë tentuar në qershor të vitit 2007 të hynë në Kosovë por KFOR, dhe policia e Kosovës i ka penguar me ç’rast janë konfiskuar edhe disa emblema të tyre”, tha Elshani.
Ai tha se garda e Car Llazarit nuk posedon forcë dhe njerëz që të destabilizojnë Kosovën por në rast se ky njësit bën përpjekje që të përdorë forcën, KFOR-i dhe policia e Kosovës do të reagojnë dhe do t’i marrin të gjitha masat.
Elshani tha se SHPK-ja deri më tani nuk ka kërkuar sqarime nga policia maqedonase në lidhje me bazat e Car Llazarit në Maqedoni. (G. Lajm)


< -- kthehu | shko lart
K o m e n t e t
10. nga Haxhi L.Kuçi
Thaqi i kercnohet Tadiqit pasi ky e perfundon viziten e suksesit neper enklavat serbe neper KOSOVE dhe i kercnohet haj le te jete hera e fundit qe ne kosove vini e perfitoni vota §§§Kon po done me tute o Thaci ?Neve shqiptaret po a serbet pasha t'madhin jo s,se ti je ka u tutesh bile shumeeee!!!Kesaj i thone sikurse kur te perfundoi lufta e te lavderohesh me keso fjale para frigacakeve:::Kam mujte me luftue diqysh ndryshe por nuk ma majke!!!Apo kur te perfundon mbledhja e ata qe skan bire te bythes thone;Kam mujt me fole keshtu ashtu por........
Dhe Ruari O’Connell – Zëvendësshef i Zyrës Britanike në Kosovë mbreme ne Jeta ne Kosove tha;Se ne nderkombetaret nuk kemi ardhe me ua shpalle pavaresin e Kosoves,por qeverija duhet ta beje nje gje te tille!!Haredin Kuqi mbeti i dhin si prostitutke e mjeruar,por prape kotlluku i embel dhe mbrohet si bir komunisti!!A pisi e din mire te drejten nderkombetare publike por eshte lagoi i Rugoves a vetem lipister i Thaqit me frigue masen e vete!!
Shtuar në ora 07:19, 01.02.2008
9. nga Shpati-Dardani
Une nuk paraqitem me emer i hapur si ti.Pike se pari nuk dua qe te jem i hapur ndaj shqiptareve ,sepse kam punue ne sherbimet sekrete ne kohen e.....Ti me njeh dhe nuk me njeh sa duhet kuqi ?Por pse gajlohesh per shqiptar qe nuk po te permendet kerku emri yt a ke kontribue per ta.
Shtuar në ora 15:50, 31.01.2008
8. nga Haxhi L.Kuçi
Ky Shpati nje bir komunisti i jugosllavis ka sens per rimasakra te reja ne rinin kosovare!Dhe ky pis merret me njofen e njeriut ma te favorizuar per qeshtjen madhore!Ore i poshter Dardani,mos ja njollose njofken e Shpatit,sepse ti je nje servile qe mbrone gjelatet e qeverise se djeshme qe ishin ne bashlpunim me serbin!A po te djege e verteta o pisi pisave!Dhe nese je trim dil si une hapur me emer e mbiemer e jo si servil i merdhir si nje mi i mbyllur ne grumbujt e tallave neper fusha!Eu te vrafte nuka e kosoves e pis,e te pervolfte uji i kosoves qe ta ka shue etjen magar!
Shtuar në ora 21:09, 30.01.2008
7. nga doni
Une mendoje qe problemi kryesore ketu, eshte tek ne vete Shqipetaret. Brenda ne shqiperi dhe ne troje tjera ku banojne Shqiptaret ka humbure ndjenja e nacionalizmit dhe patriotizmit. Ne nuk respektojme Shqiptarin ne vendin tone por te huajin. Nuk jemi te bashkuare dhe nuk ishim asnjehere. Prandaj ja edhe ku jemi tani, te coptuare te lodhure te varfer nuk duam njeri tjetrin xhelozojme te afermit, fqijune dhe shkaterojme veten. Mendoni veq pake po te ishim vertet te bashkuare dhe po te ishim vertet duke punuare per kombine dhe te miren interesat e trojeve tona dhe popullit shqiptare, e jo per interesat e te huajve turk, jugosllave apo unmik, nuk do te kishe fuqi e shtet qe do ta ndalonte poppullin tone per bashkim. Sote femijet tane to te gezonin te drejten te jetojne ne nje shtet te vetem shqiptare dhe vetem shqiptare.
Shtuar në ora 22:19, 25.01.2008
6. nga USHTARI - KUMANOVALI ...
OO hajde Bujrum oj " GARD " E LLAZARICE " po ta shofim se prej nga po sulmon nga Maqedonia edhe shum shpejt paske harrue se pjeset e tankeve i ke nepr fusha te kumanoves,,, po me duket do me ta ba ndonje betej te "NISHIT" apo kufini te molla e kuqe me te cue. Dhasht zoti me fillue edhe nje her shiptaria " DASMEN " e madhe, por po me duket se veq pashalleku i beogardit ka me te mbet. pershendetje KOSOVE nga Ushtari -kumanovari
Shtuar në ora 21:17, 25.01.2008
5. nga Goni
Kosova e mori tash mëvetsin, kjo është punë e kryeme, e sa për qentë që lehin për rreth kufirit nuk është rrezik, se jo vetem që nuk mundin me e ndalu pavarësin,por pas disa viteve ata do ta festojnë edhe humbjen e Kosovës siqë i kan zakon ti festojnë këto humbje(p.sh. Betejen e Kosovës etj...,)që kjo ndodh vetem tek ata haha...Shqiptar urime pavarsia e Kosovës.
Shtuar në ora 19:34, 25.01.2008
4. nga Shpati
Ne i themi keti far Miliqi se mos e mashtro vehten me endrra te mengjesit,se Kosova ka pase dhe ka djem qe do ta mbrojne popullin e kosoves nga keto mbeturina qetnike ,jemi ketu ne AKSH qe do te ju a prishim ket enderr prandaj harrojeni Kosoven.Ndersa sa i perket te ashtuquajturit koment ni thashin te z.Kuqit ma mer mendja se nuk don shum koment,me ni bresheri te fjaleve banale qe thot dhe fyen Shqiperin, duhet pik se pari te bej nji kontroll te psikiatri se po me duket thot nje fjal popullore se i paske "shit drute"po more buur i botes, ne qofese je shko e gjej ata djem shqipetar qe jeten e tyre e kalojn ne malet e Kosoves vetem e vetem per ta ruajtur at "bythen"tende shume te friksuar, e gjeje vehten aty mos na shit rrokopenla dhe mos na maltreto me fjal banale ,dhe nji keshill te vogel per ty o mjeran mos fyej njerzit se do te hakmirret ky fjalori yt poshtrues, edhe per shqipetaret edhe per shqiperin per te cilen vjell vner.Ndersa per drejtuesin e ketij forumi nji kshill shume shume te vogel kurseje vehten,forumin,Shqip
etaret Shqiperin dhe gjith lexuesit e respektuar sepse keshtu nuk i ka hije as kujt ,e as tyArber Thaqi
Shtuar në ora 12:31, 25.01.2008
3. nga Haxhi L.Kuçi
Ku zev.min.e dika se çka ndodhe ne maqedoni dhe paska me teper se 150mije forca serbe dhe pasken te drejten ta shfrytezojn maqedonin per teritor sulmesh ne tokat shqiptare!E shqiperise a i takon kosova,lugina presheves,mali zi, maqedonija, ,qamerija e tjera vise qe dikur ishin shqiperija!Adili spaska shume dhe as aq qe ka sepse na perveluan komandantet e uçkes dhe friga tradhetija balo!Dhe nese serbet do sulmojn,UNMIKU ka me ike cullak si miu,siq iken kur NATO bombardoi ne kosove dhe policia e sheremetit ka mu dhire ne tlina e ik me UNMIKUN e populli ka me mbetur siq e mbrojten qe po genjejn te uçkes!!Rani e keni rastin e findit ta fitoni bashkimin ose shendrrohunu tan shqiptaret serboviqa!!Sali Berisha zgjidhe shtetesin ja shqiptar ja serb,eshte rasti i fundit jo per ty por edhe per mua!!!!
Shtuar në ora 01:18, 25.01.2008
2. nga Haxhi L.Kuçi
Korigjoni pekes ju lutemi dhe ne vend te kurves mundeni edhe ju te veni vetem germen k....apo dhe vete si p sh.so(si') si do benjani eshte pune per ju,dhe me duket se me kan lene dhe syt e jam i lodhur ne shpirt nga kjo smundje e trojeve shqiptare!!!Nuk di çka te beje ta harroi tere shqiptarin e tja filloi nje jete tejet te re,se shqiptarija eshte vetem ka i numron ditet e fundit siq po shihet mire!!Dita e mire shifet ne mengjez!Shqiptaria po shifet shume me heret si do pesoi keq,si jemi i kemi punet si ma keq!!!!Yung o forum ju pershendesi se jeni te mrekulluar!Nese diçka kam shkrue qe nuk i perket komnit shqiptar ju kisha lutur qe ti shlyni.

Pershendetje shoqerore
Shtuar në ora 23:36, 24.01.2008
1. nga Haxhi L.Kuçi
Neqoftese serbet jane perqendruar per rrethe kumanoves e viseve tjera ne maqedoni,,,po mire shqiperija a do rri tue e derkat ate mutin,e mire shqiperi oj nana jone ke nise me bere qefe me serbi vetem ta dine mire neno qe edhe ty ka me te baresue e ne fund thiken ne qafe ka me te prere so qengji i deles!

O shqiptar a jeni te zgjuar,apo e keni shtire koken ner fustana te ati sendit dhe gjere sa tju nxene e tua hekin kokat si qenve deshironi keshtu ?Ani vetem mos britoni kuku na pren si majmuna!!!Oj shqiperi oj kurva e moqme zgjohu dhet trimeroi djemt e tu ne mbrojtjen e atedheut se jemi ne fund te humneres!!!!!!Kur serbet mubden te gjejn strehim ne maqedoni e kujt na qenka maqedonija oj nana shqiperi ???
Shtuar në ora 18:19, 24.01.2008

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ? Empty Re: Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ?

Message  Perparimi Jeu 15 Jan - 8:44


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ? Empty Re: Une nuk paraqitem me emer si ti Haxhi,a po ta din populli ?

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum