Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

UDBASHET qeverisin Kosoven,populli kerkon azil

 :: sport

Aller en bas

UDBASHET qeverisin Kosoven,populli kerkon azil Empty UDBASHET qeverisin Kosoven,populli kerkon azil

Message  Perparimi Lun 25 Avr - 1:54

Analizë: Refugjatët Kosovar dhe fati i tyre në Evropë
Postuar nga team Datën 21 Apr 2011. në kategorinë COMUNITY, EXCLUSIVE, KOSOVA, KULTURA Fjalitë: AKSH, BAI, Enteve Nd, Krasniqi Austri
Hot:
Se në Kosovë ka përfunduar lufta, këtë gjë dijmë të gjith. Shtrohet pyetja se “Përse ende vazhdojnë flukset e refugjatëve nga Kosova nëpër shtete e perëndimit?” Natyrisht që Kosova sot gëzon Lirinë dhe Sovranitetin e saj Territorial (jo tërësisht), si dhe systemin politik. Shtete e perëndimit kan vendosur Kosovën si një shtet të sigurtë, kthimi i Refugjatëve në Kosovë lejohet. Bazuar në ligjet mbi Azilin, në tërë Evropën nuk do të kishte ndonjë nga Refugjatët e dikurshëm apo nga ata të tanishëm. Se Qeveria Kosovare ka nënshkruar para Enteve Ndërkombëtare të cilat merren me qështjen e Azilit, edhe kjo qështje është e qartë. Atëherë qfarë kërkojnë Kosovarët në Evropë?, Cilat janë “Historitë” e tyre të cilat spjegojnë para enteve të Azilit nëpër Evropën apo nëpër Botën?!

Bazuar nga Statistikat marrë nga BAI në Austri, Kërkesa të shumta bazohen mbi përndjekjen nga Mafia Kosovare. Rrjeti i kësaj “Mafie” arrinë deri në zyrat e Qeverisë. Asnjë nga spjegimet e Azilkërkuesve nuk janë identike, por që të gjitha kan të njëjtën bazë dhe kjo bazë është “Mafia në Kosovë”.

Pjesa e dytë për nga numri i azilkërkuesve në Austri është “Arratia nga forcat e Armatosura në Kosovë”. Sipas intervistave të dhëna nga Azilkërkuesit, në Kosovë paska një Armatë e cila vepron jashtë TMK-së dhe se kjo Armatë urren ata të cilët nga fillimi inkuadrohen, ndërsa më vonë dëshirojnë të largohen nga kjo. Eshtë fjala për AKSH e cila sipas Azilkërkuesve, ata të cilët duan të largohen, dënohen me vdekje.

Pjesa e tretë është “Dalja nga Partia”. Sipas Azilkërkuesve, dalja nga një Parti në Kosovë dhe inkuadrimi në një Parti tjetër në Kosovë shifet si një tradhti, gjë kjo e cila mund të arrij edhe deri tek vdekja e personit. Shembull konkret mbi këtë është “Rasti i Radoniqit“, procers ky i cili arrit deri në shkallën më të lartë të gjykatës në USA.

Një numër tjetër edhe pse vijnë nga një Familje Shqiptare, prapseprap para Enteve të Azilit japin intervistën kinëse janë Rom apo Ashkali nga Kosova.

Facit: Në Kosovë egziston Liria, por nuk egziston ndonjë system i cili do mbronte Kosovarët për të zhvilluar një jetë normale e cila sadopak do plotësonte standardet jetësore. Se kurdoherë Kosova duhet të ballafaqohet me këtë problem dhe se ky problem do ti bëhet kusht për liberalizimin e vizave, kjo gjë nuk qanë kokat e Qeveritarëve nga Kosova. Përderisa Qeveritarët nga Kosova mbushin xhepat e tyre me para, pa marrë parasysh varfërinë e popullit, ndërsa në anën tjetër secili nga Refugjatët në perëndim lufton për të marrë një leje qëndrimi duke paguar Avokatët më të shtrenjët, Kosova vetëm sa shkakton dëm vetvehtës ndërsa humb respektin para shteteve tjera të perëndimit./A.Krasniqi- Austri/lajmet.comeze.com




..............................................................................................................................................
E verteta eshte ketu se çka shkruani,
Ateher ne kohen e titos dhe %illoshit iknin nga shkau;,ga turturat e tij ne bashkpunim me shumicen e kesaj qeverie te kosoves qe deri dje zbatonte urdherat e shkaut dhe u veshen me petkun e çlirimtares e ne brendi kishte shpirtin e shkaut!
Ata shqiptar qe ishin kundra shkaut,edhe sot malltretohen nga shkau shqiptar dhe po ta thote dikush se çlirimtaret kan bashkpunue me shkije je ne rrezik.Une ika nga KOSOVA jo nga shkau,por nga kjo elita qeveritare e kosoves ,sepse ata qe ishin servila te shkaut ishin te veshur me uçk.Dhjetra here ne kohen e luftes jam lajmrue tek Fatmir Lima,por nuk me pranonte shkaku i nje siq me thonte poeti spiun Avdi Ibrahimi e kur ika nga kosova ky poet komandant i policise se uçk es ne zonen e Pashtrikut!!!!!
Dhe ky poet qe mendojsha e kam shok e gjan ,sot shpifet ne mua kinse kam qen me udben e serbise,pa pasur dhe as nje argument sa qimja e prapanices!Ja tradhetaret na qeverisin ne vend te shkaut.Ky poet vete ka punue ne MPP te jugosllavise qe nga viti 1984 gjere ne vitin 1987,.Dhe thote se kam qen i denuar si iredentist ne vitin 1981 ne sherbimin ushtarak dhe ketij si iredentist ja paska besue serbia me punesue ne mbrojtjen popullore te shkaut!Vetem me qen shtaze se kallaj e merr vesh njeriu normal.Ata qe e deshten atedheun e shqiptareve o iken nga shkau,o iken nga kjo garniture e shkaut dhe o i vrajten vete mbas shpines o ja qiten ne prita shkive.Dhe ne emer te gjakut te ketyre te gjoreve e mbajn shtypjen e shqiptareve duke u kercnue ma zi se shkau,sepse po te fiton patriotizmi kete jan shume dhe do e qelbin boten me azil.Per kete keni argumente;
uçk e nisi luften per ti bashkue trojet dhe shqiptaret e jo e nisi luften ne kosove dhe veriu e sa komuna serbe u krijuan dhe u bene si shtete!E nderruan flamurin,hymnin,idenditetin,vran patriotet dhe veten e ngrisin si çlirimtar.E nisen luften ne maqedoni dhe ne luginen e Presheves ne vend te bashkimit i riroberuan shqiptaret dhe po tju thuash se na tradhetuat jeni ne rrezik ndoshta jo a medet.

Une Haxhiu e nxita NATON ta bombardoi serbin e sa pe uçk ende ishte serbia ne kosove.Per kete e din zotri Wollkeri se a e ka lajmrue naten 15 janar 1998 ora23 gjere ne oren 01 te masakres se Raqakut,dhe emri im kerkund.

I nisa demostratat e 11 marsit 1981 emri im kerkund ,tjeret po mi kullosin meritat!Si Hidajeti e Ali Lajqi e zot kalli .

Kam shume e shume per te shkrue,por nese masa nuk deshiron me kuptue shkruaj ne akull.E ndoshta edhe masa nuk eshte e pasterte dhe frigohet nga e verteta !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum