Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

 :: sport

Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Mar 23 Déc - 2:12

ENIGMA E VRASJES SË FEHMI AGANIT? - DForum
10 messages - Dernier message : 18 mai 2006
Edhe i biri i Prof Aganit i ka dyshimet e tija dhe tjeter gjë është ... 1945 me kërkesën e Fadil Hoxhës, më 1981 me kërkesën e Fadil Hoxhës ...
forum.kosova.de/forum/showthread.php?t=13692 - 84k - En cache - Pages similaires


...............................................................................................................................................
http://www.google.fr/search?hl=fr&q=zenel+kabashi&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=f&oq=
..........................................................................................................................
memedheu : Message: Ngushellim !
2 messages - Dernier message : 5 oct 2006
Zenel Kabashi u lind me 15.05.1931ne Korishe të Prizren , nga e ëma Sadife dhe i ati Xhemal Kabashi. Mësimet e para i morri në qytetin e lashtë te ...
groups.yahoo.com/group/memedheu/message/20635 - 31k - En cache - Pages similaires


Rexhai Surroi
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
This article may require cleanup to meet Wikipedia's quality standards.
Please improve this article if you can. (June 2007)

Rexhai Surroi (June 8, 1929 — December 22, 1988) was the father of Veton Surroi and a journalist, diplomat and writer. He was a member of the first cohort of students to have finished high school in Albanian language in the former Yugoslavia in 1947/48. He graduated as a lawyer from the University of Belgrade. He was an active football player before becoming journalist and editor of weekly "Zani i Rinis". He was an editor in Radio Prishtina, where he became director in the mid-sixties. In 1969/70, as vice-president of the provincial government of Kosovo, he was one of the most fervorous advocates for the establishment of the University of Prishtina, the only in the Former Yugoslavia, where the language of instruction was Albanian. In 1971, he was appointed Ambassador of the Former Yugoslavia to Bolivia and from 1974-1977 he held the post of assistant secretary in the Federal Secretariat of Foreign Affairs. From 1977-1981 he was the Ambassador of the Former Yugoslavia to Mexico, Honduras and Costa Rica and from 1981-1983 again held the post of the assistant secretary in the Federal Secretariat of Foreign Affairs. From 1983-1985 he was the general manager of the largest Albanian media company in Kosovo "Rilindja"; from 1985-1988 he was Ambassador of the Former Yugoslavia to Spain, where he died. He wrote "Besniku", "Dashunija dhe urrejtja", "Pranvera e tretë" and "Orteku I & II".

[edit] See also

http://209.85.129.132/search?q=cache:6MVL5wz8wZIJ:forum.b92.net/index.php%3Fshowtopic%3D38240+rexhai+surroi+je+bio+ambasador&hl=fr&ct=clnk&cd=1&gl=fr

surroi je uvek bio pun.. njegov otac, sezai surroi, je bio jugoslovenski ambasador, tako da je star kadar to. (IMG:http://www3.b92.net/ipb_images/style_emoticons/default/smile.gif)

IMG:http://www3.b92.net/ipb_images/style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE (Unbeliever @ 13.11.2007, 09:35) *
surroi je uvek bio pun.. njegov otac, sezai surroi, je bio jugoslovenski ambasador, tako da je star kadar to. (IMG:http://www3.b92.net/ipb_images/style_emoticons/default/smile.gif)

Sezai Surroi je njegov stric,narodni heroj, obesen u Prizrenu od Nemaca. Otac Vetona je Rexhai Surroi, fudbaler u mladosti, novinar i urednik Radio Prishtine, knjizevnik i na kraju ambasador u Meksiku i Spaniji, gde je i poginuo u saobracajnoj nesreci
familija Suroi je uvek slovila za bogatu,spekulisalo se da otac Vetona Suroia nije "poginuo"u saobraćajki već je bio žrtva nekog biznisa..
ma imaju svi, pocev od sejdiu-ja koji je profesor, do surroi-ja koji nosi diplomu National Autonomous University of Mexico i do daci-ja koji je takodje profesor. thaci, koliko znam, zavrsio je studije u svajcarskoj u domenu medjunarodnih odnosa.. pre toga je bio student UP i lider studentske asocijacije (gde jos uvek ima veliku rec).


Pa da spomnem samo neke... koje je zaboravila moja prijateljica @basta
......................................................................................................................................................................
www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php%3Ff%3D3%26p%3D2071436+rexhai+surroi+je+bio+ambasador&hl=fr&ct=clnk&cd=2&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:Te1kvt4OrPQJ:www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php%3Ff%3D3%26p%3D2071436+rexhai+surroi+je+bio+ambasador&hl=fr&ct=clnk&cd=2&gl=fr
..........................................................................................................
Verovali ili ne...zvanicno su priznati 43 Sadriazema (ekuivalent danjasheg premijera vlade) albanaca tokom istorije Osmanskog Carstava...

- Ana Oxa (Ilirjana Hoxha) - pjevacica;
- Jashar Rexhepagiq - akademik;
- Esat Stavileci - akademik (pravnik) jedan od najbolih studenata (post diplomaca) u istoriji Pravnog Fakulteta u Zagrebu, kojeg je UDB-a pokusala ubiti u centru Beograda tokom jednog njegovog boravka tamo...predao na mnogim inostranim Universitetima pocev od Cambridga, Harvarda, Jejla, Venecuele, ad hoc i u Zagrebu, Sarajevu itd. Sada u Penziji i zivi u Pristini;
- Muhamedin Kulashi - provesor filozofije u Pariksom Univeristetu;
- Arsim Bajrami - profesor prava i predavac u mnogim inostrnim fakultetima...
- Behxhet Pacolli - biznismen milioner, predsednik Mabetex Group i bivshi muz Ane Oxe;
- Lorik Cana - fudbaler Olimpika iz Maseja;
- Igli Tare - fudbaler
- Dervish Rozhaja - akademik - biolog (najmladji akademik u istoriji ex Jugoslavije)
- Arbër Xhaferri - politicar (majka albanske politike)
- Veton Surroi - politicar svijetskog kalibra (sin ambasadora Rexhai Surroi kojeg su otrovali UDB)
- Zejnullah Gruda - akademik i ambasador ex Jugoslavije u Panami,
- Ukshin Hoti - politkolog - kadar Uashingtonskog Universiteta...ubijen od strane srpske policije u Dubravskom Zatvoru...nikada nije pronadjeno njegovo tijelo;
- Mahmut Bakalli - politikolog bivshi visoki zvanicnik ex Jugoslavije;
- Azem Vlasi - politicar - bivsi predsednik komunistickog saveza Jugoslavije za omladinu (ozenjen bosnjakinom iz Bosne Nadira Avdic-Vllasi...mozda bi trebalo nju pitati dal smije govotiti slobodno bosnjacki na Kosovu )
- Bekim Fehmiu - holivudski glumac...
- Sinan Hasani - politicar - predsjednik predsjednishtva ex Jugoslavije;
- Iljaz Kurteshi - politicar - predsjednik predsjednistva ex Jugoslavije;
- Fadil Berisha - slavni fotografista;
- Enver Petrovci - glumac
- Faruk Begolli - glumac
- Naim Tërnava - teolog - potpredsjednik Islamskog Komiteta Euroazije...
- Bajram Kelmendi - pravnik - famozni advokat (cijeg se najvise plasio Slobodan Milosevic) koji je bio pripremio optuznicu protiv njega...i zbog cega je ubijen zajedno sa njegovim sinovima noc uoci bombardovanja Srbije od NATO-a...
- Bejtullah Destani - politikolog - takozvani "majka Londonskih arhiva"...itd itd itd

Verujem da to pitanje argument ko su oni, jel imaju nekoga poznatog, jesu li radili nesto...ne stoji vishe...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Mar 23 Déc - 3:18

Shqip.dk - Interviste e Zedhenesit Politik te Frontit per Bashkim ...
Është me të vërtetë nga Mitrovica, emrin e ka Bashkim, ... Unë s'munda t'i përkrah ata që thoshin se edhe gruaja e Kadri Zekës është UDBA-she. ..
.
www.shqip.dk/modules.php?name=News&file=print&sid=5129 - 33k - En cache - Pages similaires

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Mar 23 Déc - 3:29

Kjo ka qenë në njëfarë mënyre arsyeja pse u ndava me Aliun. Por ajo më e forta ishte lufta mes dy grupeve, që unë nuk munda të përballoj ose të bëhem pjesë e saj. Unë s'munda t'i përkrah ata që thoshin se edhe gruaja e Kadri Zekës është UDBA-she. Si rezultat i kësaj, e themelova një organizatë bashkë me disa shokë që nuk donin të ishim pjesë e dy grupeve. Organizata emrin e kishte "Grupi Revolucionar Shqiptar", ndërsa në platformë e kishte bashkimin kombëtar.

Koha: Çka mendoni për luftën e vitit 2001 në Maqedoni? Ka mendime të ndara në mesin e partive politike shqiptare në Maqedoni. Për BDI-në, ajo u bë për të drejtat e shqiptarëve, ndërsa për PDSH-në, se lufta u bë për marrjen e pushtetit?

Adili: Për luftën e vitit 2001 jam prononcuar disa herë, por edhe në vitin 2001, atëherë kur edhe filloi. Nëse flasim për këtë luftë, unë kam thënë se Ali Ahmeti duhet të futet në Librin e Ginisit. Nuk e di pse deri tash nuk ka ndodh kjo, ose nuk ka vend për të. Këtë e arsyetoj me fakte. Nuk kam inate me asnjë njëri, hiç më pak me ndonjë shqiptar. Unë e njoh historinë, dhe nuk kam dëgjuar ndonjëherë që të formohet një ushtri çlirimtare dhe të kap pushkët për çlirim të atij vendi, e më vonë të dalin e të deklarojnë se ne kemi luftuar për ta mbrojtur atë shtet. Kështu ndodhi në Maqedoni. Pra, në Maqedoni u formua një ushtri çlirimtare kombëtare, e më vonë doli se e njëjta paska luftu me mbrojt integritetin dhe sovranitetin e Maqedonisë. Tash shtrohet pyetja: Nga kush u kërcënua Maqedonia dhe ushtria e saj? Kush e sulmoi Maqedonisë që UÇK u desh ta mbrojë? Nga kjo del se Maqedonia nuk paska pas ushtri e polici me mbrojt veten, por falë Ali Ahmetit ky shtet akoma po ekziston?! Për këtë arsye ai duhet të futet në Librin e Ginisit. Ndërkohë, historia e luftës në Maqedoni vjen nga Kosova, por jo kështu si ndodhi. Pastaj, është mendimi im dhe këtë e mbështes, lufta në Maqedoni u bë pasi shumë pjesëmarrës në luftën e Kosovës dhe Preshevës mbetën jashtë institucioneve. Ahmeti me siguri ka menduar se pasi nuk zuri vend në Qeverinë e përkohshme, që unë e quaj Qeveri qejfi e Kosovës, dhe me ndikimin e Fazliut ndodhi ajo që ndodhi. Shkurt, lufta e vitit 2001 në Maqedoni u bë për pushtet.


Dernière édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 3:32, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Mar 23 Déc - 3:30

www.shqip.dk/modules.php%3Fname%3DNews%26file%3Dprint%26sid%3D5129+gruaja+e+fadil+hoxhe+e+ka+emrin&hl=fr&ct=clnk&cd=6&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.135.132/search?q=cache:ToW97b_oP54J:www.shqip.dk/modules.php%3Fname%3DNews%26file%3Dprint%26sid%3D5129+gruaja+e+fadil+hoxhe+e+ka+emrin&hl=fr&ct=clnk&cd=6&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Ven 26 Déc - 11:29

REXHAI SURROI



Rexhai (Nijazi) Surroi u lind në Prizren më 8 qershor 1929, në një familje qytetare dhe bujare.

Shkollën fillore e kreu në Prizren, kurse shkollën e mesme e kreu në Gjimnazin Sami Frashëri të Prishtinës më 1947, duke qenë anëtar i brezit të parë të maturantëve që kryen shkollimin e mesëm në gjuhën shqipe në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Prishtinë, kishte qenë futbollist aktiv i KF Prishtina, duke i takuar kështu gjeneratës së parë të futbollistëve shqiptarë dhe duke u shpallur njëri nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave të KF Prishtina. Ka qenë anëtar i përfaqësueses së Kosovës në takime rajonale.

Studimet i kreu në Fakultetin Juridik të Beogradit dega Gazetari/Diplomaci. Me shkrime filloi të merret që nga viti 1945, kurse më 1948 filloi të shkruante në gazetën “Zani i Rinis” si bashkëpunëtor, kurse më vonë ishte iniciator i shndërrimit të kësaj gazete në revistë, ku edhe u shqua me punën e tij si redaktor.

Me t’i përfunduar studimet, u kthye në Prishtinë për t’u punësuar në Radio Prishtinë, në cilësi të gazetarit/reporter për t’u shndërruar në redaktor, e më pas edhe drejtor i këtij institucioni. Pas disa vjet qëndrimi në këtë post, u emërua Nënkryetar i Këshillit Ekzekutiv të Kosovës. Gjatë ushtrimit të këtij funksioni, do të mbahet ndër mend angazhimi i tij për themelimin e Universitetit të Prishtinës më 1970 si dhe fjalia: “Shqipja më nuk do të jetë gjuhë e sharrëxhinjve, por e shkencës dhe artit”, e thënë në mbledhjen solemne të Kuvendit të Kosovës.

Më 1971, u emërua ambasador i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i RSFJ-së në Bolivi, të cilin mandat e kreu më 1974. Me t’u kthyer, u emërua ndihmës-sekretar në Sekretariatin Federativ për punë të Jashtme të RSFJ. Më 1977 u emërua ambasador i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë në Shtetet e Bashkuara të Meksikës, në Kosta Rikë dhe në Honduras, mandat ky i cili zgjati deri më 1981, kur u sërish u emërua ndihmës-sekretar në Sekretariatin Federativ të Punëve të Jashtme të RSFJ. Më 1983, u emërua drejtor i përgjithshëm i NGBG “Rilindja” në të cilin post qëndroi deri më 1985 kur u emërua ambasador jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë në Spanjë.

Më 1959 botoi romanin e tij të parë, “Besniku”, kurse më 1961 botoi përmbledhjen e tregimeve me titull “Dashunija dhe Urrejtja”. Më 1971, botoi romanin e tij të ardhshëm, “Pranvera e Tretë”, kurse me 1974 i botoi dy pjesët e romanit të tij më të vëllimshëm “Orteku”.

Vdiq në Guadalajara të Spanjës, më 22 dhjetor 1988.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Ven 26 Déc - 11:30

Rexhai kan e pati grua nga e kishte,me kan ishte bagjanak,

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Ven 26 Déc - 11:46


http://search.icq.com/search/selected_img.php?q=REXHAI%20SURROI&index=1&img_src=http://images.google.com/images?q=tbn:TX6-SnxaGAGWbM:http://web.ukonline.co.uk/medresanti/foto_files/veton_surroi_maneken.jpg&title=veton_%3Cb%3Esurroi%3C/b%3E_maneken.jpg&width=300&height=355&size=13&url=web.ukonline.co.uk&tbn_width=102&tbn_height=121&url=http://web.ukonline.co.uk/medresanti/foto_files/veton_surroi_maneken.jpg&url_rf=web.ukonline.co.uk&site_url=http%3A%2F%2Fweb.ukonline.co.uk%2Fmedresanti%2Fhumor%2Fveton_surroi_partia_ora.html&q=REXHAI%20SURROI

VETON SURROI, APO POLITIKA QË NUK E KEMI DITUR!?

Ajo çfarë, ndoshta, më së shumti qe e pritu nga lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, letra e Veton Surroit, drejtuar anëtarëve tjerë të Grupit të Unitetit, bëri kthesë. Mu kjo letë, ta zëmë, që rastësisht (lexo qëllimisht), u bë publike edhe në opinionin tonë të gjerë, shkaktoi dhe do të shkaktoj ende, reagime nga më të ndryshme, si të subjekteve tjerë politik, ashtu edhe të shumë intelektualëve, analistëve dhe qytetarëve të thjeshtë dhe të zhgënjyer (lexo të manipuluar) të Kosovës.
Edhe përpos disa kritikave të ashpra që pati Veton Surroi si anëtar i Grupit të Unitetit, me “potezin” e tij të fundit, të themi, “pesë minuta para dymbëdhjetëve”, tregoj atë që, pa marrë parasysh se sa ne e pranojmë apo jo publikisht një vlerësim të tillë, ai ka qenë dhe do të mbetet një politikan më i profilizuar dhe më inteligjent në arenën politike Kosovare.
Jo vetëm kaq! Dhe jo vetëm si politikan, por, Vetoni, nëpërmjet të kësaj letre, u tregua edhe si njohës tejet i mirë i rrethanave psikologjike - sociale të popullit tonë. Sepse, ne si mentalitet kolektiv, edhe përpos disa veprimeve të gabuara të ndonjë autoriteti, gjithmonë kur ai na del haptas dhe pranon se: “s’ka asgjë nga kjo punë që e kemi bërë gjer më tani”, atëherë, jo vetëm që do t’ia falim të kaluarën, por , përkundrazi, do ta simpatizojmë edhe më shumë.
E, pra, të gjithë ne, që këtë personalitet dhe politikan kosovar, e kemi shikuar gjithnjë nga prizma e “at hok” veprimeve ditore, kemi qenë të hendikepuar që t’i vërejmë edhe qëllimet afatgjate të synimeve të tija për të ardhmen.
Si MAGNAM i një medie më të fuqishme elektronike dhe të shkruar në Kosovë, ai diti gjithmonë kur duhet të sulmohet ashpër Lëvizja Vetëvendosje për disa “xhama të thyer” , dhe kur duhet jepet hapësirë e madhe publicistike për “aksionet e tyre artistike” me karakter paqësor!? E, pra, “dënoj ashpër dhunën ndaj institucioneve të Kosovës, dhe pati qëndrim konstruktiv për drejtën demokratike të çdo kujt për t’i shprehur pakënaqësitë e veta përmes mënyrës paqësore të demonstrimit”!?
A ka kush në Kosovë që mund të aludoj se Vetoni ka gjasa të jetë i korruptuar?
Ndonjë qëllimkeq ndoshta, sepse ai, me kohë, edhe për habinë e të gjithë neve, kishte bërë publike pasurinë e tij të madhe që peshon disa miliona euro?
Gjatë tërë kohës sa është në politikë, kurrë nuk i prishi dhe as që ndonjëherë do t’i prishi marrëdhëniet e forta me bashkësinë ndërkombëtare.
Edhe pse publikisht përmes disa deklaratave të dhëna sado paradoksale, para patronëve ndërkombëtar arsyetonte veten si një anëtar i dëgjueshëm dhe besnik i Grupit të Unitetit, në anën tjetër, Vetoni, nëpërmjet zonjës së vetë të çeliktë, kryetare e grupit parlamentar të ORA-së në Kuvendin e Kosovës, me qëndrime dhe veprime tejet të qëlluara, reflektonte një angazhim të sinqertë dhe të matur ndaj dukurive negative me të cilat ballafaqohej realiteti Kosovar.
Një Eqrem dhe disa “eqremista” menduan se ai është lodhur nga politika?! Jo dashamir të nderuar! Sikur po na duket, dhe sikur po mësohemi edhe ne, “Vetoni nuk është lodhur nga politika, por ai po bënë politik!”... dhe politikë të matur pa dyshim.
Rezultatet e kësaj politike, ma merr mëndja, do t’i tregoj koha. Mu ajo ditë, (pa marrë parasysh se kurë do të vjen) kur ne të gjithë do të dalim para kutive votuese. E, aty...zgjedhja do të bëhet gjithmonë prej ofertës që do ta kemi për momentin, sepse, ne jemi një popull që kurrë nuk lexojmë gazetat e vjetra!
Po ashtu, pasi që jemi popull që edhe durojmë dhe falim shumë shpejtë, në ditët që po na vijnë, të shpresojmë se do të kemi edhe ndonjë “potez” të njëjtë apo të ngjashme edhe nga ndokush tjetër në këtë drejtim.
Gjithmonë është nënçmim ta imitosh atë më të dobëtin, e mençuri, të mësohesh nga ai që është më i miri në zanatin e njëjtë.

Adnan Abrashi-NANDA

Ju mund te merrni pjese ne debat per Veton Surroin. Veton Surroi sot ka edhe nje kritike te madhe nga punetori i tij Baton Haxhiu. Batobi e sulmon shume ashper Veton Surroin. Kurse Veton Surroi nuk mund ta paramendon se nje punetor i tij shumevjecar Baton Haxhiu do te thurr vargje diskridituese per Veton Surroi.

Te nderuar,
E lexova artikullin e A.Abrashit lidhur me Veton Surroin si politikan!
Artikullshkruesi paraqet nje Veton qe ne realitet une (e besoj se shume te tjere si une)nuk e njoh si te tille,mu duk si shume eshte lartesuar figura e tij,madje artikullshkruesi na perkujton se duhet nganjehere te kthehemi pak prapa e te lexojme se c'fare ka thene personi ne fjale? Pikerisht desha tia perkujtoj artikullshkruesit qe te kthehet edhe ai pak prapa,perkatesisht gjate vitit 1998/99,kur i nderuari Veton se bashku me bashkepunetoret e tij te ngushte ishte vene i teri ne sherbim te pushtuesit serb,kurse pak vite me vone po i njejti e quajti popullin shqiptar''fashist'' se kinse paska vrare disa shkje gjate luftes.
Pra te nderuar,mos e besoni cdo fjale te embel qe thuhet,por shiqoni nga goja e kujt del,kurse mos fitimi i votave ne zgjedhjet e fundit,eshte treguesi me i mire se megjithate shumica e popullit e njohin mire Vetonin e Vetonat tjere,dhe te bemat e tyre.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Perparimi Ven 26 Déc - 11:51

Serbija qka ua merr mendja shqiptar a e kishte ba ambasador me vite te tera po mos te ishte njeriu i besuar i serbise ;Rexhai suroi ka qen besnik i jugosllavise edhe pse ka cekur se me nuk do jete shqiptari sharragji parolle e tij sepse me rankun ka qen si mishi me kocin e dine Nexhmije Pagarusha kete sa eshte pyetne spuken .Baba i surroit e ka pas baxhanak Fadil Hoxhen,

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra Empty Re: Baba i Veton SurroitFadi Hoxha kerkon qe Fehmi Aganin me vra

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum