Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin

 :: sport

Aller en bas

Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin Empty Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin

Message  Perparimi Sam 20 Déc - 9:09

Për ata që thonë shkojnë Kryeministrat e bëjnë homazhe...
Po e RITREGOJMë...
I tha fatmir Sejdiu para varrit të Rugovës - hashim Thaqit - " E shehë se sa shumë janë rritur lulet për një vit"? ndërsa Thaqi i tha: " E me dit ti se çafrë PLEHU KANË ATO MBRENDA

http://www.zemrashqiptare.net/article/Editorial/5360/comment/5360/

TEPËR QË S'JANË RRITË"...
Për këtë arsye sot gazetat po shkruajnë:
Hashim Thaqi - LDK 3:0...

Si intelektual me nam që i jepte zë kësaj lëvizjeje intelektuale e politike, Dr. Rugova u zgjodh më 23 dhjetor 1989 kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)oose i LKJ, partisë së parë politike në Kosovë që e sfidoi drejtpërdrejt regjimin komunist në fuqi.
LDK-ja (LKJ)u bë shpejt forca politike prijëse në Kosovë, duke mbledhur shumicën e popullit, edhe pse në ndërkohë u shfaqën në skenë edhe parti e grupe të tjera.
Nën udhëheqjen e Dr. Ibrahim Rugovës, LDK-ja(LKJ), në bashkëpunim me forcat e tjera politike shqiptare në Kosovë dhe me Kuvendin e atëhershëm të Kosovës, përmbylli kornizën ligjore për institucionalizimin e pavarësisë së Kosovës.
Deklarata e Pavarësisë (2 korrik 1990), shpallja e Kosovës Republikë dhe miratimi i kushtetutës së saj (7 shtator 1990), referendumi popullor për pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës mbajtur në fund të shtatorit të vitit 1991
Subject: Sipas informatave shume sekrete ,por te besueshme..

>>Date: Wed, 22 Mar 2006 09:51:52 +0000
>>
>>Sipas nje informate interne dhe shume te besueshme Ekrem Kryeziu ka
>>perfituar 1.000.000.00 €Uro
>>
>>per shkarkimin e Nexhat Dacit. Kete shume parash e ka marre nga Veton
>>Surroji permes Rame Marajt dhe Blerim Kuqit.
>>
>>I nderuar mik ka deshmi per kete qe ta thashe.
>>
>>Kur do te vijsh ne Kosove une do ti ofroje deshmite e ketij
>>pazarlleku-kriminal qe pas vdekjes se Presidentit Tone Shpirteror dhe
>>Historik Ekremi eshte duke e treguar fytyren e vet te vertete anti-Rugove.
>>
>>Me nderime nga R.Tahiri


http://www.fireangel.biz/v-Ibish+Broja+knga+pr+Selman+Kadrin-q7wPbN_09gc
http://www.zemrashqiptare.net/article/Editorial/5360/comment/5360/
Disa herë kam shkruar në këtë FORUM që babain e Ibrahim Rugovës e kanë vrarë NDSH-istat si proserbë!
Ju ndoshta keni parë që kur flitet për BIOGRAFIN e IBRAHIm RUGOVES pak ose hiq nuk flitet për DAJTë e tij si dhe për prejardhjen e Nënës së tij,,,
A dihet boterishtë në ISTOG që;
Nëna e Ibrahim Rugoves ka qenë ' Savka Radulloviq nga Prije Polje e Malit te Zi e cila ishte serbe, ndersa e therrisnin Nana Sofë.
Për këtë mundë të pyetet cilido nga fshatarët e Cërcës dhe do ta vërtetojnë këtë gjë!
Lexone me kujdes se si i merr ky Agim Gashi, informatat nga Ramush Tahiri dhe dezinformon ne internet.

Edhe ne fund i thojne; mos na telefono me kurre ketij Agim Gashi, kriminelit te internetit qe mundohet te paraqitet engjull.
Komentoj pak keto komunikime ti Luani1, shoku i Agim Gas
I nderuari tarasi flm ne mesazhin tuaj ja po jau sjelli edhe dis te dhena te sakta per kete shpiun:
Ky ne vitet 90 ka ardhe ne Gjermani dhe eshte lajmru ne emer Ramqe nga bosnja kure i ka ardhe te kthehet ne perfundim te luftes per ne Bosne ky eshte lajmru ne emer origjinal Agim Gashi.
Nderkoh pasi gruja e pare shqiptarja e ka lane dhe ka ikur me fmiper ne Suedi ky ishte duke shkuar me nji hashkalike nga gjilani e qujtu:Hanife Llapashtica dhe ate e sjelli ne Gjermani pas disa vite dhe tani me te ka nji vajze pore ajo eshte nda nga ky dhe ne kete moment ja kape nji mjek shqiptar emrin ska nevoj tjau jape se sesht me randesi.
Ne Lipjane ky ka qene i kmartuar me nji serbe nderkohe eshte qujte Sllovenka dhe ajo ka qene nga Leskoci dhe ajo kishte nji djal te cilin e ka sjell nga Leskoci-ai ishte shka i biri shkines.
Ky kure eshte lajmru azil me emer origjinal ka then se shkit ja kane vra djalin aty ka genju.
Ky ka qene bashkepuntor i imi dhe dikur pasi u keqsu gjendje une fillova te punoj ne ilegalitet me disa shok te mi dhe ky qene filloj deshmi te rrejshme ndaj meje dhe shqiptarve qe punonim ne ate kohe ne Polici.
Pas disa vite kti shpiuni i erdhi nga shteti gjerman per tu kthy ne Kosov dhe ky e ka bere lutjen tjeter te nji avokat i quajtur Nelesi ne qytetin Düren ku perkthyse ka qene nji shqiptare e quajtue Hava.
Kure avokati eka pyte se qka ki me shtu per kete lutje ky i ka thene kto fjal:
Zoti avokat Neles une ne Kosov kame bashkepunu me organet serbe ne dam te kombit shqipater pasi se nena ime eshte serbe dhe poqese me ktheni ne kosov mua:do te me vrete UQK-ja.

Ky qene ende ska dokumenta te rregullume dhe jeton i vetem dhe e mbane vajzen pasi se gruja ashkalikja se ka marre ,pasi ajo punon ne nji restoran.
Une Qosi kame qene inspektor i lart ne sigurim shtetrore pore jo operativc pore te une kane ardhe te gjitha te dhanat e popullit ne kosov e ne veqanti nga-Lpjani,Gllogoci,dhe Podujeva.
Nderkohe me shpiunoi ky idiot te organet serbe dhe me paten arrestu dhe me kane maltretu deri ne alivanosje pastaj u detyraova me disa shoke nga Ferizaj dhe prishtina te iki ne Tiran.
Gjate shperthimit te luftes jame kyq ne lufte dhe i kame taku brigades 121-kumanova.
Tani jame prap ne SHPK dhe kame propozime nga udheheqsia qe te behem shef i sherbimit intelegjent ne Kosov.


Para se te iki nga Kosova te gjitha dosjet ikame marre nga Supi i atehershem dhe aty ekame biografin e kti qeni.
Te pershendet Qosi atje kuje dhe te deshiron te gjitha te mirat ne Jete...

pseudonimi Zefi.
Ky persone ka disa nofkapsh:Zefi,sharkija e okllapit,rizoni etj. Ky i futi ne burg dy vllezerit Buja nga fshati Bujan Ram dhe Shukru Bujen.
pta kjo eshte nji pasqyre e shkurte per kete shpiun dhe te birin e shkines.
Ju deshiroj nji dite te mire Qosi.
Po as ai mut ramush tahiri sesht me i mire se ky Agim gashi, po ja qe qenkan spijun te UNMIK-ut, bile ky Agim Gashi sigurimc e ramush tahir mutit !!


100 Vjeroi i Lindjes se Heroit,Enver Hoxha,dit e madhe per ...
Sepse njerezit si Enveri prishin pune zoteri, e njerezit si Rugova kercejne ..... se di ti që gruaja e brahim dinarit, pra fana ësht bija e ram vuthit ? ...
forum.kosova.de/forum/showthread.php?t=16622&page=16 - 93k - En cache - Pages similaires
Autres résultats, domaine forum.kosova.de »

Citat:
Postimi origjinal është bërë nga grepi 
Tash kush qenka për ty patriot dhe Atdhetar, Selma kadria që ka vrar miliq kersten apo ram vuthi që ka pre me sopat Selman kadrin ??
se di ti që gruaja e brahim dinarit, pra fana ësht bija e ram vuthit ?!!
kishe pranu ti me ta pa nxan për nuse qiken e ram vuthit ??

////////////////////////////////////////////////////////
Atdhetar për mua nuk kanë qenë asnjeni.
Selman Kadria do ishte për mua trim e atdhetar, sikur mos të kishte qenë
edhe në shërbim të okupatorit serb dhe mik i kriminelit Krstiq.
Por, neve duhet ta dim një gjë se; p.sh. unë mund të jam një kriminel,
por prindërit dhe vëllazërit e mi mund të jenë njerëz shumë të mirë,
dhe anasjelltas
Luani1
Gesperrt
Anetar prej: 16.08.2007
Postime: 972

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin Empty Re: Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin

Message  Perparimi Lun 22 Déc - 4:52

tarasi ??????

Anetar i vjeter
Këtë shkrim e paskan larguar duke mos e ditur shkakun"Nëse ndonjeri e di të kundërtën e kësaj që do të shkruaj më poshtë le t'ma dokumentoj dhe shkrimin mos ta largojë,,,
Disa herë kam shkruar në këtë FORUM që babain e Ibrahim Rugovës e kanë vrarë NDSH-istat si proserbë!
Ju ndoshta keni parë që kur flitet për BIOGRAFIN e IBRAHIm RUGOVES pak ose hiq nuk flitet për DAJTë e tij si dhe për prejardhjen e Nënës së tij,,,
A dihet boterishtë në ISTOG që;
Nëna e Ibrahim Rugoves ka qenë ' Savka Radulloviq nga Prije Polje e Malit te Zi e cila ishte serbe, ndersa e therrisnin Nana Sofë.

Për këtë mundë të pyetet cilido nga fshatarët e Cërcës dhe do ta vërtetojnë këtë gjë!

ramqe( zebra) e nxorre këtë nofken tjetër tani, ë!

tarasiFuteni një herë e përgjithmonë në Kokë që nofka TARASI nuk është dhe s'ka të bëjë asgjë me të ashtuqujturin,,, Ibish nezirajn! Pikë!E tash dua edhe një herë me kërkesën e shumë lexuesve por edhe të marks dilingjisë të botojë këto shkrime që më kanë ardhë në adresen time Private(MP),,,
A. gashi t'baftë mirë he derrë!!!Ai qeni tash esht me nofken BACALOKI 2.ky ka shum nofka si psh:Zefi,sharkia akllapit,Bacaloki,e disa tjera qe spo me kujtohen.
Ju pershendes nga Prishtina ku koha esht me bore dhe shi ku do qofshi kalofshi mire dhe sukses ne pune ju deshiron Qosi me mjekerr te zez me qin major.

Öffentliches Profil ansehen

Dergo nje mesazh privat tarasi

Mehr Beiträge von tarasi finden
Këtu po kendonin për Zhujë Selmanin po s'permedke njeri farë Rruste apo farë Uke të shoqin e savkës të konvertuar porsi Bedria në Sofë
!

https://www.youtube.com/watch?v=0Pgz3...eature=related

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin Empty Re: Nena e Rugoves,baba i Fanes,dhe kush e rrenoi Dacin

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum