Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Mafija shqiptaro serbeve

2 participants

 :: sport

Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 17:37

Riza Lluka - Wikipedia
Riza Lluka është politikan aktiv për 22 vite të plota. Është vëlla i mega bizenesmenit të fuqishëm Kosovar, z.Ekrem Lluka. Punon si këshilltar i lartë ...
sq.wikipedia.org/wiki/Riza_Lluka - 15k - En cache - Pages similairesMafija  shqiptaro serbeve Llukas1


266px × 250px (redimensionnée en 200px × 188px) Mjetet e informitimit serb kur dike nga shqiptaret e ngrisin ne mesin e shqiptareve kinse u ka shkaktue deme te medhaja shkive ketu e ngrisin shqiptarin servil qe e kan qen e zagar te tyre!!Ju kisha lutur atyre shqipyateve qe kan ndjenja mosni ,mosni mos i besoni genjeshtrave serboqetnike shqiptare sepse ju vetvetiu po iu bindeni urdherave te shkive kinse ky e ai shqiptar qe paska punue kundra shkavallave koka shqiptar ybi ,a nete kunderten ai bashkpunon me shkavellin dhe ja shtyp koken shqiptareve dhe ato te mira qe i fitin i ndane me serbin!!!!




Mafija e shqiptaro serbeve
.......................................

Marveshja per financimin e uçkes ?!

.......................................................................
GOVOR SA FINANSIJEROM OVK
Karićev Mobtel 2003. potpisao ugovor o saradnji sa Mobikosom, čiji je vlasnik Ekrem Luka, rođak haškog optuženika Haradinaja
BEOGRAD - Mobtel i kosovski operater mobilne telefonije Mobikos potpisali su 8. decembra 2003. "Ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji", na osnovu kojeg je Karićeva firma u narednih nekoliko meseci inkasirala dobit od 1,2 miliona evra, pokazuje dokument u koji je Kurir imao uvida.

http://www.naslovi.net/2005-09-05/kurir/ugovor-sa-finansijerom-ovk/35114
Karić poslovao sa "Mobikosom"

Prema ovom ugovoru, Mobtel je Mobikosu ustupio "pravo na eksploataciju GSM infrastrukture na Kosovu". Valja podsetiti da je vlasnik Mobikosa albanski biznismen Ekrem Luka, rođak bivšeg kosovskog premijera Ramuša Haradinaja, optuženog u Hagu za ratne zločine.

Luka se pominje i kao jedan od finansijera OVK. Zbog ovog posla sa Lukom, Karićev Mobtel morao je da izgubi licencu za obavljanje mobilnom telefonijom jer je ugovor sklopljen bez saglasnosti Ministarstva za saobraća i veze.
U sporazumu koji je Mobtel 29. jula 1998. potpisao sa Ministarstvom za saobraćaj i veze stoji da se "samo uz pismenu saglasnost davaoca licence (Ministarstvo saobraćaja) može izvršiti prenos prava ili transfer licence trećem licu". U ime države, ovaj ugovor je potpisao tadašnji ministar Dragan Todorović.
Ugovor Mobtela i Mobikosa bio je na snazi nekoliko meseci, pošto su ga početkom januara 2004. poništile međunarodne vlasti na Kosovu. Međutim, u Mobtelu tvrde da je "ugovor raskinut" jer Mobikos nije mogao da ispuni propisane obaveze.
Iako je Karić u nekoliko navrata optužio raznorazne političare u Srbije da su deo "albanskog lobija", on nikada zvanično nije objasnio pojedinosti ugovora sa nekadašnjim finansijerom OVK na Kosovu. Karić ovo ni juče nije mogao da objasni, jer se, kao ni prethodnih dana, nije javljao na telefon


Dernière édition par Perparimi le Mar 5 Aoû - 18:03, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 17:39

Ukupno pronađeno: 21
Ekrem Luka švercer belim robljem
Blic ponedeljak, 10. mart 2008

Blic: Ekrem Luka švercer belim robljem
Blic
Kako se obogatio vlasnik firmi na Kosovu
Srpsko-albansku mafiju, kao i šverc droge na relaciji Priština-Beograd-Priština, prema podacima srpske policije, kontroliše Ekrem Luka (49), jedan od najbogatijih ljudi na Kosovu i Metohiji. Najbliži saradnici Ekrema Luke su Isa Baljaj i Ali Haskaj, a evidentirane su i njegove bliske poslovne veze sa najpoznatijim... »




Najbliži saradnici Ekrema Luke su Isa Baljaj i Ali Haskaj, a evidentirane su i njegove bliske poslovne veze sa najpoznatijim... »


Dernière édition par Perparimi le Mar 5 Aoû - 18:05, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 17:44


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 17:48

Mjetet e informitimit serb kur dike nga shqiptaret e ngrisin ne mesin e shqiptareve kinse u ka shkaktue deme te medhaja shkive ketu e ngrisin shqiptarin servil qe e kan qen e zagar te tyre!!Ju kisha lutur atyre shqipyateve qe kan ndjenja mosni ,mosni mos i besoni genjeshtrave serboqetnike shqiptare sepse ju vetvetiu po iu bindeni urdherave te shkive kinse ky e ai shqiptar qe paska punue kundra shkavallave koka shqiptar ybi ,a nete kunderten ai bashkpunon me shkavellin dhe ja shtyp koken shqiptareve dhe ato te mira qe i fitin i ndane me serbin!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 17:53

Top Board • View topic - Cili eshte Shqipatari me i pasur? Tregoni ...
- [ Traduire cette page ]
30 Dec 2006 ... Kapitali i tij kalon miliardin, pas tij eshte Ekrem Lluka, pronare i korporates "Dukagjini", pasuria e tij eshte ne qindra miliona. ...
www.top-channel.tv/forum/viewtopic.php?f=12&t=7389 - 50k - En cache - Pages similaires
Top Board • View topic - Cili eshte Shqipatari me i pasur? Tregoni ...
- [ Traduire cette page ]
Cili eshte Shqiptari me i pasur dhe numroni disa te tille. Kemi miliarder, milioner te dijme me shume per ta, kush jane, sa peshojne per ka parate etj. ...
www.top-channel.tv/forum/viewtopic.php?p=290945&sid=6cb95fb774116e0fb872039ea4f1673c - 50k - En cache - Pages similaires
Autres résultats, domaine www.top-channel.tv »
Ekrem Lluka - Wikipedia
Ekrem Lluka është pronar i korporatës Dukagjini, njërës prej kompanive më të mëdha e më të suksesshme të Kosovës, me mbi 300 të punësuar. ...
sq.wikipedia.org/wiki/Ekrem_Lluka - 15k - En cache - Pages similaires
Riza Lluka - Wikipedia
Riza Lluka është politikan aktiv për 22 vite të plota. Është vëlla i mega bizenesmenit të fuqishëm Kosovar, z.Ekrem Lluka. Punon si këshilltar i lartë ...
sq.wikipedia.org/wiki/Riza_Lluka - 15k - En cache - Pages similaires
Dukagjini Group, Dukagjini Corporation
Ekrem Lluka është pronar i korporatës Dukagjini, njërës prej kompanive më të mëdha e më të ... Ekrem Lluka është i martuar dhe është baba i katër fëmijëve. ...
www.dukagjinigroup.com/?page=2,11 - 9k - En cache - Pages similaires
Kosovë: Plagoset Ekrem Lluka - Forumi Shqiptar
Meqe ra fjala, Ekrem Lluka eshte sponsorues kryesore i pothuajse te gjitha aktiviteve kulturore, sportive, dhe politike ne Kosove; ai eshte nje humanitari i ...
www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=42772 - 40k - En cache - Pages similaire
s


Dernière édition par Perparimi le Ven 15 Aoû - 16:22, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Mar 5 Aoû - 18:32

Pasi e kemi vleresuar kerkesen tuaj dhe pasi kemi konsideruar argumentat qe kini ngritur juve, administrata e refuzon kerkesen tuaj për rritje page, për arsyet e meposhtme:

Ti nuk punon 8 ore rresht.
Ty te ze gjumi pas periudhash te shkurtra pune.
Ti nuk i zbaton gjithmonë rregullat e stafit te menaxhimit.
Ti nuk qëndron ne zonen ku je caktuar dhe shpesh te shikojne qe viziton te tjera zona.
Ti nuk merr iniciative.
Duhet te te shtyjne e te te stimulojne ne mënyrë qe të punosh.
Ti e le vendin e punës goxha rremuje para se ta mbarosh turnin tënd.
Ti nuk i ndjek gjithnjë rregullat e sigurimit, si për shembull te veshesh veshjen e duhur mbrojtese.
Ti do të dalësh ne pension para se te mbushesh 65 vjeç.
Ti s'mundesh të punosh turne dopjo njera pas tjetres.
Ti ndonjëherë e le zonen ku te vendoset të punosh, përpara se ta kesh mbaruar punën qe te është lënë.
Ti i peshtyn klientet.
Dhe nëse te gjithë këto s'do të mjaftonin, ty te shikojne here pas here tek hyn e del nga vendi i punës, duke mbajtur me vete dy canta te dyshimta.

Unë bëj pune fizike.
Unë punoj ne thellesi te mëdha.
Unë zhytem me kokë kudo qe shkoj dhe me gjithçka qe bëj.
Nuk i kam pushim as fundjavat dhe as festat.
Punoj ne një ambient te lagesht.
Punoj ne një vend pune te erret qe s'ka kondicionim te mirë.
Punoj ne temperatura te larta.
Puna ime me ekspozon ndaj lloj-lloj semundjesh ngjitese.


http://72.30.186.56/search/cache?ei=UTF-8&p=ekrem+lluka+me+ramushin&y=Rechercher&rd=r1&fr=moz2&u=74.52.64.18/~koha2154/ktv2/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D10343%26Itemid%3D40&w=ekrem+lluka+ramushin&d=WA-MOC72RFHy&icp=1&.intl=fr

Ramush Haradinaj kritikon qeverin e Kosoves qe e shkattruan vendin dhe popullin
............................................................................................................................................................................................................

Zv.kryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ,i ka cilësuar akuzuat e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj ndaj qeverisë si fjalë të një lideri të dëshpëruar. Kuçi ka thënë se qeveria e ka një nga prioritetet kryesor e ajo është lufta kundër korrupsionit ndërsa Është e gatshme për çdo lloj auditimi. Por, anëtari i Kryesisë së AAK-së, Avni Arifi, ka mbrojtur akuzuat e shefit tij, Haradinaj ndaj qeverisë se SHIK-u qeveris Kosovën “SHIK-u qeveris Kosovën. Në qeveri janë infiltruar njerëz të SHIK-ut, cuba e hajna që i kanë shkaktuar dhimbje të mëdha këtij populli”, ka theksuar Ramush Haradinaj në Gjakovë të shtunën. Partia e tretë opozitare, AAK-ja kërkon që të respektohet në tërësi paketa e Ahtisaarit, sipas së cilës do të duhej të mbaheshin zgjedhjet parlamentare 6 deri 9 muaj pas zgjidhjes së statusit.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Ven 15 Aoû - 16:32

A merr cungu inciativa ?
A flen cungu ?
cungu a zbaton rregulla ?
cungu a viziton dike ?
a e stimulon cungun dikush qe te merr veprime ?
A ka siguri cungu ne veten ?
A e therret dike qe te beje shoqeri ?
A ushqehet cungi .
A pushon ndonjehere .?
A e sheh cungu driten dhe terrin ?
A i duron temperaturat e larta e te ftoftat ?
A i ngjiten smundjet cungit ?
A e ofendon apo e gezon dike ?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Ven 15 Aoû - 16:38

Deshira per ta kenaq epshin e nxite veprimin te tere qenjes shpirterore qe e mundeson te krioi (gjene) per te formue nje qenje si vete!!!
A ka mundesi qe njeriu me plote deshire per ta arritur qellimin e tije mos ta arrin me mund ?Menquria dhe epshi i punes arrin qellimet e deshiruara .

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  pejoni Dim 31 Aoû - 18:16

Eshte turp dikush qe se njeh mire, te flet e te shkruaj fjale te tilla per Ekrem Lluken

Perparimi a écrit:Riza Lluka - Wikipedia
Riza Lluka është politikan aktiv për 22 vite të plota. Është vëlla i mega bizenesmenit të fuqishëm Kosovar, z.Ekrem Lluka. Punon si këshilltar i lartë ...
sq.wikipedia.org/wiki/Riza_Lluka - 15k - En cache - Pages similairesMafija  shqiptaro serbeve Llukas1


266px × 250px (redimensionnée en 200px × 188px) Mjetet e informitimit serb kur dike nga shqiptaret e ngrisin ne mesin e shqiptareve kinse u ka shkaktue deme te medhaja shkive ketu e ngrisin shqiptarin servil qe e kan qen e zagar te tyre!!Ju kisha lutur atyre shqipyateve qe kan ndjenja mosni ,mosni mos i besoni genjeshtrave serboqetnike shqiptare sepse ju vetvetiu po iu bindeni urdherave te shkive kinse ky e ai shqiptar qe paska punue kundra shkavallave koka shqiptar ybi ,a nete kunderten ai bashkpunon me shkavellin dhe ja shtyp koken shqiptareve dhe ato te mira qe i fitin i ndane me serbin!!!!




Mafija e shqiptaro serbeve
.......................................

Marveshja per financimin e uçkes ?!

.......................................................................
GOVOR SA FINANSIJEROM OVK
Karićev Mobtel 2003. potpisao ugovor o saradnji sa Mobikosom, čiji je vlasnik Ekrem Luka, rođak haškog optuženika Haradinaja
BEOGRAD - Mobtel i kosovski operater mobilne telefonije Mobikos potpisali su 8. decembra 2003. "Ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji", na osnovu kojeg je Karićeva firma u narednih nekoliko meseci inkasirala dobit od 1,2 miliona evra, pokazuje dokument u koji je Kurir imao uvida.

http://www.naslovi.net/2005-09-05/kurir/ugovor-sa-finansijerom-ovk/35114
Karić poslovao sa "Mobikosom"

Prema ovom ugovoru, Mobtel je Mobikosu ustupio "pravo na eksploataciju GSM infrastrukture na Kosovu". Valja podsetiti da je vlasnik Mobikosa albanski biznismen Ekrem Luka, rođak bivšeg kosovskog premijera Ramuša Haradinaja, optuženog u Hagu za ratne zločine.

Luka se pominje i kao jedan od finansijera OVK. Zbog ovog posla sa Lukom, Karićev Mobtel morao je da izgubi licencu za obavljanje mobilnom telefonijom jer je ugovor sklopljen bez saglasnosti Ministarstva za saobraća i veze.
U sporazumu koji je Mobtel 29. jula 1998. potpisao sa Ministarstvom za saobraćaj i veze stoji da se "samo uz pismenu saglasnost davaoca licence (Ministarstvo saobraćaja) može izvršiti prenos prava ili transfer licence trećem licu". U ime države, ovaj ugovor je potpisao tadašnji ministar Dragan Todorović.
Ugovor Mobtela i Mobikosa bio je na snazi nekoliko meseci, pošto su ga početkom januara 2004. poništile međunarodne vlasti na Kosovu. Međutim, u Mobtelu tvrde da je "ugovor raskinut" jer Mobikos nije mogao da ispuni propisane obaveze.
Iako je Karić u nekoliko navrata optužio raznorazne političare u Srbije da su deo "albanskog lobija", on nikada zvanično nije objasnio pojedinosti ugovora sa nekadašnjim finansijerom OVK na Kosovu. Karić ovo ni juče nije mogao da objasni, jer se, kao ni prethodnih dana, nije javljao na telefon
[b]

pejoni

Numri i postimeve : 1
Registration date : 31/08/2008

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Perparimi Ven 12 Sep - 13:00

http://www.ekapija.com/website/sr/page/4047
http://www.dukagjinigroup.com/?page=2,11
http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=42772
Pse more athue????

Kosovë Plagoset Ekrem Lluka

Sonte rreth orës 19:00 në fshatin Zahaq të Pejës u plagos biznesmeni Ekrem Lluka.


Lluka është operuar në Spitalin e Pejës dhe është jasht rrezikut për jetë. Sipas SHPK-së nuk ka persona tjerë të lënduar. Së bashku me Llukën në veturë ishin edhe Fatmir Gashi, deputet i AAK-së dhe shoferio Ardian Belegu.
fundamentalisti
djema mos u ngutni se do te vie fundi i cdo privitvizmi dhe agresiviteti......
Lexono mire dhe bani pakes anakiza serbo shqiptare dhe e shihni realitetin e mos vraponi si capi mbas dhise ?!!!!
Dikush me thane ;a filan fisteku ka luftue,tane vraponi si capa,poshte lexoni sebisht

http://arhiva.kurir-info.co.yu/Arhiva/2005/septembar/05/V-07-05092005.shtml

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Mafija  shqiptaro serbeve Empty Re: Mafija shqiptaro serbeve

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum