Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita

 :: sport

Aller en bas

Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita Empty Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita

Message  Perparimi Jeu 31 Jan - 15:00

Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita 20080121124600tadiq_supporters_ap_203


[color=white]Zoti Tadiq ka vizituar sot Cërnicën, një enklavë serbe në rajonin e Gjilanit në Kosovë,
Dhe u premtoi serbeve se nuk do e pranoi pavarein e kosoves!!Mire e ka se nese nuk thote keshtu,serbet do roberohen dhe kete serbet nuk e durojn si shqiptaret e mjere,a per qeverin shqiptare gajlemadhe,sepse per keta pavaresi se jo mahi!
Dhe pasi shkoi Tadiqi ne Beligrad,

Ky zotni Hashim Tjaqi e dha nje deklarat pasi ky e perfundoi emisionin .Dhe ju kercnue kur shkoi ne Beligrad,;Kjo le te jete vizita e fundit e ndonje funkcionarit serb qe ne kosove te fitojne vota .Keshtu I kam ndegjue disa femi kur njeri nuk mujke me mund kur nje e ngucte para dyrve te veta e kur u largonte disa metra nga ai i thonte:Hajte se kur te kalon ka dera ime ke me pare!!Por Thaqi nuk pati guximin mi thene sa ishte ne kosove,por kur shkoi per ne serbi iu kercnue!!!Eshte ka luhet diçka bre dreqnit jan azganisur e ku do perfundojn e di pasha zotin !!!Fjalet kercnuese te Thaqit ja bene sikurse kur perfundon nje mbledhje dhe njani perjashta thote ah kam mujte me ba pyetje keshtu por e lashe!!!Ose Kur te perfundon lufta me thane a kam mujtur me luftue keshtu por hajte e kam lene per inati[....Mbasi te perfundojn gjerat kercnoju e fole sa te doni !!!Nji qytetar ne jeta ne kosove the;Se shqiptaret gjere sa i i hekin qyrrat nga hunda ,serbija i kryen punet e veta!!!Me fjale e keni pavaresue kosoven,jo me lufte!!A po mese vedi jeni azgana mi tregue shkaut sa trima jeni nderevedi!!Arushen me shoshe pi vjen pe tutni!/color]


Dernière édition par le Jeu 31 Jan - 23:47, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita Empty Re: Boris Tadiqi viziton Thaqi e kercnon pasi perfundon vizita

Message  Perparimi Jeu 31 Jan - 15:01




Dërgoja një miku Version i printueshëm
Tadiq: Serbia nuk do të heqë kurrë dorë nga Kosova.
Tadiq
Presidenti I Serbisë, Boris Tadiq u ka premtuar serbëve të Kosovës se Serbia nuk do të heqë kurrë dorë nga Kosova.
Zoti Tadiq ka vizituar sot Cërnicën, një enklavë serbe në rajonin e Gjilanit në Kosovë, tre ditë para mbajtjes së raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Serbi.
Presidenti I Serbisë, Boris Tadiq tha sot se autoritetet serbe do të përkujdesen për mbetjen e serbëve në Kosovë.
Kandidanti democrat për president të Serbisë, gjatë vizitës që i ka bërë një enclave serbe në rajonin e Gjilanit, ka përsëritur qëndrimin e Beogradit kundër pavarësisë së Kosovës.
"Unë e di që shteti duhet të përkujdeset për qytetarët e vet çdo herë e më shumë, për neve në Kosovë, për ekzistencën tonë dhe për identitetin tonë, për atë se këtu duhet të jemi edhe në rrethanat më të vështira. Sa më përket mua unë gjithnjë do të mbroj ekzistencën tonë në Kosovë, gjithnjë do të punoj që të shmang cdo lloj dhune", tha zoti Tadiq, para serbëve të mbledhur në fshatit Cërnicë në Kosovën Lindore.

Vizita e z.Tadiq në Kosovë u bë në mbyllje të fushatës për rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Serbi.

Udhëheqësit shqiptarë kanë paralajmëruar shpalljen e pavarësisë së Kosovës pas
përfundimit të votimeve në Serbi, më 3 shkurt.

Të dy kandidatët për president të Serbisë, demokrati Tadiq dhe radikali Nikoliq, kundërshtojnë pavarësinë e Kosovës.

Zgjedhjet serbe do të mbahen edhe në enklavat serbe në Kosovë.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum