Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Brigit Makron,ka lindur si Jean Michel Trogneux

 :: sport

Aller en bas

Brigit Makron,ka lindur si Jean Michel Trogneux Empty Brigit Makron,ka lindur si Jean Michel Trogneux

Message  Perparimi Ven 4 Mar - 7:41

Brigit Makron,ka lindur si Jean Michel Trogneux,per here te pare eshte pare si Josepha Dou cea i vrare me 1980,kur u lajmrue Brigita Mishel si mashkull.

Brigita Macron est Lhomme.
Le 14/01/2022 à 12h18
Brigitte Macron e akuzuar si burrë: ajo zbulon se kush qëndron pas thashethemeve sipas saj
E ftuar në mikrofonin e Alba Venturës në RTL këtë të premte, më 14 janar, Brigitte Macron i është rikthyer kritikave transfobike, objekt i të cilave është. Ajo gjithashtu ka treguar se kush mendon se qëndron pas thashethemeve se është mashkull.
Brigitte Macron i ka parë të gjitha ngjyrat që kur bashkëshorti i saj u zgjodh President i Republikës. Pasi iu vu nofka “Marie-Antoinette” dhe u tall për diferencën në moshë me bashkëshortin, tashmë identiteti i saj vihet në pikëpyetje! Për disa javë, përdoruesit e internetit kanë pohuar se ajo në të vërtetë do të ishte një burrë, i lindur me emrin Jean-Michel Hashtag-u #JeanMichelTrogneux madje përjetoi një kulm spektakolar më 13 dhjetor, me më shumë se 60,000 përmendje në Twitter. Një situatë e padurueshme për nënën e Tiphaine, Laurence dhe Sébastien, e cila vendosi të bëjë një ankesë. E kontaktuar nga shërbimi Liberation CheckNews, Me Jean Ennochi, avokati i Brigitte Macron, informoi se do të fillonin "ndjekjet penale" ndaj pronarëve të llogarive që shpërndanin komente transfobike për të.. Pikërisht në bazë të një artikulli të prodhuar nga revista Faits & dokumente, thashethemet kanë marrë hov në rrjetet sociale.
Brigitte Macron tregon se kush e synon kryesisht
Procedurat ligjore mund të zvarriten, Brigitte Macron nuk priti që gjykatat ta kapnin demin nga brirët. Siç ka shpjeguar në mikrofonin e Alba Venturës në RTL këtë të premte, më 14 janar, i është fshirë e gjithë përmbajtja për këtë temë. “Më deshën 5 ditë e gjysmë që të fshihej gjithçka, me një avokat me përvojë në stërvitje”, shpjegoi bashkëshortja e Emmanuel Macron, para se të saktësonte: “Më kishin ndërruar trungun e familjes. Tre të katërtat e familjes ishin të mira. , dhe befas vijme te vellai im dhe une jam vellai im.Aty prekim gjenealogjine e prinderve te mi,eshte e pamundur!
Sipas Brigitte Macron, këto thashetheme në rrjetet sociale, të cilat ajo i kishte pastruar, kanë qenë “gratë”, “transmetuese që më kanë ndjekur prej kohësh”. Por zonja e parë, e cila ka luftuar për një kohë të gjatë kundër ngacmimeve, ka inat edhe "ata që transmetojnë dhe amplifikojnë" dhe "ata që presin" këto komente.
https://twitter.com/i/status/1481881000154214406


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum