Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT

 :: politika

Aller en bas

Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT Empty Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT

Message  Perparimi Sam 3 Juin - 3:18

http://www.peshkupauje.com/?p=704

http://search.starware.com/search.php?product=hsearch&tmpl=1B&src_id=9000&qry=telefoni+i+sali+berishes

Vajza e Sali Berishes u pasurua nga UNMIKU?
Kurse djali i Saliut gati ne burg!
http://www.zeripopullit.com/default.htm

Superpasuria

Vajxza e Berishës: Pasuria nga UNMIK, 1 milione USD

SHENIM: Ftojme te gjithe shqiptaret nga Shqiperia dhe Kosova te na shkruajne per pasurine e se bijes se Kryeministrit Argita Malltezi

Vazhdoni te na shkruani, per cdo dite per shkrimet ne lidhje me bijen e kryeministrit

E-mail: zpopulli@yahoo.com

Planet per vrasjen e Sali Berishes

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=Izet+haxhia&meta=lr%3Dlang_hr

Ismet Haxhia: "Shkaku i vërtetë arrestimit tonë, është sepse ne nuk likuiduam fizikisht ish-Presidentin Sali Berisha"

Ismet Haxhia zbulon planin e strukturave sekrete: Për të arritur qëllimin tentuan të na fusnin në kurth

Haxhia: Të implikuar dhe shërbimet sekrete italiane

E pabesueshme. Shërbimi Sekret Shqiptar ka organizuar një plan për të eliminuar Kryetarin e Opozitës, Sali Berisha. Plani, që padyshim rëndon tej mase strukturat sekrete, është zbardhur dje nga Ismet Haxhia një nga të akuzuarit për përfshirje në vrasjen e Azem Hajdarit. Por, Ismet Haxhia betohet për tokë e qiell se këto janë të vërteta, madje ai implikon edhe shërbimet sekrete italiane. Ja episodi i plotë i Haxhisë.

Zotërinj gjyqtarë!
Me të drejtë kushdo që të ishte në rolin tuaj, do të pyeste:


Cili është shkaku që u arrestuat pikërisht ju dhe jo dikush tjetër?


Shkaku i vërtetë i këtij arrestimi, është sepse ne nuk likuiduam fizikisht ish-Presidentin Sali Berisha. Dikush që e dëgjon këtë deklarim, për momentin do të mendojë që është ndonjë taktikë mbrojtje, me qëllime hakmarrëse, por Ju betohem këtu përpara Zotit dhe Jush, se këto që do të shpjegoj janë aq të vërteta sa dhe drita e diellit.


Në datë 6 maj 2000, nga dreka vjen më takon gjatë kohës që isha me shërbim në rrugën e Sukthit, djali i tezes tim, i cili kishte gjithë ditën që më kërkonte, për të më thënë se, duhej të shkoja sa më shpejt në Tiranë, për të takuar Agim Bajraktarin, për një problem shumë serioz. Në këto kushte rreth orës 19.00 jam nisur nga Durrësi dhe jam takuar para Bankës Amerikane në Tiranë, me Agim Bajraktarin, kushëririn tim, i cili menjëherë më tha se unë dhe vëllezërit e mi ishim shumë të rrezikuar për jetën, pasi Sali Berisha po përgatiste likujdimin fizik tonin, gjë që ishte shumë e vërtetë, sepse ia kish thënë Gëzim Starova, agjent i Shërbimit Informativ që punonte në Ambasadën Italiane, në rolin e përkthyesit të Shefit të Shërbimit Sekret, të kësaj Ambasade…

Shekulli ne WebGjyqtari Arben Micko dënoi Jaho Mulosmanin me burg të përjetshëm dhe dy vëllezërit Ismet e Izet Haxhia me 45 vjet burg të dy së bashku në datë 29 prill të ...
www.shekulli.com.al/kronika/30dhjetor2002/gjykata.htm - 20k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires
pas një vit gjykimi dolën të pafajshëm për vrasjen e Azem Hajdarit, Fatmir Meta dhe njëri prej vëllezërve Haxhia, Isamedin Haxhia, të cilët përfituan edhe paratë për burgun e padrejtë. Fillimi i këtij viti, solli për gjykim

Ndersa sot thone burimet e Alsatit se Izet Haxhia u nxune ne turqi i dyshuari per vrasjen e azem Hajdarit!!!!
Jo jo ky nuk eshte por eshte ai polic qe e ka ngacmue ne stadium!!!!!!Vangjelistet


Dernière édition par le Sam 9 Sep - 8:24, édité 4 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT Empty Re: Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT

Message  Perparimi Mer 6 Sep - 16:11

BARTJA E ARMEVE ME KUAJ PER UçKen

http://cgi.omroep.nl/cgi-bin/streams?/tv/vpro/tegenlicht/sb.20040905.rm?title=Bekijk

Qeverija e shqiperise

A keni dieni se çka jeni ka bani me vellazerit kosovar dhe popullin e shqiperise e zoti u vrafte more servila qe jeni ka pargaditeni nje makabe ndaje kombit!
Te gjitha ngjarjet e vitit 1997 kane nje prapavije qe ja arritet qellimi qe keni qene te nxitur me u vrare populli ndermjet vedi bravo!!!
Dhe pse more qeveri e shqiperise i malltretoni kosovaret qe ikin nga kosova me pasosha fallco?Mundeni ti denini,por nese i kane bere fallco qe per tuju ik ndonje vepre penale,te vjedhjes,vrasjes,marrjes me klandistin,me droge .E nese kane ik per shkaqe te jetes dhe kane ik nga spiunat dhe tradhetaret e udheheqesise se kosoves,moni more ...
Une kur kam ik nga kosova,me kane nxane ne kufije ne Qeki,por nuk na kane malltretue,pos menagheri shqiptar(klandistinci)qe sot eshte drejtor i kosovatransit ne Prizren dhe kafe ka ne Durres ku ju ori qeveri bashkpunoni me kesi lloje banditash?Pse?
Tjeter,na kane dergue ne Sllovaki as atje nuk na kane mbajtur ma shume se dy dite dhe na kane leshuar dhe na kane thene se nese doni azil ketu ju qojna ne qender!Bile pasoshin e kam mshef ne setren e voglushit qe vete nuk deshta me lajmrue e ka prek me dore dhe ma bani pasosh ,po i thash,nuk e ka prekur Ne Qeki kjo ka qene.
Nje shtet qe bane malltretime ne kombin e vete,i plaqkite popullin ai shtet eshte pa koke,pa ardhmeri,dhe keta udheheqesa nuk jane me preardhje shqiptare!
Veq nje ta dini qe te tane,si ju ne shqiperi,kosove maqedoni e ne luginen e presheves e te malit te zi nese mendoni qe e keni mire duke ua plotesuar epshet e tjereve ,ju jane duke ju shtyer ne humner bashk me faren e juaje!Dhe nese mendoni qe arritet diçka,e keni arritur faqen e zeze,dhe bota po bane qudi se çfare populli jeni,dhe vetem qastet jane ka i numrojne ne ju,por me dhimsen te pafajshmit qe edhe ata do ta hajne per sherr te juajin!
Ma teper skam se çka kam me ju shkrue veq <okb dhe ZOTI paft e mos vanofte ne ju qe jeni ka i numroni vetem qastet e jetes per mu zhduk me ka krejte nga ky rruzull toesor!


Dernière édition par le Mar 21 Nov - 7:58, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT Empty Re: Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT

Message  Perparimi Sam 9 Sep - 8:09

http://www.zeripopullit.com/default.htm
E-mail: zpopulli@yahoo.com
Te nderuar gazetar te gazetes "Zeri i Popullit"

Nuk po mundem me iu ra ne fuje,as populli shqiptar e as udheheqesave shqiptar!
Se pari:Kush po i perpilon ne krye te listave njerezit per qeveritar?Popullit i imponohet dhe ska qare pa votue,disa nga friga e disa hajte mos me ndihmojn!Pra populli eshte si delet!Kush pra po i bane listat e ketyre?Bisnismenat dhe njerezit qe jane te lidhur me OKB,apo Vatikanin?
Dhe histotikisht cili nga udheheqesat shqiptar kane rrenje shqiptare?Apo ma mire me thene gjak ILIRI!
Nese nisemi qe nga Ahmet Zogu e pruren ne pushtet ushtria e bellorusise,dhe krali i serbise me avanturat e tyre duke shpenzue miliona!Kur kethehemi ne xhaxhin Enver Hoxha e pruren:Milladin Popoviqi,Tempo,dhe Dushani ku e pruren ne vend te Spiro Mojsiut baba i Aleksander Mojsiut!Berisha ka doli,kush e pruri ne pushtet?
Ne Kosove:Fadil Hoxhen e emruan po te njejta qarqe serbe,Rugoven po keta,dhe prape klyshet e tyre po e roberojne popullin shqiptar,dhe e ndajten ska si ma keq trollin e stergjysherve tane!Pse keshtu?
Pse iku ne Itali Ismajl Qemajli,kush e helmoi,pse e vrane Isa Boletinin?Pse iku Fan Noli,Gjergj Fishta e une?Kush jane keta qe perhere ne krye te kuvendeve,si ne kohen e roberise,se paqes,edhe kur jane paqruajtesit keta ne krye te detyrave?Duke na shtype qe nuk mendoje qe ka ndere popuj keso shtypje nga kombasit e vete!Nje rast dua tua tregoi:Listen e shqiptareve qe e kane perpilue si balliste ne kohen e luftes se dyte boterore e kane bere shqiptaret,ne komunen e Sufrekes ka qene nga lagja e jone Hysen Kuçi dhe Shaban Kuçi me thite se pasha besen i thoja Hysenit mos bre mos i merr ne qafe njerezit,ai i thoshte hajte kajau nanen se ka shume shqiptar dhe tokat na mbesin neve!Pse e bajne mu keta si Fadilat qe vete na vrajn dhe fajin ua lene serbeve?Nga famika ime i kane shkrue qe te gjithe antaret qe kane qen mashkuj,dhe baba ka ik nga rreshti kurse vellau tjeter ka ik ne Prizren tek miqet te vellau i se shoqes se vete, sidomos tek heroi jugosllave Adem Bajrami,dhe vellau i trete nuk mundet ti shmabget rreshtit dhe dergohen ne Bare te Ulqinit!Por fati kur i masakroin ne ate shtepi mbi kete gjuhen te vrarit dhe mbase ndaljes se masakres shpeton duke iu arshe urdheri qe te ndalen masakrat sepse tito i ka lirue!Dhe kur vujn ne shtepi i smur nga turbukulozi duke i infektue edhe tre vellezer te mi dhe mbrenda muajit vdesin qe te kater nga familja ime .Kush qe po u beje pyetje shkaktar i ketyre vrasjeve ,?Kushe e perpiloi listen e shqiptareve?Une ju ,jo,as serbet!Dhe nje vella i babes vritet ne Kerqove duke e ndertue hekurudhen shkup-kerqove nga bugaret,pasi ky e mbyt nje kimamndant bugar me qekan,e mbysin me bojaneta !
Mua :
Sa ishte koha e jugosllavise disa here ne vitin 1971 e kam mbrojtur flamurin shqiptar dhe shqiptaret mu hakmerreshin ne vend te serbeve,tjeter me 11mars une i kam nise demostratat ne menzen e studenteve ne Prishtine dhe Hidajet e Ali Lalq mi vodhen meritat e mija dhe une kurr nuk munda me i ushtrue profesionete e mija e keta dahit po punuan edhe pse kene kinse kundershtar te jugosllavise!Po serbet me kane thene ;Ti puno sa te mundesh kundra neve a a po e shoh qe ne tye nuk po te rrahim,por vellezerit tu qe ti po lufton per keta,dhe me thane se ti Haxhi pa na dhene besen qe nuk lufton kundra neve e kundra shpiunave shqiptar ne nuk te burgosim,e nese tani na jepe fjalen qe bahesh me ne ,ne tye ta shqiptojna denimin,a denim ska me majte,por ke me fjete ne hoele e femra sipas deshires dhe kena met bere njeri me fam ne popull,e kinse kur te leshojna nga burgu,i aktivizojna shpiunat met vizitue dhe fama dhe pasuria te vjene nga ne?!Dhe shikoni keta qe dje me thirren tradhetar jugosllave prape ne krye te Kosoves!çka eshte kjo, si i thuani?Tjeter:Hajte po e nxajme sa qe koha e jugosllavise,s'pasken pasur qare pa me quajte tradhetar jugosllave si Fadil Hoxha ne zyren e tije dhe Ymer Gashi ish deputet i atehershem i Kosoves bashk me Uke Bytyqin e tjere e tjere,Por pse bre njerez edhe qe tu bashkangjitem aradhave te uçkes me thane se jam i papershtatshem me luftue kundra serbeve per çlirimin e Kosoves?
U lajmrova ne shtabin e Fatmir Limes ne Deberdelan me 6 qershor kur ishte vete i shtati,dhe aty ishin edhe Sami...,Xij...Bala....Xhevat....e tjere dhe me tha se nuk kemi njehere arme,per se dyti me tha se nuk te pranojna se ma mire ti eshte me shkrue per luften,tjeter here me tha se po shoqerohem me nje poet shpiun Avdi Ibrahimin,dhe Bajram Bekteshin ,ku i pai tani ushtron detyren si zevendes drejtor ne elektro e Bajrami komandant i TMK ne Pz,tjeter here mu kercnue qe mos ti paraqitem aty se mundem me ja ndryshue mendjen dhe e nxorri revolen,por fati iu drejtue edhe djalit te H.. kinse edhe ky ka ardhe me spiunue,ku te gjithe keta qe ishin ne shtabin e Fatmirit ishin nga familja e tije dhe u kacafyten dhe ma nuk e di!Ate dite korriku kur u banen masakrat ne Rahovec,te nesermen ku isha i strahuar te do sternipa te babas ne Marali iu afrova nje familjes se ikur dhe qante se sa e si jane masakrue shqiptaret dhe ne ato qaste erdhi komandanti Kleqka dhe livdohej se si nje ushtar ja ka dhurue nje pale derbi dhe thonet nanen ja kemi kajte i kemi vra nja njeqind polic,a ky nga Rahoveci ia prit po ju njeqinde e at nja pese mije duke i hudhur neper puse te gjalle!Dhe iku nga ne ,por te nesermen pa zbardhur drita djali i sternipit te Hazir Ollurit Dalipi ,i cili edhe ky ishte i veshur duke qeshur me ftoi daje pot thirrin do perjashta,i cili ky kishte desertue ne Peqan gjate luftimeve,dhe nuk i hante palla!Kur dola te porta e oborrit,çka me pa disa ushtar me tesha te zeza dhe nje gjip qe mbi kapakun e gjipit shkruante policia ushtarake e uçkes e ma tutje nje kamion i madh,dhe mu kercnuan qe tua dorezoi armen qe e kisha blere nga uçkeja ,pas shume tentimeve u thash qe munden mem vra veq edhe juve kam me u vra,dhe nega fundi dojshin mem que ne shtab duke me thene se kush mutin jam une me organizue ndoni kundersulem nese vijne ketupari forcat serbe,dhe me thane se nese baje vaki e vraje serb kane mem likvidue,duke me thane qe ta leshoi fshatin dhe kosoven,.Une vendosa qe tme lejoin qe te shkoi ne shtabin e Uke Bytyqit dhe me liruan duke me percjellur deri diku dhe u ndalen por duke e hapur portat e medhaja e kishin qitur para dyrve nje traktor me rimorkio qe kinse mo u iku!Kur shkova te shtabi i Ukes doli nje ushtar nga Peani i vogel F.'Bugari i tregova qe dua me bisedue per mem pranue,dhe kur u kethye nje here me tha prite,pastaje tha qe nuk ka kohe me bisedue por erdhi nji komandant krasniqi nga S... dhe pasi hyrem brenda ne nje dhome te vogel iu luta qe te me pranojne tri here sikur zotit qe kete dite e kam prit sikur nje femer berone qe e pret nje femi ne giun e saje,por mu lute qe e kane urdherin qe kursesi mos met pranue dhe mu lute qe te largohem dhe me tha se nuk ka te drejte njerei i gjalle met çarmatos!Nga aty shkova ne Reshtane tek Haziz Morina ,por ai aty sishte sepse kishte shkue tek vellau i tje ku kishte ushtar te Afrim Morina qe ne kete kohe ishte kryetar ne vend te Ukshin Hotit dhe pasi u pershendetem njeri nga ushtaret me tha zoti te marroft ti po ik qe ke fole gjithemon me luftue kundra serbise e ne po ngajna sikur zagar,tjetri Fadil Suka :Me i meshue me guri kokes nuk ka ma keq!Te parit ia prita nese mendone se jeni ma trima qe si kemi larg serbet 500metra dhe ju 1850 ushtar sa jeni te veshur veq une me ju nuk guzoi me hye ne front larg juve due me kane nja dyqinde metra veq nje po u them nese iku ju vraft zoti qe nuk me vritni,veq me ba ju me ik pa ju vra une skam me lane.Atehere ma priti duke qeshur:A na e kemi bere mbledhjen dhe kemi ba mend qe tye met pranue kursesi se ti qysh je budal mos me te ngue ti na vret?!Atehere Afrim Morina e disa te tjere u ngriten ne kemb dhe me perqafuan duke me thene se e kemi dite qe je trim por keshtu jo,e atij te Bllaces ia prita:Une kurr ore quran si kam meshue kokes time me guri,por armiqeve tu e te mi ua kam shtyp koken e ju jeni qe punoni kundra meje dhe kundra Kosoves!Kete dhe shume gjera i kam te inqizuara pothuaje me te gjithe keta qe i permenda dhe tani zgerdhihen qenatDhe pastaje e ftova Hazizin duke i thene se sherri i Avdiut nuk po me pranojn ne lufte,dhe me kane thene se Avdiu e dine nje vend ku e ka mshehur Besim Ndrecaj sa kishte punue ne MPP ne Sufreke ne nje mall kur kishin mbledhe arme nga populli ma heret,dhe shkuam ne shtepin e Avdiut dhe i mora ne shtepin time dhe ja shtrova Avdiut se sherri yt nuk me pranojn ne lufte se po me thone pse jam shoqerue me tye sepse ti e ke pase nje telefon ekstra sa ke punue ne MPP ne Sufreke,dhe e dine se ku i ka mshehur Besim Ndrecaj do armatim ne malin e biraqit!
Avdiu me bante be qe nuk eshte asgje e vertete dhe per amatim te mshehur iu drejtue Hazizit:Ti pis ke hanger mut e ke shkepe kete propagand qe te kam thene tye duke bere shaka me ty e ti e paske nxene te vertete,dhe iu drejtue qe ti e ke shkepe kete propagande dhe ti çliroma?!Hazizi tha:Une vije me tye ne shtab Haxhi dhe ua tregoi punen,u ngritem sepse ishte lufte dhe Avdiun u duhej qe ta qoje ashtu siq e morra e u duhej mbrapa polices jo larg 100 metra,afer nje fshatit Reqane,e quam dhe kur u nisem per ne Deberdelan ne afersi te shtepise se tije me tha ketheje kerrin e pim ma pare nga nje kafe te une!Hyrem mbrenda dhe pasi e piva kafen i thash po qohemi dhe tregoju te gjitha qellimi ishte qe une te dali i paq e tu bashkohem njesive per çlirimin e vendit,por Hazizi ma priti jo more me ata pisa nuk due mu takue dhe mos paqa pune dhe me la disi si te dhine,dhe as nuk u pershendeta dhe vazhdova rugen ku i kisha femit e strehuar,.Kur hyra brenda hemit ishin te shokuar se pse tna ndodhe e tere kjo dhe ma qonte mallin nisoi sikurse serbet kur me rrethojshin perpara!Ne Malisheve kam kerkue nduhma humanitare dhe i kane dergue e dine perfaqesuesit Daut Hoxha,dhe Seladin Fazliu,dhe ne Sufreke me kerkesen e Uke ,e Malush Berishes i kam prue ndihma ne konvoje dhe kur kam shkue me kerkue nje thes me mill sepse nuk kisha ai qe ndihmat une i kisha prue ishte Muharrem Shaban Kuçi,mre pseodonim" meli" Me tha:Shko te jep miell Milloshi,dhe tani kete njeri e therrasi ne telefonat ,por me nje emer Hetem Vraniqi dhe ia them:A baca mel ma ke pas kenaq zemren kur Haxhiut ia ke pas thene:Shko merr miell tek Sllobodan Millosheviqi!Ja nisi e po qeshet heheheee a Haxhiu ka dashte me na dal perpara neve,dhe kinse paskam kerkue ndihma per me botue nje veper me poezi a kjo eshte rrene e tije se une nuk kam kerkue lemosh nga askushi,pos qe u kam ndihmue tane popullit,e tregoi ma vone nje rast kur kam dashur me hape gjelltoren e kryqit te kuq nderkombetar te Gjeneves dhe Uke Byyqi me Malush Berishen e Vesel Kryeziun e Xhemajli nShalen erdhen ne shtepi dhe me ftuan ne mbledhje tek bajraktaret qe tu betohem qe nuk e hapi kete ,e nese e hapi kane mem shpallur tradhetar shqiptar,edhe mi ushqye shqiptaret keta te quajn tradhetar dhe te nesermen e hapen serbet kete gjelltore ja kush e udhehoqi liften çlirimtare!
Kjo eshte nje pjese e jetes sime
Kam edhe shume e shume ngjarje qe jam shkalur jo aq shume nga serbet,sa nga shqiptaret!!!!!!!!!!
Dhe tani edhe ketu ne mergim me shpionojn shqiptaret ku djalin qe nga mosha 12 vjeqare ma kane smur e ma mbajne mbyllur vetem ta ndoli zerin per kosoven time qe e deshta sikur nje grua qe priste nje femi ne preherin e saje,dhe çka eshte ma e keqja nuk me lejoin te dali qe tja beje kontrollet ne tjeter shtet!Shpiri nd kater ane pome shkatrrohet.
A ka drejtesi ne kete rruzull,a ka njeri qe mi kuptone keto vuajtjet e mija,as avokatet nuk kane guzim qe tme ndihmojn ku e kane qellimin?per te gjitha kam argumente o zot dhe ma gjeje nje njeri qe ma kupton kete shpirtin tim e te me ndihmoi se çka e si tja beja,
Haxhi Latif Kuçi(Krasniq)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT Empty Re: Sali Berisha flet me telefonata me popull=+ZERI I POPULLIT

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum