Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ilir Konushevcin e vrau Shkelzen Kurbala,e tjeret lexoni

 :: politika

Aller en bas

  Ilir Konushevcin e vrau Shkelzen Kurbala,e tjeret lexoni Empty Ilir Konushevcin e vrau Shkelzen Kurbala,e tjeret lexoni

Message  Perparimi Mar 13 Juil - 18:36

1)Ilir Konushevcin e vrau Shkelzen Kurbala
2)  Kush e vrau ne afersi te KukeBrahim Nikqin dhe Rexhep Nikqin
3)You have posted in this topic.  Bardhyl Madhmuti,1998, në Liria.Do ta vrasim Ahmet Krasniqin
nga Perparimi in sport. Ahmet Krasniqin e vrau Artan L (si Dritan Avllaj)per 300miDM:Ahmet Krasniqin dhe në bazë të dialektitit ishte nga Shqipëria. Sipas burimeve të Shqiptari.eu, vrasësi ishte paguar 300’000.- DM dhe ishte Artan L. apo Tani L. që më vonë u deshifrua si Dritan Avllaj. Ndërsa, personi i cili e kishte njohur dhe identifikuar Ahmet Krasniqin, në bazë të theksit (po ky âsht Ahmeti) ishte nga Kosova. Një përshkrimi detajuar të aktit mizor mund të lexohet në këtë lidhje interneti,Adem Demaqi sa ke gjall Ahmet K.ra smut si u vra u sherue,kercitshin rrafalletpervrasjen e tijnga hoteli

http://lajm.co/?s=kush+tradhtoi
4)Komandant Telin e vrau disa mendime;Esko Buqi
aj pederi i struges qesot eshtne varreza dhe maliq ndrecaj e disate tjer e likfidun telin legjendar
Esko Buqi,zoti i vrafte keta tradhetar ishalla,por duhet shoket me ja nxjerr hakun e Komandant Telit dhe Arbenit.

Xhezair Shaqiri
O Kuçi Haxhi
Kush ka mar lek ne tradhti te luftes dhe kush ka vrar shoket e uck Allahu e maroft at dhe familjet e tyre ne ket bot dhe tjetren.tradhetaret nau shiten heronj e patriotet shum let etiketohen,Ai komandant qe ka marr leke shume qai qen e ka vra Komandant Telin dhe Arbenin.

shkruan;Ilirian Halimi;1- Xhezair Shaqiri (organizator kryesor) ... 2- Nazim Bushi (organizator kryesor) ... 3- Arif Koka (vrases asaj nate bashk me nje person XX i panjohur akoma) .. 4- Sami Ukshini (shume i dyshuar si organizator akoma ska prova) ...5 - Selami Hasani ( pjesmarres ne komplot)... 6- Beqir Hasani ( pjesmarres ne komplot)<-->(Selamiu e Beqiri jane daj te Xhabir Dardhishtes)... 7- Xhabir Dardhisha ( jo faktor,, por nuk flet?)... 8- Muhamer Halimi ( zot i shtepise qe pranoj te jete pjese e komplotit dhe gjithashtu daja i Arbenit).. pra te gjithe ju me ne krye Xhezair Shaqirin
5)Nazmiu ka harrue edhe nje krim ta permend ndaj djemve te Sylë Mehmetit, Brahim Nikqin dhe Rexhep Nikqin.
Brahimi ishte gjith luften ne Front dhe ishte njeri qe la familjen ne zyrich la gruan shtazen dhe iku atje ku e ka kerkue atdheu.Me te merri ne durres atyre ju vihen ne percjelje njerzit e SHIKUT ( Shkjaut)pas dhe e kan percjell deri afer kukesit ku dhe ne kolone i kan veque dhe qe te dyte i kan ekzekutue.
6) Zana DRagusha,kush e vrau Zahir Pajazitin
Mesazh  Perparimi Wed 31 May 2017 - 15:53
t Zana Dragusha
[ltr]spiuni i UDBse stervina e fliqt çetnike Rexhep selimi ka vrar Zahir pajazitin, edmond hoxhen dhe hakif zejnullahun ..krimin sipas urdherit nga uDbja e ka kryer se bashku me agjentet e UDbse Xheladin Gashin, Fadil syleviqin , Lutfi istogun dhe kete hajren qe e ka vra per te vrar deshmitaret e krimit ..sipas recet[s goja e vdekur nuk flet e ka kryer .kjo ska kurfar dileme Rexhep selimi e ka vra heroin kombtar trimin e kosoves martire Zahir pajazitin....
Ja edhe nje stërrvin tjeter UDBashe nga Zajazi i Kerqoves Safet Hyseni posi edhe qetniku UDBash Selam Bajrami kan filluar te dalin ne sipërfaqe si stervina UDBje qe kane vepruar nen hije dhe nuk kane qen te njoftun per opinionin ..kane sakatuar duke vrar, masakruar plaçkitur shqiptaret .UDBse qetnike serbe kane vendos qe Ali ahmetin e musa xhaferin ti bartin ne perëndim me detyra..misione te reja ..ku menjiher kyqen ne precjelljen dhe vrasjen e vllezerve gërvalla ...

7)Vellaznit Gervalla i vran me kerrin e Behxhet Pacollit,shofer,Hadin Sejdiu,bashkpuntor tjer jan,UDBse qetnike serbe kane vendos qe Ali ahmetin e musa xhaferin ti bartin ne perëndim me detyra..misione te reja ..ku menjiher kyqen ne precjelljen dhe vrasjen e vllezerve gërvalla  Ali Ahmeti është në koalicion qeveritar dhe vepron me leje. Ai e dijë se partinë e ka të mbushur e stërmbushur me kuadro nga të gjitha ngjyrat, vetëm atdhetarizmi iu mungon. Safet Hyseni
Ne shtepin publike ne prishtine te quajtur “ HOTEL PARK’ UDBja permes Milorad Nikoliq (BATA) pronar i hotelit u ka ofruar shërbime seksi falas per spiunet e SERBISE QETNIKE (Dora e zez) qetniket e fliqur si Xhavit haliti, Hashim thaqi, Rustem Mustafa- remi, Fadil Syleviqi, Nuredin ibishi, Kadri veseli, Sylejmans selimi, Rexhep selimi , Ibrahim kelmendi, Qerim kelmendi , Enver sekiraqa, bujar bukoshi, isa mustafa, uke rugova , Adnoan merovci, Nexhat Daci, Gani Gecit dhe vllaznive te tij, Ramush Tahiri etj...[/size]
Milorad Nikoliq – Bata ne graqanice ..tash ka lokal ne graqanice me emrin” Etno kuca” https://www.facebook.com/pages/Etno-Kuca-Gracanica/647723888591231 ndersa e ka shit pronen ku e ka pas “Hotel Park” ne prishtine..perball parkut te prishtines.. nji hotel ku asht zhvilluar prostuticioni..seksi me para ne vitet 1985- 1999..ky ved ka qen publik...domethene UDBja e ka lejue punen e këtij hoteli si shtepi publike..ofrim shërbimi seksi me para .........dhe ketu UDBja i ka sherby spiunat e vet me seks pa para....ne mes tyre edhe te lartcekurve .........ky qetniku serb Slavko Nikiq inspektor i larte i Sigurimit shtetëror serb dhe pjestar i rrjetit te piunazht DORES Se ZEZ qetnike me banes duke banuar përball nderteses se tashme te policise ather ishte e policise serbe kati i dyte....ball per ball me banesen bashkepuntorit te spiunazhit serb Nuredin Ibishi ..i cili me urdhet et UDBse i bashklangjitet UQK se per ta minuar nga brenda UQK dhe per ta shpetuar spiunin e madh serbo qetnik Enver sekiraqen ( i cilki i pat furnizuar ushtrin dhe policine serbe jo vetem me informo ata por edhe me Femra shqiptare ..te cilat me pastaj shumica jane vrar ne menyre me mizore nga policia e ushtria serbe disa prej tyre ne podrumin e fakultetit ekonomik e juridik ne prishtine) te cilin e kishte zene rob UQKja ne llap...ne minuten 38: 30 ky qetnik tregon se UDBja (Dora e zez) e ka urdhëruar Milorad Nikoliq – Bata qe ne hotelin Park te jep shërbime seksi falas per bashkepuntoret e sherbimt qetnik serb Hashim Thaqi, Rustem mustafa e Fadil Suleviq...pra ketyre spinave te serbise hashim thaqi , rusem mustafa, fadil suleviq UDBja ju ka siguruan edhe shërbime seksi per shërbimin qe i kan bere UDBse (doren e zez) keta spiuna....

https://www.facebook.com/pages/Etno-Kuca-Gracanica/647723888591231
Cool  Ja kush e vrau Drinin,e Muj Krasniqin;Komandanti i UÇK-së, Ekrem Rexha – Drini, është vrarë për ta mbuluar konspiracionin, tradhtinë dhe priten që iu bë Mujë Krasniqit nga ana e ”SHTABIT TË PULAVE TË PJEKURA -SHTP’,’ të Tiranës .Reagim kundër shkrimeve të Ibrahim Kelmendit: ”Bukoshi transferoi 500 milionë në Beograd, vëllai i Thaçit mori 8 milionë marka”, dhe ”Treshja Thaçi-Haliti-Syla grabitën milionat e UÇK-së”Më të zëshmit e më të zhurmshmit ishin”vëllezërit Kelmendi”, si zakonisht, por nuk munguan as ”bilbilat” e tjerë, si, Ramush Haradinaj, Rexhep Selimi, komandan ”Remi” etj. Nuk e folën asnjë fjalë veq Azem Syla e Ramiz Lladrofci, Ciceronët e Kosovës.

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi, ( në telegrafi.com, 20:39 / 7.01.2016, Kosova Sot, Gazeta Blic etj.)Ibrahim Kelmendi e Sadik Blakaj kanë qenë dy UDBASH-ët më të medhenjë që nga viti 1979 e deri sa janë ”zbuluar”, më 1982, pas vrasjes se Jusufit, Bardhoshoit e Kadriut e Suzana Gërvalla, gruaja e Jusuf Gërvallës, në një përvjetor të Jusufit, në Radio Kosova, në Prishtinë, thot se se Ibrahim Kelmendi është vrasësi i Jusufit.
Ibrahim Kelmendi kurrë nuk e foli as edhe një fjalë për baxhanakun e vetë, Xhafer Jasharin ”oficer” i cili ka qenë i martuar me serbe.Ibrahim Kelmendi i rekrutuar si informator në Sekretariatin Federativ të Punëve të Brendshme, si nxënës i shkollës së mesme; me pseudonim “SIJALICA”.Nga Emin Fazlija
“Musa Hoti, Vehbi Ibrahimi e Hysen Tërpeza, Ibrahim Kelmendit do t`ia kërkonin lulen e ballit”.
Sabri Maxhuni -Novosella: Jusufin, Bardhoshin dhe Kadriun i vrau Ibrahim Kelmendi? (Video),
http://kosova-sot.info/…/bukoshi-transferoi-500-milione-ne…/ Bota Press- 09/10/2014,
“Bukoshi dhe Mustafa rrënuesit kryesor të LDK-së rugoviane”
(Saim TAHIRAJ, Kosova Sot.).


9)VEHBI KAJTAZI
2 vite më parë
Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në Pejë. Ai u kishte mbijetuar katër atentateve. Në të pestin kishte vdekur, pak ditë pasi gjashtë burra, të lidhur me Policinë dhe kryeministrin, Ramush Haradinaj, kishin kërkuar nga Kastrati gjysmë milioni euro. Mes këtyre haraçvënësve ishte edhe Selman Gashi, asokohe truproje i Haradinajt. Paratë i kishin kërkuar në emër të Tahir Dacit. Kastrati kishte refuzuar të jepte këtë shumë parash. Pak ditë më vonë ishte vrarë. Insajderi sjell video dhe biseda ekskluzive që dëshmojnë se si Kastrati ishte mbërthyer nga njerëz të fuqishëm.Pak ditë pasi biznesmeni pejan i arit, Salih Kastrati, kishte refuzuar t’u jepte 500 mijë euro disa personave, një bombë kishte shpërthyer para shtëpisë së tij në Pejë.
Plagë të rënda vdekjeprurëse kishte marrë biznesmeni i njohur me emrin Salih Dukati.
Kastrati ishte plagosur para shtëpisë së tij në rrugën “Mbreti Bardhyl”, më 15 mars 2012, pas kthimit nga gjykata. Atë ditë ai ishte dënuar më gjobë prej 800 eurosh për armëmbajtje. Kishte shtënë në ajër gjatë një sulmi kundër tij ku kishte mbetur i plagosur.
Kastrati kishte arritur të jetonte në koma vetëm një muaj në Qendrën Klinike Universitare. Kishte vdekur në moshën 63 vjeçare.
Asokohe Selman Gashi, një haraçvënës, punonte si truproje e kryeministrit Haradinaj. Ai është një nga të dënuarit për rrëmbimin e biznesmenit, Azem Morina.
Gashi, së bashku me Rrustem Idrizin, Mentor Sanajën, Alban Dizdarin, Zekë Krasniqin dhe Sylë Krasniqin e donin këtë shumë parash për ta mbyllur përfundimisht një kontest të hapur pronësor me Tahir Dacin.
Insajderi ka siguruar videoincizime nga ky takim i zhvilluar në shtëpinë e Kastratit në Pejë. Aty dëgjohen biseda me tone kërcënuese.
Përmendet edhe Ramush Haradinaj e Qerim Kelmendi.
Përmendet po ashtu hetuesi i krimeve të rënda në Policinë e Pejës, Ragip Bytyqi. Grupi thirrej po ashtu në emër të një personi të quajtur M. P. Ata flasin për Bedri Krasniqin, një kriminel i dënuar për vrasjen e dy policëve, i dënuar për rrëmbimin e biznesmenit, Azem Morina dhe së fundi i akuzuar për pjesëmarrje në vrasjen e dy policëve tjerë, së bashku me Shkumbin Mehmetin.
Kastrati ishte pajtuar që t’ua jepte 250 mijë euro nëpërmjet bankës. Oferta ishte refuzuar. Donin fiks gjysmë milioni euro para në dorë.  Për këtë arsye ajo dhe Daci kishin ngritur një padi civile në gjykatën e Pejës për “pengim të posedimit” të pronës nga Salih Kastrati.
“Për më shumë, familja Kastrati neve na i ka borxh diku 500 mijë euro”, kishte thënë ndërkohë Tahir Daci. djali i të ndjerit pretendonte se Daci dhe Rama i kishin kërkuar babait të tij 1.5 milion euro që t’i heqin pengesat gjyqësore që i kishin vënë ndaj tij lidhur me pronën përballë shtëpisë së mallrave më 2010.
Vijon: Rrëfimi ekskluziv i Besarta Kastratit për këtë ngjarje.
10)Behadin Allaqin e kindapoi,Dinaj nga celina ne oden e dajes se tij ne krushe.
Vrasesi zavendesi i Tahir Sinanit,i cili ka vra edhe tjere si;Ramiz Hoxhen  prej bellanices,komandant shpendin nga tetova,Keti ka gisht edhe Mirsadi.Azem Stalliqin  nga kleqka,detonimin ne pompen e b.ne elez han,plague sabri krasniqin nga lipjani,vrasjen e isak likes,komandant telin.
11)Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?Shaban Braha patrioti i shpiunit Avdi Ibrahimit.
12)Sabit Gaci ka rreh Imer Imerin
13)Kush urdheroi me vra Bardhyl Ajetin
14) Kush e vrau Ismet Jasharin
15) Kush e dhunoi Mirjeta Kapllanin
Mesazh i ri  Perparimi Today at 8:19
Hasan S Zeneli Fa
16)Dhjetra autor,spjegojne kush jane shqiptaret.
17)kush e spiunoj Harun Aliun.përgjimi i telefonatave si dhe mundësia e organizimit të një kurthi, janë tre dyshimet që mund të kenë shpie grupin e armatosur pranë njësiteve speciale “Tigrat”, të cilat kishin zënë pritën në afërsi të Radushës në orët e para të mëngjesit të kaluar kur u vra Harun Aliu, Shaban Zenuni, Qemal Fejzullahu dhe Xhafer Shala.në trupin e tyre ishin vërejtur shenja dhe plagë nga ushtrimi i dhunës fizike, si dhëmbë të thyer, pjesë të mavijosura dhe të ënjtura të pjesës së poshtme të trupit dhe plumba në kokë.
18)Kush e vrau komandant Shpendin?Skerdilajd Llagami.Komandant Shpendi.Ai qe e ka vra Petritin  Kumanoven e kan vra edhe Shpendin.dihet edhe kush e ka vra?Por po tuten me fole,kjo eshte edhe ma rende per popullin dhe familjaret e te ndjereve.Gishte kan,qeveria e shqiperise,ali ahmeti,e thaqi,kurse vrasjen e ka ba Suma.Telin e ka vra;M.Ndr....me kete.Me urdher te tiranes.Ismail Liken dihet kush,Sabri Krasniqin.Por po heshtin deshmitaret ,po tuten edhe me tregue edhe me nxjerr hak.Nuk kan faj,se kur skan perkrahje,qeshtue kriminelat qojn krye.
19)kush e vrau Tahir Zemen?

Ja Kush e vrau Tahir Zemen AUDIO 18+
"Në CD dëgjohet një bisedë me pyetje - përgjigje, ku pyetjet i parashtron Gani Geci, e ku përfolën disa raste kriminale që kanë ndodhë në Kosovë dhe disa vrasje të pa ndriçuara. Në këtë bisedë në mes Gani Gecit dhe personit Brahimi aludohet për disa informacione që janë vështirë të verifikueshme. Sidoqoftë këtë CD e posedojnë organet e drejtësisë dhe sigurisë së Kosovës dhe EULEX-i.Azem Syla ka dhan paret per vrasje,por edhe Sabit Gecin e permend.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17152
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum