Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Per keto shkrime me bllokuan ne fecbuk shqiptaret tradhetar

 :: politika

Aller en bas

Per keto shkrime me bllokuan ne fecbuk shqiptaret tradhetar  Empty Per keto shkrime me bllokuan ne fecbuk shqiptaret tradhetar

Message  Perparimi Ven 9 Juil - 8:06

Bajramm Shabani Kurr shqiptaret atdhetar nuk kan qen udheheqesa te ndoni luftes çlirimtare,pos kan na kan organizue qarqet antokombetare ne iu kemi nenshtrue si pulat e bardha.Historikishte nuk kemi dite çka eshte liria as shteti.Kemi luftue per çlirimin e popujve te roberuar,dhe per here nderkombetaret kan mendue se na jemi popull shtazarak.Te njejten lufte shqiptaret e kan bere gjate ratifikimit te marveshes ruso turke te shene stefanit.Osmanet siq e ceket edhe ju e krijuan lidhjen osmane jo per ti mbrojte shqiptaret por per tu mbrojtur nga rusia.Shqiptaret ishin mish per top.Ne luften e pare prape shqiptaret nuk kerkojshin shtet por krahine.Ne mbarim te luftes se dyte vetem viktime ishin shqiptaret sa nga serbo greket ma zi u masakruan nga Fadil e Enver Hoxha.Edhe uçk ja qoj amanetin e ketyre dyve ne vend.E verteta nuk na pelqen.Saiperkete lidhjes se Prizrenit,Disa thojne u mbajte ne ate shtepine e vogel,disa thojne eshte mbajte ne xhamin e Osman Sinan Pashes,tjeret thojne ne xhamin Bajrakli te Gazi Mehmet Pashes.Tri te verteta nuk ka mundesi me egzistue?Pse kaq genjeshtra i bejen shqiptaret?Kush jan shqiptaret pra?

Haxhi Kuqi

Bajramm Shabani[/url] gjermanet ma kan kajt nanen e zoti nanen ua shkerdheft .Pastaj shqiptaret qe i adhuron kjo gjermani fashiste.Serbet kurr nuk me kan rrahur,ne vend te tyre me kan rrahur shqiptaret polic qe punojshin .Si;Skender Krasniqi dhanderr i suharekes kur kerkoja une republiken e kosoves ma bante ta qift nanen republika e kosoves çka na vyne kur e kemi nanen serbi.Fatmir Lima kete zagarin e Milloshit mbas luftes e bani kapiten te policise rrugore ne prishtine..Pastaj Muhamet Liga nga ana e pejes.Basriu nga ferizai,Agim Mrrizi nga Lipjani;Nexhat Fondaj nga Peqani.Nga serbet Millan Shipka por kete e shtijshin shqiptaret bashk me nje fare Sllavkin ; Hamit Kryeziu,Shasivar Gashi,Naser Selimi.Kam qen azilant ne gjermani ne shkurt te vitit 1999.Kryetarja e azilantave e kishte shti djalin me shpiunue ne dite dhjete marka.Djali i ri ma ban babo me kan shti ne pune Frao Pik,qysh?Me tregoi dhe kam hyre ne zyren e saj dhe ja bana ndegjom mire kuder shvanje,fashisto,me familjen time sa ma larg,ti dhefsha dhjet markat e dites.Nuk ka shkue gjysme ore ka ardhe me kryetaren e azilantave te gjermanise Natali,por nuk me kujtohet emri i saket.Me kan marr ne zyren e saj me gruan time dhe ma ban;O Haxhi te gjithe shqiptaret jan shpiuna ketu ne gjermani,pse ti po kundershton,je vete i teti i merr ne dite 80 marka.Ne ftyre i kam pshtye dhe ua bana shkerdhenu me shpiunat shqiptar te une nuk keni me hanger kete gjelle.Por sherrin ja pash ma pergaditen me leshue gjermanin pasha kete dite nese nji germe po e shtoj zoti ma marrt shpirti jo jo shpiunave zoti ju ardhet hakesh.Kur dolem perjashta ne nje dhome te madhe ishim dy familje ,une vete i teti dhe nje nga gjakoiva Frasheri vete i teti.Dhe ai ja nisi e me tregon o Haxhi une me tere familjen shpiunoim dhe i marri 80 marka ne dite,pse po refuzoni,pasha zotin te gjithe shqiptaret jan ba me qef shpiuna.A me besoni veq qe nuk me ra infraket.Dhe nuk shkoi java me erdhi negativi me leshue gjermanin.Te gjithe shqiptaret qe kan marr azil ne gjermani skaj meje kan marr azil,sepse une jam promotori i demostratave te 1 marsit 1981.Zoti juve ju shperbleft jarabi.
Haxhi Kuqi

Bajramm Shabani[/url] Veq se ushtaret e uçpmb i zinte ushtria amerikane me apaqa.Pyti zagart e Milloshit por tuten me ua tregue realitetin
Haxhi Kuqi

Bajramm Shabani Kurr shqiptaret atdhetar nuk kan qen udheheqesa te ndoni luftes çlirimtare,pos kan na kan organizue qarqet antokombetare ne iu kemi nenshtrue si pulat e bardha.Historikishte nuk kemi dite çka eshte liria as shteti.Kemi luftue per çlirimin e popujve te roberuar,dhe per here nderkombetaret kan mendue se na jemi popull shtazarak.Te njejten lufte shqiptaret e kan bere gjate ratifikimit te marveshes ruso turke te shene stefanit.Osmanet siq e ceket edhe ju e krijuan lidhjen osmane jo per ti mbrojte shqiptaret por per tu mbrojtur nga rusia.Shqiptaret ishin mish per top.Ne luften e pare prape shqiptaret nuk kerkojshin shtet por krahine.Ne mbarim te luftes se dyte vetem viktime ishin shqiptaret sa nga serbo greket ma zi u masakruan nga Fadil e Enver Hoxha.Edhe uçk ja qoj amanetin e ketyre dyve ne vend.E verteta nuk na pelqen.Saiperkete lidhjes se Prizrenit,Disa thojne u mbajte ne ate shtepine e vogel,disa thojne eshte mbajte ne xhamin e Osman Sinan Pashes,tjeret thojne ne xhamin Bajrakli te Gazi Mehmet Pashes.Tri te verteta nuk ka mundesi me egzistue?Pse kaq genjeshtra i bejen shqiptaret?Kush jan shqiptaret pra?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum