Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia

 :: politika

Aller en bas

Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia Empty Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia

Message  Perparimi Dim 20 Juin - 15:40

[size=24].Edhe Aziz Morina mu shpif kinse udba me kishte nxite qe ti nisi ato demostrata,pastaj me tha haptas kinse ai paska qen organizator i atyre demostratave bashk me Xun çeten.Por kur i perbeva Xunit se a ka qen e vertete çka po deklaron Aziz Marrina?Me tha se Azizi as qe ka marr pjese ne ate dite.Me te gjithe kikirizat qe po krenohen kinse i kane organizue ato demostrata kam bere biseda,dhe as njerit nuk i perputhen fjalet njesoj.Jo e kemi ndalur dhenjet e ushqimit,duke luadue kinse ska lidhje me qimen qe me ka qellue ne gjelle.Pastaj ne qender i kemi nisur demostratat ,pastaj kemi shkue ne menzen e studentave.Rrena pas rrenave kerkund nje te vertete nuk e dijne.Kam bisedue edhe me Musliun as ai nuk e dine se ne cilen ane te menzes jane nisur demostratat,njeri thote ne jug e tjetrit nuk u kujtohen.....Edhe Feradin Tafallari deklaron ne librin e tij kinse demostratat ne menzen e studentave i kane organizue nga gjermania me Jusuf Gervallen,genjeshtra te poshterta.Ndoshta mbas kesaj date kane organizue,por pa urdherin e serbise nuk e besoje dote....Ani Hydajet Hyseni me autoperlante ne dore ne ate kohe paska pase hordhe me dale ne pranin e poicise serbe................................................................................................................Kush dine me na tregue si quhen ata tre studenta qe diten e nesermen me 12 mars ishin ftue ne bisede informative ne zyren e ish drejtorit te menzes Shefki Stubla?Me nane e Jusuf Gervalles nje here kam ndejte bashk me te ndjerin profesor Bajram Kurtin ne pervjetorin e Jusuf Gervalles ne janar te vitit 1998 dhe e kam que ne banesen e Begzad Baliut.Kete e dine shume mire edhe Afrim Morina Mua me luti ne dark e Bajramin nuk deshironte ta marri ,dhe e pata kundershtue.Te gjithe te pranishmit qe ishin aty nanen Aishe nuk e ftuan,mbeti vetem,.Pastaj mu lute mua profesor Bajrami ta marrim e ta qojna tek Begzad Baliu.Neqoftes Jusufi ka pasur vertyte te nanes Aishe nuk besoje qe ka qen tradhetar.Por sipas dialogut qe e kam shkembye me akademikun Hisni Ismaili,mundem me qite ketu dhe ta lexoni se çka deklaron ky njeri.
À l’instant · Modifié · J’aime · 1
[/size]

PerparimiAdmin

Numri i postimeve : 17018
Registration date : 29/04/2006

Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia Icon_user_profile Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia Icon_contact_pm Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia Icon_contact_email Aziz Morrina une i kam org,demostratat jo Haxhia Icon_contact_www

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum