Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Vjosa Osmani,Haki Abazi,e Jeta Xharra

 :: politika

Aller en bas

Vjosa Osmani,Haki Abazi,e Jeta Xharra Empty Vjosa Osmani,Haki Abazi,e Jeta Xharra

Message  Perparimi Mer 6 Jan - 18:03

Vjosa Omsani perkthyese e mire por me Rugoven e Fatmir sejdiun.Vjosa Osmani e përpunuar nga UNMIK-u. Nuk kishte respekt për UÇK-në aspak.
Veton Surroi qëndronte prapa tyre dhe ua lyente nga pak me kallamaz. Mirëpo, prania dhe ndikimi i Haki Abazit në atë masë më pat habitur.

edhe Hakiu u bë politikan dhe notonte nëpër ujëra të turbullta e nuk fundosej. E asaj Jeta Xharres i dridheshin para këmbëve politikanët e Kosovës, disi edhe une fillova të kem respekt për të se ua futi dy këmbët në një këpucë.



Haki Abazi me Rockefelleret
Vjosa vetëm u qesh dhe vazhdoi. E ndërkohë erdhi një djalë me emrin Haki Abazi dhe filluam muhabetin. Hakiu ishte i lidhur me Rockefeller dhe nuk e di se si por ai kishte qasje më shumë se të tjerët.




JETA XHARRA
Kur u kthyem nga dreka bashkë me Ahmet Isufin tek dera e qendrës së Rockenfeller-it kishte qenë Jeta Xharra. Ahmeti i thirri me zë të lartë Jetaaaaa e ajo u kthye nga ne, eci dy tre hapa në drejtimin tone dhe sa më pa mua u kthye në drejtim tjetër dhe u bë sikur nuk po e dëgjon më Ahmetin. Ajo qe ballafaquar njëhere me mua në Columbia University para shumë vitesh kur kishte ardhur me shefen e saj të BIRN-it Gordana Igriq nga Beogradi dhe dëshmonte se shqiptarët i kanë djegur kishat serbe në Kosovë gjatë trazirave të vitit 2004. E pata kundërshtuar fuqishëm dhe prej atëhere ato dyja u ndalën me këtë propaganda të paktën këtu në Amerikë.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum