Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Iku familja Rapi nga Kadareja

 :: sport

Aller en bas

Iku familja Rapi nga Kadareja Empty Iku familja Rapi nga Kadareja

Message  Perparimi Lun 3 Déc - 1:41

implikimin e tije konshiente.

Ma qesharakja asht se Kadare paraqitet si viktime. Edhe kjo i duhej se kaluemes se tije komuniste — me na u paraqite

Haxhiu i Lates thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 12:34 pm
Ti Ismail Kadare
Ne vitet e 1997 ne gazetat e shqiptareve ke pas dhene nje deklarat;Kur shqiptaret nge shqiperija krenohen se jan duke punue per shqiptari nuk mund ti quan tjeter po njerez tradhetar,ndersa ata nga kosova s’mund ti quan ndryshe pos njerez te Judes.
Jo ore Kadare qe thuash qe shqiptaret ta duajn ma teepr veten ,si jo more shqiptaret ma shume e dojn veten se atedheun dhe kombin,bile per interesa te veta personale spionoijn njeri tjetrin duke u shkaktue plage te pasheruara!

Annisel thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 1:18 pm
Eshte per tu habitur kur shikon sesa shume vrer vjellim ne shqiptaret kundra njeri - tjetrit, ne rastin konkret kundra Kadarese. Jo sepse eshte Kadareja se mund te ishte kushdo dhe perseri do te villej helm. Per te ardhur keq!

emigrant thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 4:22 pm
“Kadare nuk e kuptoi metaforen e vet.”
Kisha n’men mos me e hap squpin n’ket tem’, por fraza si kjo me siper, pervec se ta ngrejn’ si me cengel cepin e djatht’ te buzes, me at’ nenqeshjen e hidhet te tipit “shif mer, ku i shko fantazia robit, sa Fell shpo sonda e trunit njerzor”…. pra pervec asajt, ti terhekin ene thojt (jo gishtat) me zor ka keyboard-i….

Koth, mirdita! T’fala ene swedit, po qe anej…

M O Z A thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 4:45 pm
Baji te fala vetem prepotenteve ti emigrant,
Po e di ca efekti te keq ke pas ke une ?
Imagjino mes gjithe puneve qe kam edhe kokecarjeve, kam fillu te lexoj Kandarene mer :p
Kam marre pasardhesin, 50 faqe liber, nje muaj i kam shku afer gjysmes Per zotin mu me ngjan me shume si liber erotik, jo kemisha e nates, jo ajo femra qe srri dot pa seks. Mbase nqaqe e lexoj neteve me shi, edhe me shko menja per keq

emigrant thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 4:56 pm
As une nuk e kam maru dot… dhe nuk tallem! Te betohem. A do ta dish tamam: jam te faqja 57.

As “Perballe pasqyres se nje gruaje”, qe e mora me qejf te modh, nuk me dha ate goditjen tip “overdoze” qe me jepnin krijimet e gjeniut para 90-tes. Por kjo s’do me thon asigjo. Asigjo fare.
E kom thon edhe her tjeter kshu si pun krahasimi: P. McCartney mbas 72-shit… a-ha, hic gjo tjetri, naj shkendij tek-tuk, naj “Mull of Kintyre”, naj “Amazed” anej-knej, po asigjo mo, ai qe dy hite si kto i bote mesatarisht ne tre muj… Por prap, Moza, prap….. sidoqoft….

M O Z A thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 5:01 pm
aha
shpjegim i lodhshem ky Ika te dal nga parku une se mu lodh koka

emigrant thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 5:02 pm
Moza, te pershendes me kto (e para osht “very funny”):

http://uk.youtube.com/watch?v=cNqhYvpRuSA

http://uk.youtube.com/watch?v=i3HAJ4DjMhY

Phi thotë:
2 Dhjetor 2007 @ 5:09 pm
emigrant. You’re good!!!
E ke ngarku squpin me metafora, simile e krahasime t’fella

Haxhiu i Lates thotë:
3 Dhjetor 2007 @ 10:38 am
Per KADAREN

Ju shqiptar falso nuk mi botoni shkrimet e mina por o peshk pa uj,je qelbur mu ne koke se e verteta nuk ju pelqen dhe lejoi njerezit ta dogme te verteten ja argumentet qe dje nuk mi botuat or sherdhaq te poster,nese nuk e botoni e botoi ne forumin tim ,por e marr kopeck nga ketu dhe mos me dergoni nga amerika se ua mourra fytyren tradhetareve shqiptar me vagona qe je ni kudurru atedheut eh u vraft Buka shqiptare

Ju dėshmoj mėkatin e Kadaresė me internimin e familjes Rapi

“Ishte viti 1982, kur Foto Ēami mė thirri nė zyrė…”

http://209.85.135.104/search?q=cache:1JUNrpBJUw4J:p2palbania.com/forums/index.php?showtopic=1287 iku nga ismail kadare ne amerike&hl=fr&ct=clnk&cd=3&gl=fr

Burim RSS për komentet · TrackBack URI

Shkruaj një koment (login)
Përdoruesi:
Fjalëkalimi:

Regjistrohu
Emri (e nevojshme)

E-mail (required, never displayed)

Peshku ruan të drejtën të fshijë ose zbehë komentin që po dërgoni, sidomos nëse:
1) komenti fyen autorin, komentuesit e tjerë apo persona publikë
2) komenti është jashtë teme
3) komenti është shumë i gjatë
Nuk kemi qejf të censurojmë askënd, por ama diskutimet në faqe duam t'i mbajmë civile dhe të sjellshme.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum