Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nasim Haradinaj a e keni thye ju te uçk es kufirin,apo NATO

 :: sport

Aller en bas

Nasim Haradinaj a e keni thye ju te uçk es kufirin,apo NATO Empty Nasim Haradinaj a e keni thye ju te uçk es kufirin,apo NATO

Message  Perparimi Dim 29 Mar - 12:31

Haxhi Kuçi
26 Shkurt · 
[url=https://www.facebook.com/search/top/?q=fotot e haxhi ku%c3%a7i&epa=SEARCH_BOX#][/url]
Nasim Haradinaj,Per Rugoven ti ske fakte qe ka qen Tradhetar e per ty edhe femit ne djep kan fakte qe e ke tradhetue betimin e uçk es.Vete ma ke pranue duke me then une jo por tjeret po kan tradhetue,pra edhe ti ke qen me ta jo une.Ja disa nga fjalet e tua;[ltr]nasim haradinaj - Bisede me Nasim Haradinajn
Nasim Haradinaj
I keni perzie shum gjerat te duken si konfedenciale..por jo nuk qendrojn ato dhe kur them nuk qendrojn une nuk dua te pastroj dike...nga ketonqe ti potenvmcon
Leonora se a o qi me pare a pa pare une se di por bashk me Shaqir Cerravadikun kan kendue ne brigad te Tahirit ne papaj ne fillim
pastaj baba i saj nuk asht hudh por ka ra bashk me shokun e vet i cili ka pas sulem.ne zemer
se a esht dasht me qen hero ketu dyshij edhe une
Mua milaimi nuk me ka thirr ne luft
une kam ardh shum shum me heret be luft por edhe ne humje ilegele qe nga janari i 1998 e i angazhuar jam.nga 1996e shum eshum tjera qe une nuk i di per bes sa i perket Fatmirit
Aj ushtari i vram kur ka qen Ruzhdija nuk asht egzekutue por kan pas konflikt qe ka perfundue me vrasje
e keshtu me radh shum gjera i ke fut si koifidence por qe ne fakt esht oak e sterërritur
dhe manipulative sado qe kennji doz hidherimi e zhgenjimi qe edhe une e kam.sa i perket betimit
6 NOV 2019 À 22:58 ai ushtari qe u vra nga uçk e ka emrin(Haki Gashi,)
Haxhi Kuçi;Nasim Haradinaj ti shume po e mbron luften e uçk es.A ke force me na tregue si e keni thye kufirin shqiptaro shqipetar?Ama jo me na rrejte se e dijm edhe ne se aty kemi qen duke ngrere sugjuk te prizrenit,Edhe na kemi inqizime dhe biseda ,Kur te ke des…Voir plus
Nasim Haradinaj
Ouuu a je rrit ti djali i Sllobes a ...!?
Qiti mos u vono krejt bisedat ...!!
Ngutu ngutu qa po pret
Haxhi KUçi;Nasim Haradinaj A e dini te kush jan radio lidhjet e inqizuara ?Te A.Q.Po pasha besen se shpejti kan me dal e mu kall.Nasim shoku,une ta bana pyetje,Si e keni pas betimin qe na kendojshit si bilbilat e Mushtishtit?A e keni tradhetue Betimin e dhene para flamurit e para popullit?Banu burr e thuaje te verteten se kush nuk mundet me ta rrue?Auha çka fole djali i Sllobes?Me pas qen djali Sllobes isha me ju ne qeveri hahaaa a eshte keshtu.Nasim,pse e vrajten ne shqiperi Ahmet Krasniqin?Po pse e vrajten Ilir Konushevcin?Si u vrarë në pusi Komandant “Petriti”–Remzi Ademi.?Kush i qitke ne prite ushtaret e ri qe bartshin arme per ne kosove?Une qenkna biri Sllobes,e ti biri kujt?Trego a e keni thye kufirin ju personalishte?Pergjigju ne pyetjen a e ke tradhetue betimin e luftes?Dhe nen dy,a e ke thye kufirin shqiptaro shqiptar?Per vrasjet qe jan ba mes vdei ne mes uçkes dihen kush kan e kan vra dhe kush ka pague vrasjet? As Fadil Hoxhes kush prej shqiptareve nja 25 vjet ska guxue me lujt felat e bythes,por ja luften popo.Pse Fadil Hoxhen qenin e Sllobes e varroset ju te uçk es si me pas qen komandanti i uçk es?Kush e vrau Bardhyl Qaushin?Kush e ka shti me dhune Zekria Canen me ndejt gaditur dhe me pershendet me grushte si enver bimba i biri i Dushan Mugoshes.?Nasim pot bene te fala Ali Ahmeti.A ke qen naj here ne "Hotel Park".Ne suedi me çka je marr?Te lutna edhe nje here po ju pyesi,1)a e keni tradhetue betimin e uçk es?......Po,ose Jo.2)A e keni çlirue Kosoven?Po ose Jo;3)A ja keni bashkue nanes shqiperi Kosoven e çlirume?Po ose Jo.4)Qakorrin a ja falet Malit te dreqit?PO Ose Jo.5)A e çliruat Luginen e Presheves?Po ose Jo;6)A e çliruat Iliriden?Po ose Jo.7)Ushtaret e uçmpb ne luginen e presheves a i zuni rob ushtaret e juaj ushtria serbe apo kush ?8)Kush e vrau Bardhyl Qaushin?9)Kush e e shtiu me zor Zekria Canen me ndejt gaditur dhe me pershendet me grushte?Po e nderpresi ketu,pasi mu shpefe kinse qenkam biri Sllobes !Pse iku Fan Noli nga atdheu?Pse iku Fishta nga atdheu?Pse iku Ismail Qemaili dhe e helmuan ne Peruxha?Nasim Haradinaj,ju lutemi mos u nxef,ku ta merr mendja qe tu kam shpifur,apo ku ta merr mendja qe nuk jan pyetje te verteta mos hezitoni te lutem me kundershto ama me fakte.Me pas qen lufta e paq dosti jem nuk rrijn nderkombetaret ne kosove.Kjo forme e protektoratit nderkombetar nuk ka te beje me ndihm,por mshifet diçka qe ndoshte ti e din,ose ske lidhje e sheh ma von ke me perjetue gollgoten,qe ke me thene po mire e gjetem,por......kan me psue masa e gjere.Kur mbrohet tradhetia,priten trazira te pergjakshme,por me pasoja tejet te mdhe gjere tek zhdukja kometare.Ndoshta keto fjalet e mija ju duken shaka,por e shofim a e kam gabim.Juve nuk ua shofi per te madhe se ua kan shti thonjet ne fyt,dhe o keshtu o ja therre.Ata qe ju nxisin ,bythen per here e gjejne formen e shpetimit,per ju as qe u han palla.Kam ndegjue nga Milaimi qe jeni atdhetar,por atdheu nuk mbrohet duke i mbrojte tradhetaret.
Nasim Haradinaj ;Ne Suedi dihet boterisht se qka kam punuar !
Ndersa keto pyetjet tjera dheb desjtimet historike si komb e luftera qe i kemi pas problem.me tu pergjigj une se keto ne fakt ende nuk kamn pergjigjeje se a e kemi tradhtie betimin e UÇK-së ne se me ben pyetje individuale po te them jo e nese me pyet se a e kam realizur prap po te them jo por nese me pyet se a punoj per ta realizur ate po deri ne fund te jetes sime..!
Pse ka ik Noli pse sesht bashku shqiperika pse e kan varros Fadil Hogjen TMK pse e ka n Varros I.R. TMK e shum gjera qe ke shkrua nuk kan qen keto ne kompetencat e mija...!!
A e kam takua Ali Ahmetin po more disa here...!
At far Hotel Park ne suedi spo me kujtohet bash hiq po se kam qen ne shom jotele ine atje ...dhe kan kalue 22 vite qe atehere
Ja paske be si ai shoqi 1100 pytje per XHavit Halitin e Hashim Thaqin ...!
Po mu deshka me u ul e me shkrue liber burr..besa edhe nuk i di te gjitha keti pytje tuajat...e per bisedat e radiolidhjeve te Anton Qunit ...tash ma rroki se une mendova per bisedat e mija ne radiolidhje.....!
Prandaj ta japa at pergjogjen e pare ...!!
O Nasim,ka e bere tere kete pasuri,nje Kali i yti i bene sot mbi 30 mij euro,kur te luta shite nji kali e ta bijna Ukshin Hotin ne Kosove ,ti heshte.Ibrahim Rugova nje gabim e ka ba a krye vete apo nga trysnia franqezo serbe por ne gjuhen franqeze e lute NATON qe ti nderpresi bombardimet nda serbise e te fillojne mi zgjedhe problemet me dialNasim edhe nje here po te them se tan uçk ka qen Rugove,e ti vertete paske me hanger koket tende dhe te femiljes.Kerko ndjese dhe thuaj hapur kush te nxiti,rakija apo pasuria e popullit?



Njohësi i çështjeve politike Binak Maxharraj, i ka reaguar ashpër nënkryetarit të OVL- të UÇK-së Nasim Haradinajt, pasi ky i fundit e ka quajtur “tradhtar të kombit” presidentin...

Nasim Haradinaj a e keni thye ju te uçk es kufirin,apo NATO Safe_image.php?d=AQDqlb06DpQN2H2P&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fbotasot.info%2Fmedia%2Fbotasot.info%2Fimages%2F2020%2FFebruary%2F26%2Fauto_nasim1582700900

[url=https://www.facebook.com/search/top/?q=fotot e haxhi ku%c3%a7i&epa=SEARCH_BOX#][/url]

BOTASOT.INFO

E quajti Rugovën “tradhtar të kombit”, profesori i reagon ashpër Haradinajt: Së shpejti gjykata… - Bota Sot
Njohësi i çështjeve politike Binak Maxharraj, i ka reaguar ashpër nënkryetarit të OVL- të UÇK-së Nasim Haradinajt, pasi ky i fundit e ka quajtur “tradhtar të kombit” presidentin...

Njohësi i çështjeve politike Binak Maxharraj, i ka reaguar ashpër nënkryetarit të OVL- të UÇK-së Nasim Haradinajt, pasi ky i fundit e ka quajtur “tradhtar të kombit” presidentin...





[size=11]
4Ti, Naser Islami, Nesret Krasniqi dhe 1 tje
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum