Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ibrahim Kelmendi po perzihet edhe ne fej,po nxite urrejtje

 :: sport

Aller en bas

Ibrahim Kelmendi po perzihet edhe ne fej,po nxite urrejtje  Empty Ibrahim Kelmendi po perzihet edhe ne fej,po nxite urrejtje

Message  Perparimi Mer 29 Jan - 16:19

Ti I.K.

Pas gati njëqind vjetësh, europianët dhe amerikanët, tashmë sekularistë, përkrahën kryengritjen e shqiptarëve në Kosovë (1999)

Ibrahim Kelmendi,çka ka dallim kryengritja nga lufta?Shumica e  udheheqesave ton te uçk es  po hidherohen me u thene se ne kosove ka pas kryengritje e jo lufte !
 Rastësisht e pashë një mollë në bankën e një shoqeje. Ia vodha. Ika në fund të oborrit të shkollës që ta haja, pa më parë askush, meqë po e prishja agjërimin. Përfundova në spital. Mjeku Mustafë Ademaj (edhe ai shqiptar, me emër e mbiemër të arabizuar) më këshilloi: “Mos beso më në Allah të shpifur! Edhe sikur të ekzistonte, ai është kriminel, sepse ka sëmurë një fëmijë që nuk e ka përballuar dot urinë...!” E dëgjova! Që atëherë e tutje nuk agjërova më dhe fillova të çlirohem nga Islami!  


une;
Ibrahim Kelmendi,po ti ja paske vjedhe mollen shoqes se klases,dhe harami te paska helmue.
Ti nuk e paske kuptue çka dmth islami,ende je i pa pjekur ne koke.


Ti I.K.

Në vitin 1976 u detyrova të arratisem në Gjermani. Me ndihmën e albanologut kroato-gjerman (i lindur në Janjevë të Kosovës), prof. dr. Lazar Dodiq,

Ibrahim Kelmendi,per çfare arsye dole ne gjermani,?Pse ike ilegalisht apo legalishte?
Permes kujt u kyqe ne organizatat ilegale?Dhe 24 vjet as me nanen e as me baben nuk ke kontaktue as  me telefon?
Shqetësimi im është rritur shumë, sidomos gjatë dy dekadave të fundit, kur në Kosovë, në Shqipëri e në Makedoni, mori hov agresioni i islamistëve fundamentalistë, për të cilët unë po e përdor emërtimin pezhorativ: lesh-arapë6



une;
Ibrahim Kelmendi po ty a te ka nxite roberia e shqiptareve  qe ishim ne sllav,apo ju si po ankoheni pasket pas detyre me luftue islamin ,jo shkaun!


h. Takova shumë myslimanë lesh-muhamedanë. Po mundohesha t’i bindja se nuk duhej ta bënin atë krim ndaj asaj Përmendoreje, sepse ai ishte paraardhës etnik i shqiptarëve.



une;
Ibrahim Kelmendi pse  punet e sllavit ja perkrah?
Aleksandrit, figurativisht, është i përshtatur me emërtimin në arabisht: Dhulkarnejni (Dybrirëshi); ajetet 83-111 të sures nr. 18 (El-Kelf /


une;
Ibrahim Kelmendi,Terroristat e vertete nuk bertasin Allahu Ekber,por bertasin injorantet qe i ka mashtrue amerika.
Islami  e Kurani kerkund nuk tregon me  ba masakra per qefi!


Ti I.K.

Në këtë studim jam kufizuar në rreth 370 ajete diskriminuese, agresive e fashistoide të Kuranit. Ato nuk i kam trilluar unë. Ato mund t’i gjeni në Kuran, të përkthyer në qindra gjuhë të botës!

Ti I.K.

 se Kurani ka përmbajtje që ndalon bashkëjetesën harmonike ndërmjet myslimanëve dhe jomyslimanëve; do të provohet, gjithashtu, se myslimanë të vërtetë, që po zbatojnë Kuranin dhe hadithet muhamedane, janë xhihadistët vrasës, të angazhuar në Siri dhe në Irak, në të ashtuquajturin kalifat islamit [ISIS]! Pra, praktikimi taksativ i Kuranit dhe i haditheve përkatëse po ndodhin në “ISIS”. 



une;
Ibrahim Kelmendi,mos hudhe vrere ne islam,kerkund ne Kuran nuk shkruhet se qe muslimanet mos te respektojne jo muslimanet.Dhe ISISIN e ka çpikur sherbimi interligjent amerikan jo islami.
Permes sherbimeve sekreta angleze qe krijuan Vehabizmin e shkatrruan perandorin Osmane,njejt sot vepron ISISI.Perendfimoret po e keqinterpretojne Kuranin nga injorantet apo njerez me pagesa.


Kam dëgjuar edhe presidentin amerikan, Obama dhe kancelaren gjermane, Merkel, të lavdërojnë fenë islame dhe sajuesin e saj, Muhamedin, si paqësorë, duke kritikuar vetëm islamistët ekstremistë që po bëjnë krime(!) Gënjeshtër! Skandaloze dhe irrituese! Këto mashtrime, 



une;
Ibrahim Kelmendi ke hyre ne nje tunell pa koke,ja paske pergadit vorrin vetvetes sepse  zullumi tu paska trashe se tepermi.Muslimani i vertete sipas Kuranit te madherishem,lufton armikun qe e sulmon.Terroristat e vertete nuk doken neper terr,ata jan kryeministra,ministra qe udheheqin njerez me pagesa,si ne afganistan,irak,siri,kosove maqedoni,kroaci,bosne,Mali e vende ku kan interes per ti shfrytezue pasurit nentokesore te vendeve tjera.


Ti I.K.

E vërteta është se islamistët terroristë janë viktima të indoktrinimit islam: ata vetëm po zbatojnë urdhrat dhe udhëzimet që i përmban Kurani dhe porositë e tjera fashistoide, që duhet t’i ketë bërë Muhamedi!



une
Ibraim Kelmendi,a ke mundesi te mi gjini ne Kuran ku ka agresivitet,si ne bibel?


Ti I K
Si argumentim i nevojës për ndalimin e Kuranit nga ndonjë gjykatë ndërkombëtare, siç i është ndaluar Mein Kampf e Hitlerit, mbase do të mjaftonin vetëm dy ajete të Kuranit:

“Dënimi i atyre që kundërshtojnë Allahun dhe të dërguarin e Tij dhe bëjnë shkatërrime në tokë nuk është vetëm të mbyten ose të gozhdohen, t’u priten duart dhe këmbët e tyre të anëve të kundërta, por edhe të dëbohen nga vendi. Ky është poshtërim për ta në dynja, dhe në botën tjetër ata do të kenë dënim të madh. ” [Kurani, surja 5: ajeti 33 / shqipëruar Sh. Ahmeti] “Luftoni ata që nuk besojnë Allahun e as botën tjetër, nuk e konsiderojnë të ndaluar atë që e ndaloi Allahu dhe i dërguari i Tij, nuk besojnë fenë e vërtetë... ” [9:29

Rreth 6 miliardë njerëz nuk e njohin Allahun për Zot dhe as Muhamedin për profet. Me veprime të tilla kriminele e terroriste provokohet vetëm reaksioni: edhe ne jomyslimanët, fatkeqësisht, jemi të detyruar të vetëmbrohemi nga agresioni i tyre fashistoid!

Rreth 6 miliardë njerëz nuk e njohin Allahun për Zot dhe as Muhamedin për profet. Me veprime të tilla kriminele e terroriste provokohet vetëm reaksioni: edhe ne jomyslimanët, fatkeqësisht, jemi të detyruar të vetëmbrohemi nga agresioni i tyre fashistoid!

• Taksa lëmoshë (Fiter) në ramadan

• Tatimi vjetor (zekati).

• Martesa e Muhamedit me Hafsanë

• Lindja e Hasanit, nipi i Muhamedit. • Martesa e Muhamedit me Zejneb bint Huzaima.

• Martesa me Umm Selemen

• Martesa me Xhuvairia bint Haris.

• Martesa me Zejneb bint Jahsh (vajzë e hallës dhe nuse e djalit të birësuar) dhe zbulesat mbi ndalimin e adoptimit (ajetet ElAhzab 33:4-5). 

• Maria, skllave kopte - dhuratë Muhamedit nga mbreti egjiptian

• Islamizimi i Abul As dhe martesa e tij me të bijën e Muhamedit, Zejneben. • Përpjekja e Zejneb bint Harise për helmim të Muhamedit.

• Martesa me Safija bint Hujaj

• Martesa me Umm Habiba bint Ebu Sufjanit.

• Martesa me Majmuna bint Haris

• Pushtimi i Mekës (në dhjetor 629)74

• Lindja e Ibrahimit, djalit të Muhamedit dhe Maries

• Vdekja e vajzës së Muhamedit, Umm Kuldhum.

• Vdekja e Ibrahimit, djali 2-vjeçar i Muhamedit

• Vdekja e Bazanës, guvernator i Jemenit

Muhamedi duhet të ketë lindur në Mekë më 17. 06. 569 ose më 20. 04. 57192, dhe duhet të ketë vdekur në Medinë, ndoshta më 8 qershor 632 (ditë e hënë).

Siç (dez)informon Besëlidhja e Vjetër (Tora), gjegjësisht sipas kalendarit izraelit, Adami duhet të jetë krijuar nga „zoti“ (Jhv / Jehovai izraelit) më 10 tetor 3761 p. e. s. , që i bie para 5776 vjetësh. Gati 44 shekuj mes Muhamedit dhe Adamit nuk mund të mbulohen me vetëm 51 breza, të sajuar si „trung i prejardhjes“ së Muhamedit

Tjetër, të gjithë paraardhësit e Muhamedit, që nga Adami, duhet të kenë qenë myslimanë, siç dezinformohet edhe në Kuran.97(Une ;Marre te qofte o shejtan Ibrahim Kelmendi)

 Edhe Muhamedi ka (dez)informuar pothuajse njësoj, si Tevrati, sa i përket krijimit të çiftit të parë, Adam dhe Eva, duke falsifikuar se ata i kishte krijuar Allahu si myslimanë të parë. 

Kur babait të vet i tha: „O babai im, pse adhuron atë që as nuk dëgjon, as nuk sheh e as nuk ke asgjë prej tij?“ [19:42]

Ai (babai) tha: „A ti, Ibrahim, i refuzon zotat e mi? Nëse nuk ndalesh (së fyeri ndaj zotave të mi), unë do të të gurëzoj, ndaj largohu prej meje për një kohë të gjatë!“ [19:46] Ai (Ibrahimi) tha: „Qofsh i lirë prej meje! Unë do ta lus Zotin tim për të falur ty, sepse ai (babai) ishte i kujdesshëm ndaj meje. [19:47] Unë po largohem prej jush dhe prej çka adhuroni ju pos Allahut, e shpresoj se me adhurimin ndaj Zotit tim nuk do të jem i humbur!“ [19:48] E pasi u largua prej tyre dhe prej çka adhuronin ata pos Allahut, Ne i dhuruam atij Isakun dhe Jakubin dhe që të dy i bëmë pejgamberë. [19:49] Autoret në vijim (dez)informojnë: Më në fund Ibrahimi, pas një rruge të gjatë, arriti në një vend pranë detit Mesdhe, jo fort larg Egjiptit. Atje u martua me një grua bujare, që quhej Sara dhe u vendosën në tokën e Palestinës. Edhe pse kishin disa vjet martesë, Ibrahimi dhe e shoqja e tij nuk patën fëmijë. Me shpresë që të kenë fëmijë dhe në pajtim me traditën, Sara i sugjeroi Ibrahimit që të martohet me Haxheren, shërbëtoren e saj egjiptiane. Pasi u realizua kjo, Haxherja lindi një djalë që e quajtën Ismail. Pas një kohe Allahu i premtoi Ibrahimit edhe një djalë tjetër, mirëpo kësaj radhe nëna e fëmijës ishte gruaja e parë, Sara. Djali i dytë u quajt Isak. Gjithashtu, Allahu i tha Ibrahimit se nga dy bijtë e tij, Ismaili dhe Isaku, do të krijohen dy popuj e tri fe, dhe për këtë shkak ai do të duhej ta merrte Haxheren dhe Ismailin dhe t’i çonte larg Palestinës në një tokë të re. Këto ngjarje ishin pjesë e rëndësishme e planit të Allahut, sepse pasardhësit e Ismailit do të krijonin një popull, nga i cili do të dilte I Dërguari i madh, që do t’i udhëhiqte njerëzit drejt rrugës së Allahut. Ky ishte Muhamedi (s. a. v. ), I Dërguari i Allahut. Nga pasardhësit e Isakut, djalit të tij me Sarën, erdhën Musai dhe Isai.103 
fjala.info/2018/ibrahim_kelmendi_islami_religion_agresiv.pdf?fbclid=IwAR2r49dIMGlBuhaWPpun6TANOwl6lhN1KmQw8QlRp25Uh7yKbyj03HrZkuc
.fjala.info/2018/ibrahim_kelmendi_islami_religion_agresiv.pdf?fbclid=IwAR2r49dIMGlBuhaWPpun6TANOwl6lhN1KmQw8QlRp25Uh7yKbyj03HrZkuc

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum