Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ku i ka punue babai i Vjosa Osmanit ne kohen e titos

 :: sport

Aller en bas

Ku i ka punue babai i Vjosa Osmanit ne kohen e titos Empty Ku i ka punue babai i Vjosa Osmanit ne kohen e titos

Message  Perparimi Dim 26 Jan - 5:11

[ltr]Naim Cejku[/ltr]
[ltr]Alban Krasniqi Kish pas livru arat e veta?[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi me traktor po,edhe ate kujshit pa pare hahaaa[/ltr]
[ltr]Alban Krasniqi Haxhi Kuçi Vjosa esht e pa par? Ska lidhje ku i ka punusr Baba..Supprimer ou masquer ceci[/ltr]
[ltr]Ilmi Gashi Haxhi .tregona burre.mos hezito se nuk e din kush kendej ,s besoj[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi[/ltr]
[ltr]Modifier ou supprimer[/ltr]




[ltr]Halil Kuliqi Vjosa Osmani është mbesë e Drenicës. Nana e vjosës është Qika e ISUF Kastratit Verbovc të Drenicës. Isufi Baba i nanës së VJOSËS ishte i biri i MULLA Rexhep Kastratit Udhëheqës Kryesor i Luftës së Drenicës me Shaban Polluzhën në krye. Gjyshi i vjosës prej nanës ISUFI ka qenë Komandant i luftës dhe ka qenë tri herë i denuar dhe ka mbajtë ISUFI ma shumë se 12 vjet burg të rënd me Pranga në kambë e duar, Burg ushtarak të Pozharevc, Beograd dhe Nish. Familje shum kombëtare në Drenicë. E kam biografinë ushtarake të Isufit.[/ltr]


[ltr]Halil Kuliqi Haxhi Kuçi, mos u bë i pabesë. Unë nuk shkruaj pa fakte. Kaq di une[/ltr]


[ltr]Haxhi Kuçi Halil Kuliqi Nuk me paske kuptue,te thash çka din per baban e Voses fol mee fakte.Ndryshe e paske marr vesh pyetjen [/ltr]
[ltr]Bajram Shabani Me siguri ne komitet, po babai i Glauk Konjufces.[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi Bajram Shabani,po kete mendim te juain e kam une thash se te gjithe bijt e ish sherbetoreve te serbeve i kemi mbi koke.Ma kopila se ne jan demt e kaquloshave.Po na qesin here ne sit e here ne shoshe.Po lujn me ne si me majmuna.Baba i Voses ka punue ne VOJ.[/ltr]


[ltr]Bajram Shabani Haxhi Kuçi, pse nuk na japin neve pushtet Haxhi, po nuk je i tyre harroje pushtetin[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi Bajram Shabani nuk na japin neve pushtetin se na nojhin,e dijne qe ne nga keta qafira kurr drite nuk kemi pa.Kurr jeten nuk e kemi shijue si patem tri a kater diploma te fakullteteve.Edhe me u bashkue ne ketyre dilingjive,nuk na besojne,na shfrytezojn…Voir plus[/ltr]


[ltr]Bajram Shabani Haxhi Kuçi, nuk jane aq budallenj Haxhi[/ltr]


[ltr]Haxhi Kuçi Bajram Shabani,po de e di qe sjan budallenje,se na njohin ne per keta jemi te njejt si per serbi.Serbia ka ik,por i ka zavendesue sherbetori.Serbet sna kan rrahur,por keta qe e zavendesuan shkaun.Hajt mos te ndin se Corona virusi u del hakesh .[/ltr]
[ltr]Reshat Sahitaj Halil Kuliqi, Haxhiu te pyeti për babain e Vjoses e jo për luftën e Shaban Polluzhes. Se luftën e SHABAN Polluzhës e di ma mirë se ju Drenica se babën tim e kam pas në ato luftëra. Pa e pas babën me UDB-ën, ose pa e pas baben te martuar me shkinë akush nuk mundet te bejë karrierë politike në Kosovë.1[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi Reshat Sahitaj,o me pas mundesi keto fjalet e juaja i kisha shkrue me ari dhe ne nje shesh te Prishtines i kish venue.Halil Kuliqi,e sheh ku e kisha pytjen?Mjeri ai qe ka qika e ja jep tuli far tradhetarit.Edhe une ja pata dhan nje moter nje opojaliut,por nuk e kam dite qe baban e kishte pas komandir policies ne PZ.Nuk krahasohet miku me dhanderr.Pse thojne qika eshte dera e dreqit ?[/ltr]
[ltr]GA ABAS FEJZULLAHI[/ltr]
[ltr]Unë vazhdova mësimet në SHLP në Prizren, dhe u punësova në arsim si mësimdhënës.[/ltr]
[ltr]Raif Osmani u punsua në Mitrovicë në Mbrojtjen popullore aso kohe si kuadër, referent, ku kishte mundësi që shokët që kishte besim t‘i dërgonte në Akademitë e ndryshme Ushtarake për t‘u përgatitur si oficer rezervë dhe aktiv, në drejtime të ndryshme të gjinive ushtarake në APJ aso kohe.[/ltr]
[ltr]Raif Osmani edhe mua më dërgon në Bileç si kadet në drejtimin e këmsorisë që ishte-Akademi në Jugosllavi, për përgatitjen e oficerve rezervë dhe aktiv sipas vetpërcaktimit aso kohe në Jugosllavi.[/ltr]
[ltr]Me që në vitin 1968 ndodhen kundërshtimet(Demostratat) ku kërkohej Kosova Republikë, unë para se me shkuar në shërbim ushtarak u përjashtova nga arsimi aso kohe dhe isha i dënuar për kundërvajtje. Raifi Osmani me tërë rreziqet e asaj kohe, më dërgoj në Akademin ushtarake në Bileç për oficer ku në tog isha i vetmi shqiptarë. Për këtë Raifi që bëri me mua, gati sa se humbi edhe vendin e punës..![/ltr]
[ltr]Pra për të gjithë ata që shpifin e propogandojnë kundër Raif Osmanit si shprtëzi që janë, ua bëjë me dije se Raif Osmani qysh në vitin 1968 ka qenë i përcaktuar për Kosovën Republikë, por edhe si nxënës të Gjimnazit që ishim aso kohe lexonim literatur të ndaluar nga regjimi , pra më shumë 50 vite që njihem dhe jemi shokë me Rafin ai ka qenë atdhetar i përkushtuar dhe shumë i interesuar që shqiptarët të shkollohen dhe aftsohen si oficer ushtarak, sepse ai e dinte se një ditë do t’ i duhen Kosovës oficer të përgatitur profesionalisht lidhur me këtë për këtë me shkruar në hollësi del një histori në vete për aq sa unë kam të dhëna e dëshmi.[/ltr]
[ltr]Në vendin e punës ku Raifi ka punuar në Mbrojtjen Popullore në Mitrovicë dhe njohurit e tija për organizimin dhe Mrojtjen Teritoriale e sidomos pas ngjarjeve të vitit 1981 situata sa vinte e vështërsohej në të gjitha drejtimet sidomos në përcjellje të veprimtarisë kudo e sidomos aty ku punonte Raifi.[/ltr]
[ltr]Në fillimin e Pranverës së viti 1989, në Kosovë u bënë shumë kundërshtime(demostrata) lidhur me pezullimin e Kushtetutës së KSAK, ndodhen plagosje, burgosje, Izolime, keqtrajtime dhe vrasje kudo në Kosovë dhe largime nga puna e të gjithë atyre që ishin halë në sy rin e pushtetit aso kohe.Pas largimit nga punan ë vitin 1989 Raif Osmani ishte në rrjedha të zhvillimeve të ngjarjeve dhe pas Shpalljes së Kosovës Republikë më 7 Frytor(Shtator) 1990 në Kaçanik si dhe Miratimit të Kushtutës nga Kuvendarët e Kuvendit të KSAK që ndryshe njihet edhe si Kushtetuta e Kaçanikut , menjëher në vitin 1991 u themelua MMRK(Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ) dhe filloj organizimi territorial sipas komunave në tërë territorin e Kosovës. Organizimet filluan me dijen e Kryetarit të parë dhe historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugovës dhe Fehmi Aganit. [/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum